Ноемврийчетата наши слагат коледни украси - 23 тема

  • 16 473
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 811
Здравейте, момичета!
Влизам набързо от работа, да кажа добре дошла на Ивелина с  Митко и бебе Simple Smile Ще ви запиша по-късно в нашия списък.

Добре дошли и на всички, които отдавна не се бяха разписвали  Hug
Наистина в момента нямам време, но предполагам, че следобед ще съм по-свободна и ще изчета 2-те изписани странички Simple Smile

Приятен ден на всички!

# 256
  • Мнения: 100
Знаетели момичета май е време за нова тема но до сега не съм правила ако някой знае как нека да го направи. Защото да не ни заключат темата.

# 257
  • Мнения: 592
Привет на всички в това студено януарско утро!

Добре дошла на ivelina80.

Интересно ми стана да чета за говоренето, аз съм на мнение, че всичко си идва от характера на децата. Нали са малки личности вече. А Деян явно има "фонетичен инат" Wink
Въпреки, че до 2 год. и аз имах притеснения от този характер, сега съм обаче в другата крайност - не мога да затворя устата на Ники. Даже когато беше цяла седмица с t-ра през ноември мин.год. лежеше отпаднала с 39,5гр. и устата и несипраше да плямпа.

Това за детската градина и "тъпите госпожи" не ме учудва. В детската ясла бях станала свидетел, как една майка поучаваше синът си да удря лелята, щото видиш ли му обула на обратно някакъв анцуг #Crazy

аз отивам да работя, че ми е доста натоварено последно време.....

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 12:26 от Sissa

# 258
  • Мнения: 9 914
темите вече са по 20 страници.

# 259
  • Мнения: 152
Добре дошла на ivelina80.
От езика в детската градина за сега съм доволна. С изключение на няколко много мръсни думи, които научи, но и забрави. Но от мурафетите не съм. Научила се е да се тръшка на земята, да мята с крака и да си забива главата в пода. Ляга с навирено дупе. И реве за съответното нещо. Първо ми беше смешно, но вече много ме дразни.
За съжаление ние родителите обсъждаме пред децата доста неща. Аз вече я забелязвам, как слуша тайно и после се изцепва някъде. Трябва да започнем да коментираме, когато заспи. А това, че въобще не е допустимо да се обиждат госпожите е ясно.
Тити, като се замисля Кити говореше като едногодишно дете, докато не я оставих при бабите лятото. Ние в къщи я разбираме и и даваме всичко, на яслата имаше и по-малки от нея и там я разбираха и тя нямаше нужда да се мъчи да говори правилно. Но бабите решиха, че ще я научат и започнаха да се правят, че не я разбират и така стана. Мале да са ми живи и здрави, че те я отучиха от всички вредни навици до сега.

# 260
  • Мнения: 9 914
бубо, според мен на практика е невъзможно това да го прави родителят, непрекъснато. Деян е стоял гладен цял ден и се е напикавал в гащите на средата на хола, защото съм се правила, че не го разбирам; после това започна да го казва, но за не-толкова-важни неща не го е еня хич. Аз се правя, че не разбирам - той се прави, че не му пука. Отначало ревеше и се тръшкаше, което смятам не е полезно за никого. И така с дни. Е, от време навреме някой ми намеква, че не съм се старала достатъчно, но и това го преживях  Mr. Green а за тръшкането на тригодишните има цяла тема в Нашите деца, дето пак излезе, че за нищо не ставаме като родители  Tired

# 261
  • Мнения: 152
Тити, съгласна съм, че родителите не могат да се правят постоянно. Аз затова казвам, че при нас са помогнали бабите. Те я отучиха да спи в нашето легло, там махна бибата и въобще, повечето неща станаха там. Ние с Димитър сме меки гани - като я видим тъжна или нещастна и отстъпваме.

# 262
  • Мнения: 100
Нашият проблем беше др като се появи малката и той се научи да реве постояно за какво ли не, спрях да му обръщам внимание е престана. Може би свикна с бебето и сага като го попитам обича ли бебето ми отговаря да. Но пък от градината се научи да плюе. Ужас баща му не издържа и го шамари отмвреме на време но аз не виждам смисъл в това тъй като го прави и напук после.
Трябват ни здрави нерви за щуротиите им.

# 263
  • Мнения: 3 100
ние с филков пък се справяме чудесно   hahaha
ама вЕрно е така. бабите, разбира се, помагат, но те толкоз спорадично се вясват тук, че по-скоро помагат на нас да научим някоя приказка или песничка, с които да разнообразяваме децата, отколкото да помагат с нещо за самите деца. до момента децата са гледани 16 дни от майка ми и баща ми - докато пътувахме. преди това имаше едни 7 дни в началото на бременността ми с камен, когато пак мама пое пипа. опраят се, но те толкова рядко виждат децата, че докато се напаснат и си свикнат, и ние с филков се материализираме.

тити, аз наистина вярвам, че на деян просто не му е интересно да говори. за това и не го прави. или по-скоро, не му е интересно да говори правилно - практически той вече си говори, нали така. пипа също понякога бърка думите, но й стана стана интересно да оправи говора си след мое много дълго обяснение за професиите. може би в рамките на 2 часа обяснявах какво работи баща й, какво значи съдия, адвокат, счетоводител, редактор - професии, не-свързани с материални прояви от сорат колата се движи, значи професията на чичкото вътре е шофьор. от там зацепи, че 'мама чете буквички и оправя грешките' и съответно спря да ми се сърди, когато й правя забележка за неправилен говор. мисля, че несъзнателно се опитва да прилича на мама, сиреч да оправя грешките в говора си. т.е. стана й интересно и започна да го прави. ще дойде времето, когато на деян също ще му стане интересно, и той ще започне да говори по много и правилно. а нищо чудно да се окаже, че проговаря с бебето - когато малкият почне на година да казва мама, ще видиш как бързо ще дръпне и големият  Wink
между другото, сега се сещам, че брат ми в продължение на 22-24 години мълча. супер интелигентен човек е, направо гениален мога да кажа, но просто не намираше смисъл да говори глупости. и предпочташе да използва времето, в което не чете, за да спи. е сега е над 30те и по-плямпав, остроумен и приятен събеседник от него трудно мога да посоча. човекът трупа знания и социални умения 30 години и след това просто ги остави да излязат от него. метаморфозата наистина е забележителна. и изобщо не лъжа като казвам, че той мълча 20 и кусур години. той наистина мълча! отговаряше едносрично на всички питанки и само ако настойчиво си задал правилния въпрос.
оф, пак съм многословна. в ежедневието не съм така, да знаете. само като пиша. говорейки, съм доста по-сдържана  Peace

да, понякога трябва супер търпение + нерви като корабни въжета.

# 264
  • Мнения: 592
От написаното от маик /чиито многословия винаги са интересни за четене Peace /се сетих, че през 3-те години, в които сме се изселили от Варна, защото брат ми боледуваше от бронхит и трябваше да сменим въздуха с по-сух, та че тогава аз съм спряла да говоря. Значи била съм бърборица до 6год., след това сме се преместили и аз 3 год. съм отговаряла само с да и не, след това като сме се върнали пак съм си говорила като преди, че до ден днешен Grinning до колкото си спомням промяната хич не беше нещо лошо, но детският ми мозък е решил да протестира явно по този начин Thinking

# 265
  • Мнения: 506
Влизам набързо да се отчета! Hug
 Криста е супер Laughing, откакто й махнаха третата сливица не се е разболявала (пу-пу-пу), ходи с голямо удоволствие на ДГ, че чак и не иска да си тръгва когато я взимам!
 Добре дошла на ivelina80!   bouquet

# 266
  • Измир
  • Мнения: 662
Темата за говора на малкИте мИ е много Интересна. В РумънИя педИатърката нИ беШе предупредИла, Че СевИма няма да проговорИ до към 3 годИнИ, защото слуШала трИ езИка _ от мен БГ от баЩа сИ ТР  И навън РумънскИ. Обаче не позна! Малката се е метнала на мен _ бъбрИвка.
От ДГ съм доволна като цяло. Има едно момИченце , което се държИ доста заповеднИческИ с всИчкИ деца И СевИ го копИра, но се надявам скоро да й омръзне.

СИсса, мебелИте сИ гИ докарахме самИ от Истанбулската ИКЕА. От СвИленград е около 300 км прИ това пътя е само магИстрала.
МаИк, кнИгата тИ Изглежда много професИонално оформена  Peace
ИвелИна, добре доШла!

НИе сме сИ вкъЩИ вече от няколко дена. Струва мИ се, че ако остана сама с двете деца няма да се  справя. За сега свекърва мИ е прИ нас И много мИ помага.

# 267
  • Мнения: 100
Добро утро. Относно говора нашата педиатърка каза че ще проговории ми отказа направление за логопед. Но наистина откакто е на детска градина там неще да общува но в къщи възпитава бебето е по често се чува непипай бебее. Но все пак е нещо.

# 268
  • Мнения: 506
По темата за говоренето Криста си е все така скорострелна. Laughing Почти нищо не й се разбира и освен, че крещи и ръкомаха, сливането на думите ги прави още по-трудни за разгадаване!Учителката в градината на два пъти ми каза, че й е много трудно да я разбира и, че е почти убедена, че Крис си измисля постоянно думичките!Но макар и бавно  се забелязва напредък , нямам търпение да започне да ми задава странни въпроси! Flutter
 Ето и две снимки   изплезена и целуваща!

# 269
  • София
  • Мнения: 830
Здравейте! Аз съм болнични в къщи, Калина е с бронхит, но вече прескочихме трапа без антибиотици. Това ни беше първото боледуване тази зима и първото по-сериозно изобщо. Малко се поизплаших от високата температура, че мина над 39, но с парацетамол я овладях.  Та по този повод не бях в настроение за писане, но вие сте се отчели. Отдавна не е било така бъбриво в темата.
Говоренето: аз няколко пъти вече ви казвах за Боян, който също като Деян просто отказваше да повтаря след мен, каквото и да е. Дори не ме поглеждаше в очите... И също като Деян 10 месечен можеше да развърти болт, а на 2 годинки сглабяше пъзели от по 100 части, това последното Калина не може и да си мечтае да направи. Проговори като го оставих за 1 месец на 2 години и половина в Кърджали при баба му. Както Бубето каза, тя просто не го разбираше, а на дядо му възрастен трябва да повтори по 5 пъти нещата, та какво остава за дете. И той нямаше избор.... проговори и ушито му плющяха....Ето разказах си и аз моята история  Mr. Green
Калина, от друга страна, никога не е спирала да говори. Имам записи... от 8 месечна имитира звуци на животни...Случка от преди няколко дни. Аз и баща и се целуваме, но явно по-така  Wink Виждаме, че Калина стои и отворила голяма уста от любопитство. Спираме и я поглеждаме. Тя отговаря: Хайде де, лапайте се пак!

По повод родителстването: Аз съм сигурна, че съм лош родител, но какво да правиш такъв им бил късмета на децата ми.

Лека нощ! Утре съм с двамата, че се смилих над Боян няма да ходи на детска. Къде ми беше акъла?

Забравих: Ивелина, добре дошла!

Общи условия

Активация на акаунт