Яслата 15 - празниците наближават, а децата оздравяват!

  • 14 139
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравейте!
Моят син е на ясла от сряда (26.11.08г.), записвам се при вас  Peace Тъй като е от съвсем скоро за тържества още нищо не зная, но ще попитам за нашата ясла- Слънчево детство- 65 ОДЗ- Слатина.
Аз искам да попитам нещо, свързано с яденето на дечицата. Как се хранят вашите деца в детските заведения? Моето у дома яде хляб, мляко, плодове, сирене...В яслата отказва да яде обяда, после ще видим как ще е целодневно. Та въпроса ми е, ако на свикне да яде манджите, как ще се храни през деня? Има ли и други дечица, които не ядат в яслата?
Благодаря предварително и хубав ден пожелавам!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Гневна благодаря за темата и дай боже децата наистина да оздравяват и да се спре това боледуване вече Praynig
Благодаря и за пожеланията за моето пораснало вече ясленче, което продължава да си е с червено гърло за съжаление, но това не му попречи да щурее вчера Laughing Ето малка почерпка за негово здраве
Cvetelinka мисля, че ще започне да хапва детенце в яслата, гледайки от другите деца. Моят също не е от най-ящните там, но това, което обича по принцип си хапва и там и съответно отказва да яде неща, които не обича.

# 17
  • Мнения: 3 971
Не съм писала от 100г Crazy
Ники нали започна яслата на 2-ри октомври .След една седмица се разсополиви и 2 седмици в къщи.Обаче започнах работа и той със мен започна на 27-ми октомври ясла.Голямо тръшкане беше ,голям рев Sad Обаче вече 5 седмица и свикна.Спи си там ,но рядко успяват да го накарат да яде -голям инат и много злояд е :о:
Хремата се опита на два пъти да се върне на с Макситрола я пресичаме.Нещо си предават децата в яслата и само това помага.Сега пак е с хрема и се надявам да мине пак бързо.
Нищо не са ни казвали за празненство Rolling Eyes Утре обаче ще попитам.

Елена Дядо Коледа ще има и в Централ Плаза Ако искаш като разбера от кога ще ти пиша /ако съм о ще там де Wink/ Тая седмица ще му правят шейната и ще има елени с нормални размери.Смятам Никито като идват да ме вземат да го кача да го види Hug

# 18
  • Мнения: 182
Здравейте и аз не съм от често пишещите тук, но...Нашата равносметка след няма и два месеца ясла е Tired: вирус с повръщане и разстройство, после температура и сополи, после само сополи, сега последно гнойна ангина. Дано наистина дечицата ни оздравеят, че вече напълно съм се отчаяла. В началото си мислех, че няма да свикне с лелките, сестрите слава богу свикна. Знаех, че ще боледува, ама това опре делно ми идва в повече.Дано, дано вече се адаптират и започнат да си изграждат имунитет. Praynig
В нашата ясла им правеха календари, но не съм ги виждала още дано са хубави, че каката навремето все излизаше много нещастна.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 269
Бързо сте изписали предишната тема.

Сега отчета за нас: миналата седмица, след 3 седмици вкъщи, мина добре. В петък обаче, дядото го взел от яслата (ние с баща му бяхме на работа и в командировка), бил мокър и с 38,7 температура. Вкъщи свекървата извадила един комплект дрехи, целите мокри! Според мен сутринта се е подмокрил, защото пампа не е издържал, а и докато са го забелязали е изминало час-час и нещо и явно от това е вдигнал Т. Това се случва вече за 2-3 път, като тази седмица 3 пъти сме го вземали мокър, макар и леко. Много се ядосах на това. Утре сутрин мисля да проведа разговор със сестрите да му сменят по-често памперса, защото и без това пие доста вода. А и имам съмнение, че продължават да не им обличат пижами за спането. Дано да няма подобни инциденти пак, че не знам иначе SadSadSad

И ние поръчахме календари, за коледното тържество обаче все още нищо не се знае.

vercho, без да се обиждаш, но нахлуваш с много въпроси и очакваш веднага отговори. Както ти е казала и Поли, потърси съответните теми, дай "сърч" на търсачката, няма кой да ти даде отговорите наготово. Пиши и на лични на майките, от които би искала да получиш информация. Има много ценна информация, но си трябва ровене и четене.

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 21:52 от catty m

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437

vercho, без да се обиждаш, но нахлуваш с много въпроси и очакваш веднага отговори. Както ти е казала и Поли, потърси съответните теми, дай "сърч" на търсачката, няма кой да ти даде отговорите наготово. Пиши и на лични на майките, от който би искала да получиш инфотмация. Има много ценна информация, но си трябва ровене и четене.

Много точно казано Peace

catty m говори наистина утре със сестрите не е редно това.

# 21
  • Мнения: 1 586
Мама Мони Мерси за почерпката, Mr. GreenДа ти е живо и здраво детенцето и много да ви радва! Hug

DZБлагодаря за инфото,ще се радвам да кажеш кога точно ще има Дядо Коледа.... Crazy Grinning

catty m Това е много неприятно наистина,говори с тях,трябва да са по-отговорни!

Успешна нова седмица на всичка дечица и без болести! Praynig

# 22
  • Мнения: 96

vercho, без да се обиждаш, но нахлуваш с много въпроси и очакваш веднага отговори. Както ти е казала и Поли, потърси съответните теми, дай "сърч" на търсачката, няма кой да ти даде отговорите наготово. Пиши и на лични на майките, от който би искала да получиш инфотмация. Има много ценна информация, но си трябва ровене и четене.

Много точно казано Peace

catty m говори наистина утре със сестрите не е редно това.
Не се обиждам и съжалявам, че съм подразнила с многото въпроси. Не подозирах, че "нахлувам". Темата е за ясли, аз съм в началото на процеса по избиране и реших, че можете да ми спестите част от хамалогията след като сте преминали по този път. Не виждам какъв е проблема някой да ми снесе "на готово" отговоои на въпроси, които знае, вместо аз да откривам топлата вода сама и да се ровя в теми с постове от 2004та насам.

Благодаря на тези, които ми отговориха. Ще пиша ЛС и на майките, които са вписани срещу яслите, които ме интересуват. На който му пречи - да не ми пише.
Поздрави на всички.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 01:55 от vercho

# 23
  • Мнения: X
Добро утро!
Днес като за начало на седмицата моЙто зверче се усети къде отиваме и е замрънкал от рано "не-не" и не ме изпускаше  Simple Smile Там без обяснения веднага ревна, прилъгах го да види коледната украса, но си плачкаше...Ух, дано се е успокоил.
Много е гадно това боледуване. И аз мисле, че на теория предполагам какво ме чака, но ще ми дойде нанагорно...Той и преди да тръгне на ясла си боледува, ама там сигурно е почти постоянно вирусно. Желая бързо възстановяване на болните дечица и никакви болести повече  Naughty
Явно има много места дето персонала не си гледа изобщо работата, как може да не погледнат детето, особено като знаят, че е с памперс...Нямам думи  Tired
На всички- хубаво начало на хубава седмица!
П.П. Благодаря на всички, които са ми отговорили на моя болен въпрос  Hug

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте мацки!

Гневна
, благодаря за темичката!  bouquet Дано наистина са здрави всички дечица и да изкараме едни весели и спокойни празници.

И в нашата ясла ще има тържество, но още не знам подробности.Със сигурност родителите няма да присъстваме.Играчки ще купуваме, ама дали ще остават там нямам представа.Ще поразпитам.А  снимки за календарите им направиха вече.
Иначе другото при нас е, че Велизар си е в къщи.Във вторник миналата седмица е кашлял доста.От сряда си е в къщи само с кашлица - гръди, уши, гърло всичко О.К., Т няма..Тя и кашлицата не е постоянна, ама..Лекарката ми даде бележка само до петък и днес трябваше да го пращам, но аз реших да го оставя още един-два дни.Обадих се сутринта в яслата и ми казаха, че няма проблем.Друга бележка няма да взимам, но в сряда да им го водя, че им било мъчно вече  Crazy Laughing

catty m говори наистина със сестрите да обръщат повече внимание.В нашата ясла памперсите ги сменят не сестрите, ами лелките, ако някой се напишка пак те преобличат.Така, че говори със вашите сестри да обръщат повече внимание на това.Щом няколко пъти вече се е намокряло детето едва ли не са забелязали.
Оххх, да се спирам вече, че пак се отплеснах.. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 3 564
Добро утро и добра седмица,

Дано всички дечица оздравят бързо, за да имат весела Коледа.
Марти вече е добре, не кашля въобще, но се усеща една лека задна хрема. През деня, от време на време му, теква носа. По този повод, в крайна сметка реших да не го реимунизирам. Говорих с главната сестра, тя ми каза каква бележка да занеса. Утре ще ида при педиатърката, за да ги даде и от сряда отново сме на ясла.
При нас ще има тържество с почерпка и казаха да занесем само лакомства за децата, но доколкото разбрах дядо Коледа няма да има. Май и календари и други снимки няма да има, защото децата плачели и не искали да се снимат.
Персоналът в групата почти изцяло се е сменил. Останала е само една помощник възпитателка. Сега ще има да се чудя как ли ще реагира Марти на новите сестри и лелки.

# 26
  • Мнения: 1 208
 Здравейте и от мен в новата темичката. За съжаление след три седмичен престой в къщи и два дена на яслата от вчера Пеши пак е с температура. Баба му  ще го води на лекар да видим какво ни има този път. Лошото е, че се оказахме с огромна трета сливица и течност в . Доктора иска да се мъчим с лекарства до началото на март да оправим ушите и ако не стане ще правим операция. Май ще пропуснем да ходим на ясла до тогава. То няма смисъл само да мъча детето. Дано не си загубим мястото ама каквото такова. Да е здрав ми е по важно.
 Бързо оздравяване на болничките, че идват празници. santa2

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
Говорих тази сутрин със сестрата, която беше на смяна, помолих да му сменят по-често пампера. Беше учудена, каза, че ги проверявали през половин час, което искрено ме съмнява. Дано да има ефект, иначе мисля, че и двете сестри са свястни, до голяма степен бързата адаптация на детото е благодарение на тях.

vercho, позволявам си за последен път да ти отговоря. Не е проблема, че нахлуваш и че питаш. Темата е за яслите, но ако си се зачела, ще видиш, че тук споделяме тревогите и вълненията си, опитваме се да си помогнем и да покажем, че нещата, които стават с децата ни, се случват и с другите. Голяма част от въпросите ти имат отговори, ако си направиш труда да потърсиш и прочетеш (като например коко е таксата в ДЗ). Не мисля, че това е хамалогия, щом те интересува нещо и то касае детето ти. Никой не е длъжен да ти снесе на готово, както си се изказала, а и още повече никъде в поста ти не видях дори едно "моля". Всички сме заети, но се опитваме да пишем и четем тук, защото ни интересува. Ако не си намерила отговор на въпросите, които те интересуват, попитай, но не мисли, че някои е длъжен веднага да ти даде отговор.

# 28
  • Мнения: 96
Момичета извинявайте, че продължавам с този диалог, само да поясня. Не съм искала да звуча нахално. Просто видях тема за яслите и попитах. Кати, не са ми приятни назидателни забележки за това колко старателна съм по отношение на рисърча за детето си. Съгласи се, че отнякъде трябва да тръгна - е, аз тръгнах оттук. Сега виждам, че има и по-добри теми за моите цели и че тази е с малко по-различна тематика. Просто смятам, че може и по-полека и с по-малко укор Peace Освен това съм учтив човек и мисля, че това личи от постовете ми, ако ги прочетеш. Нека прекратим спора Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 549
Гневна, чудесно заглавие   bouquet Ще се радвам всички дечица да са здрави, особено щом Дядо Коледа ще ги посещава  Mr. Green

След 2 седмичен престой вкъщи днес Алекс отново е на ясла. Носа му е запушен и нищо не помага. Не бях сигурна дали да го пускам, но педиатъра още за предната седмица ми казваше, че може. Така че 2 седмици за сополи и кашлица без други симптоми мисля е достатъчно. Само не знам колко ще изкара този път на ясла. А се надявах да започна работа, че изплащаме кредит  ooooh!
Като сме отсъствали в последно време не съм наясно с тържествата в нашето ОДЗ. Та ще трябва да попитам и тогава ще дам отчет как ще е при нас  Mr. Green
Дано всички болни да оздравяват по-бързо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт