Бъдещите ЯНУАРСКИ мами гладят бебешки пижами

  • 14 725
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
я да дадете линк на тази пица, че вече и се чудя и и точа лиги...Simple SmileSimple SmileSimple Smile
По-лесно ми е да ти напиша рецептата, че линка докато го намеря...:
Тесто за пица Верди

500 гр. брашно
20 гр. мая - 1/2 кубче
1 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
8 с.л. олио


Замесва се тесто /маята се разтваря в хладкото млякото + много малка щипка захар, яйцата се разбиват и всичко се омесва до меко тесто/. Откъсва се топка колкото юмрук, ръцете се намазват с олио, разтегля се до някъде, поставя се в намазнена тава и се раздърпва до краищата. Пицата се намазва с доматен сок, после кашкавал и после всичко останало. Пече се на силна фурна 250-300'С за 10 мин.

 Не е нужно да втасва, нито да се разточва. Количеството става горе долу за 2 тави.

# 16
  • Мнения: 865
сега ще ме карате да ходя до бързаков да видя това космонавтче,колко струва..или да чакам бабите да подарят от mothercare newsm78

# 17
  • Мнения: 395
Запис и от мен  Simple Smile
Сиси, брой и мен, но само за лекцията. Май няма да имам възможност да дойда и на срещата след това.
Доника, тази пица ще я пробвам и аз много скоро.   chef
При мен нищо ново, за сега планът ми е другата седмица да ми е последна на работа. След това отпуска и най-накрая болничния.
Лек ден на всички.  Hug

# 18
  • Мнения: 270
Юхууууууууу,Доника направо ме амбицира,не съм месила до сега тесто в живота си,но мисля,че днес ще е сефтето,оххх лелеее ще падне ядене 261uu и после badscale
Мюрвет,дано получиш желания подарък,ти си си го заслужила Hugа тази пуханка на снимката е страхотна,направо да си гризкаш от бузките. Joy

# 19
  • Мнения: 1 102
Данинче, много ми липсва дундесата, от лятото не съм я виждала.  Sad
Доника, копнах си рецептата, аз правя една друга от книгата на Иван Звездев И слави "Те готвят" също много сполучлива.  Peace
Някой няма ли да пусне едно съобщение на Доня, умряхме от мерак.

# 20
  • Мнения: 429
Леле murvet77 , каква е сладка тази пухкавелка:о) Пу пу да не я хващат уроки!
На 27.12 ли ти е рождения ден? (официално термина ми е на 28.12) Хайде дано получиш нещо бляскаво и с карати   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 102
видя ли бърборанче тази пухенка се роди 2500гр.а.
РД ми е на 27.12.1977  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 146
Лелее вие нямате равни. Малкия докато изгледа един Мечо Пух и втора страница на новата тема сте започнали.
Аз днес няма да мога да се включвам много, но ще се опитам да изчета всичко от вчера до днес. Малкия е с лека кашлица, нищо сериозно, от понеделник да се надяваме че пак ще е на линия в градината.
Като прочетох по диагонал мернах някакви рецепти, някакви пици.... явно е че и аз ще правя тия дни...!

Сутринта имах леки менструални болки - доколкото си спомням от първото раждане това май са си контракции. Чух се докторката, тя каза да почивам повече, че явно и това бебе ще се роди по-рано като батко си. Но няма какво още да пия с тоя магнерот 3*2, просто ще трябва да пазя леглото и аз.

Специални благодарности за темата на Лорини bouquet

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 13:48 от Амелия

# 23
  • Мнения: 387
Амелия поздравите са за Сиси... темата е нейна, аз само я пуснах, че тя много работи...което ме подсеща да каже на работещите, че направо шапка им свалям как издържат...аз не бих могла...какво мързелуване пада напоследък...айде стига толкова работа, време е да си обърнете повече внимание... Hug Hug Hug
току що драснах смс на Копривката и като ми отговори ще пиша...
да ви се оплача малко...излезнах да напазарувам малко и направо едвам ходех..сигурно кръвното ми е ниско та с взех един шоколад и сега лежа и хрупам...

# 24
  • Мнения: 87
леле, ама вярно много сте изписали, уж ви следях и хоп 5-6 страници изпуснах ...
Доника, тук съм, но нещо не ми остава време да пиша, само попрочитам по диагонал, докато Иван не се сети да гледа Пух  Mr. Green замислих се после с 2те бебета дали изобщо ще мога и да чета.
Иначе ние сме добре, утре пак съм на преглед, ще ми пуснат и последните изследвания и секрет ще поискам да съм спокойна или да лекувам, ако има нещо докато е време.
А с тез кулинарни изкушения ... ммм ... установих, че е много вредно хола да ти е на едно с кухнята, по цял ден се навъртам около хладилника ... затуй съм +17, не че ме притесняват за после, колкото за самото раждане, щяло да ми е по-трудно да напъвам  Rolling Eyes

За лекцията в неделя много ми се идва и ще гледам да дойда. А за срещата след това почти сигурно е, че няма да мога Sad

до скоро, ще гледам да не ви изпускам и да се разписвам по-честичко Simple Smile

# 25
  • Мнения: 387
Копривка си е вкъщи и е добре, след малко ще дойде да разкаже...

# 26
  • София
  • Мнения: 146
Значи специални поздрави и на Сиси за темата.   bouquet

Данче на същото положение съм, малкия иска да гледа или Пух, или Франклини или за дядо Коледа, едвам сядам на компютъра когато си е вкъщи. А да кажеш че седи по цял ден не, седи малко погледа и става да си играе и аз като го спра и пак иска да гледа.

Чакаме сега и Коприваката да се включи да ни успокои.

# 27
  • Мнения: 87
Данче на същото положение съм, малкия иска да гледа или Пух, или Франклини или за дядо Коледа, едвам сядам на компютъра когато си е вкъщи. А да кажеш че седи по цял ден не, седи малко погледа и става да си играе и аз като го спра и пак иска да гледа.
същата работа, затуй му го оставям като фон да му бучи докато играе или пускам песнички, но пак не мога да седна на компа, седна ли идва и сяда в мен да гледа Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Малееееее,голяма активност!
Здрасти и от мен!
От снощи не съм ви чела и вече напредваме в новата тема.Да ни е на късмет темичката!
Тази пица май и аз ще я пробвам hahahaда не изпусна нещо за ядене случайно.
Хубаво че Копривката си е в къщи  и е добре.Дано всички да караме така поне до средата на декември............и после по ред на номерата Praynig...........
Мюрвет-племеницата ти е страхотно пухче!И аз имам една такава бузанка-племенница,която се роди през януари тази година само 2000гр.,а сега да я видите как яде....и как натдава........така че хич не ги мислете тия грамове дето ги казват докторите Peace
Данинце-чакаме да се похвалиш с вкусна пица Grinning

# 29
  • Мнения: 387
http://www.mininova.org/get/740851  дръпнете си...става с торент програма...много е хубаво, дори и да не разбирате английски ги погледнете поне, ще останете изненадани от методите за успокояване на бебета...

Общи условия

Активация на акаунт