първи (декемврийски)ЯНУАРЧЕТА на път, нека още малко потърпят...

  • 12 916
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Момичета, разгледах списъка с необходимите за бебето неща - имам малко попълнение. Аз лично си купих кофа , каничка  за вода и малко легенче за миене на дупето преди смяната на пелените. Не е кой знае какво , но смятам, че са нужни. Иначе списъка си е хубав - обяснено е всичко  - така че, момичета разгледайте го.
Иве, това с киселините си е гадно - мога само да ти съчувствам!

# 31
  • Мнения: 854
Здравейте тумбачета  Hug
Доня  Hug
Лорини мерси за темата  Laughing
Това чудо киселини ме споходи снощи за първи път толкова продължително  newsm78, днес нямам
Лек ден момичета

# 32
  • Мнения: 36
ivenceto25, вземи си от аптеката Талцид и спри да се мъчиш. На мен отново ми спукаха вена... писнало ми е да си ходя синя.

# 33
  • Мнения: 865
Smiling_Sisi,откъде се сдоби с тези готини,топли ботушки....че после с количката...

# 34
  • Мнения: 645
Здравейте момичета!Запис и аз в новата темичка. Лорини браво за нея .Копривке  стискай още малко мила,почти не остана Hug, Иве и при мен киселините са мой спътник от началото на бременноста  Cry и аз вече не издържам ,нощем се будя по 3-4пъти от тях само содата за хляб ме успокоява но за малко ,ранитидина ме спасява но го пия много рядко,само когато видя най-много зор.Биляна мерси за кафенцето и  Mr. Greenче успя с почерпката и аз бях така.Момичета аз да ви се похваля че почти ремонта свърши и вече си имаме легълце за бебка,днес ще ходя да пазаруваме и още някой неща за малката принцеса,после ще дам отчет Grinning Лек ден пупи и много  Laughing

# 35
  • Мнения: 7
Хайде и аз в новата тема.
Лорини заглавието е №1.
Доня дано бебка да почака още малко  Hug
Съни партито ти е било страхотно.Подаръците са чудесни и най-вече практични.Супер е, че имаш толкова много приятели около теб.
Smiling_Sisi честито за ботушките.Много са сладички и сигурно много топлят на крачетата.
ivenceto25 в много краен случай, когато нищо не ти помага за киселините може да пробваш със сода бикарбонат - 1 кафена лъжичка разтваряш в стотина милилитра вода и я изпиваш.Аз лично след това пия и една голяма чаша чиста вода.Помага доста, но не се препоръчва честа употреба.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Привет коремчета!
Честита да ни е новата темичка!Благодарности на Лорини.
Доня Коприва-стискам палци да издържите още мъничко с бебка! HugТи само си лежи и мисли положително........макар чееееее,знам че и двете вече са ти много трудни след всичко което преживя с тази бременност.Каквото е рекъл Господ..... Praynig
Иве-за киселините аз за себе си открих,че не трябва да се храня след 16-17 ч.Хапна ли по-късничко и цяла нощ ме мъчат и нищо не ми помага.
suny4-много хубаво парти!Честити ти придобивки!
Сиси-и на теб честити ботушки!Страхотни са!
На мен ми е едно такова тъпо и гадно......сигурно е от времето,мрачно и мъгливо е и много подтискащо ми действа.
Цитат
Зачудих се сега   - терминът ти нали е на 01.01. и вече си в 9-тия... Защо чак след 11-ти е вече спокойно да родиш във Вита?    
защото Вита е частна болница,а там искат бебетата да са доносени и големи.........т.е.да няма никакви рискове.
Хайде приятен ден! smile3525

# 37
  • Мнения: 104
Аз ако не хапна нищо след 17ч по добре да няма никой покрай мене. Аз постоянно ям нещо. Я солетки, я бисквитки, я нещо друго. Не мога бе да не ям нищо. Ама май ще си купя талцит да пробвам с него.

# 38
  • Мнения: 656
Киша, от North Face са Wink  Peace Аз заради количката, заради това, че единственото яке, което закопчавам е спортно... така де... намерих си 1000 причини Wink

Иве, напълно те разбирам... И аз съм с некви гадни киселини...  Тук момичетата бяха казали за сода за хляб.. ако искаш пробвай.. Между другото - Митко веднъж ми прави задушени зеленчуци (от онези замразените дето ги продават) и вместо сол сложил сода за хляб.. Е, трябва да кажа, че по-вкусни зеленчуци не съм яла  hahaha А и ефектът от содата...  Peace (впрочем така содата не се усеща хич Wink )


Цитат
Зачудих се сега   - терминът ти нали е на 01.01. и вече си в 9-тия... Защо чак след 11-ти е вече спокойно да родиш във Вита?    
защото Вита е частна болница,а там искат бебетата да са доносени и големи.........т.е.да няма никакви рискове.

То това ясно, ама бебетата не се ли водят доносени вече като влезеш в 9-тия? Тя Сладурчеста е вече в 9-тия....

# 39
  • Мнения: 164
Здравейте и от мен ,да се запиша и аз.Тази сутрин си поспах бая.Искам да кажа на   ivenceto25 ,че на мен само мандаринките ми помагат, аз неведнъж съм го споменавала тук.Пробвай може да ти помогне.А сега да ви се похваля и аз снощи бях при моя доки и той каза ,че с бебка всичко е ок и вече е 1940 гр ,но каза да устискам поне до 7 януари.Май тая сутрин Копривка не се е разписала.Дали си почива?  newsm78  Някой може ли ако и има тел да и се обади да разбере как е.

А името на новата тема е много добре подбрано и дано донесе късмет на всяка една от нас.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Цитат

Цитат на: kali-m-g в вторник, 02 декември 2008, 12:02
Цитат
Зачудих се сега   - терминът ти нали е на 01.01. и вече си в 9-тия... Защо чак след 11-ти е вече спокойно да родиш във Вита?   
защото Вита е частна болница,а там искат бебетата да са доносени и големи.........т.е.да няма никакви рискове.

То това ясно, ама бебетата не се ли водят доносени вече като влезеш в 9-тия? Тя Сладурчеста е вече в 9-тия....
Аз лично съм била свидетелка как моя позната я отпратиха от частна Пловдивска болница,защото на ехографа се вида,че бебчето е мъничко/на килограми/.Иначе беше в 9-ти месец,11 дни преди термин.Роди във ВМИ-бебчо верно беше 2100 кг.но всичко си му беше на ред и нямаше никакви проблеми.Нооооооо,явно такава е политиката на частните болници..........

# 41
  • Мнения: 1
Бих искала да попитам вече раждалите мами - коя марка шишета и биберони бихте ни препоръчали? Ходих на няколко презентации и всеки са хвали своето, от Nuk например казаха, че за новородени по добре да е каучукова биба, а от Авент твърдят, че силикона е по-добър вариант, Нук казват, че тяхната ортодонска форма била най-добра, Авент - твърдят, че тяхната анатомична форма е най-добра, какво мислите Вие?

# 42
  • Мнения: 104
Ох обезателно ще пробвам с мандаринките. Дано това се окаже решението. Каквото не съм чула, това не съм пробвала. Благодаря ви момичета, много сте отзивчиви. Ели, аз съм чувала от мами че авент са най-подходящи, но май си е до детето. Каквото то предпочете.

# 43
  • Мнения: 80
Сиси, аз да се включа компетентно. Бебето се води доносено след 37-ма седмица. В частните болници нямат апаратура за недоносени и неонатология, специално във Вита идва неонатолог веднъж дневно от Шейново. Може на някои места това да не го казват, инфото ми е от форума, а и от Вита. Аз утре съм на преглед при Кълвачева и ще разпитам лично.

# 44
  • Мнения: 3 861
Сладурки, ето ме! Hug
Още съм с бебе в корема Grinning
Лорини, развесели ме с това заглавие, браво Peace

Изкарах спокойна нощ, ставала съм само веднъж до 00, да не повярва човек.
Сега си лежа кротко, по-късно ще се включа за по-дългго, че мъжът ми се е наредил на опашка за компютъра и вече се нервира човекът, че не може да се докопа от мен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт