Мами в Белгия - 9

  • 16 008
  • 310
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 305
Момичета, не ги оплювайте Уиз Еър, не са виновни за вчера. Аз посрещах моя приятелка и наистина мъглата беше доста гъста. Отидохме да я вземем в Лиеж за да не седим да чакаме рейса да ги докара, а там беше още по-страшна. Как са кацнали не ми е ясно.  Ние утре пак посрещаме човек, а в София е доста тежка зима, дано всичко е наред. Всички са много доволни от тях, даже винаги пристигат по-рано.

# 271
  • Мнения: 27 524
първия месец бебетата виждат Черно и бяло

Сигурна ли си, май не е така...  Thinking

Бони, права си, да, нашите летяха с тях септември и всичко беше идеално  Peace

Риъл като ме подсети за аутлетите, та се замъкнахме вчера, има разпродажби, сдобих се за без пари с панталон и страхотна пола и за малко повечко пари, но пак с 50 процента намалени, жестоки сандали на Дизел  Party Себастиян се сдоби с два панталона. И сако и панталон за една приятелка, че ще празнуваме РД в София заедно, не сме се засичали за нейния РД от 5 години вече (откакто съм тук). Минахме и през Икеа, взехме на малкия преграда за леглото, че махнахме решетките, ама пада  Crazy

Райли, оздравявайте  Hug

Новаа, добре си дошла обратно  Hug

# 272
  • Мнения: 305
Блонди, дай адрес на магазина.

Всичко е наред с полетите на Уиз днес.

# 273
  • Мнения: 1 121
Майка ми преди малко отлетя Peace

Беше си набутала цялата козметика в ръчния багаж, въпреки, че съм казала 100 пъти, че могат да й я вземат ooooh! даже й пратих смс да видя дали са й правили проблем, тя ми отговори "казаха ми нещо, ама аз не ги разбрах и си продължих" ooooh! ooooh! ooooh!

# 274
  • Мнения: 0
Здравейте момичета от доста време насам чета вашата тема, тъй като на мъжът ми му предложиха работа в Белгия. Трябва да призная че много неща за Белгия ме интересуват и в известен смисъл неизвестността ме плаши, но се надявам с малко помощ от ваша страна да се информирам, за което ви благодаря предварително Simple Smile Мъжът ми ще премине няколко месечно обучение след което ще започне работа в офиса в Брюксел след което живот и здраве ще се присъединим и ние с малчо. За съжаление аз не зная нито френски нито фламандски, а бих искала да си намеря работа там (аз съм архитект). Какво ще ме посъветвате - курсове по френски в БГ и после фламандски в Белгия ThinkingИма ли вечерни курсове или съботно-неделни, тъй като в началото ще си гледам детето. Също търсят ли се архитекти в Белгия. За сега толкова че стана много дълго за което се извинявам Simple Smile

# 275
  • Мнения: 0
От притеснение забравих да ви честитя новата година и да пожелая на всички  мили мами , сладки дечица и любящи татковци много здраве и късмет през новата година Hug

# 276
  • Мнения: 1 572
Иддеа ако дойдеш тук с малко понаучен език това е винаги плюс предполагам няма нужда да ти обяснявам защо , особено ако сте в Брюксел ще ти трябва , в България фламандския трудно ще го научиш , защото има 2-3 преподаватели в цяла България , няма никаква литература , дори и в книжарниците като кажеш фламандски те гледат ей така  Shocked , трябва да търсиш нидерландски , но има само 1 разговорник , 1 самоучител в диалози и 2 речника мисля , но така език не се учи.
Колкото до другото - мине се не мине някой месец и някой изниква с подобни въпроси , прочети старите теми и ще намериш отговор на много неща  Peace
Не приемай отношението ми като враждебно , просто наистина доста сме изписали   bouquet

# 277
  • Мнения: 0
Jeje,  благодаря за бързата реакция. Явно не сам чела достатъчно назад. Сега като сложа малкия да спи ще се заровя. Съжалявам ако съм ви досадила,  но в главата ми е голяма бъркотия-хиляди неизвестни Crazy

# 278
  • Мнения: 90
първия месец бебетата виждат Черно и бяло

Сигурна ли си, май не е така...  Thinking

http://www.123boutchou.com/vue_bebe.html
еми Чети ,не съм си го измислила аз

# 279
  • Мнения: 12
моля майки който живеят в Белгия и по-точно в Андерпент да ми помогнат да разбера някой неща за държавата и образованието там.Аз имам дъщеря на 6 год. и ми предстой да се преместим в Белгия.Ние незнаем никакъв друг език освен бълг.моля дайте ми съвети.Предварително ви благодаря.Може да ми пишете на емейл адр.mima77a@abv.bg

# 280
  • Мнения: 1 572
моля майки който живеят в Белгия и по-точно в Андерпент да ми помогнат да разбера някой неща за държавата и образованието там.Аз имам дъщеря на 6 год. и ми предстой да се преместим в Белгия.Ние незнаем никакъв друг език освен бълг.моля дайте ми съвети.Предварително ви благодаря.Може да ми пишете на емейл адр.mima77a@abv.bg
Joy
Такъв град няма
Аз пак ще кажа , но моля направете си труда да прочетете и старите теми , има доста инфо.А вие как така тръгвате , без език , сами, че даже и името на в който отивате не знаете newsm78

# 281
  • Мнения: 872
Може би ако са малко по-конкретни въпросите, по-вероятно да ти се отговори.. Образованието в Белгия? Много разпиляно понятие..
Аз писах за нашето училище по-подробно, поразрови назад...
За държавата - дай по-конкретни въпроси ... Иначе можем да си говорим / а пък и вече сме си говорили/..

 Жеже, Embarassed

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 19:29 от MariaF

# 282
  • Мнения: 1 572
 Hug

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 19:55 от Jeje

# 283
  • Мнения: 12
Извинете ако съм объркала името на града.Приятеля ми е там от 1 год. и ми престои да сключим брак.Тъй като за разведена и самотна майка в България живота е труден и аз се реших на тази стъпка да дойда в Белгия.парите който той е събрал в българия да отвориш бизнес не са малко но държавата те съсипва.Мойте въпроси са идвайки с детето там как да постъпя и какво трябва да направим зада започне поне тя да учи езика и да ходи на градина или училище.Нащите планове за сега са да останем в Белгия ако така може да се каже завинаги.

# 284
  • Мнения: 27 524
еми Чети ,не съм си го измислила аз

Добре, де, спокойно, питах само  Simple Smile Понеже съм чела съвсем различни неща и пише, че различават ярките цветове - червено, цикламено... както и да е, така или иначе нито едното е доказано, нито другото  Wink

Бони, не знам адрес, точно до Икеа е, която е до Завентем  Peace

Ние ходихме вчера в другата детска градина до нас, супер любезни, съвсем различно ниво от предишната, имаме среща във вторник да го запишат, има места, после си е и училище до 8-ми клас, има голям двор, слънчево е, между къщи, хубаво е. Директорката предложи още март месец да го пуснем, каза, че може и с памперс да е, ако не успеем да го махнем, че може отначало да идва за час, два, за половин ден, колкото ние искаме, както и докато свикне да оставам с него, супер се зарадвахме и така  Simple Smile

Днес ходихме в Кидс Фактори в Брюксел, Кики се ошашави от игрите и децата, целият се разтрепери, чак зъбите му се разтракаха от вълнение  Joy Окопити се след десетина минутки и не можахме да го спрем - търча, игра, голяма радост и емоция беше за него, пак ще отидем  Simple Smile

Иддеа, спокойно, ще се оправите. Курсове има и вечерни,и съботно-неделни. Ако ще сте в Брюксел, френският ти е дстатъчен на първо време. Език не се учи за няколко месеца, по-добре наблегни на единия. Щом мъжът ти ще има работа, ще се оправите  Hug

Мима, ние сме в Брюксел и синът ни е малък, така че не мога да съм ти от помощ за образованието и града  Simple Smile

И момичета, стига сте се кълвали за щяло и нещяло  Hug - правопис (не сме в училище), питане - няма нищо лошо някой да пита. И аз ако имам въпроси към немските мами примерно, едва ли бих седнала да чета цели романи назад 99 процента чат, за да отсея евентуално някакво инфо, също бих попитала  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт