Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях -62 тема

  • 48 416
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 491
Леле, май никой не спи...  Mr. Green

destini какви бяха отзивите на шефа за дупИтУ  hahaha

barcela, Джемма, stasi76 страхотни торти момичета  smile3501

blueeye много добре си я пипнала тортата, опъната, загладена, страхотна   bouquet  И аз щях да те закачам, колко добре ти се е удало моделирането на мотора, но ...   Mr. Green  трябва да съм по-бързичка в реакциите  Wink

# 61
  • Мнения: 4 358
Дестини страхотно дупе Peace.Как ли ще реагира шефа newsm78.Да пишеш Hug
Барчела невероятно производство бе Hug. И плодовата и фотодекорацията и мечо пухчовците - един път Peace
Синеочке твоята торта така ме грабна.И с борчетата по края баш предколедно Heart Eyes
Джемма да е жив и здрав баща ти Hug.Всичко морско люба тача и милея Hug
Иринка мила дано бързо да се оправиш и да не е нещо сериозно Hug
Стаси това тгвоето дупе ли е Laughing с татуировка даже отзад.Да е жив и здрав мъжа ти.Много яка торта си му спретнала.И замъка и тази за брат ти.Въобще бая си се потрудила Peace Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, ще коментирам само тортите от последната страница, че и те са доста (ако имам време ще се върна назад)

destini, дупето е много реално направено.

barcela, личи се че фотодекорацията не е била от най-хубавите. За моделирането- добре си се справила, но цветята по тортата не ми йаресват. Плодовата е много свежа.

blueeye®, много идейна торта и добре направена. Жалко за изкуствените елементи  Sad

Джемма, страхотно синьо с хубаво златно. Добро съчетание.

stasi76, ей на това му еикам производителност. При топката май не си оразмерила много добре петиъгълниците и шестоъгълниците, виждам, че си запълвала дупките с крем. Дупето е малко повече изпъкнало и извивката му е доста коляма. Все едно са 2 купички обърнати една до друга.
 

# 63
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Хора, невероятни сте! Започнах да слюноотделям!
Тортите на всички са върха!
Тези които успявате да моделирате с ръце животинки, благородно ви завиждам! Аз не мога...

Ето я моята банална торта барби, пожелание на щерката Mr. Green

# 64
  • Мнения: 276
Момичета благодаря ви за милите думи  Hug Hug Hug
Тортата на вкус поне беше доста добра и се хареса много!Пак добре че макар и злополучна издържа до купона без да се е разпаднала съвсем!

Албена ще се опитам да не се отчайвам  Peace
dimitrina73 - точно така- пудрата захар ми беше едричка като се замисля сега  newsm78 а иначе розичките ги правих от руската мастика-2
Krische борбата с това тесто беше жестока  ooooh! направо се чудех как избрах точно с него да се захвана!Ама то стан акато ластик и като се залепи за ръцете ми...ама карай......може би другият път директно с Варната ще се захвана!Но пък искам да кажа че твоята торта е уникално произведение с това готино влакче!  smile3501За Рд на малкия догодина искам такава!
van444eto няправих я търтата аз но в главата ми идеята беше друга и затова се чувствах толкова неудовлетворена Confused  а буклите реших да ги сложа там с идеята да я направя по-привлекателна на вид но......А относно твойта младежка торта получаваш аплодисменти от мен  smile3501
Аз съм си чудесна кесийка  Peace
violetblue позволявам разбира се и даже се надявам на повече забележки за да стана добра поне на половината от вашите умения  Hug Да тестото ми беше малко дебело и от долу станаха едни дръжки, ама като пънове на тия рози  ooooh! и се чудих да режа ли или да не режа и в крайна сметка ги оставих и после ги набучвах във тортата.
краси.мира много е ефектна тортата!
psichokuk разкошен тлъст шаран  smile3501 Аз четох че се маже с маслен крем но не го направих и това ми беше и грешката  Embarassed на места часове по-късно стана все едно езерца и пусна и захарен сироп  ooooh!
Бъни покритието даже като го вдигах за да го монитрам върху тортата и така се разтегна че мислех че ще се скъса!И много трудно го рязах после отстрани! Абе нещо аз не съм направила като хората със сигурност!
blueeye® Hug благодаря много за оценката! ще опитам всичко на което сте ме посъветвали! И да кажа - тортата е суперрррр!!!
Джемма жестока е!Мисля че подаръка е жесток!
Mimito тортата ще донесе истинска радост на детенце  Peace
Всички които съм пропуснала ще помоля да ме извинят ! Просто ще ми е нужно време за да ви запомня! Страхотни са и замъците и дупенцата!

# 65
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Здравейте! Тортите, които правите са страхотни Simple Smile. Не съм правила торта никога, а малкия много обича и иска да му направя. Когато видя в магазина му купувам, но това е рядко. Просто искам аз да му направя. Може ли да ми препоръчате някоя рецепта за нещо лесно, без украси, като за начинаещи. Не че нямам рецепти и не мога да си намеря, но просто искам някой който си разбира от работата да ми препоръча. Благодаря предварително.

# 66
  • Мнения: 1 491
Ири пробвай тортата с рула на Лео, рецептата за която можеш да намериш в тортената библиотека ЕТО  ТУК  Peace

Надя73 под чаршафа задължително замазваш -било то маслен крем или кайсиево сладко или смес от двете, ако не харесваш вкуса на масло, някой лятото беше мазал и със шипков мармалад...

# 67
  • София
  • Мнения: 2 113
Пак няма да мога да кажа всичко, което искам...Много неща ми изостанаха, времето, обаче си знае своето и сега съм на бързи обороти....

Поздравления за бащата на Джемма по случай празника му, а тортата беше с много морски цветове, но тава са ми впечатленията от снощи:))))

Дупетата - доста предизвикателно изработени, не мога да коментирам 3измерното моделиране на торти, не съм правила нищо такова, само казвам, че са ефектни...

Надя 73, на теб, обаче, искам да обърна внимание - мажеш си съда с маргарин (лекичко, но целия) слагаш си бонбонките, мажеш си бъркалка с маргарин, загряваш бонбонките с малко водичка и гледаш да ги докараш до еднородна каша, периодично проверяваш как са се разтопили, те в началото само бухват, не си променят формата, но ако разбъркаш на този етап, ще видиш, че няма нужда от повече разтопяване...Вадиш ги, добавяш фина пудра захар, 2 пъти пресята, ако е била едричка (това с пресяването важи за всички захарни теста с пудра, а някои марки и партиди изобщо не стават за нашите цели, в магазина се опитай да притриеш през опаковката и ако усетиш много кристали - не купувай, има едва, която е на Крина, води се фина, е тя що прахоляк вдига при отсипване и пресяване.....а после пак има едри частици...доволна съм била от една съвсем обикновена и невзрачна опаковка и от една от Кауфланд, на чиито пакет пишеше "по специална технология") Добавяш в съда с разтопените ММ малко от пресятата пудра, бъркаш с намазаната бъркалка, докато започне да се отделя от стените и да се превръща в обособена маса, поръсваш плот с повечко пудра, пресипваш тестото върху нея, обръщаш още няколко пъти с бъркалката, намазвал леко ръцете с маргарин, все едно ги мажеш с крем и опитваш да месиш с върха на пръстите, ако много лепне, гледай да подхващаш тестото с част от пудрата и не оставяй плота без пудра, след малко спира да лепне, но ако се е полепило нещо по ръцете ще лепне там до последно, така че измий ги, подсуши и продължи, като гледаш през това време тестото да е върху пудра, за да не залепне за плота, ако се случи - помагай си с шпатулата... Голям ферман беше, но искаше ми се да ти го кажа, за да не мислиш, че "нещо" си объркала, а да разбереш по-бързо какво...Месиш, докато спре да лепи, да не става твърдо и сбито...е, това вече с времето ще го усетиш, че много трудно се обяснява с думи...

По повов на ММФ-а, днес ми трябваше малко бяла моделираща маса, имах от онези, кокосовите бяло и розово ММ и отбрах белти, под течащата вода много бързо се отървах от кокоса, тъкмо не добавях вода за топенето, после, много бързо ми стана нелепкаво тестото...сега престоява, ще видим какво е станало, като го използвам, но дотук съм много доволна, жалко, че пак май имат някакво малко подло пълнежче вътре и стават леко слонова кост (както Виолетка каза преди) Успешен ден на всички! Тези предколедни подготовки ще ни съсипят Tired...

# 68
  • София
  • Мнения: 618
violetblue шефЪ го нЕма още, чакаме го да пристигне от Гръцко. Предполагам, че ще падне да се смее, той си пада по дупета тип детско барабанче Mr. Green Joy
Сутринта като я донесох и всички легнаха от смях. А тя е и с малък размер и стои много сладко Mr. Green

Mimito дали е банална незнам барбито, но е много добре сложена Peace Кажи сега за да стои така роклята отдолу има пуснат фондан ли newsm78

# 69
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

Mimito дали е банална незнам барбито, но е много добре сложена Peace Кажи сега за да стои така роклята отдолу има пуснат фондан ли newsm78

Да под полата на 10 места има фитили в горната част по - тънки и надолу са по дебелички, имаха конусовидна форма. Така като метнах отгоре моделиращата маса си станаха диплите. Отгоре цветенцата са от айсинг.
Много ме беше страх как ще я скопосам полата, но не знам дали имах късмета на начинаещия, стана лесно. Можеше цветенцата да са други, но разбих малко айсинг и не ми се правеше нова доза. Исках роклята да е кърваво червена, но се получи леко оранцева....Както и да е. Бях доволна когато дъщеря ми я видя и и светнаха очичките и каза "Ииии много е красиво бабито! Много те бичкам, мамо!" Това ми беше достатъчно.

# 70
  • Мнения: 1 173
Момичета аз май и да искам по име няма да стане този път , че новата тема сте я напълнили с торти. Много интересни неща видях , наистина. Поздравления
 И аз ще покривам една днес , за един приятел , да видим как ще се справя на музикална тема ( те уж с мъжа ми официално са " мазачи" , ама само ми надуват главата с техните "свирни"  Laughing
Мимито това Барби  с Формата на Уилтън ли го прави. Ако е да , би ли споделила какъв е блата ( моята още не съм я пробвала)
Надя73 Дими73 ти е обяснила много добре за ММФ. Изсипеш ли направо разтопената смес върху пудрата захар , става една клепаница ( направо за най-смешните домашни видеоклипове). Аз купата си не я мажа с мазнина , само ръцете. Но първия път и аз като тебе се бях "оплескала до ушите" . От тогава , винаги бъркам в купата и чак когато започне да се отделя от стените , слагам на плота и почвам да меся. Няма да се отказваш , ММФ е може би най-лесното тесто  Simple Smile

Пепи аз да кажа че този синия меланж адски много ми хареса ( дори и само с една фигурка)
Ау , за Коледа още нищо не съм започнала да правя а има доста неща (но сега като ми е влезнала мухата за SLR апарат и само кисна при фотографките и чета , затова и съм позабегнала малко  Wink

# 71
  • Мнения: 1 854
Момичета, като джуджетата на Дядо Коледа сте, неуморно работите, сьздавате красиви, идейни и слюнкоотделящи торти.Няма да изреждам поименно, но видях всичките торти от новата тема - пьстри, разнообразни, чудесни!

Аз се "престраших" и опитах отново да направя шоколадово тесто, този пьт следвах инструкциите на dimitrina73, за бял шоколад.Тестото стана идеално(шоколад+глюкоза).Отделих си малко и за проба да боядисам.Стана сьщо добре, не ми се накьса или промени, боядисвах с новата ми гелообразна боичка на Уилтьн "Christmas red".Много добьр и наситен цвят, точно коледно червен(violeteblue, преди няколко страници говорехме за червеното на Уилтьн, ако нямаш такова го препорьчвам.Може би ако оцветя бяла захарна маса с него, ще стане още по истинско червено).

За бялото шок.тесто...залепваше ми ужасно на хартия за печене(незнам дали има значение, но аз използвах бяла, обаче тя е мн.тьнка).И се отказах да точа на нея, преместих тестото на силиконова дьска и стана добре.Лепеше ми се и по точилката, но с олио се оправяше.Но ми се образуваха доста вьздушни мехурчерчета(а тестото преседя добре увито поне 24 часа) и трябваше да заглаждам нон стоп с рька.Аз работих сьс 120 гр.шоколад, но си представих ако беше 2на или 3на дозата...как се меси в такьв случай, ако ми лепне на пекарска хартия, кьде другаде може(силиконовото килимче все пак е малко и ако се покрива голяма торта направо незнам).

Имам вьпрос за сьхранението на глюкозата.Някой беше писал(мисля,че беше van444eto),че я дьржи в хладилника.Моята я купих в пластмасово бурканче, но не можах да го отворя снощи и се наложи да го режа  Cry).Дали мога да я прехвьрля в стьклено бурканче?

Опитах да направя бутилка от вино от шок.тесто(да обвия истинска бутилка, докато тестото стегне в хладилника, както "бадем" беше споделила,че е правила), но ми се стори мисия невьзможна и имах чувството,че после няма да мога да махна тестото около бутилката и ще стои набрьчкано.

simplyblue, искам да те попитам за шок.глазурата на последната ти торта с червената кола.Казваш,че на 100гр.шок. слагаш 2-3 суп.льж.олио.Колко шок.ти отиде за глазурата отгоре(моята торта ще е 20/30 и мисля 200 гр.шок.да сложа, само за отгоре, острани ще е друго).На твоята картинка(в сайта ти), забелязвам леки петна в/у глазурата, предполагам от смесването на олиото с шоколада.Има ли начин това да се избегне(нали не се сьрдиш, не критикувам ,само питам Grinning).Мисля, че някой друг тук беше споменал за глазура от шоколад и масло, всьщност каква е разликата с олиото?

Споделих малко впечатления, "почуках за помощ" с вьпросите си Grinning

 Hug

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:52 от Оранжево небето

# 72
  • Мнения: 1 258
Момичета,имам нужда от спешна помощ!Правя торта и фондана ми се втвърди много,а ми останаха само розичките.Моля ви кажете ми как да го "поотпусна малко''? #Crazy

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 19:01 от *Alma*

# 73
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Оранжево небето опитай да сложиш тестото между два листа целофан и така да го точиш - за мен това е най-успешния вариант - после махаш единия лист и обръщаш върху тортата с другия - след което го махаш и него.

Аз имам питане за ЗАМРАЗЯВАНЕ НА ТОРТИ - с какъв крем са били тортите които сте замразявали и не е имало след това проблем?

# 74
  • Мнения: 7 091
Момичета, влизам само за 5 мин да ви се похваля!!!Обадиха ми се току-що, че съм спечелила голямата награда от един сайт за бейбишауър торти с моята първа торта с фондан, която направих миналата година Simple Smile
Наградата е малка, но много се зарадвах Simple Smile Това ми е първият конкурс, който печеля, аз бях участвала преди няколко месеца, но чак сега са излезли резултатите Simple Smile
Благодаря ви, че сте ми вдъхновение! Simple Smile

И така съм наминала, да споделя:
- Шемет, мазала съм с маслен крем, с ганаш и съм замразявала. Последния път дори не намазах с крем, а просто я покрих добре с домакинско фолио. Не съм имала фал.
- Алма можеш за няколко секунди да го сложиш в микровълновата, но трябва да действаш много бързо, защото след това ефекта е обратен и стяга още повече.  Peace
- Оранжево небето- няма никакви проблеми да сложиш глюкозата в стъклен буркан. И мен ме интересува за петната в шоколада, само да кажа за разликата с маслото- с олио е по-лъскав шоколада.

Общи условия

Активация на акаунт