Опитайте този БОЖЕСТВЕН ТИКВЕНИК!!!

  • 308 381
  • 634
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 387
благодаря ти Селма Simple Smile

ще правя в понеделник тиквеник и се спрях на твоята рецепта,
ще пиша после естествено Simple Smile

весели празници на всички Simple Smile

# 601
  • Sofia
  • Мнения: 1 062
Интересна рецепта със сигурност ще я пробвам. Благодаря!

# 602
  • Мнения: 23 286
Моят тиквеник е готов.Всичко се получи,освен количеството захар.Явно моята тиква бе по-безвкусна,защото 1-1,5 ч.л. захар е малко по моя вкус.Вместо  глазура ще поръся с пудра захар,за да компенсирам липсата на сладост.
Иначе заливката направих с бадемово мляко,защото не употребявам обикновено мляко и се получи.
Весели празници на всички!  bouquet

# 603
  • Мнения: 7 421
  Редактирах се .
  Лъжиците захар са вече супени .  Peace Laughing

  За захарта доста е коментирано из темата .....  Rolling Eyes

  Ani Ka ,  bubeto 29 , успех !  Hug

# 604
  • Мнения: 387
Сега се прибрах от работа и само изчистих тиквата Mr. Green

Благодаря Селма Simple Smile

# 605
  • Мнения: 31 370
И аз ще пробвам благодаря!  bouquet

# 606
  • Мнения: 2 216

Колко време горе долу печете и на каква температура? Някъде из темата видях 170 градуса
Ужас! Пълен провал! Утре ще направя тиквеник по моята си рецепта.

Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 20:10 от Gianna

# 607
  • Мнения: 387

Колко време горе долу печете и на каква температура? Някъде из темата видях 170 градуса
Ужас! Пълен провал! Утре ще направя тиквеник по моята си рецепта.

Защо провал?? Селма е написала умерена фурна .... Аз я пека в момента на 170......

# 608
  • Мнения: 2
Благодаря,за споделената рецепта!Току що го изпекох,а как приятно мирише само!

# 609
  • Мнения: 2 216

Колко време горе долу печете и на каква температура? Някъде из темата видях 170 градуса
Ужас! Пълен провал! Утре ще направя тиквеник по моята си рецепта.

Защо провал?? Селма е написала умерена фурна .... Аз я пека в момента на 170......
Ами не ми харесва резултатът. Особено тази глазура накрая....Може би ако я нямаше нещата щяха да са по-поносими.
Абе няма да повторя! Толкова прехвалена рецепта, а на мен моята си ми харесва в пъти повече. Въпрос на вкус!
Весели празници и дано другите ястия се получат!

# 610
  • Мнения: 23 286
  Редактирах се .
  Лъжиците захар са вече супени .  Peace Laughing

  За захарта доста е коментирано из темата .....  Rolling Eyes

  Ani Ka ,  bubeto 29 , успех !  Hug
Сигурно е коментирано,но нямаше как да прочета 50 страници,още повече,че първите и последни такива бяха все хвалебствени.Simple Smile)))
 

# 611
  • Мнения: 7 421
Gianna , коя е твоята рецепта ? Ще я споделиш ли ?  Simple Smile Може и ние да я харесаме повече .  Hug

......... нямаше как да прочета 50 страници,още повече,че първите и последни такива бяха все хвалебствени.Simple Smile)))
 
  Хайде ! Вече имаме и една полу ругателна такава    hahaha
  Трябва да има равновесие !  Laughing Hug

   Факт , рецептата е моя лична измислица (въпреки че на места се твърди ,че същата е имало преди 100 години в някакво списание )  .  Или ви допада , или не .  Peace Не се сърдя нито на двете .  Laughing Е..... не крия , че хвалебствията ми носят радост .  Blush Но се радвам и на радостта на другите , била тя и с цената на промени в рецептата .  Hug

# 612
  • Мнения: 23 286
СЕЛМА,аз не съм почитател на тиквеникпо принцип,ноооо..твоята рецепта е наистина божествено вкусна и сега преглъщам лиги,само като се сетя за сладкиша.Поръсих моя тиквеник с много пудра захар и ще призная,че почти сама си изядох цялата тава. Mr. Green
Със сигурност ще го направя пак. Hug

# 613
  • Мнения: 7 421
..........
Със сигурност ще го направя пак. Hug
   Здраве да ти носи при всяко хапване !   Hug
   Благодаря за топлите думи !  Heart Eyes

# 614
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Аз го правих (по Селмината рецепта) миналата година. Моето население само успя да го види горещ в тавата, ама само да го види, защото не можа да се добере до него.

Общи условия

Активация на акаунт