Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 1 735
На мъжа ми поискаха такава декларация,като отиде да подава документите и е съвсем свободен текст.Друга тема е,че беше ядосан,че го върнаха и се обади на телефона на НАП този 0700... и от там му казаха,че такава декларация не е необходима. Thinking

# 781
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
ето за декларацията, от другата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425667.msg14175978#msg14175978
така я написах, приеха я Simple Smile

# 782
  • софия
  • Мнения: 71
Подадох си декларацията на 26 март и днес си подписах акта за възстановяване newsm44

# 783
  • Мнения: 3 869
Светла, чудесно!!
Аз също подадох в Сифия и съм приятно изненадана, че вместо до 1 седмица след подписването на акта, ми възстановиха сумата по сметката за 3 дни!!!

# 784
  • Мнения: 1 705
Подадох си декларацията на 26 март и днес си подписах акта за възстановяване newsm44
да попитам всички ли подписват акт за въстановяване(вероятно и справка за банковата сметка се прави)или са възстановявали пари и без да се обадят?

# 785
  • Мнения: 3 869
Акт за възстановяване се подписва когато сумата за връщане е над 300 или над 500 лв. (преди беше над 300, но мисля, че сега са всигнали тавана...)

# 786
  • Sofia
  • Мнения: 1 748
На мен не са се обаждали за подписване на акт за възстановяване, а сумата е доста над 500 лева. Просто са превели парите. За София става въпрос.

# 787
  • Мнения: 3 869
Vesana, само от това ли облекчение имаха да ти връщат пари?
При мен имаха да връщат от няколко неща - от приравнени правоотношения (надвенесени данъци), от облекчение за застраховки, и от това облекчение.
Предни години, когато са имала големи суми от приравени правоотношения и отно застраховки и сумата за връщане е била над 300 лв. пак са ме викали да си подписвам акта за възстановяване...

# 788
  • софия
  • Мнения: 71
Сумата е под 500лв и за това си мислех че направо ще я преведат, а те ми изпратиха писмо да се ява за подпис на протокол и сега ще я преведат след 1 седмица! Абе важното е че ще я преведат!Супер! За другата година, живот и здраве/ ако не го отменят/ вече знаем как е Wink

# 789
  • Sofia
  • Мнения: 1 748
Vesana, само от това ли облекчение имаха да ти връщат пари?
При мен имаха да връщат от няколко неща - от приравнени правоотношения (надвенесени данъци), от облекчение за застраховки, и от това облекчение.
Предни години, когато са имала големи суми от приравени правоотношения и отно застраховки и сумата за връщане е била над 300 лв. пак са ме викали да си подписвам акта за възстановяване...
Да, само от това.

# 790
  • Мнения: 1 267
справката за дохода за 2009 трябва да е по месеци нали,
както и задължителен изходящ номер?
че нашата счетоводителка друго мисли  Confused

# 791
  • Мнения: 822
Ане, да, по месеци и с изходящ номер!   Hug

# 792
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
как по месеци?
това е формата за служебна бележка за доходите от сайта на НАП:
http://portal.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=2028
винаги такава съм подавала - попълнена, подписана и подпечатана от работодателя.

# 793
  • Мнения: 3 869
справката за дохода за 2009 трябва да е по месеци нали,
както и задължителен изходящ номер?
че нашата счетоводителка друго мисли  Confused

Ако говорим за трудови и приравнени правоотношения - справката е една (като в линка на ЕлиТ), включва общия доход за цялата година и направените удръжки попера, както и изчисления и презчисления на ДОД. За т.нар. граждански договори, се описва всеки договор по отделно с неговата сума (ако редовете в декларацията не стигнат, се прилага допълнителен лист с опис), посочват се общо направените удръжки по тези договори и общо платения данък по тях.

Не съм гледала спавките за ЕТ, там е възможно и по месеци да е...

# 794
  • Мнения: 395
Момичета, имам въпрос. Ако в договора за кредит за покупка на недвижим имот е написано, че банката отпуска сумата Х за покупка и сумата У за други разплащания, това значи ли, че данъчното облекчение е на база стойността и лихвите само на Х  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт