Къде изчезна хляб "Бонус"?

  • 17 063
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
и аз днес исках да си купя, обиколих около работа три магазина, на които знам, че го има, и никъде го нямаше - сега разбирам, че наистина вече няма да го намеря, купих си Тонус - допадна ми, наистина мисля, че препечен ще е по-вкусен от Бонуса, видях и този Вита, но не посмях да пробвам, но ще опитам и от него

# 31
  • Мнения: 2 126
Вита е много добър хляб Peace

# 32
  • Мнения: 9 973
едва ли са фалирали,по-вероятно е да имат малко бройки и да са го спрели от производство

# 33
Съжалявам, че тези марки хлябове не може човек да си ги купи напоследък. Аз от 4 години съм на "Бонус" и "Тонус" (когато няма единия - купувам другия) и без да се напрягам, свалих 10 кг само от това, че смених хляба с тези пълнозърнести марки. Някой ми беше казал, че в "Билла" и в хипермаркетите го имало "Бонус"-а, но аз вече се отказах и просто не ям никакъв хляб.

# 34
  • Мнения: 940
Няма ги наистина. Вчера поразпитах на разни места, защото исках да взема.

# 35
# 36
  • Мнения: 1 586
Мда моята информация е,че завода сега си сменя собственика и за това известно време няма да работи,незнам до колко е достоверна.Иначе аз си купувам Тонус при нас започнаха да го зареждат веднага след като изчезна Бонуса.Витата ми е много вкусна но според мен не е без брашно.... Mr. Green

# 37
  • Мнения: 342
Ща, не ща и аз минах на Вита. Изненадата ми беше приятна, защото ми хареса и на съпругът ми също и започнахме да купувам само от него.... но и него го хвана липсата на последък  Cry Намирам го предимно в Билла, но или малко зареждат или бързо свършва, защото много често засичам там предимно жени, които се чудят пред щанда за подобен вид хлябове. Като че ли Вита и Бонус ми изглеждат най-надеждни, а останлите си личи как са оцветени я с какао или със специална тъмна смес (това го казвам, защото го знам от първоизточник). Тонус не съм намирала, но ако ми попадне ще го пробвам и него!

# 38
  • Мнения: 13
И аз все още търся заместител, но без особен успех Sad Чух за Тонус, но до сега не съм попадала на него в никой от магазините, от които пазарувам (вкл. Европа, Фантастико, Пикадили... не знам за Била, Хит, Кауфланд и др. по-големи). Всичко останало има "подобрител" за разлика от Бонус (мисля, че и Тонус няма, но все още не знам какво пише на опаковката). Каквото и да значи това, не го искам в хляба си, нито разни маргарини, оцветители, захар и т.н. И "Слънце и Луна" в София твърдят, че правят добър хляб, но не съм купувала до сега. Сигурна съм, че все се намира някъде хляб с качество, подобно на това на Бонус, но би било хубаво, ако и не трябваше да се набавя от специално място Sad Май за момента ще замествам с картофи Simple Smile

# 39
  • Мнения: 69
Бонус беше най-великия хляб!!!! Защо го няма? Уникален е. Знам, че със самолети са го изнасяли и в Израел, и навсякъде по света, защото всички го ценят. Не може да са фалирали. Всички, които познавам консумираха само него. Дано скоро пак се появи.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 610
И аз купувам Вита,от този без брашно(защото има и други видове)Цената му е 0,85лв и на мен лично много ми харесва(на децата също) PeaceИма го в Била и Фантастико,може и на други места,но аз основно от там пазарувам.

# 41
  • Мнения: 19 487
Има и едни хлябове на Нилана - 100% ръжен и зърнена мозайка - никак не са лоши, а гарантирано са нискокалорични и без вредни добавки. Аз си купувам от тях, Вита или Тонус. Но наистина не винаги има такива. Онзи ден гледам пише "пъзнозърнесто хлебче", а състава - дребни букви като ориз - пшенично брашно тип 500 - е какво пълноръзнесто има в тоя хляб?

# 42
  • Мнения: 31 206
Аз също харесвах Бонус, а сега рядко когато ям хляб минах на Вита.

# 43
  • Мнения: 2 110
Аз също съм от любителите на "Бонус",дори много често си взимах хляб така си хапвах допълнително. Когато изчезна опитах "Тонус", но според мен не са сравними като качество и вкус .

# 44
  • Мнения: 13
И на мен ми дадоха в един магазин Тонус като заместител на Бонус. Продавачката даже беше запозната - фирмите имали нещо общо. Била в началото една, после се изкупували взаимно... нещо такова. Но им било сложно с доставката - карали го чак от Казанлък. Няма консерванти и други "подобрители" (за разлика от Вита, Нилана). Но съм съгласна, че май рецептата не е същата като на Бонус - на вкус значително се различават.
Но можем ли въобще да сме сигурни какво има?! Аз винаги чета етикети, но често дори и те не ни казват цялата истина. Забравена кофичка с кисело мляко Активия цяла седмица стоя в хладилника отворена без млякото да промени вкуса или вида си. Вероятно можеше да издържи и още, но не ми беше интересно да разбера колко. А според опаковката имаше само мляко и закваска...
Та обратно на хляба. На мен ми писна да чета и си купих машина за хляб. Любимият ми домакински уред - зареждаш за 5 мин. и забравяш за него. Всичко сам прави и обикновено не се нуждае от внимание. Сещаш се след ок. 3 часа (или по-малко, зависи от програмата), когато ти замирише на прясно изпечен хляб. Прави и други неща - козунак, кекс, сладко... Невероятно лесен за почистване. Горещо препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт