Гальовен НОЕМВРИ, сияе, цъфти, донесе на мама желани мечти!

  • 12 428
  • 213
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 011
Добро утро!
Бубе, честита ви месечинка! Ще ни разглезиш с такива обилни почерпки  Simple Smile

Да ви кажа как ме шашна сутринта Косьо. За секунди го оставих по средата на спалнята само да подложа пелена на повивалника и той се беше преместил  Shocked Как става това само с бясно ритане с крака докато си по гръб не знам. Поне вече ще внимавам да не се преметне от някъде.
Едно въпросче към мамите, които вече са си взели акта за раждане - колко време след раждането беше готов? На мен ми казаха 20 дни, ама не разбрах работни или календарни..

# 151
  • Мнения: 252
Иве, акта за раждане изглежда го издават според местната служба. Нашият акт за раждане беше готов на 5.11 (само 5 дни след като се роди), но в клиниката взеха всички данни и документи и те уредиха нещата. Обаче сега чакаме дълго и напоително да ни го върнат социалните, че го вземат заради еднократната помощ и го задържат.

# 152
  • Мнения: 1 031
Здравейте и от нас!

Днес нашият батко вече е на градинка и моя милост се закичи на компа от сутринта Mr. Green
Бубе при толкова манджа с която ни черпиш, ако не започне да яде Янчето, няма кога да е Grinning Да ти е жива и здрава, а също и месечинката Биляна на Сиската Hug
Ивето нашия си го взехме точно 10 дена след раждането - даже нашият районен кмет беше приготвил една поздравителна картичка за новородения ни син Flutter (не си мислете, че е специално за нас, явно е някакъв гъдел за родителите). Бубе нашият го върнаха и от социалните вече - само 3 дена след като го взеха - направо са фурии - да им се неначудиш Twisted Evil
За къпането - ние сме като Косето на Феъри - когато се събуди дребен за вечерното хранене. Къпали сме се в 8.00, 8.30, 9.00, дори и 10.00 часа - когато дойде.

# 153
  • Мнения: 22
Честита дъщеричка на Джилиан!

Честити месечинки на Яна и Биляна!

Бубе, пожелавам ви на консултацията днес да ви зарадват, и оттук нататък смело да качвате грамчета!

# 154
  • Мнения: 30
Бубе, честито ти порастнало момиченце  Hug
Честити месечинки на всички порастнали бебенца  Hug

Добро утро
Нашето пъпче падна днес най - после и от утре ще се къпем във ваничка вече  Simple Smile
Малката до сега се събуждаше нощем около 3, после към 6, за папкане, а тази нощ в 2.30 изпи само 20 грама изцедена кърма, напълни пампа и заспа пак, до 7 сутринта. И аз се наспах добре... Чудя се дали това не е начало на някакъв режим и отказване от нощното хранене... Би било прекрасно  Mr. Green

# 155
  • Мнения: 252
Патката съвсем се завя и забрави за честитките.

Да е честита розовата придобивка на Джилиан! Да и е жива и здрава!

На другата будителка, Биляна, здраве желая и радост да носи на мама и татко!

Тонеске, страхотна снимка на аватара. Аз имам няколко оферти за зетьове, но ако Яна не умре от глад Mr. Green(пази, Боже) до пълнолетието си, ще я насоча към Гогата newsm47

Диде, мерси! Трябва да поддържаме фронта. Иначе с кого ще си другаруват Рая и Анита
Grinning

# 156
  • Мнения: 22
Диди ти пък направо ме разби !! newsm62 Как прекархате ноща ?
При нас беше по сценарий  ooooh! ooooh!
Диди   декемри месец ще идваме във Варна /мъжа ми е от Варна / та можем да запознаем малките зверчета  Hug  Hug  Hug

Предната нощ, за която питаш, започна добре, както обикновено. Събужда се нормално малката, хапва и заспива. И така до 6ч, когато след яденето се почнаха едни фонтани от повръщане... Повърне мноооого и пак зацока. Всичко повръщаше- мляко, вода, чай... направо в чудо се видях.. Плаче и не мога да я успокоя, освен като я сложа да суче, а след това пак повръщане...   ooooh!  започнах да се чудя дали не е от Колийф-а, и на храненето в 9 не и дадох. И се успокоиха нещата- спря се с повръщането. Може би и идват силни и почнаха да и дразнят стомаха, знам ли...  newsm78  След обяда в 11.30 я облякох и реших да изляза малко с нея на въздух- беше хубаво времето и да не изпускам шанса за разходка. То пък взех, че се срещнах с Елица и Бубето и пообиколихме заедно. Рая им показа на Анита и Яна как се изнася концерт и как се ронят крокодилски сълзи...  Mr. Green
Тази нощ ни беше по-спокойна. Е, малко проблеми сякаш с акането имахме, нещо малко ми се вижда, ама... И се напъва буболецата сякаш има запек, ама то може и от коликите да е било, щото каквото изкара си беше нормално, не гъсто... (оф ама как го обяснявам  ooooh! )  Е, сега сутринта изпрати татко си на работа с едно голяяяямо повръщано, но то беше защото ми вися един час на цицата и не спря да цока... Той ми вика да не и давам да яде толкова много, ама знам ли аз колко изцоква, а и тя като захапе не пуска  Laughing как да я издърпам насила  Laughing
Айде аз разказах нашата одисея, сега пак не иска да ми спи- суша я със сешоара да се унесе, ама само временно помага- явно така на пресекулки ще си спя, ако сваря да легна де...

И хайде- вече е декември, идвайте насам да ги срещнем двете ревли! То дано да се очовечат малко, че иначе смятай какъв дует ще спретнат  Mr. Green

Пак ме гледат две ококорени очи от кошарата- май няма да се спи  ooooh!

# 157
  • София
  • Мнения: 3 789

Добър ден и от нас с Алекс. Детето е нахранено и сухичко, а майка му сега закусва и пие кафенце Mr. Green
Честито на всички обебили се Hug  bouquet Май вече не останаха непоявили се бебоци, нали? newsm78

Имам един въпрос, вие какви помпи за гърди ползвате и доволни ли сте от тези на Чико.
Теди, аз използвам на Чико една помпа, но в момента не ми се търси модела. Доволна съм. Имам и една на Авент, която ми даде на брат му жената ,но нещо не мога да се справя с нея и милото ми купи Чико. Верно е че си боли, но пък много добре смуче и изцежда Peace Ти към кой модел си се насочила?

Мамита, пожелавам на всички ви лека, спокойна и хубава нова седмица и нов, последен месец за тази година. Декември ми е любимият месец, защото има много празници, а най-любима ми е Коледа. А тази Коледа ще е Божествена, защото ще сме тримка Heart Eyes Hug Нали казват, че на Коледа стават чудеса- миналата година си пожелах здраво бебче- сега го гушкам в прегръдките си и не мога да повярвам, че гушкам мечтата си, а тя е реална. Затова- не спирайте да мечтаете! Hug

# 158
  • Мнения: 19
Привееет! Hug

Като  гледам колко слънчево се очертава и  sun newsm08 newsm08 май щ еси направим дълга разходка днес.

АЗ ползвам помпа на Авент и съм много доволна. Първите 1-2 дни не бях свикнала как точно да я ползвам и ме болеше, но сега е  newsm74

И ние нямаме точен час за къпане, като се събуди Криси - към 8-9. Номера е да съм абсолютно подготвена за къпането, че като се разсъни хубаво се сеща колко е гладен и се почва един рев...

И ние вчера станахме на 1 месец   bigdance2 Спретнахме си малък празник. И малка разходка с количката, голяяям кеф.

Акта за раждане беше готов след  15 дни. Като го донесе милото аз ей така се ококорих  newsm09 Рожденната дата на беб беше сбъркана  smile3515 smile3515 smile3515 Та се наложи да ходи пак да го оправят, а сега е в социалните, докато изплатят великата помощ.

# 159
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен !!  Hug
Как си слагате снимките на бебоците на аватара си ?? Искааааам и аз !  Grinning Joy Grinning Hug

# 160
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравейте мами и от нас с Мартин!
Ние снощи не спахме, то беше рев, то беше чудо... - май коликите не ни подминаха и нас! Това е положението!
Мишле - за помпата на "Авент" - аз съм с механичната (тази към 80лв., която е ) и съм супер доволна! Изцеждането боли по-малко от самото кърмене! Тази помпа обаче си има цака, за да направи хубав вакуум се сглобява мокра (вадиш от стерилизатора и сглобяваш) - не мога да кажа нищо за помпата на "Чико" защото нямам опит!
Честито на всички мами с нови попълнения в отбора  bouquet  bouquet  bouquet! Честито и на месечинките!  bouquet  bouquet  bouquet

# 161
  • Мнения: 81
Честити розови гащурки на Джилиан   bouquet

Честита месечинка на Били ,а на Сиската една   love001

Сега и аз да почерпя ,че и ние чукнахме месец bowuu

# 162
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро и от нас!
Gilian, Честита щерка!!! Да ти е жива и здрава

Честити месечинки на Бубето,Шопи и Сиската!

Най- накрая куклата се кротна и хълца в кошничката, и аз седнах да пия кафе, че от 4 през нощта мрънка, спа при мен после се дра като настъпена сменяхме памперси, ядохме и пак сменяхме памперси  Rolling Eyes
И ние вчера за сефте бяхме на разходка спа непробудно от 3 и половина до 7 без нещо когато се прибрахме. Е в момента, в който колата спря да работи пред нас ревна  Mr. Green
Ето да ни видите как се готвим за разходка
http://www.noemvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=309085&pid=9172456

Пепена, Тонеска благодаря за отговорите за обличането, че все ме е страх да не я претопля или простудя.

Ние се къпем в 7:30 но аз си я будя,че иначе ще вдигне блока а съседите са с 2 малки деца и спалнята им е залепена за нашата не ми се мисли горката майка, тамън приспи нейните две и трябва да слуша мойта.

И ние не обичаме да се къпем въпреки, че вчера се къпахме във ваната, но много обича като я мажа с олиото нали правим и масаж та се протяга като бей.  

Иве, май ще започват да мърдат аз вчера се смях как Калина изпълняваше на подложката за повиване танц с дупе и крака  Joyнакрая се беше преместила на долния край и аз преустанових изпълнението  Laughing

Тонеска, снимката на двамата е стахотна, много са мили.

Нелка, ама той много хубав Митака ти затова ли толкова време го кри  Mr. Green



# 163
  • Мнения: 8 687
Привет от нас двете с Али!  bye

Честито на всички мами, които скоро са се сдобили с бебенца!  bouquet

Браво на дечицата, които празнуват месечинка, да папкат и да слушкат много!

Ние докото влезнем  в час цяла седмица ни отне и затова не съм се явявала във форума, но днес пратих баткото на градинка и съм по-свободна newsm68. Али слушка много, само дето тези ужасни колики ни мъчат и вярвате ли ми , но почнаха още от втория ден.

Мами, имам два въпроса: от къде може да си купя от тези торбички за кърма (от Пловдив или от интернет) и на коя фирма са, и втория ми въпрос е дохранвате ли дечицата с изцедената кърма?

# 164
  • Мнения: 173
оф!!
ние цял ден сме на ръце и сега пиша с едната ръка а с другата държа Ивко.
mila_78и аз искам да си сложа снимка ама идея си нямам как става.

при нас е такава гъста мъгла че и дума неможе да става за разходка поне за сега

Общи условия

Активация на акаунт