Близнаци или Раци, ще са ЮНСКИТЕ смелчаци??!!! Тема № 10

  • 17 517
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Здравейте момичета!
Само след два дни разходки из провинцията и вече попадам на новата темичка.
Браво на нас.

# 16
  • Мнения: 136
Ихааа, вече и нова темичка сме подхванали. Супер, много се радвам, че сме така активни.
Да смятам тогава, че вече съм в 4-ти месец. Сигурно и затова гаденето намалява.
А има ли някоя от вас от Редута, Слатина, Хаджи Димитър или околността, за да си направим и ние една срещичка и да се запознаем на по хапване (пак за ядене мисля)  Laughing
И аз си мислех за раждането, по принцип много ми се иска нормално. Знам, че ще умра от болки, но било по-естествено за детето. А вие знаете ли нещо за раждането във вана? Май само в Св. София го практикуват и било доста по-леко и безболезнено.
И все пак гледам да не го мисля още това, има толкова много време, няма смисъл отсега да се притесняваме за това. Да се насладим на бременността първо, пък за родилните мъки има време...  newsm68

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
Кaterinka, аз много исках нормално раждане, но заради опасност от отлепяне на ретината, бях категорично за секцио. Това го определя очен лекар. След това ми правиха лазерна коагулация, но ме предупредиха да не вдигам много тежко. Аз при всички положения ще съм пак секцио, защото от една страна проблема с очите си остава, а от друга не са минали 4 години от секциото ми, за да раждам нормално. По принцип близнаците са си индикации за секцио, защото много често едното застава напречно, а и след като излезне първото имаш само 3 минути, за да излезне второто иначе матката се отпуска. Има и нормално родили, но с две деца си е пълно престъпление да мъчат майката.
Fantasia, и на мен всички акушерки в болницата ми говореха как се предизвикват контракции от честото пипане на корема. Но аз не съм забелязала особена връзка, а както казах имах всеки ден. От друга страна за мен погалването на корема, където е бебето(без да се прекалява) и говоренето са много важни за връзката между майката и детето.

# 18
  • София
  • Мнения: 32
Хайде, Gydelichkova! Аз съм в Редута и съм тъкмо до механа Болярка cheers

# 19
  • Мнения: 1 059
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile

# 20
  • Мнения: 255
Една мама беше писала нещо за осигуровките-нещо, което са казали по новините...някой да помни?
Че не мога да го намеря в миналата тема...

# 21
  • Мнения: 9 814
За да получаваш платено майчинство в размер на 90 % от работната ти заплата трябва да си осигурявана през последните 12 месеца преди излизането ти по майчинство.
Ако имаш само 9 месеца осигуровки например все още не се знае дали ще получаваш минималното майчинство от 240 лв. или както до сега само 9 месеца.

П.П. Във форума има доста теми за Майчинство 2009.

# 22
  • Мнения: 255
Да знам, че има, но не е ясно всичко...пък и с тия промени    Banghead
Мерси за отговора.
Аз каквото и да правя не мога да събера 1 година стаж като цяло. Не са ме осигурявали навсякъде, където съм работила  #2gunfire
Та и в момента не работа, но работя по въпроса  Wink

# 23
  • Мнения: 9 814
Да знам, че има, но не е ясно всичко...пък и с тия промени    Banghead
Мерси за отговора.
Аз каквото и да правя не мога да събера 1 година стаж като цяло. Не са ме осигурявали навсякъде, където съм работила  #2gunfire
Та и в момента не работа, но работя по въпроса  Wink

Трябва да имаш непрекъснат стаж.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 854
Аз съм ЗА нормалното раждане. Вярно че боли, но боли няколко часа и после за няколко часа се възстановяваш. Ако не смятаме зарастването на шевовете де. Но и преди и сега искам нормално, стига да не се наложи секцио.
Катеринка, най-добрата ми приятелка роди близначки януари месец, по 2500 всяка, само 2 седмици преди термина и с НОРМАЛНО раждане. Каза, че въобще не се е мъчила, много по-малко от мен и по-лесно роди, въпреки, че едното е било седалишно. Та мисията Е възможна, но все пак последната дума имат лекарите, те най-добре и най-компетентно ще решат.

# 25
  • Мнения: 255
В майчинството счетоводно изрично пише, че трябва да имаш 6 месеца изобщо. А за месеците назад(преди термина), в които не си осигуряван се смята заплата мин РЗ за периода. Не знам дали стана ясно.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 854
В майчинството счетоводно изрично пише, че трябва да имаш 6 месеца изобщо. А за месеците назад(преди термина), в които не си осигуряван се смята заплата мин РЗ за периода. Не знам дали стана ясно.
Да, точно така е, може само последния месец да се водиш на работа, за останалите ти се смята за база мин.работна заплата.

А за масажирането на гърдите знам, че може да предизвика контракции, а не на корема. Даже в последните месеци не се препоръчва за се масажират и се отричат съветите да се търкат зърната за да загрубеят точно по тази причина.

# 27
  • Мнения: 357
Ето ме и в новата темичка.

Мен пък ме ужасяваше мисълта за нормално раждане  Shocked и исках секцио. Не съм съжалила за миг. Всичко мина отлично, да боли , но 2-3 дена и толкова в повечето случаи.  При нормално щях да изпадна в истерия сигурно и това нямаше да е много добре за бебето предполагам  Rolling Eyes
Няма еднозначен отговор кое е по-добре, важното е всеки как го чувства.

# 28
  • Мнения: 136
Марведа, само трябва да ми кажеш къде е тази механа, защото все още не познавам половината квартал  Embarassed Чувала съм, че има и много хубав рибен ресторант в Редута. Искам само да ми мине прегледът на 15 декември, за да се уверя, че всичко е наред и тогава да се разбираме да хапваме и пийваме Simple Smile Предлагам направо да вземем и татковците и те да обменят опит. Ако и някоя друга мама се присъедини, ще е още по-весело.

Започнаха да ми излизат малко пъпки по лицето, в момента съм с две - една на челото и една на брадичката. Мислех, че с бременността кожата ще се пречисти. Няма да се притеснявам и за това,  но определено е неприятно.  Аз уж не съм с проблемна кожа, пък пъпки на 26 години да започнат да ми излизат...  Thinking  Явно е от хормоните и ще се надявам с времето да отминат. На вас излизат ли ви пъпки?   

# 29
  • Мнения: 255
Mayflower, за секциото съм чувала, че се слага катетър и то преди упойка. Така ли е? Че и това е един + към гадните неща.

Общи условия

Активация на акаунт