Болни от муковисцидоза - тема 4

  • 41 729
  • 452
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 57
Пуснете си HBO Comedy! Дават "Джак и Джил срещу света", който не го е гледал още!  newsm10

# 421
  • Мнения: 918
Само този филм  smile3518ми трябва да гледам още веднъж и ще си тегля харакирито!

# 422
  • Мнения: 57
Ани, извинявай! Не исках да те натъжа!  newsm03

# 423
  • Мнения: 131
Здравейте!
Отдавна не бях писала  тук но все не ми остава време,влизам чета и тъкмо когато реша да пиша трябва да ставам от компа.Доста е трудно когато трябва да работиш и да се грижиш за болното си от муковисцидоза дете.Не искам да се оплаквам но.....така сие.Съвестно мие мъчно мие,че си оставям детето в градината въпреки,че там се грижат добре за него.Вече трета седмица е със сополи опитах със каквили не капки но те ту се появят ту ги няма вече се притеснявам, а днес започна и да кашля.Докторката казва че е чист че гърлото не е зачервено  слагай капки и това е няма болнични и това е не можех да изляза от работа.Добре че сега нямаме поръчки и сме в неплатена та ще имам време да му обърна внимание,простете че ви занимавам с това но вие можете да ме разберете.Много ми е сложен живота,чувствам се неудобно от колежките се да излизам от работа

# 424
  • Мнения: 131
Неотдава учените от Университета в Торонто са получили обнадеждаващи резултати. Оказва се, че куркумата може да върне към живот дори болните от муковисцидоза, изключително тежко и нелечимо заболяване. Тя стимулира и сърдечния мускул, нормализира кръвното налягане, забавя възпалителните процеси. Препоръчва се при проблеми с бъбреците, полезна е за диабетици. С лекарства на базата на куркума могат да се смекчат последствията от лъчевата терапия, да се помогне на болни от цироза на черния дроб. Ето защо наричат куркумата чудодейното лекарство на XXI век.
В средните векове в Англия била популярна легенда за тежкоболен херцог, на когото лекарите предричали скорошна смърт. Ден след ден благородникът гаснел. Неочаквано се появила старица знахарка, която му дала тайнствен жълт прах и му заръчала до настъпване на пролетта всеки ден да приема вътрешно от него. След няколко месеца херцогът се появил в прекрасна форма със свитата си на някакво тържество. Знахарката останала да живее в неговия Замък и да се грижи 3а децата му. А тайнственият жълт прах се наричал куркума.

Индийски рецепти с куркума
■ Горещо мляко с куркума помага при редица заболявания на ставите. Излишъкът от киселини в тялото ни ги прави крехки. С възрастта те започват да пукат и да издават неприятни звуци. Ще забравите за тези и други проблеми, ако всяка сутрин пиете на гладно чаша топло мляко с половин чаена лъжичка куркума.
■ При респираторни и простудни заболявания, както и за пречистване на кръвта, се разтваря половин чаена лъжичка от подправката 8 половин чаша кипяща вода, добавя се чаена лъжичка мед и се оставя да престои 5 минути. Пие се 2-3 пъти дневно.
■ Вдишването на дима от половин чаена лъжичка куркума, загрята на котлона, при кашлица, бронхит, катар на горните дихателни пътища предизвиква обилно отделяне на слузта, което носи мигнобено облекчение.
■ Синини и трабми ще минат бързо, ако ги намажете с паста от куркума. Половин чаена лъжичка куркума и щипка сол смесете с кипяща бода, докато се получи гъста смес. Нанесете на болното място и покрийте с марля, докато сместа изсъхне. Помага при лишеи, екземи, заболябания на кожата, причинени от паразити.

# 425
  • Мнения: 918
Много интересна Информация Софи Peace .
По отношение на куркумата, в магазините се продава в едни малки бурканчета по 20-на грама.Аз често я използвам, децата много я обичат.Знаете ли,  chef слагам я на пържени картофки,стават хубаво жълти и много вкусни.Наръсвам  я обаче след като се опържат, поръсвам готовите.Куркумата има много приятен вкус,и прави манджите и най-вече картофите много приятни на вид.  bouquet
Мерси ,че ми напомни ,отдавна не бях купувала!
А другото,Софи,ако не ти е крайно наложително...не ходи на работа.Трудно се съчетават и работа и гледане на болно дете, може и да се справиш, но много ще се натовариш,а повярвай ми сили ще са ти нужни.Детето ти има нужда от здрава и силна майка,която да се грижи за него.Хорските приказки Mr. Green,че сме мързеливи майки...никога няма да ги спреш-гледай си детето,този ти труд един ден ще ти се отблагодари стократно. Hug

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 09:11 от annette

# 426
  • Мнения: 131
Чувствам се виновна,че Дани пак е болен Cry
Лекарката ни е много добра обръща специално внимание на Дани,но не знам сега какво се случи newsm78 трябваше веднага да пие антибиотик дори по слаб винаги така се случва като започна работа.Не знам какво да направя на срочен договор съм,не мие удобно само да напускам и пак да се връщам(срам мее) Blushзащото те не разбират какво ми е положението мислят че не ми се работи едва ли не.

# 427
  • Мнения: 2 425
Софи, миличка, не се самообвинявай  Hug Знам какво ти е. Аз лятото бях започнала работа и то само за 2-3 часа, но пак не стана, пък камо ли цял ден... Знам че и парите не стигат но... Кураж, лекувайте се бързичко  Hug
Много прегръдки и на другите болнички, да се оправяте бързичко ей. Пишете как сте  Praynig
Пък това за куркумата не го знаех. Имам си едно пакатче, днес готвих лапад с ориз и сложих  Peace

# 428
  • Мнения: 918
Софи , успокой се и си гледай детето ,то е най-важно ,няма по важно от него на света...ти го знаеш това lovekiss
А относно антибиотика, без антибиотик при нашите деца .не минава инфекция, би могло да се замаже полужението , но няма да е качествено лечението. При болните от муковисцидоза , антибиотиците нямат същият токсичен ефект,както при здравите деца !

# 429
  • Мнения: 131
 HugБлагодаря ви приятели за добрите съвети утре ще го заведа на лекар и ако не ни изпише антибиотик ще взема по моя преценка.

# 430
  • Мнения: 918
Ще ви споделя как се опитвам да опазя детето си от бактериите и въпреки това не успявам!:
1.Мия всички плодове и зеленчуци с топла вода и сапун.Мия със сапун даже и салатките листо по листо.
2. Задължително се събуваме всички пред входната врата, за да не вкараме микроби в къщи.
3. Ръцете се мият още от вратата.
4 Не пускам Илито в Аптека,поликлиника ,болница,ако не е крайно наложително,а в аптека изобщо никога.
5.Никога не пипаме дръжките на вратите в обществените сгради с ръце,а с лакът или по друг начин.
6.Зимата гледаме задължително да ползваме ръкавици в градкия транспорт.
7.Имаме гел за дезинфекция на ръце, спрей за дезинфекция на мебели предмети,таблетки за дезинфекция на инхалатора.
8. Всяка сутрин преди да стане Или хлорирам тоалета и мивката на банята.
9.Съдовете задължително мия с хлорен р-р ,освен верото
10.През ден минавам пода на нейната стая с р-р на белина.
11. Редовно си изгарям ръцете когато попарвам чаши и съдове при плакнене.
12.Не си бършем устата с кърпа а, със салфетки,за да избегнем микробите от хавлиите.
13. Всичко купено от магазина-сокове ,мляко,салам,всичко измивам със сапун и топла вода.
14. Давам всички възможни имуностимуланти и хранителни добавки за стимулиране на имунитета.
15.Опитвам се да създам настроение на хармония в дома си за да няма стрес ,който да и пречи на здравето.
16. Давам и възможност да опита от всички полужителни емоции за възрастта и които да и доставят емоционална радост,която е средство за добър тонус и силен имунитет.
Сигурно има доста неща,кото не се сещам.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 23:10 от annette

# 431
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Ани   bouquet Благодаря ти за съветите,така и ние можем да се поучим от нашите грешки и да ги поправим.  bouquet

# 432
# 433
# 434
  • Мнения: 139
 Момичета,кажете откъде си вземате Аквадекс-а , капки за деца или капсули. Ето аз какво намерих- http://shop.ebay.co.uk/items/__Aquadeks_W0QQLHQ5fPrefLocZ1QQ_fln … p3286Q2ec0Q2em283newsm78Само че не ми стана много ясно каква ще е цената с доставката. ще се обадя на един приятел да го питам.

Общи условия

Активация на акаунт