Отговори
# 765
  • Мнения: 1 152
Моите 30 каледнарни дни изтекоха, но още нищо...ако е спряно производството по някаква причина аз трябва ли да съм уведомена?

# 766
  • Мнения: 1 267
В коя банка? Райфайзен или ДСК?!?!

Reifeisen

# 767
  • Мнения: 3 869
Моите 30 каледнарни дни изтекоха, но още нищо...ако е спряно производството по някаква причина аз трябва ли да съм уведомена?

ДА! Най-често се спира поради технически грешки при полъването или липсващи документи, за което съответен данъчен инспектор трябва да се обади - преди години пращаха препоръчани писма, но сега се обаждат.

# 768
  • Мнения: 4
Моите 30 каледнарни дни изтекоха, но още нищо...ако е спряно производството по някаква причина аз трябва ли да съм уведомена?

Миналата година ми върнаха 20 лева от дарение чак през септември, така че след месец можеш да ги питаш докъде са стигнали и дали няма някакъв проблем с документите

# 769
  • Мнения: 6 002
на мен ми казаха до 40 дни

# 770
  • Мнения: 311
И ние още чакаме. Мъжът ми подаде на 25.01, около месец след това му звъннаха за сверка в банковата сметка и оттогава нищо. Добре, че прочетох тук колко бързо са върнали парите на някои от вас, та утре ще звънне да пита какво става. 2 месеца вече Rolling Eyes.

# 771
  • Мнения: 13
Да споделя малко опит и да задам въпрос:
Справката от банката поисках в най-близкия ми клон на Булбанк. Изпратиха им я служебно от клона, в който съм получил кредита и не се разкарвах. Представете си, че сте изтеглили от друг град ...
На сайта на НАП не пише нищо за декларацията от съпруг/а, че няма да ползва облекчението, съответно пропуснах да подам такава, както пише в закона и ми се обадиха по телефона да ми я искат(подавах онлайн и нямаше как да ми я исакт про подаването).
Освен тази декларация ми искат и справка за имотното състояние на съпругата, върви обяснявай, че по закон не се изисква ... ще я занеса и нея.

Въпросът ми е дали някъде в мрежата има формуляр за декларацията от съпруг/а, че няма да ползва данъчното облекчение. Предполага, че може и свободен текст, но все пак ...

# 772
  • Мнения: 6 002
аз лично подавах документите за съпруга ми и декларация не ми поискаха.

# 773
  • Sofia
  • Мнения: 1 749
Декларацията от съпруга/та е свободен текст, няма формуляр.

# 774
  • Мнения: 0
мършавия аз лично подавах и искаха от съпругата в свободен текст ,че няма да ползва -Плевен Laughing

# 775
  • София
  • Мнения: 4 141
мършавия аз лично подавах и искаха от съпругата в свободен текст ,че няма да ползва -Плевен Laughing

 4. Разпоредбата на чл. 22а в редакцията на ЗДДФЛ, действаща за 2009 г., не съдържа условие намалението да се ползва само от единия съпруг. Такова изискване е регламентирано в новата редакция на данъчната норма, приета с § 67 на Закона за държавния бюджет на Република България за 2010 г.. но, както вече беше посочено, тя ще касае прилагането на данъчното облекчение за млади семейства за доходи, придобити след 1 януари 2010 г. Предвид на това, за доходи, придобити през 2009 г., данъчното облекчение може да се ползва както от единия, така и от двамата съпрузи - в рамките на общия размер на направените през годината лихвени плащания по ипотечния кредит.

# 776
  • Мнения: 3 869
Аз също подадох докуметни без декларация от съпруга и ги приеха без коментари, но по-късно, когато ми се обадиха да ходя да си подпиша акта за възстановяване ми казаха да им занеса и една такава декларация свободен текст. Много тъпо ми се стори, при положение, че подадох и мойта и на съпруа ми декларации, и после и двете бяха при един и същи инспектор, който ги проверяваше...

# 777
  • Варна
  • Мнения: 691
и какво трябва да съдържа тазу декларация свободен текс?

# 778
  • Sofia
  • Мнения: 1 749
Мога във вторник да ти дам текста точно.

# 779
  • Варна
  • Мнения: 691
супер ще ти пратя мейла ми на ЛС

Общи условия

Активация на акаунт