АПРИЛската мама пoдаръци избира за Коледа незабравима!

  • 23 589
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Добро утро и от мен   bouquet
Днес и аз съм от отбора на работещите майки  Sad , но какво да се прави ще търпя. Малкия ритльо се събужда за закуска и докато не хапна не спира да ме тормози  Mr. Green За обезкосмяването:  краката до края на бикините епилирам, от там по-навътре бръсна. Скоро обаче милото ще трябва да помага или ще пробвам с крем. Както Жабче спомена, триъгълника е станал богато кръвоснабден и чувствителен. Тези дни нещо не мога да вляза в релси. Все ми е такова едно изморено...  Tired Има още доста до края, дано да е временно.
На всички мами с болежки и притеснения  Hug  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover

# 241
  • Мнения: 14
Добро утро и от още една работеща бъдеща мама  Crazy bouquet

зиндайда радвам се, че вече ще си по-активна и поздравления за постигнатия успех newsm51
За обезкосмяването, лятото и аз я карам на кола маска за краката, но за триъгълника използвам бръснач.
Някой питаше за мазилата, аз ползвам Мустела и съм много доволна.
very nice аз сега нямам проблем със съня, но преди вземах таблетки Мента Глог Валериан и ми помагаха, милото все още си взема по две преди лягане, че и той е с проблеми с нервите и кръвното и определено действат, а и са безвредни Peace
Кенга, dream-wish чакаме ви да пишете.
сашимама, Нани вие как сте?
Gaja нямам думи, наистина има толкова прост народ... Tired

Поздрави от мен, да изкарате хубав уикенд, а на работещите лека работа Hug

# 242
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Добро утро!  Hug

very nice, ефект има да - по-спокойна съм някак, не ми е толкова нервно постоянно. Но със съня и аз имам проблеми - спя по 5-6 часа на нощ и това е, явно си е екстра на бременността. Напоследък заспивам към 12 вечер, а сутрин в 5-6 вече съм се ококорила. Поне почти не ставам да пишкам вече като преди през 2 часа, явно матката се е вдигнала по-нависоко и не притиска толкова пикочния мехур.

Момичета, бебетата ги усещам вече много високо, а вие? Направо под ребрата са им главичките, като подскачат и се удрят. А крачетата са много ниско долу, чак до пубиса. А едната се закача - като си сложа ръката на корема и ме побутва на същото място. Местя ръката, тя пак побутва отдолу.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 10:05 от Жабче

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 347
Добро утро Simple Smile
Ние бяхме на лекар вчера и пак започнахме с магнерота, само незнам защо ми казват да го спирам ( както ми обърна внимание и ЖабчетоSad
Много ми е отпаднало и лошо от няколко дни, но лекарката така и не ми помогна със съвет или препоръка, след неколкократни въпроси, тя се съгласи, че може да било и вирус...
Хич не ми харесва тази работа, сега още по- се застоявам вкъщи (при все, че съм болнични), иначе гледам да се разхождам всеки ден...
Да ви се похваля, дойде ми музата за коледни подаръци (най-накрая) и почти съм свършила с тази задачка  Laughing Още не съм взела за брат ми (който е и именник на Коледа), че той е и с два подаръка и ми е най-трудно, а и за бебка... искам да и купя и на нея подаръче  Wink Simple Smile
За обезкосмяването и аз съм на самобръсначка, но вече ми е трудничко да се свивам... Confused А коремчето си го мажа с matern, незнам до колко е добро, не ми се струва много мазно, по-скоро е като крем и може скоро да го сменя, че ми е доста суха кожата навсякъде, иначе се мажа с лосиони за тяло, зависи кой ми харесва в момента Simple Smile
Стискам палци на всички мами да има по-малко болежки   bouquet

П.П.: на мен също ми препоръчаха да си вземам от таблетките Мента Глог и Валериана, когато ми е напрегнато, получавам силно стягане на гръдния кош, че чак ме боли Sad

# 244
  • Мнения: 132
Приемате ли още една работеща мама  днес в отбора  Simple Smile
Момичета напоследък доста работа ми се струпа но ви чета винага когато мога. Gaja мила направо н мога да повярвам че тази жена е нормална, как може такова отношение аз на твое място не бих се здържала и бих я попитала дали според нея това което е направила е похвално. Исках да те питам (мисля че ти беше споменала в предишната темичка) за ръкавичките за измерване на киселинността и аз проверих, тези за бременно са в опаковка по 50бр. а за небременни са по 25бр. Искам да ти предложа ако са ти много да си разделим една опаковка.
Относно обезкосмяването и аз съм на епилатор и самобръсначка.
За мазане се спрях на Бюбхен олио за бременни с дива роза мирише страхотно Simple Smile.
Приятен ден на всички, а на мамите с болежки бързо се оправяйте .

# 245
  • Мнения: 10
Здравейте, мамчета!Позагубих се тези дни, но ме тръшна някакъв вирус- ужасно е.Запушен нос, кашлица от която ме заболява главата и коремчето, очите ми сълзят... #CrazyНаправо кошмар! Днес вече след 4 дни борба  съм по-добре- след страшно много чай с мед и лимон, инхалации с лайка и т.н. А тати дори ни прави и пилешка супа- много се грижи за нас. Heart Eyes
А бебка рита ли рита..... Heart EyesКоремчето ми направо подскача и усещането е страхотно!
Момичета, относно козметиката - против стрии ползвам Percutalfa-Pierre Fabre France.За момента съм доволна- но ме притеснява това че по корема ми се появиха повече косъмчета.Дали е от крема, или просто от бременността ThinkingЧудна работа? При вас как е?

# 246
  • Мнения: 8
Добро утро ,Дами -мами !
И аз съм от работещите....даже и утре съм на работа Simple Smile
абе от понеделник 15.12 като съм започнала ,следващият ми почивен ден е 24.12 след 16ч .
Работя в света на луксозните  подаръци и макат и да не съм директно в търговските ни обекти ,в офиса има също много работа.
Все пак работим за тези 10 дни, цяла година и няма как....
А и аз не се чуствам много изморена и не ми е чак такъв проблем.....
Хахах но имам др проблем , обущаря ходи бос ...нямам време да купя подаръци за близките си , и така е от 8 г и мисля ,че те са свиканли:)

Лек и усмихнат ден на всички:)
Ще минавам да ви проверя какво правите

# 247
  • Мнения: 2 090
Добро утро и от мен Grinning!

сашимама, Нани вие как сте?
Добре,благодаря  bouquet
Нищо ново под слънцето при нас.Бебка е доста активна напоследък,много ме радва Heart Eyes.Имаме ''среща'' чак на 8 януари,като че ли има цяла вечност до тогава...Иначе благополучно почти два месеца след като дадох кръв за БХС,резултатите ми дойдоха Whistling.Добри са,това поне ме успокои,толкоз чакане и ако накрая имаше някакъв риск сигурно щях да откача...най-малкото и затова че ме мотаха толкова време ooooh!.

Забравих че днес е Игнажден,и сутринта рано-рано чистих(но то нямаше друг начин де,малкия натроши няколко бисквити на земята Whistling),а първият човек който влезе вкъщи беше баща ми Grinning Heart Eyes

Много работещи мамчета има между нас,желая ви хубав и спорен ден,и по-бързо да минава,за да се отдадете на почивка и спокойствие Hug

А на тези,които са се отдали на мързелуване днес(като мен Mr. Green),весел ден,въпреки мрачното време Hug

# 248
  • София
  • Мнения: 5 079
Добър ден и от една НЕ-работеща, като никога Whistling тумбаланка!

Аз както казах, засега проблеми със заспиване и сън нямам, не съм си легнала много рано снощи, но тази сутрин се събудихме с бъдещия бати в 9.30... И още бих откарала, ако имаше кой да ме остави. Blush

poem, така както го описваш ми прилича точно на този вирус, който изкарах аз в понеделник. Започна със зверски киселини предишната нощ, на следващия ден бях като парцал цял ден на работа и каквото и да хапнех веднага ми се връщаха пак киселини, дори повърнах на 2 - 3 пъти. А тая екстра: Sick я бях забравила... Пък и за киселини си мислех, че е рано. Предният път ме погнаха в 9 - тия месец. Хубавото е, че този вирус държи 1 ден, максимум 2. Пий много течности и по - леки храни, задължително. Hug

Жабче, и аз усещам бебето много нависоко, но така от самото начало. Много ми е странно, защото Велизар много ниско носех, има си своите предимства това положение, но пък като съм по цял ден на работа пред компа и ужасно ме подпира и боли под ребрата...
Поне мога да ходя и да си върша работата, защото с предишното положение това беше mission impossible...

качила съм 3 кг досега
Shocked Shocked
Олче, как го правиш това вълшебство с килограмите. Виждам, че си същите седмици като моите, а само забележи аз колко съм наддала от началото.. 15кг! И апетита изобщо не намаля! Висока съм и не ми личат, но ми тежат..сякаш ежедневно разнасям торба с пясък! Whistling А скоро ще стане и като торба с цимент!

И аз незнам как го правя, като се има предвид, че сега добре си хапвам. Явно е ген... С баткото качих 11 кг за цялата бременност, 7 от които свалих още в родилното. Сега даже още по - скромно вървя. newsm78 Но то така се бях стопила от 3 месеца  Sick повръщане нон стоп, че 2 ми трябват след това да си възвърна предишните кг и тонус... Party

Хайде лека на работещите, на останалите приятна почивка, чакаме майчетата, които мислим, да ни зарадват с добри новини. Praynig

# 249
  • Мнения: 660
Но то така се бях стопила от 3 месеца  Sick повръщане нон стоп, че 2 ми трябват след това да си възвърна предишните кг и тонус... Party
Аз така си и помислих..че е имало сериозно  Sick първите месеци. Явно те водя с три месеца ядене, защото не повръщах и за да ми е добре трябваше стомаха да ми е пълен. Тази малка ламя вътре явно много бързо усвояваше всичко  eatи си продължава в същия дух..за майка си изобщо не помисля...както казва таткото: развалихме хубавата невяста.

# 250
  • Мнения: 78
здравейте, мили моми4ета! отдавна не съм писала, но бях болна и имах доста работа. Само да ви кажа, 4е в понеделник 6те ходя във Варна на преглед и после ще напиша впечатленията си оттам. Имам час при д-р Скочев, нали евентуално мисля при него да раждам, та искам да се срещнем поне един-два пъти по-рано. Има ли някоя сред вас, която също мисли да ражда във Варна? Аз по принцип съм от Бургас, но категорично не искам да родя тук. Стискам много силно палци на всички, които са преживели тези гадни неща предните дни- дръжте се, момичета! Иначе тук ходя на консултации при Калчева, тя ми прави и феталната морфология, но много-много не обяснява. Та сега дано във Варна да е по-добро отношението! Ако има някоя сред вас, която също мисли за Варна , ще се радвам да се свържем! Пращам ви целувки и много положителни емоции! Пазете се!

# 251
  • Мнения: 4 362
Привет и от мен  Grinning

чоколина-браво на твоята сладка дъщеря  Hug

Гаджа-не знам какво да ти кажа,аз по принцип щях да съм бясна повярвай ми  #Cussing out Имах подобна случка като бях бременна с Дея-Мария,бяха ме канили на детски рожден ден,но без да ми кажат ,че детето е болно от варицела ,добре че не отидох  ooooh!

Жабче, аз усещам бебето много ниско...

Вчера бях на консултация,от началото до сега съм качила +6 кг  Rolling Eyes ,добре е,ама ми се ще само още 3-4  Rolling Eyes
Бебето е седалищно и въобще не можахме да видим пол  Tired ,предният път ми каза "май е момче",а сега каза "май не виждам мъжки атрибути"  Mr. Green
Аз обаче се омотах,моят мъж предният път,когато бях бременна ходеше с мен да купуваме разни неща за бебето,а снощи заяви,че най добре е всичко да се купи като се роди  Shocked  Shocked  Shocked Толкова ме ядоса и шокира  newsm78не че ще го послушам  Whistling

Ако знаете аз снощи какво правих  до 4 -ри сутринта  Crazy ,измих си кухнята,лъсках пода,после мих банята и тоалетната ,коридорите и пусках перални  Mr. Green  Crazy Луда работа ама като не ми се спеше  Whistling

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 14:39 от Дея`

# 252
  • Мнения: 581
Може ли да ми помогнете? Как да приготвя физиологичен разтвор в къщи? Не можем да излезем на вън, защото е студено  smile3518

# 253
  • Мнения: 5
Здравейте!
Покрай мен няма нищо ново освен ,че и аз съм от работещите но няма как догодина живот и здраве ще си гледаме малките душички

Желая ви приятен уикенд без оплаквания!

# 254
  • Мнения: 3 211
Може ли да ми помогнете? Как да приготвя физиологичен разтвор в къщи? Не можем да излезем на вън, защото е студено  smile3518
преваряваш вода, оставяш да изстине и добавяш сол.
примерно на 100мл вода 1 ч.л.сол. поне така си спомням
виж с търсачката не може да няма тема

Общи условия

Активация на акаунт