За 5-ти път - за Магриба като стане реч, има при

  • 30 856
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Поздравления за темичката  Peace И да и върви приказката като по вода  Grinning

Дала, много хубаво начало си дала на темата, празнично! Аз имах някакви подозрения, че Аид и Курбан Байрам са едно и също, а не смеех да питам, че бях сигурна, че ще се изложа нещо  Blush


Дала, писала си за европейските паспорти, като са така желани от магребци (разбираемо е, и българите в голямата си част са икономически емигранти). Нямаше ли някакво улесняващо условие за хора от бивши френски колонии да вземат френско гражданство? Специално за тези в северна Африка, които по-късно придобиват независимост?  typeuu Във Франция живеят много мароканци и алжирци, изборът им е продиктуван единствено от познанията им на френския език или има и друго?
Знаеш ли какви са процедурите?

# 16
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
Привет,
марси  Hug 
Цитат
в мароко не е разрешено мисля да нощува в хотел сама или в компания, искат акт за брак!
- наистина ли?

дала,   bouquet  bouquet  bouquet Браво за чудесно написания материал! Още веднъж   bouquet

Цитат
...няма да садим домати и пипер в Алжир-защото там земята пустее...хубава,плодородна земя-но пустеее,а навремето е хранила Франция и не само.. Та- доматите и пипера в Алжир не са и няма да бъдат приоритет...
- разгеле, че като видях дългия пост и чух домати и ми призля. Няма да умрем от глад във Франция, не бой се!

Цитат
Мечтата на всеки млад-Жена,къща ,кола и ..паспорт за Европа!
- да, някой след няколко седмици кибичене в скайп и се сдобиват със всичко горепосочено, за други и трите си остават мечта.

Цитат
та в страни на пътя видях полуразрушени църкви.
- там вече официално няма християни. Интересно ми е тези църкви кой ги подържа и има ли някакъв християнски живот в родината на Свети Августин?

Цитат
Тъй като моят Другар е сам тук-от родата му тук са само единият му брат и двама братовчеди....отверме на време пристигат и чичото и лелята...тази година ще се купи животно-ще се заколи Халал в мускето и ще се раздели на Три части-...една за нас,една за нашите приятели и комщии-....ЕХ,комшото-испанец ни е адски почитател и е ясно вече защо! и  третата час-на Мускето,за бедните ....
- и аз, и аз ви почитам. Значи агнешко тази седмица, на фурна, намазано с лой или масълце. Аз даже мисля да пробвам с арган този път, че имам едно шише в банята и ако още малко постои ще граняса.   chef  И полято обилно с червено винце.

Жълто момиче, тук халала не е проблем, има във всеки голям магазин щандове с такива продукти. За Англия - още повече, за България в София майка знае някаква халал месарница на един от пазарите, но къде е и доколко не зная.

Дала, пюрета халал съм виждала в Леклерк и в един пакистански магазин на 4 шеминс. В Леклерк марката е тази:

http://www.petitgems.com/

Има и в някои Ошан, има и още няколко марки, които ще ти кажа като се видим за агнето  Laughing. Даже ако слушкаш ще те заведа. Ще ти купя и обещания шоколад, но потрай! Той се намира по-трудно поради спецификата на съдържанието. Има и пюрета кашер, които можеш да ползуваш. Всичко, което е кашер е халал без алкохола и скакалците  Laughing.

Мента,
Цитат
Дала, писала си за европейските паспорти, като са така желани от магребци (разбираемо е, и българите в голямата си част са икономически емигранти). Нямаше ли някакво улесняващо условие за хора от бивши френски колонии да вземат френско гражданство? Специално за тези в северна Африка, които по-късно придобиват независимост? typeuu Във Франция живеят много мароканци и алжирци, изборът им е продиктуван единствено от познанията им на френския език или има и друго?
Знаеш ли какви са процедурите?
- допреди няколко години имаше улеснения, вече не. Алжирците бяха със специален статут и теоретически имаха право на постоянно пребиваване още със стъпването на територията на Франция. Даже в префектурите имаше 2 или 3 опашки - за граждани на европейския съюз (това не навсякъде), за алжирци и за останалите чужденци. Алжирци родени преди независимостта имат право на гражданство при определени условия. Ако ти е интересно, мога да ти разкажа повече. Защо идват тук- за по-добър живот, а и по-лесно им е в началото защото имат семейства тук.

Засега лека


# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
невенке, това е  моят опит с хотелите, мисля ,4е тогава коментирах слу4ката  и дори се хилих на недосмилието на  администратора да ни дава отделни стаи, въпреки,4е видя ,4е сме семейство! аз съм разпитвала,ако ида някъде сама какво щ? бъде и дали няма да имам проблеми, ако си резервирам хотел! ами обещаха ми ,4е туристка в група няма проблеми, там си има отговорни за групата от компанията, но за сама жена си е рисковано!ами ако е за алжир?ох,ох! тюхка ми се отсреща и вика по-добре с покана! освен, ако не си в някой наистина  туристи4ески център и си имаш резервацията отвън! ако сега реша да  отида на хотел ,просто,защото съм се скарала с мъжа ми, може да  ми дойде и полиция ,особено ,ако е в същия град! за проверка и него щ? викат, нали се вижда по резиданса ,къде трябва да си нанкам!за местните  дори е немислимо май, защото те пък имат къде да отидат  -при мама и тате да им бършат сълзите!
 на нас ни искаха акт за брак в хотела! но за древната професия си има хотели, дето нищо не питат ,споко! има си и на ръка пари4ки,  дето затварят о4и4ки!абе ти си в париж ,какво да ти говоря!
катето ве4е е забравила ,4е е искала на хотел, не знам кой кого е стиснал и не го пуска! Party
а нашите са си трудолюбиви стопаните, няма  лехи4ка да н е посята и по баирите има обработена земя, само тракторите как не  се преобръщат! аз затова много ги харесвам тукашните, прости4кия ,беден народец! нали съм бинт бледи по душа!
при нас, единствената  запазена сграда от църква е направена дом за инвалидите и аз съм влизала като дойдох, у4удиха се,4е съм искала да вляза и 4е знам ,4е е било църква! говорих с хората там! поне не са я разрушили!  Crossing Arms
опитвам се да  въстановя по фантазия какво е било преди 60 г тука, много би ми било интересно!
а за храната халал, не знам, не мисля, 4е може да има във варна  такова нещо, но в къщи уж гледаме какво даваме на мъжо ,но той такива неща иска,4ееееееее..едни вкуснотии по тези магазини, то аз загубвам мярката на вкусването! както си реши!той не прави проблем за месото, ами не яде нашите баници и щрудели и тестенките, много от зелен4уците ги отбира или отказва да яде,ако има в яденето- е тогава е сложното!бг народа е по по постни4ките за да оцелее в тази криза!
 по етикетите не знам как ще се познае месото!вси4ко е до степен на религиозност и доколко се държи на това да се спазва! кой ще ходи да проверява как е заколено животното? той едва ли щ? тръгне да  коли ,то и къде, а трябва и санитарен контрол, те сега и забраниха  домашното колене! докъдето може, може, после вси4ки сме римляни!а тукашните ловци отстрелват глигани и това месо се яде, тоест разрешено е от дивите прасета! я  да видите какво пише за това в корана! май само домашните са под забрана!аз не знам в криза  и при слу4аи на война  и оцеляване как процедират  според религията, ако няма какво да се яде халал и се налага от са наедно с християните за да си затолят  глада и нуждите?

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 11:53 от marsy

# 18
  • Мнения: 2 952
   За оцеляване е разрешено да се яде всичко, коетоще ти запази живота .Презумцията  , е че  живота е  преди правилата , нали трябва да си жив , за да ги спазваш  Simple Smile . Така е и при юдеите. На война , при глад , в капан ...когато  е въпрос на живот и смърт и оцеляване  е писано  и в Коран , и в Библия , и в Танах - на първо място е живота. Клъцни прасенце  и го изяш , за да живееш ...  как звучи, а ?  И змийче може , и червейче ....жив да останеш  Crazy . Дивите прасета също не се ядат. Има си критерии за определяне на  животните. То правилата  са едно, а спазването - друго.  Whistling


  Интересно е това за хотелите  Whistling ....

   

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пете, зна4и ще го оцеляваме по правилата! добре са го помислили извинението! 4е да не стане като китовете  самоубийци , те ги хвърлят във водата, ония пак щ? го мрем! не знам дали ме разбра, мисля ,4е да! ние сме си говорили за протеиновите бомби по азията, моят вика е какво щом няма какво друго? особено като го карам да убие някоя гигантска хвър4аща хлебарка ,той се хили и ми гледа сеира и вика: сега  стана зян ве4ерята на един китаец! пак гладен ще си седи!

# 20
  • Мнения: 126
Момичета бързо да се запиша и аз...дано после ми остане повечко време

За хотелите в Алжир...
Аз с моя Другар Официално подписан Брак-с подписи-НЯМАМ! Според правилата на корана или ..кака да кажа по точно-на Вярващия мюсюлманин...за да живееш и водиш полов живот с една Жена-то тя трябва да ти е Съпруга.Трябва да има Религиозен Брак...Този брак не превръща Жената -християнка в мюсюлманка...НЕ!Никой не може насила да те направи такава,против личните ти убеждения.Но се произнасят думи,които Имам-мюс.духовник ти казва и ти обяснява...поне на мен ми обясниха,щото хич не бях в час какво ми предстои ....Та -с две думи -аз имам религиозен брак пред Имам и подписанов кметството Споразумение за съвместно Съжителство-така наречения Конкюбинаж...В България се заговори за него ...но не знам докъде стигнаха нещата...Във Франция е щироко разпространен-...зави си от ситуацията,от харата-аз съм била веднъж булка в родината си ,не знам за вбъдеще-то..голям камък хвърли-голяма дума НЕ казвай-...но съм противник на подписите.Просто в личен план-тук опитът ми е черен...
Та....ама  съм Мара-Подробната,ама нито има какво да крия,нито пък се срамувам от нещо в личен план ,та да го избягвам....ето защо так се и обяснявам....За Алжир и хотелите ми беше мисълта-.....когато бяхме в Оран се наложи една вечер да преспим в хотел.И моят другар се притесни че ,ако искат Свидетелство за Брак-няма какво да им покажем ....Обаче ,като видяха бебето-поискаха да видят Само Акта за Раждане-паспорта на бащата ,че е снимано и поставено там и моя паспорт...Излишни въпроси-Нямаше....


Невена-....аз не съм видяла ,нито опитала да се готви с арганово масло...не съм видяла просто....не знам!
За специалният статут на -конкретно алжирците ще разкажа и ще ми е полезно да ме допълваш сас знанията си ..наистина той вече не е толкова специален ,както преди....но силно се съмнявам някога да се раздели Францата със тези хора....

За църквите-...ами,никой не се грижи там..просто те са така разрушени че са руини....Макар че в Оран има едно страхотно място -на хълм на града..Санта Круз и на върха му е протегнала разтворени ръце Богородичка....
във малкото градче ,където бях има еврейски и хрестиянски гробища-...не са осквернени..но не са и поддържани.Църквата е била разрушена,защото просто...е нямало кой да ходи и закакво да стои!
Не искам дас е правя на мъченица....никой не ме е подмвятал на тема -Религия..нито там,нито тук....Като че ли повече приказки чух от приятелките си в България-ама ти сега ще се забрадиш ли,а детето ти като се роди ли го резнаха по пишлето-ами,не ..не е резнато още даже..В Магреба не бързат много -много с това...Ей едни такива неща ,дето нито им влизат в работата...ама то си пролича и колко са били приятелки!


Невена-...опасна си обаче..Грас а тоа печеля точка пред моя,който твърдеше че тук пюренца Халал не можело да има...Ще се напъна да намеря такива обаче-вече имам ориентир   bouquet

# 21
  • Мнения: 126
За Скайпа-....може би ще трябва да разкажа преди  това повече истории-включително и моята...
Не е точно Скайпи контакт...но Скайпа си изигра Бетонниращата роля  Joy
Не съм против контакта в Скайп....има вече осъщественни връзки с  хубава развръзка ,осъщественни по този начин...
Интернет пространството дава тази Велика възможност-да опознаеш,да видиш,да прецениш....
Въпроса е-КОЙ ДО КОЛКО СЕ РАЗКРИВА ОБАЧЕ. Защото ,ако  по камерата на Скайп ти виждаш един интелигентен мъж,с интересно чувство за хумор и със завидни познания по френски,испански-та дори и английски....и между другото притичва дете...и ти питаш-ЧИЕ Е?-спокойно може да ти отговори-ами...на брат ми!...
С две  думи...не бива да сме наивни... Всеки с късмета си наистина....но момичета,които имат връзка със мъже от арабски стрени и си контактуват За сега единственно по Скайп....има начин да се разбере кой до колко е откровен...-просто познаване на културата,на религията,на това Кое може и кое -не е прието.....

Аааааа Невена- .....как съм изяла сутринта инфото за Шоколада.....Кво стана?! Ще купуваш Душе....нема начин -аз обещаното си го търся кат наследство Joy Joy  bouquet

Днес е събота-пазара на Барбес...ще се врътна да изкрънкам шаранче за по 2 евро....ако се иде в 1 и половин...точно половин час преди да затвори маршето...може и без пари да си го вземеш  Joy

# 22
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
[2:26:36 PM] avirolan says: Добър ден,

Новини от Катето? Марси получи ли СМСа?

Дала, Браво още веднъж! Дойде ти музата и на тебе. Някой ден трябва да дойда с тебе на вашия пазар щом има такава евтина риба. Ама май ще трябва да спя у вас, да не изпуснем! За шоколада, надеждата умира последна  Laughing . Аз мислех да почакаме още малко, че е студено навън. Иначе аз обещаното си го изпълнявам чинно.

За аргана - ми тук никоя мароканка не можа да ми каже как се готви с него. Може би не са по кулинарията. Марси, при вас готвят ли с него? Свеар е спец по мароканските манджи, но скоро не е писала.

Марси, в Мароко много отдавна не беше проблем да се наеме една двойна стая за двойка, ако И ДВАМАТА са чужденци, това дори и да не са с организирано пътуване. Сега не зная. За Алжир - една съседка полякиня като ходи с детето и бащата, с когото нямат граждански брак са спали на хотел 1 нощ в Алже и никой нищо не им е искал. Познавам и жена, която отиде да види гаджето си и останаха в хотел, защото семейството му отказа да я настани, приеме или види, но не зная как. Стига пари да има човек, нещата се оправят. Ще си вземат две стаи и така Laughing. То и в БГ преди 90г беше така, това за българи и даже ако жената е българка. В Шератон в София, например, не можеше и до стаята да се отиде с гост на хотела за малко  :Oops:. В японския нямаше проблем, а в Родина срещу 20 лева даже не регистрираха жената. Явно от нас са видяли!

За дивото прасе - харам е, не е разрешено за ядене, но още преди ислямизацията си го ядат и така досега. Казват, че покойният марокански крал Хасан 2 му е бил любител и даже го е сервирал в двореца. Веднъж бях попаднала на дискусия за позволеността му в исляма. Защитниците се обосноваваха на това, че дивото прасе там го считат за немесоядно за разлика от питомното, което е всеядно, опонентите обясняваха, че прасетата са експлицитно забранени, цитирани и прасето е прасе както пудела и дога са кучета, ако и да не си приличат.

Петя, да като няма кашер може да се яде и друго, но преди да посегнеш към каквото и да било трябва да се увериш, че  наистина наоколо липсват кашерни продукти. Най-добре да потърсите диви плодове в гората според мене. Така отпада притеснението дървото да не е присадка, да не е прекалено младо, седмата година, абе, кашер откъдето и да го погледнеш. Същото с диви тревуляци и бурени. После с една лупа инспектираш за гадини, плакнеш в реката и ги хапвате сурови с ръчички. Те като са студени, няма проблем и с вилица, нали така? Ох, чак ми се приядоха къпини.

Дала, добре започна, продължавай! Laughing Казвай за статута на алжирците, аз ще добавям!

Цитат
Въпроса е-КОЙ ДО КОЛКО СЕ РАЗКРИВА ОБАЧЕ. Защото ,ако  по камерата на Скайп ти виждаш един интелигентен мъж,с интересно чувство за хумор и със завидни познания по френски,испански-та дори и английски....и между другото притичва дете...и ти питаш-ЧИЕ Е?-спокойно може да ти отговори-ами...на брат ми!...
- не зная, аз нямам опит, но ако отзад видиш дете и ти каже, че е на брат му, вероятността да е на брат му клони към 100 процента. Арабите, за разлика от африканците, ако лъжат за децата е наобратно. Казват, че имат а нямат. Там е престижно за мъж да има деца, а много нямат и никога няма да имат, защото трябват пари.

# 23
  • Мнения: 126
Вени-...добре си дошла ,ама бързам да те предупредя-в къщи е малко тесничко -едностайка апартаментче...Не случих на богат арабин та родата да ни купи къща!!! На-уредил се само с  таз едностайка ....Всеки ден чакам от социалните да ни пратят писмо за соц.жилище-..нали съм самотна мама...ама -на,на камък все го удрям-заради едностайката ще е ...ако не беше тя щях и аз сега като комшото -полонез да получа социален дом или най-малкото в хотел да ме настанят....ама Здраве да е!  bouquetТебе са ти ясни тия фатки и чалъми...

За пазара на Барбес-...ей тука вече трябва да отидем...Вземаш кади-пазарна количка с ролки и ..там сме първи китки...Имам и  познати вече ...Само араби и евреи умеят търговия да въртят....убедила съм се ! Купуваш едно нешо,покрай него ще ти продадът още поне три неща и така ще извъртят че ...в крайна сметка и ти и те доволни!Ама мухабеда е убийствен... Нещотото ти се пъха в ръцете,после пък се взема с жест на несъгласие изпод ноктите ти и се мята пак на масата,айде пак ти посягаш ,а отдругата страна ти се притуря съвсем друго в едно с това което искаш.....Обичам то тоя пазар....Майка като беше е закарах да пазарим заедно...шашна се милата.У дома не ти дават да пипнеш продукта,камо ли да го опиташ....а там-ако не опиташ  как ще знаеш вкуса и ще купиш....Майка се слиса-...абе то на тоя пазар чоже да се наядеш безплатно...да!така си е....Вземаш приятелка с теб...тя купува риба -добавят и още една.....Ти пък купиш картофи-добавят ти и лук...Ей така се прави икономия от бюджета и ...пари за Хамам остават..... Joy Joy Joy


За Скайпа-... както има и вече щастливо оформени двойки,така и с очите си виждам....много лъжа.Тук е на мода -да се Зарибяват мацки така...Много лъжа има.А за децата-...точно така и аз това съм усетила....голяма радост са и преди всичко Гордост.
честно казано -ей това най ми харесва ....може би защото са израснали сред братя ,сестри....много деца,за арабина-мъж...това че ти имаш деца от предишен брак НЕ Е чак толкова важно... Ако си умна и рационална жена дори може да го накараш да се грижи повече за твоите деца,отколкото собственния им баща.Виждам  такива  случай и съм изумена как  МЪЖ се грижи за детето на Жена си -полякиня ,което е инвалид.....А собственният му баща-идва отвреме на време да пита дали от социала не са увеличили помощите за детето ......Много се отплеснах...

# 24
  • Мнения: 2 952
Не е вярно , не си  Flutter Още , още !  Whistling

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Дала и Невена,    bouquet  благодаря за уточнението  Peace Невена, този специален статут само за алжирци ли е, или и за хора от други бивши колонии? Интересно ми е, да - това са уникални отношения, които има Франция към бившите си колонии, но да не се отплескваме от темата, кажи за страните от Северна Африка  Flutter

Намерих из други странички на форума линк към снимки на туареги, много ми харесаха и ги пускам и на вас да се насладите:
http://www.superstock.com/stock-photography/Touareg

Дала, мен ме засипват с предложения за контакти по Скайп  ooooh! Не знам какво ги привлича толкова, нали ми виждат местонахождението  newsm78 (не са само от магребци)

Диви прасета видях в Тоскана - в магазините за месо гордо бяха окачили трофеи  Shocked беше ужасна гледка  Rolling Eyes
Марси, къде ги отстрелват тези глигани при вас? Има ли лов в Тунис?


Ра, мерси за информацията! Пишете напременно, ако се чуете с Катя  Hug

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 21:08 от Mentha

# 26
  • Мнения: 126

Не е вярно , не си   Още , още !    Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Ами  Пете, работата става като с доматите.....Аз ги садя, а Невена го вързва  Joy

Шегичка..... Joy Joy Joy

да поддържаме темата Жива все пак  ,но да не е превръщаме в Монолог ...
Трудно мога да извъртя 5 теми с Алжира...не е така шармантен,като Марокито...
Хич не са дипломатични алжетата,като ги настъпиш на неудобно-...може и да те попържат  Joy Joy Joy
Та, такива ми ти истории..... Hug  bouquet Те са странно докачливи и по-своему горди....

Мента-за статута на алжирците,конкретно въвъ Франция....за да не съм боса и гола с неточни обяснения....сега събирам инфо ,но НЕ на принцип Копи-Пейст иза НЕТА...просто чякям да се съберат за Лайда и да се раздумат ,та да се светна....за последните промени..а иначе Какво е било-...и какво и те самите още си помнят и си го търсят тук и..по-мое му ще си го търсят къде с право,къде БЕЗ......това наизуст го знам

# 27
  • София
  • Мнения: 3 790
Привет момичета,
Честит Никулден! Хапнахте ли рибка, шаранче, там където може  Rolling Eyes , аз това плуващо животно не го уважавам много, но пък има други негови събратя, които са ми по вкуса  Mr. Green
Интересни неща сте написали за хапването, мерси за разясненията   bouquet
За Скайпа... хубава програмка това, ама досадна понякога. Странно, но повечето все алжирци

# 28
  • Мнения: 2 952
  hahaha  Ами  европейките по - словоохотливи ....повече  мръвка показват на камерата и не е нужен махр ....да не забравя - падат си по черни и богати , щоти си мислят , че всички  са такива  Joy Е га ти ! Особено нахални викате - ми то щото по нет, а у тяхно си са примерни с  арабките дето имат по 10 мустакати братя , бдящи и броящи.  Joy На европейките не им търсят сметка толкова  Whistling . Катя като влезе във  форума ще  и се завие  свят - отиде шарманта , отиде всичкото , падна  завесата , оцъклихме се ! Шегувам се (или не  Whistling  Grinning )....  Whistling Хайде сега добро утро и запазете  мира тука , че остана едно место, където да се чете спокойно , а и да се пише за сега. Успехи  Peace

   Хайде днеска с добро настроение   - така да си остане!  Wink

http://www.traveling-stories-magazine.com/wp-content/uploads/200 … 2/wedding-029.jpg  От тия рогца какъв хубав шофар би станал!  Whistling Кое за  ядене , кое за друго ....Днес  тук почиват за празника вече  мюсулманите мисля .

  Какви алжирци бе , целете  се в Гълфа

   
   Joy

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ох, трудно на два стана,бре! дали с двама мъже ще е по-лесно?  Mr. Green
я, скайпето си има много предходници, аз от 2000 г съм на поне 10 4ата, понякога по 5 наведнъж и винаги е имало всякакви екземпляри, без оглед на профила ми! в на4алото бяха по-културните, както се казва, нямаше камери, караха на описание или снимки по емайл! сладурско! имаше медиаринг за разговор като телефон и големи истории имаше там, записи можеха да се оставят офф и прекрасно да 4уеш гласа на ... абе там който е! за нахалите и културните сега е много относително, дори културните както аз ги нари4ам и си обявяват вси4ко ,те са си женени и не търсят брак ;ами връзка, каквато се окаже  в последствие- реална или виртуална, но да е дискретна, хихих мама да не знае и ...!е ,дори и много любезно да се по4не и много приятелски, крайната цел по-4есто по4ва да прозира, е за жалост там ни свършва и нашия контакт! а с магребинци аз имам доста интересни дискусии, там се пробват  с религия, фолософия и себедоказване, предложения и покани за визити, искат се телефони и тъй като нямаме  визи за магреба за арабите са си като таралеж в гащите, току ти цъфнал някой пред вратата!не смея да се пусна на скайпване, по едно време беше споко , но профила ми беше  унисекс, тоест не се знае нищо за мене! има  оба4е и много коректни хора, познавам такива, откровени, директни и не желаещи нищо, освен нет приятелство, не е задължително да си говорим постоянно ,тези издържат най-дълго! но, ония с профилитеи като ти зазвънят и като се отворят едни камери и като видиш какво се предлага,е те, отиват в блок листата директно, не виждам какво могат да  ми предложат! и е много нагло да мислят ,4е не е насилие над другата страна ,еи така да си развяват  пищималите!има доста лезбийки, хомо ,би и нам си какви! е,гледам любезно да им кажа,4е не съм техния 4овек! тогава за сефте видях проблемите им, особено за арабите хомосексуалисти, кой с женски гърди и се 4уди как да живее с това и как ще се ожени само заради традицията! другите,разведени и разо4аровани жени избиват на друго място, абе свят голям , хора разни - за мене това е опит, полезно ми е, не си затварям главата, или топя глава в пясъка,никой не знае какво може да му се слу4и да види още!
пете, аз съм като гранит ,бе! много ги ядосвам, 4е не се държа като европейка по презумция! ама виж арабките не си полюват, много бързо у4ат да знаеш! не знам вашите  моми  Mr. Green Peaceкак са?  bouquet  bouquet
 пете,агнето ни е дошло ,стой и гледай сега линда,ех ,4е нямам камера пусто! #Cussing out

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 12:45 от marsy

Общи условия

Активация на акаунт