Платеното майчинство става една година

  • 3 637
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 131
Естествено, който е осигуряван на висока реална заплата, нормално е да подкрепя това положение. Тоест да не може да се постави от другата страна.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
Не обвинявайте политиците,че са виновни за всичко!Не съм привърженик на това правителство,но в случая единствено и само работодателя,ще е виновен ако има ощетени.
 Крайно време е да се спре тази порочна практика,и все от някъде трябва да се почне.За мен това е една крачка напред.
  И пак казвам,в случая не е виновно правителството,а работодателя.Само и единствено на него трябва да се сърдите.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 430
Естествено, който е осигуряван на висока реална заплата, нормално е да подкрепя това положение. Тоест да не може да се постави от другата страна.
Била съм повярвай ми,и хич не ми е било хубаво.Но за това имаше двама виновни моят работодател и самата аз.Тогава не ми се налагаше да излизам в отпуска по майчинство,но пак ми трябваше висок осигурителен доход.И кой ми беше виновен?Овчаров ли?ДПС ли?Не !Но от страх да не си загубя работата си мълчах!Разбирам,че страха от загубата на работа е основната причина,да не претендираш за това което ти се полага...............

# 33
  • Мнения: 4 068
Чочарка, ти явно или не можеш да четеш или не желаеш или, което е по-страшноу, не можеш да мислиш. Вместо да се напъваш насреща колко примерен данъкоплатец си вземи ми отговори на въпроса какво да прави шивачката от Сусурлево дето ако ще гъза да си съдере няма кой шеф да я осигури на реален доход? Сит на гладен не вярва са казали хората, ама все пак от мъничко човечност понякога се налага да помислиш и за ближния си. Държавата е тая дето трябва да си свърши работата и да контролира работодателите как, какво и на кого плащат и тогава така приетите промени ще бъдат честни и справедливи.

# 34
  • Мнения: 4
Никакви  осигуровки повече нямат да видят от мен. Искат прираст на населението! Абе някой замислял ли се е, че вече от тази сума зависят не един, а двама човека.

# 35
  • Мнения: 9 814

 Peace

А да питам и за това, ако имаш само 9 месеца назад осигуровки ще получаваш ли т.нар платено майчинство или ще вземаш МРЗ?

# 36
  • Мнения: 4 068
Ще взимаш МРЗ.

# 37
  • Мнения: 76
Чочарка, ти явно или не можеш да четеш или не желаеш или, което е по-страшноу, не можеш да мислиш. Вместо да се напъваш насреща колко примерен данъкоплатец си вземи ми отговори на въпроса какво да прави шивачката от Сусурлево дето ако ще гъза да си съдере няма кой шеф да я осигури на реален доход? Сит на гладен не вярва са казали хората, ама все пак от мъничко човечност понякога се налага да помислиш и за ближния си. Държавата е тая дето трябва да си свърши работата и да контролира работодателите как, какво и на кого плащат и тогава така приетите промени ще бъдат честни и справедливи.
Как предлагаш държавата да контролира работодателя?

# 38
  • Мнения: 219
Ей че е хубаво да може да се вихри спор!
То държавата е скапана, ама пък все си мисля, че това е хубава новина.....
Е няма да реши проблема на шивачките в Сурлево, но пък ще стимулера или поне подпомогне нормално осигуряващите се, които също не са виновни, ами дажи издържата 5 или 6 пенсионера например с дънъците си, които някой доброволно допи си крият!

# 39
  • Мнения: 4 068
Ако аз знаех как мястото ми щеше да е сред управляващите. Ние няма да измисляме топлата вода сега. Щом по света хората са открили начини значи можем и ние. Или ако сме толкова простички, че да не можем да ги открием, то поне акъл на заем да вземем от някой можем. Сигурна съм, че всяко едно управление си има лостове с които ако не да изкорени изцяло то поне може да снижи до минимум сивата икономика, която в БГ е около 80% от икономиката всъщност.

# 40
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 606
вземи ми отговори на въпроса какво да прави шивачката от Сусурлево дето ако ще гъза да си съдере няма кой шеф да я осигури на реален доход?
Това е така, но пропускаш факта, че тази шивачка не е плащала данъци върху реалните си доходи, един вид тези парички, които би могла да вземе за 1 година си ги е спестила предварително.

# 41
  • Мнения: 9 814

 ooooh!
Аз съм явно от щастливците, които ще вземат това т.нар платено майчинство.
Не съм започнала да се осигурявам на по- висока сума след като разбрах, че съм бременна.
Не че аз не исках, работодателя ми отказа.
 Но да питам още нещо, ако съм на 20 г. и това ми е първата работа в живота, но забременявам на третия месец от започването й, и ми се събират само 9 месеца трудов стаж- какво ще ми даде държавата само 240 лв. ли? И не е ли дискриминация това?

Ми то тогава е чакайте младите жени да раждат!

Това е така, но пропускаш факта, че тази шивачка не е плащала данъци върху реалните си доходи, един вид тези парички, които би могла да вземе за 1 година си ги е спестила предварително.

Разберете бе хора, не шивачката не иска да се осигурява, а работодателя й.
Нима тя не иска да има право да ползва болнични, отпуск и да получава майчинство?
И не става въпрос само за ниско квалифицирания труд.
Има и хора с образование, които са принудени да търпят какво ли не от работодателите си.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
но пък ще стимулера или поне подпомогне нормално осигуряващите се, които също не са виновни, ами дажи издържата 5 или 6 пенсионера например с дънъците си, които някой доброволно допи си крият!
Peace
За справка, в последната 1 година,само удръжките от заплатата ми са около 300лв!!!!!
Т.е. 3 600лв съм внесла ей така! Сега с новите промени,тези 3 месеца допълнителни са ми точно около 3 600лв(все едно си взимам заплата)И затова за мен си е лична победа!

# 43
  • Мнения: 4 068
Ей че е хубаво да може да се вихри спор!
То държавата е скапана, ама пък все си мисля, че това е хубава новина.....
Е няма да реши проблема на шивачките в Сурлево, но пък ще стимулера или поне подпомогне нормално осигуряващите се, които също не са виновни, ами дажи издържата 5 или 6 пенсионера например с дънъците си, които някой доброволно допи си крият!

Ти кой точно пенсионер издържаш а? Майка ти или баща ти? И те не са ли работили когато е трябвало? Работили са и то яко и не са виновни, че пенсионните им фондове ги изкрадоха, но това е друга тема и няма смисъл да я нищим тук. И да ти кажа най-важен е проблема на шивачката от Сусурлево, защото тя е 80% от населението всъщност. Не ми ги разправяйте тия от софийсктата си камбанария, защото не сте си направили труда да се разходите из прованса за друго освен на почивка. София и доходите на живеещите там всъщност изобщо не могат да бъдат критейй за стандарта в държавата, въпреки че винаги точно София се взима предвид, защото така е удобно. София е друга България. Аз живея в Пловдив-голям град също, но дори тук положението е в пъти по-различно от това в София.

# 44
  • Мнения: 4 068
Цитат
но пък ще стимулера или поне подпомогне нормално осигуряващите се, които също не са виновни, ами дажи издържата 5 или 6 пенсионера например с дънъците си, които някой доброволно допи си крият!
Peace
За справка, в последната 1 година,само удръжките от заплатата ми са около 300лв!!!!!
Т.е. 3 600лв съм внесла ей така! Сега с новите промени,тези 3 месеца допълнителни са ми точно около 3 600лв(все едно си взимам заплата)И затова за мен си е лична победа!

Това егоизма е голяма работа. Хубаво е понякога и за другите да мислиш да знаеш. Щото, за да си ти добре сега точно другите са помислили за теб.

Общи условия

Активация на акаунт