Кой какво сервира снощи, Кой какво ще готви днес.

  • 56 270
  • 639
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 330
Тази вечер ще правя някаква манджчка с пилешко филе:)Ако стане хубава ще я публикувам Praynig

# 301
  • Мнения: 4 244
Аз спретнах едно пиле с картофки в гювеч на фурна, стана вълшебно - сложих му бира в соса  Laughing

# 302
  • Мнения: 2 168
Снощи пай с готово тесто и пълнеж от лук, шунка, яйца, мляко и кашкавал.
Днес - рибени кюфтета, "салата" от пресен спанак и кисело мляко, и малко картофена салата с пресен лук.

# 303
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ей, това с панираната авиация е страхотна идея, ще взема да я приложа довечера у дома  Grinning
Вчера - яхния от зелен фасул, картофи и пилешко месце, за десерт - кейк с праскови.
Днес ще дояждат на обяд, каквото остана от вчера /а то не беше малко/, а за вечеря - пи-пи-пи-пи... Laughing


Рецепта за кейка с праскови, моля Laughing

# 304
  • Мнения: 5 577
Аз току-що сготвих, и бързам да докладвам какво и как.

Значи пушено пуешко филе на "Браво" накълцало, варен картоф и рендосано варено яйце ги залях със заквасена сметана на "Данон" с копър. Това е Simple Smile
Бързо, лесно и вкусно, и става за вечеря.

И "императорска салата" (която ядох на китайски ресторант на морето).
Нарязани на тънки клечки краставица и моркоф се объркват с рачешки рула (пак на тънки дълги ленти) и китайско фиде (аз поради липса на такова сложих българско фиде  Crazy, но пак е добро). Заливат се с олио, в което предварително се слага черен пипер (и по избор наслагах куркума, джинджифил, чесън на прах, босилек....каквото намерих). Супер е.

Дано някой прояви интерес, много исках да се похваля.

# 305
  • Мнения: 330
Ето какво сготвих:)

Зеленчукова гозбица с месце

Продукти:
около 200-350г пилешко филе
малката кутийка заквасена сметана на Данон
100г гъби
100г грах
100г царевица
1 супена лъжица топено сирене
1кубче пилешки бульон
1 чаена лъжичка Пикантина
1 чаена лъжичка Вълшебен вкус
2 средно големи картофа
2 моркова
1 домат
1 глава лук
1 чушка
черен пипер
червен пипер
магданоз
сол


Запържваме морковите,главата лук,нарязана на ситно и чушката.През това време сваряваме картофите и ги пасираме.Запържените продукти ги слагаме при картофите като добавяме 3-4 чаени чаши вода+кубчето бульон,гъбите(аз си взех от замразените пакети),царевицата,грахчето и топеното сирене.Добавяме още малко олио ако е нужно,разбъркваме хубаво и ги пускаме да се готвят.През това време си нарязваме месцето на малки късчета и го слагаме при останалите продукти.10 мин преди манджата да е готова слагаме 3-4 супени лъжици от сметаната,чаената лъжичка Пикантина и Вълшебен вкус и останалите подправки.После обелваме един домат,нарязваме го на ситно и го слагаме в тенджерата:)

Стана много вкусно,дано Ви хареса:)

# 306
  • София
  • Мнения: 3 328
Рецепта за кейка с праскови, моля Laughing
Ей сегичка, само предупреждавам, че е най-най-обикновена:
3 яйца
1/2 ч. ч. прясно мляко
1 ч. ч. захар
1/3 ч. ч. олио
1 и 1/2 ч. ч. брашно /или 11 с. л. с връх/
1 равна ч. л. сода бикарбонат
лимонтозу на върха на чаената лъжичка
2 пак. ванилия
2 праскови

Разбивам яйцата, добавям захарта и продължавам да разбивам. После добавям олиото, леко затопленото /ако го вадя от хладилник/ прясно мляко, разбърквам до хомогенизиране и добавям брашното, в което предварително съм сложила содата, лимонтозуто /или бакпулвер/ и ванилията. Бия сместа още малко, за да поеме въздух, след което я изсипвам в предварително намазана с олио /може и с масло, разбира се/ тавичка или форма за кейк /този път пробвах нова продълговата форма за кейк от чешките - много съм доволна!/ и отгоре се редят резенчетата праскови /нарязвам ги като полумесеци, всяка праскова на 12 парченца - да не са много дебели, нито много тънки/. Възможен е и друг вариант на слагане на плодовете, но него съм го пробвала с ябълки, не с праскови, и е много сполучлив - нарязват се на малки парченца и се объркват в тестото.
Кейкът се пече в предварително загрята до около 180 градуса по Целзий фурна, моята е голяма и слагам решетката на най-долното ниво. Като покафенее леко отгоре, опитвам за готовност с клечка за зъби и ако тя излезе от печивото суха, изключвам фурната и го оставям за няколко минути вътре, а после го изваждам както от нея, така и от формата. Според предпочитанията може да бъде поръсен отгоре леко с пудра захар. Наздраве!

# 307
  • София
  • Мнения: 3 328
Да се отчета за снощи - размина им се на пилешките крилца, но наистина само за снощи Laughing Направих огретен с тиквички, сирене и яйца и салата с паста, риба тон, кисели краставички, маслини и майонеза. За десерт - плодове.

# 308
  • Мнения: 330
Karimma за кейка и сода и бакплувер ли да сложа EmbarassedАз по принцип слагам само бакплувер и за това те питам.Благодаря  bouquet

# 309
  • София
  • Мнения: 3 328
Не - или сода+лимонтозу, или бакпулвер /който съчетава тези две съставки/. Аз от години не ползвам готов бакулвер, затова първо написах содата и лимонтозуто.

# 310
# 311
  • София
  • Мнения: 3 328
За мен е удоволствие Grinning/само да не ме чуят, че тутакси ще ме обвинят във фалшива любезност Mr. Green/

# 312
  • Мнения: 138
снощи сготвих  пилешко филе на тиган с гарнитура от задушен ориз , а за бебо пиле фрикасе и салата от домати , печени пиперки ,лук, патладжан и счукан чесън
а тази вечер мусака рецептата е от форума 

# 313
  • Мнения: 245
Аз току-що сготвих, и бързам да докладвам какво и как.

Дано някой прояви интерес, много исках да се похваля.

Много добре звучи тази салата, непременно ще я пробвам. Simple Smile

# 314
  • Мнения: 2 040
Отчитам се веднага:

Снощи:
1. СВински котлети пълнени с бекон и кашкавал + заляти със сос от гъби
2. "Жестока салатка" на hey_ya
3.  един купен сладкиш

Днес:
Ето досега правих картофени кюфтета, щото останаха варени картофи от салата вчера, но сложих:
картофи + лук + бекон на парченца + сирене + кашкавал + царевични зърна + чер. пипер + чубрица + чесново брашно + сол + 2 желтъка.
Овалях в брашно и 2- та белтъка, но тях ги разбих отделно, както беше написала Бина в темата за картоф. кюфтета която е още на 1 страница.
Даже мога да я поздравя, защото станаха много ПУХКАВИ. Вече само така ще панирам кюфтетата.

А салатата още не съм я правила. Остана от вчерашната, но май няма да върви - там картофи, сега пак картофи .. Така че сигурно ще направя СЕЛСКАТА -  доматки + краставички + лучец и печена чушка.

Общи условия

Активация на акаунт