Писана шейна минава, с декемврийски ЯНУАРЧЕТА мамите дарява

  • 16 173
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 865
Зола,от тежестта пада свода на крака-и аз съм така Hug

# 241
  • Мнения: 917
Честито бебче на Сънрайс!
За секциото да кажа. Аз нали се колебаех секцио ли да е, нормално ли да е. Говорих с доки, той се съгласи на секцио и ме юрна по изследвания. Сутринта ходих на консултация с анестезиолог, даже се разбрахме за операцията и ме прати на алерголог. Еми да ама не. От 10 изследвани упойки и медикаменти се оказа, че съм алегична към 5 и не може да ми се сложи спинална упойка, а трябва пълна. От което съм супер разочарована. Не стига, че в нашата тъпа болница ще седя три дена в реанимация отделно от бебка и за три дена ще я видя три пъти за по пет минути, ами на всичко отгоре няма да й чуя гласчето и да я видя като се роди. Е май ми е писано да си раждам нормално. Колкото и да мисля така ги виждам нещата аз, като претегля плюсовете и минусите.

# 242
  • Мнения: 387
bubi4ko защо се налага секциото...щом имаш избор по-добре при твоя случай си роди нормално....

# 243
  • Мнения: 73
Мили мами,аз пак почнах да чета ''свидетелски показания'' за естественото раждане,за да се настройвам психически и физически и ще ви постна линкче-ако не за друго,то за настроение-http://www.blizodobebeto.com/2008/10/31/milena/#more-140.Дано ви даде кураж и добро настроение Heart Eyes

# 244
  • София
  • Мнения: 120
Сънрайз,Честита радост! Много здраве, ана теб-леко и бързо възстановяване!
Невенче, добре сте се завърнали-успехи и само приятни емоции  Hug
Vanilla80-виж на какво попаднах-може да ти е интерсно Heart Eyeshttp://club.biberonbg.com/read.php?1,322349,page=1
Много хубав ден на всички, усмивки и любов Peace

# 245
  • Мнения: 641
Честит малък юнак на Сънрайз! Да е жив и здрав за радост на мама и тати!

Невенче
, добре дошла у дома. Чакаме разказ и снимки, когато имаш възможност! И никви такива да изчезваш сега, обясни му на мъжът ти, че и ти си човек имаш нужда от информация и почивка
Сладурчеста, брагодаря че се отбиваш и споделяш за това как се гледате с бебо.
За спането по корем, в Спок го отричат категорично пише само по гръб, за да се избегне рискът от внезапна смърт. От друга страна на курсовете винаги казват бебето да спи на страна, за да не се задави.
За по-големият номер обувки, пада свода от тежеста и кракът ти заема по-голяма площ, за това трябва да се праят упражнетия, като си седиш на стола примерно да търкаляш с крак кочан от царевица по пода.
Копривке, стискаме палци да изкарате още време 2 в 1 с бебката. Тя ще е послушно дете и ще видиш как няма да тревожи мама преди датата за секциото

Хубав ден от мен   bouquet

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 959
Честит син на мама Сънрайс !
Привет от мен   bouquet
Сега видях, че промените в завареното положение вече са факт, според СНБМ  Simple Smile Тези, които излизат в болничен тази година - т.е. всички януарки, ще получават 12 мес. 90 % от заплатата на база 6 мес. доход. Така е приет закона в петък още и вероятността за промени били супер минимални.

bubi4ko - ти нали сравнително скоро си раждала нормално, би трябвало сега да е по - лесно  Peace
sladur4esta - в кърмаческия почти всички ще ти кажат да си го кърмиш на поискване, особено такова малко бебче.Но ти си знаеш интиутивно какво му е най-нужно на малкия сладур . Ееее, чак пък такова ограничаване откъм ядене не бях чувала  Rolling Eyes Ако детето има проблеми - напр. АБКМ или лактозна непоносимост - да, ама иначе  Thinking
Ние имаме овлажнител с ионизатор - 2 в 1. Купихме го, като Мария беше бебе и само първата зима е ползван. Защото всъщност вкъщи е доста топло и без климатици и няма какво да изсушава влажният морски въздух  Wink
Но за овлажнителя е важно да кажа, че трябва да се спазва много добра хигиена - всеки ден да се измива добре и да се сменя водата, защото иначе ставал развъдник на бактерии ...
Хайде, чао   bouquet

# 247
  • Мнения: 60
Момичета страшно ми е гадно  newsm45,реве ми се бях при доктора при който ще раждам питах го за празниците и знаете ли какво ми отговори,да съм ходила при дежурния екип  Shocked,не можел да ми обещае ако се паднело по празниците после да не съм кажела, че ме е излъгал.Аз го питах директно ако тръгна да раждам по празниците какво правим и направо ме смая с отговора ами след 2 .01. ще те поема ама "мрън,мрън за празниците и той бил човек" Shocked
Питах го поне да ви звънна по телефона да видя дали сте тук " ами звънни ама.... може да се обадя на дежурния екип".
Не ми се пише повече много ме отчая отивам малко да си поплача.

# 248
  • Мнения: 104
Ванила мила не се ядосвай. Аз имам същия проблем. В смисъл че аз съм определена да раждам на 02.01.2009, ноооо  се страхувам, че ако е по празниците никой няма да ми обърне внимание. Те нашите лекари по принцип са малко по - така и те гледат в ръцете, а ппо празниците снятай какво ще е. Най-много да дойде леко подпийнал доктора  Shocked Ужас. От това ме е страх. Как нямат съвест незнам. Какво като и той бил човек. Ти какво си? Направо ми иде да ги  #2gunfire Аз ако получа такъв отговор може и до шефа на болницата да ида. Нямам думи. Crossing Arms

# 249
  • Мнения: 73
Честит син на мама Сънрайс !
Как са се разбързали някой бебоци,Сънрайс е с термин ден преди моя и се опулих #Crazy днес,момичета това не е ли прекалено рано в 34г.с.-35г.с.могат ли да дишат самостоятелно бебетата и знаете ли колко  кг. трябва да е бебето за да го изпишат от болница?Още един въпрос,аз ще раждам в провинцията при познат доктор,ако ми се наложи в София по спешност,недай си Боже-ще ми направят ли секциото което при мен е задължително(родовите ми пътища са тесни,заради липсващ прешлен на гръб.стълб в областа на кръстно-опашната зона и секцио от преди 2 год.)!!!!чудя се дали ще ми повярват,като документите са ми при док.в провинциятя! newsm78Ох,извинете,ама съм напрегната нощес имах две много болящи контракции,чак се препотих,а утре живот и здраве пътувам за роднея си град,да оставам за раждането!целувам ви newsm51                       Ванила не се тормози може дежурните да са по-свестни от твоя,като го гледам,ми иде аз да го убия #Cussing out #Cussing out #Cussing outдай да умираме като са празници,безхаберие!Не плачи миличка,не се тормози моля те!!!!

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 17:38 от emsski

# 250
  • Мнения: 705
Ванила, не се отчайвай така. Понякога това да нямаш ангажиран екип дори е плюс, защото няма да ти "пишпорят" раждането. А след като е казал, че ще се обади на дежурния екип, значи те все пак ще ти обърнат повече внимание. Ако имаше нещо притеснително и беше наложително определен лекар да се ангажира с раждането ти, твоят щеше да те насочи към негов колега. Аз лично ако не успея да намеря лекар, който ще се съгласи да ме лиши от "екстрите" на съвременната медицина, ще отида на късмет. Така че горе главата   bouquet
Емски, никой не би рискувал при това положение, дори да нямаш документи, спокойно. Те биха направили всичко, за да се подсигурят и раждането на мине с минимален риск за твоя и живота на бебето.   bouquet

# 251
  • Мнения: 1 102
Ах тези доктори...
Слава Богу моя доки е много сериозен човек, тел.а му винаги е на линия, не знам какво бих правила ако някой ми отговори като на Ванила... #Crazy
Аз отидох да си взема болничния, но се оказа че утре трябвало да ходя, та ме прегледа и утре мъжа ми ще ходи.
После какво трябва да правя този болничен по майчинство?моля ви осветете ме, че нищо не знам...

# 252
  • Мнения: 14
даваш го на счетоводителя,аз така направих

# 253
  • Мнения: 429
А аз от 2 седмици живея с мисълта, че 16.11 е понеделник и съответно днес съм на лекар...и вчера се загледах нещо в календара и...ИЗНЕНАДА...явно утре съм на лекар  Embarassed

Мила barboran4e внимавай днес с цифрите...месеца е 12ти...не 11...днес сме 15.12, а утре 16.12...



Лорини,  какво да ти кажа...бременна работа, много съм разсеяна:о) Днес нашите ми бяха на гости и беше много весело, хапнахме, пийнахме, а малката ми сестра ме умори от игра на криеница (това и е любимото..."како, хайде аз де се крия, а ти да ме търсиш:о)
Утре аз смятам да им отида на гости, така че да не се притесните, че няма да пиша ! (като добро момиче ви уведомявам, за да не решите, че съм родила Hug Hug Hug)

# 254
  • София
  • Мнения: 276
Аз отидох да си взема болничния, но се оказа че утре трябвало да ходя, та ме прегледа и утре мъжа ми ще ходи.
После какво трябва да правя този болничен по майчинство?моля ви осветете ме, че нищо не знам...

Murvet...Болничният го даваш на работодателя ( по възможност до 15 -то число) и той го внася в НОИ

Vanilla...бебчета се слагат да спят на една страна, за да не се задавят или повърнат докато спят. По принцип се раедуват страните- един път на ляво , един път на дясно. Аз тъй като кърмех през 3 часа и за да не забравям от коя гърда съм дала предният път правех така:
- дясна гърда- после слагам на дясно да спи .....следващият път- обратното Heart Eyes

Сега доста са се изменили нещата и по лекциите препоръчват на едно хранене да се кърми и от двете гърди....та не знам newsm78 . Мисля че бебчо ще си покаже.

Доника....ще пусна снимки, но кабела за данни е в мъжа ми и няма как да сваля нищо от фотоапарата. Но утре- обещавам Peace

Общи условия

Активация на акаунт