АПРИЛската мама пoдаръци избира за Коледа незабравима!

  • 23 578
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 365
ани4ка, нямам си никаква представа защо на бременните не трябва да им се лее куршум, нямах и възможност да попитам, защото звъннах по телефона на въпросната жена и само докато завърших въпроса си тя започна да повтаря истерично "Не, не, не, не може, в никакъв случай, никакви врачки, баячки, никакви куршуми, не, не , не !" и аз и не попитах повече. Може би всичко е мит, може би и самото леене на куршум не може да помогне, може би това са едни големи глупости, но ... не е за вярване как от както съм бременна съм започнала да се съобразявам с разни суеверия, които някога смятах за бабешки глупости  Crazy

Аз съм член на форума на Образователната фондация на Джеймс Ранди (фокусник и професионален разкривач на врачки и баячки от всякакъв калибър, воглаве с отвратната Силвия Браун.)

На рафтовете ми гордо стоят книги на Ричард Докинс и Сам Харис.

Обаче човешкият мозък е като пикочен мехур, като се обади, не можеш да откажеш. Та, макар и професионален скептик и журналист, и мен ме обземат от време бабини деветини. Навик от предишни години, когато не бях толкова умничка и се хващах на суеверия.

Та, ето теорията ми.

Врачките нямат истински сили, но като психолози могат да повлияват на човека и да променят мисленето и поведението му, за да живее по-добре. Да, ама това става с нормален мозък и с нормални емоции. През бременността обаче емоциите са други, реакциите са непредсказуеми.

Може би врачките имат някаква професионална етика да не вредят и затова не се занимават с бременни.

Сега не е време за нюейдж, врачки и баячки. На мен здравият разум ми помага повече- пробвайте.

# 256
  • Мнения: 8
Съгласна съм с написаното за врачките и баячките.
Аз лично никога не бих отишла при тях ,човек ако има проблем и търси духовна помощ , нека се обърне към църквата ,която впрочем отрича суеверията .
Само за инфо , суеверие означава празна вяра.

обаче съм малко засегната професионално от" Врачките нямат истински сили, но като психолози могат да повлияват на човека и да променят мисленето и поведението му" .....сравнението е малко неуместно,но Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile
Психолозите не променят нищо ,те насочват...желащият промяна ,променя сам ...Simple Smile

# 257
  • Мнения: 309
Здравейте, момичета! Hug
Аз днес съм добре, като изключим това че трябваше да отида до работата, и после цял ден като се прибрах вкъщи трябваше да се занимавам с едни чертежи, да ги описвам, пращам за плотиране и т.н.....и много се изморих, защото бяха страшно много и загубих много време, а можех да наваксам по дипломната работа.... Sad
На всичкото отгоре тази нощ като всяка друга хич не можах да спя добре, а и от два дена страшно се подувам- най-вече краката, ама целите, все едно са ме ужилили 1000 пчели, направо положението е нетърпимо и не знам какво да правя, направо не мога да ходя, усещам си кожата толкова опъната, че не знам дали няма да се сцепи някъде! Weary, усилено започнах да се мажа дано помогне поне малко, давайте идеи какво да правя, случвало ли ви се е подобно нещо, на какво може да се дължи? newsm78Побърквам се направо, изглеждам огромна, а на кг не съм качила толкова много, ама и аз се наблюдавам, че е така от 2 дена, само сутрин като стана не съм подута, иначе през целия ден съм като дон балон!!!
Иначе бебка, откакто си я видяхме на ФМ е станала много палава и игрива и постоянно ме подритва, даже и нощем като не спя я усещам, прави ми компания милата! newsm03
Какво става с Кенга, още не е писала как е?Дрийм-уиш и тя!Дано всичко е наред! Praynig
Момичета аз отивам да полежа, пък дано  спадна поне малко! smile3518

# 258
  • Мнения: 494
[
Може би врачките имат някаква професионална етика да не вредят и затова не се занимават с бременни.


Ха,ха,Мамасита,това ми хареса Joy

На мене нямаше,кой да ми каже,че било Игнажден и днес си направих коледното почистване,петно не остана. Ама трябваше да се сетя,по закона на Мърфи:измих си прозорците и веднага заваля Crossing Arms

Вижте систера какво ми прати http://www.gettyimages.com/detail/84069858/Getty-Images-Entertai … ailPaging.Generic|1&axs=0|84069228%2c84012810%2c84069858%2c84012806%2c84069222%2c84069226%2c84012821%2c56121242%2c84012819%2c84069865%2c84070040%2c84070042%2c76224781%2c71901545%2c84069934%2c84070003%2c84068924%2c84068926%2c84068906%2c84068917%2c84068930%2c84069208%2c84069221%2c84068932%2c84068934%2c84070044%2c84070336%2c84070371%2c84070327%2c84070329%2c84070380%2c84074870%2c84074876%2c84070387%2c84074845%2c84070140%2c84070150%2c84070046%2c84070071%2c84070265%2c84070317%2c84070324%2c84070279%2c84070302%2c84050948|0, като близначки са,нали? Joy

Лек ден мамчета,нека болежките да отминат и да посрешнем Коледа здрави и прави!

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Може ли да ми помогнете? Как да приготвя физиологичен разтвор в къщи? Не можем да излезем на вън, защото е студено  smile3518

Като изходим от факта , че физиологичен е 0.9% разтвор на Натриев хлорид, би следвало за 100 мл вода да сложиш 0.9 грама сол, а от там насетне пропорцията си я пресмяташ в зависимост от това какво количество ти трябва  Peace

Момичета, относно козметиката - против стрии ползвам Percutalfa-Pierre Fabre France.За момента съм доволна- но ме притеснява това че по корема ми се появиха повече косъмчета.Дали е от крема, или просто от бременността ThinkingЧудна работа? При вас как е?


Продуктите на Пиер Фабр са на много високо ниво, аз също ползвам този крем, а колкото до  космите не вярвам да има нещо общо...четох , че на някои мами са намаляли от бременността , аз винаги съм била обилно окосмена , но от както съм бременна , просто приличам на йети от Лох нес  Crazy

За врачките никога не съм ходила , нямам и намерение да отида най-вече в този момент  Naughty

Аз днес цяяял ден чистя , направо без дъх останах , и сега ще ми е счупи кръста от болка ....ама какво да правя като отлагах тоя момент от 3-4 месеца да свършат проклетите изпити #Crazy
Моля се Кенга и Дрийм-уиш скоро да ни пишат , че са добре  Praynig

# 260
  • Мнения: 336
На всичкото отгоре тази нощ като всяка друга хич не можах да спя добре, а и от два дена страшно се подувам- най-вече краката, ама целите, все едно са ме ужилили 1000 пчели, направо положението е нетърпимо и не знам какво да правя, направо не мога да ходя, усещам си кожата толкова опъната, че не знам дали няма да се сцепи някъде! Weary, усилено започнах да се мажа дано помогне поне малко, давайте идеи какво да правя, случвало ли ви се е подобно нещо, на какво може да се дължи? newsm78Побърквам се направо, изглеждам огромна, а на кг не съм качила толкова много, ама и аз се наблюдавам, че е така от 2 дена, само сутрин като стана не съм подута, иначе през целия ден съм като дон балон!!!
Момичета аз отивам да полежа, пък дано  спадна поне малко! smile3518
princessa raia , как ти е албумина, правиха ли ти изследвания?

# 261
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
princessa raia, изследвай албумин в урината. Кръвното ти как е? И намали солта.

Кенга не е влизала от вчера рано сутринта, дано да са добре с дрийм уиш.  Praynig

Аз подаръци не съм купувала, не съм в състояние да ходя по магазини, домошарствам си и зяпам бебешко.  Crazy Съжалявам, но тази Коледа ще минем без подаръци, ЖЗ, още много Коледи ще има.

# 262
  • Мнения: 309
Момичета, благодаря че се отзовахте толкова скоро! Hug
И аз първо за солта се сетих, но по принцип хич не ям сол и сега не е по-различно! newsm78
За албумин не знам дали са ми изследвали, не съм чела какво пише на направлението, но последно с урината всичко беше ок, сега на 29-ти съм на преглед, значи от края на ноември са ми най-скорошните данни!
Иначе кръвното ми е ниско, последно беше 100/60, но сега нямам апарат и не мога да си го премеря!Иначе вода пия много, особено вечер!Абе не знам какво става, ама вече се плаша, ако още продължи, в понеделник отивам при личната лекарка или при гинеколожката по ЖК! Crossing Arms
И аз не знам какво ще правя с тия подаръци!Толкова ми се излиза навън по пазарите и магазините, ама като нямам никакво време пусто какво да правя, а и то е една блъсканица навсякъде...., каквато съм раздразнителна ще взема да убия някой по улиците! Sad

# 263
  • Мнения: 568
Здравейте !!!
 
Аз днес повлияна явно от празника го откарах на почивка,поспах на обяд и сега на гости.

Дано скоро има хубави новини от оплакалите се!!!

А за врачки мисля poem не е питала.



# 264
  • Мнения: 494
Zinaida,забравих да ти честитя за края на изпитите  bouquetБраво на теб!Представям си,как ти е олекнало и добре си се завърнала!

Аз се побърках покрай тези подаръци,че при нас не е само Коледа,ами и безброй рожденни  и именни дни. Толкова ми писна,а при нас по улиците не можеш да вървиш. Финансова криза друг път,пазаруват като обезумели!

# 265
  • Мнения: 309
Zinaida, честито и от мен!  bouquetМного съм отвеяна и съвсем забравих!Много професионални успехи ти желая от все сърце! Hug
На мен също ми предстои дипломиране към края на януари ЖЗ и напълно разбирам радостта ти!Честито!!! newsm44 smile3525

# 266
  • Мнения: 14
ben78,миличка,направи си пак изследвания ако скоро не си правила.кръв ,урина.А тази лекарка,къде е бляла,че не ти е обърнала внимние какво и казваш #Cussing out

princessa raia,може да е от бъбреците.Както е посъветвала Жабче,пусни си и ти едни изследвания,още в понеделник ако е така положението.
Хайде и аз да се оплача с един проблем Sad
Сутринта се събудих със силни болки в стомахчето или така си мисля де/точно където е слънчевия сплит под ребрата.Боката е сякаш съм пила прясно мл или съм яла нещо което ме е раздразнило.Все си мился,че откакто съм бременна когато приемам повечеко и по продължително млечни продукти,основно пр.и кис.мл ми става така,но не съм сигурна Thinking
Снощи хапнах,пълнени чушки/които ядох и предната вечер и нямах пробем/,с айрянче.По късно пак огладнях и хапнах няколко мандаринки с бананче,а през ноща ставах да яма пак,филийка с масълце и саламче с една чаша айрян.Сутринта отидох по голяма нужда хапнах две препечени филийки чисти с чайче,но пак си ме наболява леко цял ден.Сега гледам да ям по лека храна.
Моля който може да даде съвет,притесявам се да не навредя на бебка нещо Weary Praynig

А вие всъщност как сте с нощният глад newsm78Аз ако съм вечеряла леко когато си легна пак съм гладна и малката не спира да ритка,или се будя и коремчето ми стърже и трябва да хапна нещо.

# 267
  • Мнения: 336
ssillvvi , според мен е жлъчката, така както ми го описваш!И аз имам от време на време болки там, баща ми е хирург и каза , че е жлъчката.....все пак попитай и доктора си.

# 268
  • Мнения: 1
Благодаря, че ме вписахте в календара за очакваните априлчета Peace

# 269
  • Мнения: 1
ssillvvi, аз имам голям апетит по принцип, но ми казаха, че колкото повече натежава коремът, по-малко храна приемаш... дано да е така! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт