Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Леле, не съм влизала във форума от по-малко от ден, а имаме толкова много нови бебенца! Няма да ги изброявам само ще им пожелая да са живи и здрави бебенцата, а мамите бързо да се възстановяват! Толкова много се вълнувам като видя всеки път, че се е родило още едно бебенце, че вече нямам търпение и аз! Но това божа работа, когато бебо си реши. Само живи и здрави!

Весел и усмихнат ден на всички в това направо пролетно-лятно време навън!

# 61
  • Мнения: 2 961
Имам един въпрос: Възможно ли е раждане секцио с епидурална упойка?

Мисля, че е възможно.
Първото си дете го родих секцио със спинална упойка.
Оня ден като говорих с акушерката си каква упойка искам и като и казах, че искам пак спинална тя каза "Аха, значи без катетър".
Мисля, че имаше предвид епидурална.
Ти защо искаш епидурална?

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 326
Честито на новите мами и бебоци!  Да са ви живи и здрави Hug

siseto84, можеш да пробваш и жабурене с вода за зъби, противовъзпалителна. На мен ми помага една на GUM, че от месец пак започна да ме мъчи един мъдрец и ми схваща цялата уста. Иначе за зъбобол знам, че помага да дъвчеш на мястото карамфил/подправката/.

Защо не трябва да се приемат млечни продукти накрая? Аз всеки ден пия по чаша прясно мляко и поне по едно кисело, а и сирене и кашкавал ям. В последно време дори повече ми се ядат млечни продукти. И от седмица някъде не ми се ядат манджи, а някакви по-леки неща - салатки, неовкусени, просто зеленчуци и плодове. Явно момента наближава.

# 63
  • Мнения: 2 961
Защо не трябва да се приемат млечни продукти накрая?

Мисля че защото предизвикват колики после като кърмиш.Виж това:

Храни, които могат да причинят колики
Ако бебето ви има колики, причината може да е в някоя от храните, които сте консумирали. Премахвайте храните една по една, за да разберете, коя е причината за коликите на бебето. Имайте предвид, че за някои храни е необходимо да минат две седмици, докато организмът ви се изчисти от тях.

-Млечни продукти (особено прясното мляко);
-Кофеин: кафе, чай, кола, някои газирани напитки;
-Соеви продукти;
-Фъстъци;
-Ракообразни;
-Шоколад;
-Цитрусови плодове;
-Пшеница;
-Пилешко;
-Телешко;
-Яйца;
-Ядки;
-Царевица;
-Витамини за бременни или кърмачки (желязото може да дразни храносмилателната система на бебето. Ако то е причината, попитайте лекаря си за алтернативи.)
-Зеленчуци, които предизвикват образуването на газове: броколи, карфиол, зеле, лук, зелени чушки, домати.

Ето и цялата статия:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/675/51/

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да е жива и здрава момата на Мира!Много да радва семейството а на мама бързо възстановяване   bouquet

Т.Е аз трябва да съм постоянно гладна , защото се храня основно с тези изброени храни  Thinking newsm78

# 65
  • Мнения: 0
Честита принцеска на мама Мира!Много да я радва и да слушка!на мама бързо възстановяване! newsm51 newsm51 newsm51
Благодаря на LLBB за съвета за зъба!Пробвах това с вестника и засега съм ок! Hug

# 66
  • Мнения: 551
Честити моми на мамите Верита и Мира!!! Да са ви живи и здрави и много да ви радват. А на вас бързо и безпроблемно възстановяване   bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 308
Честито на Мира! Много да радва мама и тати малката бебка!  bouquet

Мисля, че в една от книгите, които четах за бременността беше написано, че последния месец трябва да се намали приема на млечни продукти, защото предизвикват отоци. Едва ли ще окаже влияние на кърменето, което ще е след дни, даже седмици newsm78

rrhh, не се плаши от сега. Това са продукти, от които има вероятност да се получат колики. Не означава, че не трябва да се консумират задължително! Аз смятам да наблюдавам малчо от какво получава колики и това да избягвам, иначе трябва да умираме от глад. Особено сега зимата, като нямаме голям избор на пресни плодове и зеленчуци.

# 68
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 726
Честито нна новите мамчета Верита и Мира! Да са им живи и здрави рожбите и да ги радват безкрайно!

За отчет ходихме на профилактичен преглед с Йоана за пустите уши и най накрая са се изчистили!  newsm44 Тая гной ми взе здравенцето последният месец. Ходих и до док да ми издаде повторно направление за родилно отделение, че като лежах в МД съм забравила да си го поискам  ooooh! и да нестане някой гаф!
Да ви кажа от нощес юнака е супер активен и ако от предишните дни виках, че корема ми се е смъкнал сега направо е шокиращо какво прави там долу. От около 3часа имам нерегулярни контракции, но пък за сметка на това доста силнички. Ще видим тая работа. Вече трети път сънувам, че раждам на Никулден и ще видим тая работа.

Айде чао от мен, че откивам на коледен пазар! Прекрасен ден милички! Hug

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Verita да ти е жива и здрава рожбичката  love001, и на всички останали мамчета много много щастие и любов с малките им съкровища! Hug

# 70
  • Мнения: 1
Честити бебчета на новите мами!!! Да са ви живи и здрави малките слънчица!!!

Лени, добре дошла Hug
Нещо ми се загуби НЕНА  Thinking

Хубав ден на всички

# 71
  • Мнения: 429
Честити  нови слънчица!

# 72
  • Мнения: 16
Elmina, няма проблем да родиш секцио както с епидурална, така и и със спинална. Аз бях на консултация с анестизиолог, защото ще раждам секцио. Той ми обясни разликата между двете, но общо взето ефекта е почти един и същ - да не усещаш болка. Лично аз си избрах епидурална, тя държи по-кратко от спиналната, понеже ти подават упойката непрекъснато през катетър (ако съм запомнила добре какво ми обясниха).

# 73
  • Мнения: 4 589
Imam chesta da vi saobshtia, che dnes v 13.50 se rodi bebe Maxim na mama Wondergirl s merkite 3,300 i 52 sm., normalno rajdane. Da im e jiv i zdrav

A mama Pupinka rodi bebe Mariela 3kg., 50sm.

Chestito na novite mami i barzo vazstanoviavane.

p.s. Pisha ot chujd komputar, sorry za kirilitcata

# 74
  • Мнения: 781
Честито на мама Пупинка и мама Wondergirl! Да са им живи и здрави бебчетата!


Дето се вика- не останахме!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт