Бременност и опасност от шарка - това страшно ли е?

  • 1 869
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
ако си карала варицела не е опасно....
ако не си...за съжаление е опасно за бебето...
дано всичко е наред.

# 16
  • Мнения: 1 127
Дано си я карала преди това. Но не се шашкай предварително. Може детето да не се е заразило
от градината.Тази година и в нашата група почти всички я изкараха, но 3-4 деца, въпреки, че са били контактни не се заразиха. Педиатърката ми каза, че е нужно голяма количество слюнка от заразен човек, че да се зарази. За всеки случай не целувай детето, можеш също да си отделиш прибори в домакинството, които до дезинфекцираш и да ползваш само ти. Мъжът ми не беше карал варицела, но не се зарази от сина ни. Аз лично я изкарах на 27г., заразих се от общи чаши в предния офис, уж измити.     Дано всичко мине добре.  Късмет ти желая!!!

# 17
  • Мнения: 4 434
дано си я карала..успех Hug

# 18
  • Мнения: 63
Аз изкарах варицела бременна в края на четвъртия месец. Много притеснения и изследвания, но за мое щастие сина ми е добре и няма проблеми засега (надявам и за в бъдеще). Опасявах се и да няма белези по кожата, освен всички останали последствия, но и това няма. Лекарите твърдяха, че щом е след 12 г.с. значи е малко вероятно да има неприятни последици.
Пожелавам ти всичко да е наред и да не се заразиш.   bouquet

# 19
  • Мнения: 512
ако си карала варицела не е опасно....
ако не си...за съжаление е опасно за бебето...
дано всичко е наред.

Напълно съм съгласна.
Дано да си карала варицелата, тогава опасност няма.
  Hug

# 20
  • Мнения: 1 336
Опасна е много ... На моята работа също имам контакт с малки деца и като дойдоха болни от шарка си взех болничен и не ходих на работа. По-добре да не се рискува.

# 21
  • Мнения: 112
Аз със сигурност не съм я карала и много се притеснявах. Питах доктора дали е опасно и мога ли да направя нещо, отговорът беше, че след 3-тия месец не е опасно.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Опасно е ако не си карала варицела като малка

# 23
  • Мнения: 487
След третият месец, не е опасно.

# 24
  • Мнения: 641
Опасно е. newsm09

# 25
  • Мнения: 666
Ще напиша това, което едва ли искаш да чуеш - опасно е; ако ти си прекарала варицела имаш антитела, които пазят и бебето, но най-важното е да се консултираш с лекаря си и то възможно най-бързо, тъй като инкубационния период е над 15 дни
Късмет

Точно това и аз щях да напиша, веднага се посъветвай с лекар.

# 26
  • Мнения: 274
Най-опасно е първия триместър и след това последните 2-3 седмици преди раждането, така че най-вероятно няма от какво чак толкова да се притесняваш. Това е за случая когато става дума за Варицела.
Успех и лека бременност до края!  Peace

И аз така знам. Peace

# 27
  • Мнения: 4 020
Спокойно, мисля че повечето от сме карали точно тази шарка, а пък срещу рубеолата са ни ваксинирали.
По принцип, точно рубеолата е по-оспасна.

# 28
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Най-опасно е първия триместър и след това последните 2-3 седмици преди раждането, така че най-вероятно няма от какво чак толкова да се притесняваш. Това е за случая когато става дума за Варицела.
Успех и лека бременност до края!  Peace

И аз така знам. Peace


 Peace

# 29
  • Мнения: 1 103
До колкото знам има риск но най добре се консултирай с лекар.Дано всичко да е наред  Hug
И аз така мисля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт