Хайде да се запознаем!

  • 217 798
  • 885
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 367
Здравейте да са запиша и аз     bouquet 

Добре дошла Hug! Групата ни от Пловдив се увеличава newsm44!

Поздрави и на останалите нови съфорумки!

# 76
Здравейте, от дълго време чета форума и най после се престраших да се включа.Казвам се Донка / ДОЦА - така ме наричат близките / на 36г от  Бургас съм . От 9г. съм семейна ,а от 10 г. правим опити със съпруга ми да си имаме детенце. И този момент наближава, живот и здраве ако всичко е наред до месец - два едно слънчице ,ще огрее нашият дом. От две години и половина сме включени в регистъра, а преди няколко дни подадохме молба за осиновяване на една малка сладка принцеса.Сега чакаме да насрочат дело.Нямам търпение да я прегърна.Всяка минута ми се струва година.Имам един въпрос и ще се радвам някой да може да ми отговори.Знаете ли колко е времето между подаването на молбата за осиновяване в съда до взимането на детето в къщи.Благодаря предварително. Hug

# 77
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Първо - добре дошла!  Hug

Имам един въпрос и ще се радвам някой да може да ми отговори.Знаете ли колко е времето между подаването на молбата за осиновяване в съда до взимането на детето в къщи.Благодаря предварително. Hug

Отговорът на твоя въпрос е - всичко зависи от натовареността на съда и съвестта на съдиите в града, където трябва да се гледа делото. За сина ми подадохме документи в края на февруари, а си го прибрахме на 11 април. Дъщеря ми я видяхме за първи път на 21 ноември, а я посрещнахме в къщи на 17 декември.

А напоследък май и някакви нови изисквания са въведени, за които не съм много наясно.

# 78
  • Мнения: 2
Здравейте ,да се запиша и аз, и с интерес ще следя темата!

# 79
  • космополитно
  • Мнения: 941
Hug радвам се че мога да споделя с вас моето голямо чудо Hug


Много чаровен бебок! Честита Ви пълна къща! Не мога да се начудя как всички тух се уреждат с толкова прекрасни дечица!? Hug

# 80
  • космополитно
  • Мнения: 941
Имам един въпрос и ще се радвам някой да може да ми отговори.Знаете ли колко е времето между подаването на молбата за осиновяване в съда до взимането на детето в къщи.Благодаря предварително. Hug

За вземането на детето времето е ясно- може да си го отведете у дома от 7 ден нататък, СЛЕД влизане в сила на решението на съда.  Времето от подаване на молбата за осиновяване до  самото дело е различно- Ганката ти е описала някои от причините за това. Аз чаках дата за дело...4 месеца Sick,но желая на всички час по-скоро да  могат да извед ат дечицата на пътя към дома!

# 81
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
За вземането на детето времето е ясно- може да си го отведете у дома от 7 ден нататък, СЛЕД влизане в сила на решението на съда.  

Само едно уточнение - решението влиза в сила 7 дни след като се произнесе от съдията, или след като всички страни по делото бъдат уведомени за постановеното от съда, каквато е практиката на някои съдилища напоследък (данните ми са предимно от казуси, споделени тук), ако никоя от страните в рамките на този срок не обжалва постановеното. След влизането му в сила можете веднага да си вземете детето.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 22:23 от Gankata

# 82
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Много зависи и от директорката на дома и въобще от ситуацията, по принцип се изчаква 7 дневният период след делото...макар, че това са сигурно най-дългите дни в живота на чакащите
Отново приканвам желаещите от този форум  Hug да се запознаем и опознаем-новите и старите присъстващи...да дойдат на хижа Коман, макар и без да са заявили това си идване в темата за срещата-места има,само да имат свободно време и желание!

# 83
Благодаря за бързите отговори и топлото посрещане.Ама как така 4 месеца.В каква държава живеем само.Би трябвало тези дела да са с приоритет.Вместо да си я вземем у дома възможно най-бързо и да и дадем цялата любов от която се нуждае.Леле аз се отчаях,дано всичко мине по бързо.Юли месец ,ще стане на 2г. поне за рожденния ден да си е у дома.Още веднъж благодаря за бързите отговори и успех на всички МАМИ които желаят да прегърнат своите рожби по скоро. baby_neutral

# 84
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Здравейте.Казвам се Галина,Галя за семейство и приятели.На 38 години,от Габрово.Омъжена съм и живея във Франция.Не мога да имам деца заради заболяване и си осиновихме преди една седмица една страхотна кукличка,по точно аз сама защото законът не позволява на мъжо ми да осинови тук в БГ.И след като се приберем,той ще я осинови там и ще бъде вписан официално като баща.Та на въпроса колко време отнема.....На нас от първата среща с детето,до излизането от дома и прибирането в къщи,минаха два месеца и 17 дена.Но както казаха и други момичета,при всеки е различен случая.Много зависи дали е с пълен отказ детенцето,колко дела ще бъдат нужни за вземане на решение.За нашето дете нямаше подписана декларация за отказ от БМ,тя е в неизвестност и по тази причина бяха нужни 3 дела,но както разбрах от госпожата от социалната служба,много деца се осиновяват още на първо дело.Но....всичко вече свърши и сега е време да се наслаждаваме с пълна сила на живота заедно и да градим щастието си заедно.Пожелавам на всички чакащи   bouquet  bouquet  bouquet

# 85
Здравейте,момичета.Аз имам още един въпрос. Имам ли  право по закон, след подаване на молбата за осиновяване , да я посещавам в дома ? Тази седмица не ме пуснаха при нея и ми казаха да опитам следващата.До колкото разбрах всичко зависело от благоразположението на директорката на дома. Аз си мисля ,че ако не ме допускат да я видя, след като я вземем у дома адаптацията на детето ще е по-трудна.Та някой знае ли дали имам законово право да я посещавам. Sad

# 86
  • космополитно
  • Мнения: 941
Здравейте,момичета.Аз имам още един въпрос. Имам ли  право по закон, след подаване на молбата за осиновяване , да я посещавам в дома ? Тази седмица не ме пуснаха при нея и ми казаха да опитам следващата....

Имаш право да си я посещаваш колкото искаш. Е като зачиташ режима на децатна разбира се.  WinkПо начина, по който описваш реакцията им по-скоро си мисля, че не са били информирани и сигурни, че сте подали молба за осиновяването на конкретното дете- понякога препредаването на тази информация е муден процес...
И аз така цъфнах да видя детето, но в дома не бяха известени от местното ОЗД, ЧЕ ИМА ПОДАДЕНА МОЛБА ЗА ДЕТЕТО.

Като се гушкате с детенцето  му обяснявай, говори, разказвай за всичко случващо,  предстоящо- разбират миличките и преживяват, независимо от възрастта им... Hug

# 87
Благодаря за бързия отговор.Но мисля ,че бяха информирани - съдя по реакцията им.Ние също им казахме ,че сме подали молба.Но въпреки това ни отклониха за другата седмица. Ще цитирам : Обадете се другата седмица , днес е първи юни и директорката е заета.Съответно ние попитахме :а може ли  да се обадим утре, но секретарката беше категорична : не другата седмица се обадете за среща.
Моля да бъда извинена ,че ви занимавам с моите тревоги , но имах нужда да споделя.В главата ми се зараждат какви ли не негативни мисли.От това ,че може да е настинала или е паднала и се е наранила и затова не ми разрешават да я видя. ooooh!

# 88
  • космополитно
  • Мнения: 941
Моля да бъда извинена ,че ви занимавам с моите тревоги , но имах нужда да споделя.В главата ми се зараждат какви ли не негативни мисли.От това ,че може да е настинала или е паднала и се е наранила и затова не ми разрешават да я видя. ooooh!

Кой знае каква ще е реалността? ПРедстави си, напр., че директорката ще отсъства седмица и никой няма куража да поеме отговорност, за проникване в Дома на хора, за които апропо никой не може да даде гаранция , че до датата за дело няма да се откажат. Хипотезирам- не визирам конкретния случай, но служителите в Дом са се нагледали на какво ли не.

И понеже вече те обсебват майчини тревоги и се "позакачи" да не спамим темата за запознанство! Ако искаш се регистрирай, поразгледай останалите теми... Има една, която е близка до тревогите ти: "Проблеми малки и големи с нашите деца!" Peace

# 89
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Доца, за съжаление някъде персонала се държи неразбираемо гадно, сякъш им вземаш от порцията....и една мама от пишещите тука се оплакваше от подобно враждебно отношение в домът във Виница и затова неискаше да ходи на срещите там, но пък тия срещи като тая сега на 20-ти са полезни защото е много важно децата да свикват с другите различни деца, да знаят , че има домове и да знаят от къде са , защото после стават проблеми ..но е хубаво разговора да се премести в темата за проблемите с нашите деца...

Общи условия

Активация на акаунт