Коремчетата проличават вече в очакване на ЮНСКОТО човече! Тема№8

  • 13 193
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 136
viper, ти при Георгиев ли се записа? Как ти се стори?

# 226
  • Мнения: 689
Мони, аз имам същия проблем - много неприятно. С предната бременност много ми помагаше овесени ядки с прясно мляко за закуска, но не и сега. Доки ми каза да си взема от шоколадчетата за разхлабване, но понеже не ми харесват пия билка "майчин лист" и то на няколко дена веднъж. Просто не искам да свиквам така да ходя до тоалетната, но като няма как ...
От една седмица пък пия гореща вода с мед на гладно и също ми помага. Но правя водата доста сладка, иначе няма ефект - поне при мен.
Но това че те боли корема е нормално. Всички разхлабващи действат така.

# 227
  • Мнения: 255
Добро утро и от мен момичета.
Аз също се подписах, но все пак да не забравяме, че майчинството в България е едно от най-дълго платените в Европа. Т.е. има страни, където майките се връщат на работа 12 седмици след раждането, а тук 2 години по-късно.
Все пак тези 2 години платено майчинство са доста, 9 месеца, от които се получават 90 % от нетния доход.

Така е, но в Европа хората (масата) вземат по-високи заплати и притесненията им не са толкова големи (финансоеите има предвид). В някои ситуации тук 90% от нетния доход може да означава минималната работна заплата, което в България е под минимума на оцеляване. Поне според мен е така (аз живея на квартира!).

# 228
  • Germany
  • Мнения: 8 023
Благодаря ви момичета. Ще пробвам всичко и дано има ефект, щото така не си е работа. Аз сега като спрях да повръщам поне ще мога да ям разни разхлабващи и да пия повече течности и се надявам да се пооправя.

# 229
  • Мнения: 1 475
Добро утро и от мен! Simple Smile
 
Аз преди нямах проблем със запека, защото на мен само първото дръпване от първата цигара за деня, ме изстрелваше в тоалетната, за съжаление вече не е така, защото спрях цигарите в момента в който видях двете чертички и сега ходя на 2-3 дена веднъж от само себе си, хапчета, билки и тем подобни не смятам да взимам, защото, като бях ученичка се бях натровила веднъж с зеления чай ксение и ми се развали корема и оттогава, само когато организма ми сам изпита нужда, само тогава посещавам вецето, никакви чайове, шоколадчета, и хапчета за разхлабване! Crazy А ми прави впечатление- т.е не познавам нито един мъж, който да се е оплаквал от запек, за разлика от 70% от жените, интересно на какво ли се дължи??!!!!  Thinking

# 230
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен момичета! Heart Eyes
Мони аз ям киви и за сега ми помага-пробвай може и на теб да ти се отрази добре.
Аз днес съм почивка и мисля да мързелувам активно. Mr. Green Mr. Green
Лек и усмихнат ден на всички.   bouquet

# 231
  • Germany
  • Мнения: 8 023
И на мен цигарата и кафето ми бяха спасението преди, но сега... С киви пробвах, но го повръщах, ама сега пак ще пробвам. Иначе и аз съм се чудила защо само жените страдаме от този проблем?

# 232
  • Мнения: 255
 Laughing Мисля,че и на мъжете им се случват тия работи, можеби по-рядко. При мен този проблем беше преди няколко седмици, ама само няколко дни не мо жех да ходя.

И мен ме притеснява, че още не е отшумяло гаденето. Даже от няколко дни ми е по-зле, сега съм както в началото-постоянно ми се спи и ми се гади, даже и от водата. Дали имам повод за притеснение?

# 233
  • Мнения: 35
ох незнам и аз на какво се дължи този запек,но и аз има-няма една седмица не съм посещавала тоалетната(по голяма нужда де).Всеки ден ям по 1 Активия,наблягам на плодовете и компотите,старая се да избягвам тестените изделия,но уви ефект няма.Чъвствам се ужасно подута и ми е тежкооооо Tired

# 234
  • Мнения: 753
Помагат и зърнените whole grain закуски /напр.Нестле/ - поне на мене с мляко или сок. След раждането на сина ми имах такъв проблем със затегнат стомах и пих прахчета Трансилан - френски мисля на растит. основа.
Но сега не ми се е налагало. И Активията с ягода ми действаше добре /в нея са доказали, че има слабително/.
Може да е много рано, но на 25.11 и онзи ден имах усещането, че бебчо ме ритна Simple Smile, такива са ми спомените и от първото бебче като усещане.
Хубав ден и дано няма тревоги, почивайте си, ако ви свие корем.
Аз с първата бременност избрах да не пътувам - ставаше ми лошо, пък и не исках да рискувам. И сега съм така, решила съм да си "мътя" 9 месеца, както казва майка ми. Нищо няма  да ми се случи.
Съветвам ви - ПИТАЙТЕ ЗА ВСИЧКО ЛЕКАРИТЕ СИ, ЗА НАЙ-МАЛКОТО СЪМНЕНИЕ, ОСОБЕНО ЗА ПЪРВО БЕБЧЕ. Аз звъня като имам съмнения, нали все пак този човек ми е най-доверения /по медицинските въпроси/ в този период, той ми е казал по всяко време да звъня.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен днес  Simple Smile
Аз също от време на време имам болки в корема, по-скоро като предменструални, но за много кратко, понякога за секунди и отминават. Ако се задържат пия но шпа. Със запек засега нямам проблем. Само в началото, но започнах да ям много банани и киви, особено много обичам кивито, хапвам си по 4-5 на вечер. Даже от него май по-често посещавам wc-то.
Мели, надявам се всичко при теб да е наред, много много положителна енергия ти изпращам, на теб и бебо.
Моят следващ преглед е много далеч в бъдещето, нямам търпение да дойде, за да видя мъничето и да се успокоя, а и да ми обясни лекарката спокойно всичко за отрицателния резус фактор.
Пожелавам много усмихнат ден на всички Simple Smile

# 236
  • Плевен
  • Мнения: 862
Аз нямам проблеми със запека, но пия много вода, много плодове, ям често мюсли и затова може би.
Гаденето уж отшумя, но често забелязвам нещо странно - хапна ли нещо със сирене или мляко веднага езикът ми се облага, побелява и ми става много гадно, трябва веднага да си измия зъбите, иначе ми се гади. При вас случвало ли ви се е?

# 237
  • Мнения: 753
Fantasia, на мене двама лекари са ми казвали, че ако има гадене и повръщане, те са по-спокойни , защото хормонът на бременността е наред и с бебо всичко е о.к. /това било по-нормалното/. Само над 5 повръщания трабвало да се пие нещо. Спървото до 4 мес. повръщах включително. Та не си мисли, че непременно след третия трябва да мине. Дано отмине скоро. И аз съм още на този хал. Но и много малко качих предния път Simple Smile Гледай позитивно Simple Smile
О, да, от млечните и на мене ми се гади. Любимото кисело мляко не съм близвала отдавна.

# 238
  • Мнения: 136
Fantasia, и при мен от няколко дни гаденето стана по-зле. Явно е нормално при някои жени да е така, щом и при теб е същото положение.
Аз от няколко седмици умирам за банани. Винаги съм ги обичала, но рядко са ми се прияждали повече от 2-3 пъти в месеца. А сега хапвам всеки ден, дори ако не бяха толкова калорични, щях да ям по 4-5 на ден. Изобщо плодовете много ми се услаждат напоследък, за което и много се радвам....

# 239
  • Мнения: 255
 Grinning Просто до скоро леко отшумяваше...та си мислих, супер, скоро поне от гаденето ще се отървем  Laughing Ама, ако всичко е наред ще се търпи, къде ще ходя Simple Smile
Аз пък си пийвам айрянче, че водата от вчера не ми е толкова голям приятел   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт