Болни от муковисцидоза - тема 4

  • 41 703
  • 452
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Деси трябва веднага да обжалваш решението.Ако искаш дай си скайпа и данните на детето и ще ти набравя писмото,което трябва да подадеш.

# 16
  • Мнения: 2 425
Днес си имаме рожденничка  Grinning Hug
Ками, честит рожден ден! Пожелавам ти мноооого здраве и мнооого щастие  Hug.

# 17
  • Мнения: 918
Ками дерзай...!Много дълъг живот ти желая! newsm51
ЧЕСТИТА ДА ТИ Е ХРИСТОВАТА ВЪЗРАСТ!!!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Ками, много здраве, щастие и сила ти желая

# 19
  • Мнения: 57
Здравейте! Искам да ви кажа, че след като излезе решението на ТЕЛК за моето дете,бях много ядосана. Социалните служби ми препоръчаха да не обжалвам, защото ще загубя доста пари, тъй като няма да имам валиден ТЕЛК, с който да мога да получавам всички соц.обезщетения. Порових се малко в интернет и открих, че има начин. Ще стана все пак ЛА на Коко. В "Национална програма асистенти на хора с увреждания" има точка, в която е казано, че може да се стане ЛА без ЧП по изключение: в Обект,обхват и условия на програмата- т.2.1.4. Искам да добавя, че по този начин още 1 майка ще стане ЛА на детето си. Надявам се информацията да бъде от полза и на други майки, на които лекарите не са дали ЧП! Желая на всички здраве и силен дух!  smile3525

# 20
  • Мнения: 918
http://www.az.government.bg/Projects/Prog/AHU/Frame_AHU.htm

2.1.4.        В случаите, когато лицата нямат определена чужда помощ в Експертно решение на ТЕЛК/РЕЛКК, но самообслужването им е невъзможно, с решение на изпълнителния директор на Агенцията за социално подпомагане се допуска предоставяне на услугата  по изключение.

# 21
  • Мнения: 192
Най-накрая излезе изследването на храчката. Лекарката бе наистина много мила и заинтересована да ни помага с каквото може.
Ками, извинявай че те забавих, но ... днес ще се постарая да ти го пратя! Пише освен pseudomonas aeroginosa имам и Klebsiella spp. Candida albicans А за тобрамицин съм на границата за чувствителност, май за това не усещам кой знае какво подобрение като го дишам  Thinking
Продължавам с Tavanik на него съм чувствителна слава богу!

# 22
  • Мнения: 131
Здравейте и от мен
Деси преди три години и с нас се случи същото.Взеха ни чуждата помощ,отрязаха му20%
Тъкмо когато най после бях личен асистент,за един месец и край взеха ни чуждата помощ отрязаха ни процентите и да се спасяваме.Разбира се исках да обжалвам но една лекарка ми каза
-Обжалвай бе майче,обжалвай но ще ти вземем и тези 80%.
А аз тогава нищо не разбираща оставих нещата така от страх че ще ни вземат и малкото което ни дават.
Затова скъпа Деси може би не трябва да оставяме нещата така вече знам макар и късно ,че трябва да се боря за най малкото което мога

# 23
  • Мнения: 918
Не могат да ви отнемат повече от тези 80 %.
По закон закон за Муковисцидоза се дават от 80-100 %.А това ,което ти го е казала лекарката....Ах тези лекари  newsm61
Никога не се отказвайте от правото си за по-добър живот, той ни се полага по закон!!!

# 24
  • Мнения: 2 425
Здравейте  Hug
Искам да ви дам информация за личен асистент по една програма, където не влияе дохода.
Това е брошура, която съм взела от соц. грижи и я сканирах
http://media.snimka.bg/1553/009361257-big.jpg
http://media.snimka.bg/1553/009361253-big.jpg
Който се интересува, мога да дам информацията, която знам. Аз разбрах за програмата едва оня ден и разбира се вече местата бяха заети както винаги. За сега съм като резерва. Ако се откаже някой или ..... ще ме назначат. Да се надяваме да стане ама...
Абе без да се пробва нали знаете...

Деси, и ние сме с 80% и без ЧП. Няма оправия и това е  #2gunfire, но да са живи дечицата ни пък...

# 25
  • Мнения: 918
Айнур ти какви документи подаде,гледам че и вие имате 80% без чужда помощ,както и при нас...
Напиши още малко подробности.   Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 425
Документите са много. Копия искат много - на диплома, курсове каквито си карал, трудова книжка, лична карта, автобиография, медицинско за работа, свидетелство за съдимост, банкова сметка. Дават ти от там да попълниш заявление. После те разпитват на дълго и на широко, все едно правят социална оценка, даже и по-лошо. Влизах на среща-разпит и при директора. Ами май в общи линии е това. Бройките са ограничени.

# 27
  • Мнения: 918
Пуу,те пък и те !
Мерси за инфото! Peace

# 28
  • Мнения: 57
Здравейте! Мисля,че програмата, която е сканирала Айнурито е същата, по която казаха, че ще мога да стана ЛА. Тази седмица ще има някакво развитие, защото доколкото разбрах щяло да има събрание, на което да обсъдят от всички над 100 желаещи на кои 35 ще дадат съгласие за ЛА. А на мен ми казаха, че ще стана със сигурност.... Ще видим какво ще стане- ако не ме одобрят, ще ги двигна във въздуха!!!

# 29
  • Мнения: 131
Добре ми аз мога ли тогава да кандидатствам по тая програма?
След като Дани е на градина и живот и здраве догодина ще е ученик.
Айнур тебе одобрихали те?

Общи условия

Активация на акаунт