Отговори
# 210
  • Мнения: 21
Утре съм на хематолог и аз,че нещо май имам проблем с тромбоцитите - от време на време показват ниски стойностти в ПКК,а док каза че е опасно при раждането от по-силно и непредвидено кървене.Предполагам,че тези резултати са от аспирина който пия и на своя глава сега го спрях за малко.Утре ще питам док,че се притеснявам нещо.
Доколкото знам аспирина е почти забранен по време на бременност. newsm78 Иле поне моя доктор така каза...
По-скоро можеш да пиеш парацетамол.

# 211
  • Мнения: 95
Yanast,искам да те попитам относно шишета,стерилизаторите и попата за кърма,какви според теб са най-добрите,а съответно и на приемливи цени.Много се говори  и писа тук относно Авент,но мисля че 82лв за помпа са много,ако ги нямаш де newsm78 и каква според теб да си купя.Ако можеш да дадеш някаква класация PeaceКакто виждам опитът ти не е малък,успяла си да кърмиш доста дълго,а и общуваш с такива мами.Още повече,че не съм и сигурна колко време ще ни трябва тази помпа,за да направим такова вложение Mr. GreenНе ти пиша на лични,защото си мисля че ще има и други мами,на които да им е интересен този въпрос.

# 212
  • Мнения: 356
Утре съм на хематолог и аз,че нещо май имам проблем с тромбоцитите - от време на време показват ниски стойностти в ПКК,а док каза че е опасно при раждането от по-силно и непредвидено кървене.Предполагам,че тези резултати са от аспирина който пия и на своя глава сега го спрях за малко.Утре ще питам док,че се притеснявам нещо.
Доколкото знам аспирина е почти забранен по време на бременност. newsm78 Иле поне моя доктор така каза...
По-скоро можеш да пиеш парацетамол.
Аз пия аспирин протект,а не обикновен аспирин във връзка с имунологичен проблем който имам.Назначен ми е от лекар за цялата бременност.
На мен док ми каза за датата на секциото да си извадя 10 дни от термина и тогава ще е,т.е.в края на януари.След нова година ме вика за консултация с анестизиолог.Каза да си продължавам и с желязото до края и дори докато кърмя.Сега само се надявам да не се открие и някакъв проблем с тромбоцитите,че тогава незнам как се процедира.
И аз имам течение,но е млечно бяло на цвят,гъсто и въобще не е силно.
Горещи вълни също имам от време на време,но преминават бързо.
Болки в слабините тоже и подготвителни контракции.

# 213
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте отново Simple Smile
Аз похърках малко, хапнах шоколад, посрещнах милото и сега лежим вкупом с котката та ми е по-весело Simple Smile

Отново за кърменето сте писали - моят сутиен от 75Д сега е 80ДД /купих си онзи сутиен на Калпол за 20лв и съм СВРЪХ доволна - много мерси за споделената информация  Hug/
гледам обаче, че пак ми излизат малко гърдите отстрани... 100% като дойде кърмата ще купувам нов...
Коластра имам съвсем по малко /от безцветна сега е бяла/ и предимно е от едната гърда... Милото даже пробва как точно ще засуче бебето - доста неприятно ми беше, май на него също  Crazy

деси, за документи за раждането - никой нищо не ми е дал още както казах - само обменната карта /ако така се казва книжката в която се нанасят болничните/
Никой не ми обясни какво да правя ако се разраждам, нито нещо за секцио отвори дума... хем напипа много добре, че бебето още е накриво... Абе както и да е...
Акушерката обаче ми каза да съм започвала с подготовката на зърната. Аз няма да правя нищо по въпроса, но ако някоя от вас се интересува, ето какво ми каза:
-купувам дефламол /тя това ми беше препоръчала и против стрии Simple Smile/
-след баня всяка вечер мажа обилно зърната и около тях докато попопие
-взимам по-твърдичка кърпа и  си я навивам на ръката
-започвам да обтривам не много нежно по посока на часовниковата стрелка
-първия ден се прави 4 пъти, втория - 5 и т.н.

горещи вълни нямам - на мен перманентно ми е жега, само много рядко ми е нормално Simple Smile
течението ми пък да ви кажа от около месец съвсем изчезна /а беше доста силно/. Сега нямам НИЩО.. даже по-малко откакто преди бременността


Благодаря на всички за съпричастността към моите душевни терзания, знаех си че не съм сама в лудницата Wink

За сега това е от мен, че милото дава зор да гледа някъв филм
Много Hug и  Heart Eyes и   bouquet от мен!!!

П.П. Тони, аз предния път забравих да пиша - най-много от всичко ме радват новините за Криско /и какъв красавец е Wink/, че нали с теб бяхме с еднакъв термин... все едно си е моето детенце  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 14:58 от carbo

# 214
  • Мнения: 529
Карбо, зарежи тая работа с кърпата! Ние май го коментирахме това и преди. Това предизвиква контракции, я не си причинявай този дискомфорт. Нищо им няма на гърдите ти, ако нещо се възпалят при къмене, има илачи за това, споко, не е нужна подготовка. Предполагам, че и Яна ще потвърди  Wink
Кониконкони, аз ще ти отговоря май преди Яна - ако всичко върви добре, може и изобщо да не ти трябват шишета и помпа. Ако ти потрябва, заради проблем - бебе не ще да засуче, стимулиране на лактация и тн. винаги можеш да се снабдиш с помпа. Аз лично смятам, че тази на Авент си струва цената - аз 6 месеца на нея карах. Всички около мен ползваха тази помпа. Ако се наложи в болницата - там би трябвало да има електрическа.

# 215
  • София
  • Мнения: 2 508
Акушерката обаче ми каза да съм започвала с подготовката на зърната. Аз няма да правя нищо по въпроса, но ако някоя от вас се интересува, ето какво ми каза:
-купувам дефламол /тя това ми беше препоръчала и против стрии Simple Smile/
-след баня всяка вечер мажа обилно зърната и около тях докато попопие
-взимам по-твърдичка кърпа и  си я навивам на ръката
-започвам да обтривам не много нежно по посока на часовниковата стрелка
-първия ден се прави 4 пъти, втория - 5 и т.н.

Абе, тия акушерки са за убиване! #2gunfire Какви са тия варварски практики в осми месец?! Това евентуално може да го правите седмица преди раждането, ако искате да си предизвикате контракции!!! Ужас, нямам думи просто... #Crazy Аз мажа само с Лансинох, това ми е казала лекарката и нищо няма да разтривам. Безумие... ooooh!

yanast, мерси много за информацията! А мислиш ли, че ще е добре да се свържа с някого предварително?... newsm78

# 216
  • Мнения: 2 829
konikonkoni, шишетата, стерилизатора и помпата за кърма изобщо не са задължителни покупки. Спокойно може да се мине и без тези артикули. Аз бях взела една помпа Авент на заем, обаче се оказа че изобщо нямам нужда от нея, пробвах от интерес да видя дали и колко мляко мога да изцедя-пълен провал, не можах и 10 мл. да събера и се отказах. Сина ми така и не се научи да пие от биберон (пробвала съм да му дам от любопитство няколко пъти вода с биберон), за стерилизиране просто нямаше какво.

От изцеждане на гърдите може да имаш нужда ако си отделена от бебето в болницата (напр. ако раждаш секцио, ако бебетата са отделно от майките, ако се налага бебето ти да е в кувьоз), ако бебето е слабо и не умее да суче ефективно, ако майката трябва или иска да излиза без бебето и да остява кърма докато я няма. Има и други специфични случаи, но при здраво, доносено бебе, здрава майка и при положение че бебето и майката са си заедно изцеждането изобщо не е задължително.

Също така е възможно да се научиш да цедиш на ръка-за много майки това е по-удобен вариант, така че дори да се налага цедене помпата не е единственият вариант.

Т.е. моят съвет е, ако се колебаеш-не купувай предварително. При нужда винаги може да се купи. Аз ти пожелавам да не ти трябва изобщо Simple Smile
Можеш също да провериш дали не можеш да вземеш на заем от някоя приятелка-ако все пак държиш да имаш. Помпата на Авент се терилизира напълно, всичките и части, така че спокойно може да се ползва втора употреба. Много добри отзиви има и от помпите на Медела, както и Pigeon, но те са още по-скъпи. Между другото имам приятелка, която кърми с цедене сина си година и един месец (бебето така и не засукало, защото и го дали на 3-тия ден), тя ползваше съвсем обикновена помпа спринцовка, от тези за по 5 лв. Опитала помпата на Авент, ама не и била удобна и не можела с нея да цеди. Така че и това е специфично и няма еднозначна препоръка.
Относно шишетата-Авентските биберони не са от най-добрите що се отнася до съвместимостта им с кърменето. Ако се налага дохранване или пък искате да давате вода на бебето е хубаво да се използват алтернативни методи (напр. да се дава с лъжичка, чашка, пипетка, или от тези истройства, дето преди време Атмосферчето беше дала линк) биберони, които максимално наподобяват формата на гърдата- такива имат Pigeon, NUK (трябва да са с широка основа, после да стават съвсем тънки и след това да е частта, която наподобява зърното)
Относно стерилизатора-според мен също може да се купи по-нататък само ако има нужда от него. В самото начало, ако ви се налага да стерилизирате нещо може просто да го сложите в тенждера с вода на котлона. Така ако се окаже че нямате нужда ще си спестите парите. (Аз първия път си купих шишета, биберони, уред за топлене на храна и още куп неща, които сега се търкалят някъде неизползвани, трябва да ги събера и подаря на някого, но още ме е яд че бързах да купувам "за всеки случай")

Повечето ми познати кърмачки са имали помпа в началото, просто защото отвсякъде ти казват че без това не може. Някои отначало са се цедили след кърмене, но бързо са се отказали, а други изобщо не са цедили или не са могли. Разбира се, има и други случаи-напр. една приятелка се цедеше сутрин и дохранваше вечер с кърма-така и беше по-удобно. Друга пък приятелка понякога оставя бебето на майка си за 2-3 часа и съответно се изцежда и оставя кърма за през това време.

GALL78, изпреварила си ме и си обяснила съвсем точно!
Проблемите с гърдите обикновено се дължат на неправилно засукване на бебето. Т.е. най-добрата "профилактика" на гърдите е..... четене на описанието как се поставя бебето правилно на гърда и гледането на клипчета по въпроса.
Ако искате за собствено успокоение може да се мажете с нещо, не вреди, но търкане и др. средновековни изтезания и аз не препоръчвам Simple Smile


Тони, и аз да кажа-въпреки че не го пиша всеки път- ти и Кристиян сега сте ни най-важни в темичката, и аз с нетърпение чакам всеки ден да напишеш как сте и много се радвам на всяка хубава новина! Пиши и разказвай повече за всичко, което те вълнува, наистина твоето бебе ни е на всички на сърцето Hug

Атмосферче, много е вероятно всичко да ти тръгне без проблем и изобщо да нямаш нужда с никого да се свързваш, но според мен е добра идея да отидеш на някоя от срещите на ЛЛЛ или лекциите в МД -така ще познаваш хората лично, както и те теб и вероятно ще ти е по-уютно ако имаш нужда да потърсиш съвет. Пък и наистина е полезно-дори само да видиш наживо сучещо бебе (аз не бях виждала преди да родя, но раждах в САЩ и дойде ЛЛЛ консултант да ми покаже и помогне)


# 217
  • Мнения: 72
Здравейте сладуранки и от мен!
Вчера само четох,но днес ще напиша моя опит с предното раждане и кърмене пък дано съм полезна макар и малко на някой,въпреки че няма случаи които се повтарят, но пък има близки по ситуация.И мен ме почнаха леки болки 11 преди обяд като менструални,бях за следващия ден на консултация и ехо,но реших  да отида да ме видят.Като отидох АГ каза имаш 1 см разкритие,ще родиш до1-2 дена Grinning, ходих после с такси до личната за обменната карта,чаках там пред кабинета и,после пак с такси до в къщи,но вече болките бяха по-силни, защото е близо но реших че не ми се ходи и дали ще намеря такси,което да се съгласи да ме закара,качих 5 етажа стълби,ядох и после почна да ми се ходи в тоалетна все едно имам разстройство,то винаги ми е така като се усилят менструалните ми болки,тапата не знам кога е паднала,но ми изтекоха водите и разбрах по това,че бях с панталон и бельо и всичко се намокри/17 ч/,обадих се на мъжа ми да идва от работа и отидох в болницата и 19:30 сина ми се беше родил,бързаха да ме питат искам ли епидурална упойка че е до 4 см разкритие някъде се слага, аз се чудих,чудих ама казах да.Усещах пак болката и контракциите после,но по-слаби.Количеството води като се има впредвид,че бяха казали че не са много по принцип беше това намокряне каквото споменах и няма как да се объркаш.
Дадоха ми бебето на другия ден след обяд или  на обяд,мисля че нямах никаква кърма, то вече беше яло АМ и ти го носят детето с 1 шише ако нямаш мляко хич и то продължава да реве да го нахраниш,така беше до 3-я ден като ме изписаха, после се пробвах да му давам само да суче без добавка от АМ,но моя лакомник все ревеше и накрая почнах да го дохранвам почти след всяко кърмене и спря да реве и спеше спокойно.Хранила съм го през 2-3 часа,но той и сам тога ва се събуждаше и си искаше и това продължи 1 год.
Дано сега раждането ми мине поне толкова лесно колкото предното/имах си шевове,но болката от хемороида беше по-гадна/ Praynigи на всички  желая едно леко раждане и здрави и сладки бебчета! Hug

# 218
  • Мнения: 592
Здравейте бремелинки - днес съм се отдала на чистене из нас. Последно време ми става все по-трудно това задължение. От днес спрях и малката да не ходи на детска градина понеже ще са на сборни групички, а в съседната група има шарка. Не ми се иска по празниците с тати да се тръшнат изпъпчени. Та така - детска градина - чак догодина живот и здраве. Иначе пък скорострелна - успях да наготвя, дечко спинка, остана ми само хола да изчистя (мисля да го оставя за утре) и да изтъркам на бързо банята. Може би щях да съм приключила ако не се бях вяснала във форума да прочета какво са писали колежките-сектантки Simple Smile  Peace Hug
Попрочетох набързо и май май бягам да папам че пак огладнях Simple Smile Довечера зверко като легне ще дочитам пак. Пазете се милички.

# 219
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 884
Наиема, д-р Тодорова каза да се спира аспирина в 36 седмица най-късно. Хубаво е обаче, ако имаш проблеми с кървене или с тромбоцитите - изобщо да го спреш. Аз не пия след първия сериозен кръвоизлив и ми препоръчаха да го спра окончателно докато не родя. Евентуално трябва да питаш за фраксипарин, ама там се следи протромбиново време и е доста по-сложно. Ако кръвоснабдяването на плацентата е добре - няма нужда да ги пиеш.
Ей, човек за малко да ви изпусне и вие сте написали половин тема ooooh!
Аз утре съм на изследване за гестационен диабет, да видим как е положението. Освен това ще правим и контрола за хашимотото. Надявам се всичко да е в норма, че не искам да ми увеличават дозите Confused

Моля ви, нека всяка една от вас да отдели малко време и да подпише тази петиция!
http://www.bgpetition.com/fond-asistirana-reprodukcia/index.html

# 220
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте пак, аз набързо да се отчета...отидох при кардиоложката, кръвно 120 / 80, направо го заковах, ама пулса ми го мери 116, аз си го меря малко над 100, кой крив, кой прав не знам, ама аз се чувствам добре, не го усещам и така, продължавам да си пия хапчето по половинка сутрин, тъкмо и кръвното да държи, ако нещо стане и лекарката се надява и след седмица-две и пулса да ми пооправи малко, че за раждането трябва да имам сили, пък това ме изтощава, иначе според нея не е нищо сериозно нито състоянието ми, нито това, че пия хапче, пита ме да не би да се притеснявам на прегледа, ми притеснявах се, как няма, като й казах и тя ми вика, ама ти как ще раждаш така, по спокойно го карай, после бебето като плаче и ти все ще си мислиш, че му има нещо, не трябва да си толкова емоционална, ако искаш си купи и неуропан (сиропче мента, глог и валеряна) и си пий като се притесниш нещо и спокойно...Simple Smile казах й за листовката, тя каза, че те се застраховали, за да не ги съдят, че това лекарство е най-подходящо за моето състояние и че дозата ми е минимална, не трябва и да го спирам преди раждането, само ако раждам с планово секцио, но сега се правели операции и с бета-блокери, така че нямало страшно, ако раждам нормално пък съвсем, ако има нещо да отида при нея и така...май няма повече да се виждаме с нея дай боже, ама да видим...после ходих при гинеколожката в съседния кабинет за резултатите ми от микробилогията, първо обсъдихме кръвното, пита ме как е, видя че и пулса ми още е ускорен, аз й казах, че си ми е така от началото на бременността, тя каза да си меря кръвното често и ако се вдигне да отивам при кардиложката и тя ще ми предпише и лекарства, лекарствата не са страшни, страшно било какво може да стане на бебчо, ако направя хипертонична криза и така, каза да си пия лекарството и да не се притеснявам...после се оказа, че си имам и ново попълнение, някакво ентерококче, лекуваме го с положинакс глобули 12 бр., каза че по принцип се предписва антибиотик, ама няма да ми даде, ама ако се разболея недай боже от пневмония, тогава няма начин, преценявали се полза и риск и ми каза да не чета листовката, че кой знае какво може да пише там, ще се видим с нея на 05.01 за болничния и така, това от мен за сега, отивам да похапвам и да меря пустото кръвно, до скоро:)

# 221
  • Мнения: 649
Geia , надявам се и тази толкова важна битка да бъде спечелена  Praynig

Иве, страхотни новини от прегледа. А за коките не се притеснявай. И аз имах, но то сега имунната ни система е доста отслабена и всякави такива гадинки много по-лесно се завъждат. Но е добре, че ги хващат и ги лекуваме.
А и ентерококите не могат да навредят на плода, за разлика от стрептококите. Така че спокойно ги мори с Положинакс.

# 222
  • Мнения: 24
Здравейте мамита Simple Smile

Аз само да направя едно бързо записче, че два дена пазя леглото....толкова ми е лошо, че едвам се държа на крака  Sad Припомних си първите три месеца от бременността  Shocked

Целувам ви и да се пазите   bouquet

# 223
  • Мнения: 72
Гея подписах се Peace
Забравих да кажа,че доктора,който ме ши и сега ме наблюдава каза,че водите имат мирис на белина,така че не знам кой бърка newsm78
Виви оправяй се бързо Hug

# 224
  • Мнения: 356
Наиема, д-р Тодорова каза да се спира аспирина в 36 седмица най-късно. Хубаво е обаче, ако имаш проблеми с кървене или с тромбоцитите - изобщо да го спреш. Аз не пия след първия сериозен кръвоизлив и ми препоръчаха да го спра окончателно докато не родя. Евентуално трябва да питаш за фраксипарин, ама там се следи протромбиново време и е доста по-сложно. Ако кръвоснабдяването на плацентата е добре - няма нужда да ги пиеш.
Моля ви, нека всяка една от вас да отдели малко време и да подпише тази петиция!
http://www.bgpetition.com/fond-asistirana-reprodukcia/index.html
Мила,благодаря ти за отговора.Аз пия аспирин и вливам интралипид единствено за НК-клетките,т.е.нямам други имунологични и генетични проблеми.Доц.Конова ми каза преди време да го разредя аспирина като разбра,че са ми паднали тромбоцитите един ден пия два почивам,но пък резултата беше по-нисък от колкото като го пиех всеки ден и през ден.На следващия ден направих контрола и вече от 82 беше 139, а вечерта не бях пила аспирин,така че явно се влияе от него и аз го спрях.Ще питам утре хематолога дали има бръзка между двете.Док твърди,че няма,а доц.Конова казва,че е възможно да се влияе броя от аспирина.С плацентата нямам проблеми засега.
На теб ти стискам палци за изследванията утре  Hug Hug Hug
Петицията сме я подписали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Добре,че я пусна и в този форум,защото каузата си заслужава!
Между другото на мен взе да ми се гади все едно съм в първите месеци  Sad

Общи условия

Активация на акаунт