Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Добре щом сте от СНБМ ,ОБЯСНЕТЕ с  каква цел беше петицията да помогнете на майките да получат повече или по -малко?
Или това е важало да помогнете само на тези майки ,който повече от 1 г. са били на работа по трудови договори  и са си внасяли  реално осигуровките върху по-високите сумите който реално получават?
Тогава защо не формулирахте подписката си така ,че да разберем за какво точно иде реч,т.е. :Подкрепете майките който се Осигуряват в/ху реалните си доходи повече от 1 год.да получават само те 90 % ОТ ДОХОДА СИ

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
За 12 месеца разбрахме снощи от медиите. Не е наше предложение и не сме участвали в обсъждането му.
Решенията не ги взимаме ние.
Засега има само решение на коалицията, чакаме гласуване, очакваме да бъде възприето и предложението ни за майките на близнаци.

Възмутена съм от две неща, к прочетох в коментарите. Чувствам се задължена да обясня:

1. СНБМ не е "сателит" на нито една политическа партия. Болно ми е, че това не се оценява поне от жените, к пишат в БГ Мамма.
2. Лично за мен е безобразно да се противопоставят осигурени и неосигурени работници и служители, действително полагащи труд.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 563
Чудя се действително ли жените, които се осигуряват на реалния си доход по време на целия си трудов стаж са малцинство?
Не може да черпиш права от неправомерно поведение!

 Peace

# 18
  • Мнения: 219
2. Лично за мен е безобразно да се противопоставят осигурени и неосигурени работници и служители, действително полагащи труд.

Подкрепям това и за мен най-грозно бяха надпадките кой как се осигурява и кой какво взема, при положение, че всички са майки и искат достоен живот за децата си. Лошото е, че при така създалата се ситуация това противопостяване явно е неизбежно, защото засегнатите са страшно много, и няколко хидяли семейства ще загубят по 2-3 хил. лева. Ясно е, че СНБМ е имало за цел да помогне, а не да навреди, но следващият път трябва да се проучат добре нещата, и всяко действие до какво би довело.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 563
2. Лично за мен е безобразно да се противопоставят осигурени и неосигурени работници и служители, действително полагащи труд.

Подкрепям това и за мен най-грозно бяха надпадките кой как се осигурява и кой какво взема, при положение, че всички са майки и искат достоен живот за децата си. Лошото е, че при така създалата се ситуация това противопостяване явно е неизбежно, защото засегнатите са страшно много, и няколко хидяли семейства ще загубят по 2-3 хил. лева. Ясно е, че СНБМ е имало за цел да помогне, а не да навреди, но следващият път трябва да се проучат добре нещата, и всяко действие до какво би довело.

Да разбирам ли, че СБНМ трябва да подкрепя практики в услуга на сивата икономика? Аз не съм съгласна...

# 20
  • Мнения: 4 978
Момичета, СНБМ макар гражданска организация, е юридическо лице и се бори за справедливи, съгласно законите в тази страна, каузи.

Обратното е неприемливо, недопустимо и невъзможно.

Какви са вашите законосъобразни аргументи?

И всички, които твърдят, че ще загубят, искам да помоля да го обяснят в детайли.

Останалото възприемам, като чесане на клавиатури, с извинение за израза.  Peace


# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
2. Лично за мен е безобразно да се противопоставят осигурени и неосигурени работници и служители, действително полагащи труд.

Подкрепям това и за мен най-грозно бяха надпадките кой как се осигурява и кой какво взема, при положение, че всички са майки и искат достоен живот за децата си. Лошото е, че при така създалата се ситуация това противопостяване явно е неизбежно, защото засегнатите са страшно много, и няколко хидяли семейства ще загубят по 2-3 хил. лева. Ясно е, че СНБМ е имало за цел да помогне, а не да навреди, но следващият път трябва да се проучат добре нещата, и всяко действие до какво би довело.

Да разбирам ли, че СБНМ трябва да подкрепя практики в услуга на сивата икономика? Аз не съм съгласна...

Явно не съм разбрана правилно. "Противопоставяне" намирисва тук във форума, за съжаление...Все още се въздържам от личното си мнение на жена и майка, както и от това на юрист, практикуващ повече от 12г.

# 22
  • София
  • Мнения: 226
Хайде и една доволна мама да се изкаже тук - винаги са ми плащали високи осигуровки, въпреки че работя в частна българска фирма. Е, сега съм доволна. Веднъж и аз да разчитам на държавата.
Друг е въпроса за завареното положение - в каквото съм в момента. Промъкват се мнения дали ще ни "хване" тази промяна. Макар че според мен няма място за съмнение.

# 23
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Необходимо е да се оцени, че промяна ще има - още 3м. платено майчинство. Плод е на усилията на СНБМ.
12м. биха могли да приемат и без да променят това.

# 24
  • Мнения: 63
Момичета, не обвинявайте СНБМ! Това, което е постигнало сдружението е плод на много усилия и никой от сдружението, предполагам не е целил да ощети която и да било майка.
Но аз писах и в другата тема, като говорим за сивата икономика, не мисля, че съм част от нея. В качаството си на самоосигуряващ се си плащам всички дължими данъци и осигуровки, а и професията ми не позволява да крия доходи. Въпросът обаче при свободните професии е, че не знаеш какъв ще ти бъде дохода за цялата година, за да го разхвърляш равномерно за всеки месец, така че всеки месец си внасям минималните осигуровки, а в края на годината довнасят. Тези пари обаче/довнесените в края на годината/ не са база за изчисляване на обезщетението. Ето защо се получи така- 6месеца мин. и 6 максимум, но през април месец ще трябва да дам още няколко хиляди, защото доходът ми за годината е над 2000лв.месечно. Но ако в момента се преизчисли обезщетението базата ще бъде 6мин. и 6макс.
И не обвинявайте мамите,които работят при работодатели, които не желаят да им плащат високи осигуровки! Не е начина това да се осветли икономиката- чрез санкция върху тези,които и без друго са ощетени. Повярвайте, в провинцията не можеш да си позволиш да напуснеш работа, просто тя е кът и ако ти предложат добри условия, но осигуровки на мин. , ще се съгласиш, защото иначе.........няма.
Извинявам се, че стана дълго!
 

# 25
  • Мнения: 2 829
Аз първо искам да благодаря на всички от СБНМ, които изнесоха борбата на гърба си. За пореден път доказахте че печелившо е не примиренческото "нищо не може да се направи", а напротив-че има смисъл да полагаме усилия, да бъдем активни и да отстояваме мнението си! Това е важно за мен, въпреки, че ако наистина се приеме предложението за изчисляване на дохода в/у едногодишна база ще загубя пари.

Мен винаги са ме осигурявали върху висока заплата, но до август бях в майчинство и съответно взимах МРЗ.

Моля ви, всички, които пишете-отчетете факта, че преди инициативата на СБНМ майчинството беше 90% само 3 месеца, именно усилията на тези жени, работещи доброволно и без заплащане доведоха до сегашното положение да взимаме 9 месеца 90% от заплатите си.
Освен това никой не е предполагал или знаел че точно така ще бъде прието предложението, нито пък към момента има еднозначно тълкувание как ще се изчислява базата.
Нека изчакаме да видим.

И отново - да не бъдем неблагодарни към тези, които се борят да защитават интересите ни!

# 26
  • Мнения: 218
 Майчинство 1 год при условие обаче
Условието обаче жените да получават 90 на сто от заплатата си е през този период, е да са били осигурявани на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца
Това засяга много хора според мен ,който няма да получат нищо тъй като няма да имат 12 м.трудов стаж ,а и за напред една млада бъдеща майка която тепърва ще започва да работи
каква алтернатива ще има да ражда след като няма да има необходимите 12 м.за платено майчинство, да чака помощи от 100 лв. на месец ли ?
С това условие са прекарани майките ПОВЯРВАЙТЕ никой не иска да обижда сдружението,а да защити всички майки 

# 27
Майчинство 1 год при условие обаче
Условието обаче жените да получават 90 на сто от заплатата си е през този период, е да са били осигурявани на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца
Това засяга много хора според мен ,който няма да получат нищо тъй като няма да имат 12 м.трудов стаж ,а и за напред една млада бъдеща майка която тепърва ще започва да работи
каква алтернатива ще има да ражда след като няма да има необходимите 12 м.за платено майчинство, да чака помощи от 100 лв. на месец ли ?
С това условие са прекарани майките ПОВЯРВАЙТЕ никой не иска да обижда сдружението,а да защити всички майки 

Почвай да ни защитаваш, може и да те подкрепим Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 38
Как досега не беше проблем, че можеш да се осигуряваш 6 месеца на по-високи доходи, за да получаваш 9 месеца добро майчинство, а сега излезе, че това е била престъпна схема?! Ами да си беше останал стария вариант, вместо да ни дават напразни надежди, че се борим за по-доброто бъдеще на децата си и в крайна сметка да сме ощетени и на всичкото отгоре да ни изкарват мошенници.

# 29
  • Мнения: 3 993
Необходимо е да се оцени, че промяна ще има - още 3м. платено майчинство. Плод е на усилията на СНБМ.12м. биха могли да приемат и без да променят това.
Подкрепям напълно! Всички трябва да благодарим на СНБМ за постигнатото! Без тях и това нямаше да имаме. И на мен не ми е ясно как ще "загубят" някои майки, като ще получават обезщетение 12 месеца вместо 9 както е сега  newsm78. И аз бих искала някоя майка да ги обясни тези сметки...Cruela много хубаво е обяснила, че това е заместващ доход, а не социална помощ!
Това засяга много хора според мен ,който няма да получат нищо тъй като няма да имат 12 м.трудов стаж ,а и за напред една млада бъдеща майка която тепърва ще започва да работи
каква алтернатива ще има да ражда след като няма да има необходимите 12 м.за платено майчинство, да чака помощи от 100 лв. на месец ли ?
С това условие са прекарани майките ПОВЯРВАЙТЕ никой не иска да обижда сдружението,а да защити всички майки 
laraCROFT, извинявай,че ще го кажа,но това са пълни глупости според мен! Стана ми ясно,че ти самата си "прекарана" от новото положение, но това изобщо не означава, че същото се отнася за "много хора" или болшинството майки по принцип. Аз не съм прекарана, а също и много други майки,които познавам.
Какви са тия много хора без 12 м. трудов стаж... newsm78...каква е тая млада майка, която тепърва ще започва да работи?! #Crazy Точно така, майките без един ден трудов стаж да чакат соц.помощи от 100 лв, щом смятат, че е редно така да си отглеждат децата!  Shocked Който няма доходи (законни, "на светло")преди да роди детето си, не следва да търси от държавата заместващ доход после, нали! Естествено,че стимула е за работещите и съответно осигурени. А размера на осигуровките е друга тема и е достатъчно дискутирана тук.

Общи условия

Активация на акаунт