"Колко е студено вече - Март не е далече"

  • 13 086
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 637
cvetka-koketka   bowuu ,почвам да ги отварям  Mr. Green !
И аз като теб много се интересувам,като разказват другите как са минали ражданията им,и аз искам по естествен начин,ама винаги ли прават клизма  newsm78 ,не са ми правили никога досега и май и не искам или е задължително ? Толкова неясно ми е всичко,ама то май понякога е по добре да незнаеш,какво те чака  Sick  Joy !

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Мами, които сте раждали вече, я споделете за предишните си раждания, щото сигурно не само аз се притеснявам и шашкам. Доста сме мамите с първо раждане! И колкото повече се минава времето, толкова ме обзема паника!Благодаря Ви предварително  Hug

Мен ако питаш по добре да не знаеш. Аз винаги съм казвала, че както е влязло - така и ще излезе. Всяко раждане е индивидуално за себе си, при някой много леко при други по тежко, а при някой още по тежко. Така, че не се интересувай много много за да не се шашкаш предварително. Може да се окаже, че ще родиш съвсем лесно и бързо.

Честит имен ден на Даниелка и всички които днес празнуват и от мен. Момичета много здраве и любов, то другото ще си дойде само!!!
   bouquet  bouquet  bouquet

# 77
  • Мнения: 267
Имам въпрос по темата за сушилните и "гладачните" - ясно е, че е удобство да извадиш дрехите отвътре и да не ти се налага да ги гладиш, ама не ви ли е по-досадно това, че трябва да дебнете пералнята кога ще свърши, за да извадите дрехите веднага? Аз напоследък се нервя, че като пека нещо във фурната и трябва да го изчакам, за да изляза, а не мога да въртна един таймер и да си се изключва, пък аз да си върша работата. А ако трябва и пералнята да я дебна, сигурно ще откача. Е, като си поседя цял ден с бебето ще е друго, ама все пак ми се струва странна иновация, щом пак влагаш времето си по някакъв начин и се съобразяваш.

Зелено човече - не мога да ти отговоря нищо за смесването, но исках само да кажа, че аз съм много учудена защо хората продължават да ползват прах за пране. Аз, откакто съм самостоятелна, ползвам само течен - никога нищо не ми остава неразтворено, и най-вече ги няма ония досадните сини остатъци от специалните прахове по прането, както при майка ми. А и винаги ми е лесно за дозиране, по-икономично и ми се струва, че е доста по-щадящ за нос и за кожа течния препарат. А и отскоро минах на новото поколение Simple Smile - гел за пране (то пак си е течно де), но още повече ми харесва. Аз ползвам Фрош.
Та, за бебе съм категорична, че ще ползвам пак течен препарат, за да не остават никакви такива неразтворени прашинки, дето да дразнят, и да могат дрехите да се изплакват хубаво.
За Сано чета само хубави отзиви, само се чудя, понеже нали и Фрош са такива едни по-еко и не толкова химични, дали да не си остана на тях. Жалко, че нямат специална бебешка серия.

# 78
  • Мнения: 481
Привет!
Бях болна тези дни, и не съм била на работа, но вече се оправям!
Даниелка - въобще незнам че днес е Св. Данаил, аз да ти кажа честно никога не съм празнувала имен ден. Но ако ти си празнуваш - бъди жива и здрава, и бебенцето в теб също   bouquet

Не успях да изчета всичко, но видях че за сушилни си говорите - моята е Горение, май бях писала, и съм много доволна. Знам, че други хубави марки са Аристон, АЕГ, Електролукс, Бош (те май се обединиха, но не помня с електолукса ли ). Не е нужно да е много скъпа сушилня - важното е да ти върши същата работа Peace Nagaina моята сушилня не трябва да се дебне точно кога ще свърши, за да извадиш дрехите, защото има някакъв вграден таймер, дето след това върти дрехите точно с цел, да не се намачкат вътре в сушилнята, и това за около 1 час (т.е. до час може да ги извадиш после) - много е удобно Peace

Ади и бебе - бях ти писала да се прехвърлиш фиктивно към някоя фирма за да получаваш 2 години майчинство, но със сегашните промени за майките студентки (ако си редовно обучение обаче!) няма нужда Peace Пак същото ще получаваш - 240лв за 2 години Peace

Веселина - кво стана с хляба , опече ли , хубав ли е?(може и да си писала, ама нали бях болна, не знам)

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Даниелка, Честит Имен Ден!  Party
Хубав празник и на всички останали именяци днес!  Hug
Чета ви и се вълнувам с всички ви  Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 201
Честит празник на Даниелка и всички именници днес Hug Hug Hug
Да са много щастливи и усмихнати  bouquet

Относно раждането - мамите, които мислите да раждате в ТК и секцио, трябва да си направите тест за алегии към лекарствата и упойките, които се използват при секциото. Аз с Елена си правих и се оказа, че тогава бях алергична към някои лекарства и предполагам, че при раждането не са ги използвали. Сега отново ще ходя на тест.

За избора на педиатър - според мен е добре Февруари месец да се посети избрания педиатър и да се разберете да Ви запише при него. При мен още същия ден на изписването педиатърката ни дойде да види Елена и след това започнахме ние да ходим в поликлиниката за ваксините Peace

За подаръците - ние подаръци ще купуваме само за децата на роднини и близки. Бая разходи ни чакат, но дечицата заслужават да бъдат зарадвани на Коледа Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


  bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте мили момичета и от мен,

Честит празник на всички именички Да си носите името с гордост, а днес да получите много внимание и приятни изненади !

Хайде и аз да споделя моите впечатления от ТК: Първо абсолютно споделелям впечатленията на Зеленкото и на Роси - едно, че бяхме доста хора, но определено и на мен ми се стори доста малко, тясно.... абе явно са ми много пресни впечатленията от Майчин дом. Аз се колебая между тези две болници. Иначе за избора на екип - всеки се спасява самостоятелно. Има изложен списък с лекарите, които можеш да избираш и си е твоя грижа да се свържеш с лекаря, който си избрал и да се уговорите. Акушерката не можа много подробно да обясни какво и кога точно се плаща - поне докато аз слушах (на мен лично ми прилоша от стоенето права, многото хора и задуха, абе кръвното си ми падна с всичките екстри покрай това - потене, пребледняване.... после се съвзех за срещичката Simple Smile) Та, останах с впечатлението, че избраният лекар ще даде конкретна информация за кога и какво се плаща и най-вече по какъв начин да го извикаш, за да може да те изражда той (по въпроса на Маймунката). Естествено не ни обясниха какво става, ако току що си е тръгнал от тежка смяна.... Явно си е и на късмет.
Аз лично се вълнувах от условията за раждане секцио и по специално по лекарско предписание. Не се зачита само определянето на операционно раждане от наблюдаващия ти лекар. Трябва да се направят прегледи и изследвания в ТК - мисля, че след като си влязъл в 9-я месец и да се насрочи дата за секциото. Приемането в болницата става в самия ден на определеното секцио. Подготвят те със ситеми (не уточниха какво точно ти вливат), правят тестове за антибитици и анестезии и след това те оперират. След това 24 часа стоиш в реанимация - без да ставаш, с катетер и абокат, не ти носят бебето и не идват на свиждане. После вече те местят и си на специален хранителен режим - един ден само на ябълков сок, а след това извара, сирене и бульонче. В зависимост от състоянието на майката и бебето и мисля, че зависи и от това в каква стая си настанен могат да ти оставят и бебето при теб. Това акушерката не можа да го обясни - основно говореше до момента на раждането, а явно гружите за бебето и майката след това се поемат от друго отделение, за което не ни дадоха инфо. Та, аз имам приятелка, която роди секцио по желание с избор на лекар и стая - двоен ВИП, на която и оставяха бебчето при нея от 06ч. до 00ч. веднага след извеждането й от реанимация. Но определено е по желание, ако майката се чувства в състояние.
Ами май това е, което мога да допълня.... И естествено, че след това беше много мило и приятно да си побъбрим с момичетата - усещането, поне за мен, е като да си със стари приятели, с които имаш толкова общо.

След срещата намерих сили да ида и на фризьор, та вече и самочувствието ми е една идея по-високо Wink и съм частично готова за коледното парти довечера Simple Smile макар че снощи не спах изобщо добре и днес се чувствам доста изморена
Sia чакам новини от теб - какво са ти казали в МД. А аз за разлика от теб и Роси, аз мисля, че с твоя мъж сме колеги ако не бъркам -работи в Минфин-а???
Хубав ден на всички Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 659
Черпя ви виртуално и така си искам и подаръците  Joy !
Ама къде са ми обноските и на мен  ooooh!
 За всички Даниелки  

 dilein, аз с предишната бременност съм пила витамини през цялото време и след това докато кърмих. Сега също пия (вече трета опаковка Матерна). Както за Флуора, така и за витамините има много противоречиви мнения, но аз си ги пийвам - не мисля, че ще се предозирам.
 
........ и най-вече ги няма ония досадните сини остатъци от специалните прахове по прането, както при майка ми.
Nagaina, моята пералня си има функция за допълнително изплакване, която ми е постоянно включена (а специално за бебешки дрехи и ф-я задържане на изплакването, но никога не съм я ползвала нея де) и никога не ми е оставало от праха по дрехите. Ако не се лъжа Сано също имат течен препарат, щом го предпочиташ.

# 83
  • Мнения: 242
Здравейте,
Честит имен ден на празнуващите днес - да вие живо и здраво името.
По въпросът за клизмата - задължителна е. Иначе съм напълно съгласна със Слънцето - всяко раждане си е индивидуално. Аз за себе си се моля да ми бъде като първото, че беше като по учебник ама знам ли сега.
За избор на педиатър -аз си имам вече един от каката, че пак него ще ползвам Laughing, но преди време, когато си го избирах - денят след изписването го посетих с една бланка, която ми дадоха от ЗК - талон за избор на личен лекар се водеше май и с акта за раждане. На слетобяда дойде в нас и си каза мнението по отношение на козметика, температура, дрешки, памперси и др. такива.
Хайде лек ден от мен, ще ходя на консултация след малко.

# 84
  • Мнения: 660
Здравейте, мами.

Аз минавам да се отчета и ще отивам да чета назад.

След като не успях със срещата в неделя, щото ме болеше гърло и си се разкашлях както трябва, си се и поразболях като хората. Добрата новина е, че се пооправям вече и не успях да вдигна температура, ама не ми се разминаха 2-3 парацетамолени прахчета и хомеопатични хапченца за смучене за гърлото. Още покашлям, ама поне вече гърдите не ме болят.

Иначе вчера бяхме на доплер - нашата принцеса се развива нормално и вече си е големана 1, 360 кг.  #Crazy Аз направо онемях, щото миналия месец за цял месец си беше изменила теглото с 530 гр., а сега за 2 седмици с 320 гр. Знам, че тези тегла не са много точни...ама колкото и относително да е ми се вижда бързичко да нараства така... Докторката каза, че е абсолютно нормално и в нормата, ама знам ли и аз...

Бягам да чета, дано само хубави новини. Laughing

# 85
  • Мнения: 422
Здравейте  Hug

Честит имен ден на всички, които празнуват днес!   bouquet

Ние след Нова година ще ходим във Велинград и си питам има ли проблем да се къпя в басейна??? Знае ли някой дали е противопоказно???

# 86
  • София
  • Мнения: 9 563
Добър ден на всички и честит Имен ден на всички именници  newsm51

dyMa - да Дара е голямата ми дъщеря   Wink

За сушилните - много са практични особено зимно време. Ползвам от 2 години и съм много доволна. Нашата е Сименс отделно от пералнята и е с изпарител т.е. кондензира водата в контейнер, но има такива които извеждат водата в комин. Гладенето всъщност е отделна програма, която може да се пусне със стандартните и представлява вкарване на топъл въздух, който изпъва дрехите. Както и другите са казали единствения "недостатък" е, че дрехите трябва да се извадят веднага докато са още топли, защото след това гладенето е мисия невъзможна, без значение дали е сущено с програма за гладене или не.

Elq това е защото са ни много сладки госпожичките в корема  hahaha

kikoimery кошарката е много сладка - страхотни топли цветове. За столчето само да допълня да обърнеш внимание и на материята - някои са много изкуствени и запарват ужасно, а като пътувате ще е много трудно да постилаш памучна пелена и да закопчаваш коланите.

dilein - витамини не пия, но най добре говори с лекаря си - ще ти изпише нови или ще ги спре в зависимост от състоянието ти  Peace

Аз от няколко дни съм на културна вълна. Днес ще ходя да купувам билети за Лешникотрошачката. Исках да отидем с Дара преди Нова година, но няма да стане - свършили са билетите. Сега ще се пробвам за след 01.01.
Днес откриват изложба на Пикасо, но ще е до края на Март, така че ако има желаещи по-нататък може да спретнем една дружина и да отидем.

# 87
  • Мнения: 5
Честит празник на празнуващите! smile3525
Здравейте мамчета! След всичко толкова изчерпателно и подробно написано като  мнение от момичетата за отворените врати в ТК ще кажа, че ги подкрепям напълно за предоставената информация и мога да спомена нещо съвсем мъничко и лично като собствено впечатление.
   На мен честно казано ми се видя доста мрачно и подтискащо, старичко, наистина представях си условията по друг начин, но пък нали казват, че не това е най-важното а добрите специалисти, дано да случим на такива, ВЪПРОС НА КЪСМЕТ.
   А т.нар. ВИП стаи ми се видяха не дотам ВИП, изключително малки, за това и не дават да се внася много багаж, просто няма място, за мен бе важно банята и тоалетната да са в стаята, ако това е ВИП желание, явно го смятат за такова,  та на  2 стаи - двойни ВИП/има две жени в стая/ се пада общ санитарен възел.
   Разликата с обикновенните стаи е в броя жени в стая за обикновенна - 4,5 жени и по строг пропускателен режим за свиждания, а бе чудели ли са се как да ни вземат парите, не би трябвало радостта на близките и желанието за контакт с майката и бебето да се търгуват по този начин.
   След тези отворени врати реших да посетя и Майчин дом и Шейново и едва тогава да избирам, разколебах се малко за ТК, а може би все пак притеснението, че си в болница и страха от неочакваното си изиграха ролята, много гадно миришеше на болница и стол/манджа/ знаете го този мирис.
   Относно вътрешната организация на мероприятието Отворени врати ще кажа, че бе под всякаква критика, уж строги правила за записване и прочие, а то какво стана въобще не ни приеха по списък, влизаше всеки който свари, резултата огромна тълпа из коридорите, тези, които имаха нещастието да са в края на опашката нито чуваха, нито виждаха за какво иде реч. Ужасния задух, горещината и притеснението от толкова много народ /в състояние на бременност/ прави, уплашени и изнервени си оказа своето,  някои от мамите щяха да припаднат и въобще не им бе до това да слушат приказки а просто да поседнат някъде на прохладно място. Всичко беше както казват хората хубава работа, добре замислена идея ама българска.
     Това е от мен, дано не съм ви разочаровала, но това са моите впечатления. Чао за сега! newsm12

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 11:43 от dobro_nastroenie

# 88
  • Мнения: 74
Привет, мами! Grinning

Честит имен ден на всички именници, да сте живи и здрави!

Благодаря на всички които ми отговориха за банкетите, явно ще се преценява на място, ако не ми понася, ще си стоя в хотелската стая Wink.

За сушилнята: моята е комбинирана както вече писах и наистина е много удобно това, че не се местят! Peace Ако търсите такава бих препоръчала да е с голям барабан, защото съм имала 5 кг., а сегашната е с 8кг. и разликата е невероятна. Сушилнята не може да поеме капацитета на 8 кг. пране( по принцип трябва да се разделят), но ако не се пълни много резултата е впечатляващ. И да, мачкат се дрехите, които така или иначе трябва да се гладят- ризи, панталони, чаршафи. Но хавлии и др. направо си прибирам.


Rossykv, знаеш ли от кои вид са ти гъбичките? Защото аз също нямам никакви оплаквания, но на микробиологията излизат Candida crusei, които док. ми каза че ще лекуваме чак след като родя и спра да кърмя( живот и здраве), защото били по-упорити и изисквали по- сериозно лечение? Докато при Candida albikans имало по-неприятни симптоми, но по-податливи на лечение били.

dilein, аз пия витамини Неоксид по настояване на док., не ми казват да спирам и желязо си пия, даже много ми се карат за него, ама какво да направя като е гадно  Sick и едва успявам 1 на ден да глътна.

Хубав бременен ден Ви желая  bouquet

# 89
  • Мнения: 151
Здравейте,
Честит имен ден на празнуващите днес - да вие живо и здраво името.
По въпросът за клизмата - задължителна е. Иначе съм напълно съгласна със Слънцето - всяко раждане си е индивидуално. Аз за
Честит Ви имен ден дами!Да сте здрави и щастливи!

А относно клизмата,е не може ли да си я направим сами в къщи? Чувала съм ,че се продават.

Общи условия

Активация на акаунт