Паническо разстройство-част 2

  • 189 100
  • 912
  •   1
Отговори
# 855
  • Варна
  • Мнения: 522
Здравейте,
Първо прочетах обстойно темата и след това реших да се включа.
Аз съм също с такова ПР , но от доста години,вече почти 15.
През какви ли не етапи съм минавала, почти всичко ново което е излизало на пазра съм го пила, разбира се с консултации на психиятър.
Сега вече мога да кажа ,че съм по добре или поне свикнах с това състояние.
Установих че без антидепресанти не мога а и също без успокоително.
Сега сутрин пия по един Ксетанор /Сероксат/-те са едни и съши лекарства но на различни фирми, а вечер си пия един Деазепам.
Така се чувствам пълноценна за семейството си, готвя, разхождам се ,пътувам с кола, пия кафе, по малко алохолец .
Е ,има моменти в които правя кризи, даже скоро ми се случи , но вече сама регулира лекарствата.Увеличавам антидепресанта с още половинка на обяд и така докато се оправя и възтановя обичайни я си начин на живот.
А инче кризите са ми кошмарни: сърцебиене, прескачане на сърцето, гадене, потене, едни гореши тръпки по гърба, лоши мисли че ще ми се случи най лошото, страх, страхотно напрежение.
Но за ден, два отминава.
Та така де и аз да се запиша при вас.
А ако нещи ви интерисува питайте, стана ла съм половин психиатър.

# 856
  • Мнения: 135
ивка27 добре дошла при нас Hug.Аз от 5г. съм с тази диагноза,но все пак имам надежда,че някой ден всичко това ще свърши.Ти сега ме отчая Laughing.Само се моля Praynig при мен да не е така както при теб.Имам една позната и тя е като теб ветеран от 15г.в това състояние,но при нея има и периоди на почивка(не пие АД)и се чувства добре.Пожелавам ти и на теб такива периоди.

# 857
  • Мнения: 89
Може ли някой да ми каже, длаи това е паническо разстройство: аз по принцип съм с Хашимото, от него имам постоянно сърцебиене и съм доста напрегната, но вече заблезвам и точно това - подчертана паника.
Например:
- имам  ранен час за зъболекар : цяла вечер не мога спя , ставам сутринта с болки в стомаха, повръща ми се, започвам да пия кафе и кръвното ми обаче започва да пада още повече, лягам за да не ми пролошее съвсем, започват колики в корема, топли вълни, някакъв ужас, накрая всичко ми трепери, отивам на зъболекар, минава ми часът и като се прибирам към вкъщи, вече всичко започва да отшумява, когато съм у дома, до 10-20 минути, вече няма и спомен от болките в корема и всичко останало.
- трябва да отидем на море - аз трябва да подредя багажа, направила съм си списък с всичко, до най-малката подробност, няколко дни съм приготвяла, прала, подреждала, сгъвала, каквото се сетите - остава само да прибера багажа в сака и изведнъж: топли вълни, лошо ми е, ускорява ми се сърцениенето, нервно ми е, почвам да се щурам из апартамента за най-малкото нещо, всичко се издирва минимум 10 минути, не защото не знам къде е , а защото ме е обвзела невероятна паника и просто не мисля, кое - къде е , а само се лутам и мисля , колко ми е напрегнато. Резултат: никога не ми стига един ден, миналата година забравихме най-важното - банския ми  ooooh! , добре че намерих подходящ там, но все пак загубихме поне час-два по магазините. Сега е същото - просто не знам откъде да започна, ако имах още половин месец пред себе си, щях да се справя, но като знам, че има  един ден и ме обвзема паника и до утре, все още ще вървя напред-назад, без дори да знам, какво търся...

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 10:41 от Аненка

# 858
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен! Лично аз не мисля, че това е ПР. Прекалено притеснение - да, но ПР - не смятам.  Пожелавам ти да не е това!  Peace
 Лирена, изчисти си кутията, защото е пълна.

# 859
  • Мнения: 1 893
Изчистих я. Чакам да ми пишеш! Hug

# 860
  • Мнения: 1 053
Аненка и аз съм така понякога,това е вид нервност в очакване на нещо аз така съм го кръстила,и аз преди мислех че имам ПР,но според мен това не е ПР,по скоро e временна тревжност която бързо отшимява,за 10-15 мин и край,топли вълни сърцебиене си е от нервите,но няма човек на който да не му става така повярвай,всичко е нерви,а и втези жеги нормално е.Успех на всички

# 861
  • Мнения: 1 893
Момичета,които сте пили Анафранил,нормално ли е в началото на лечението да се чувствам толкова отпаднала,просто нямам никакви сили. Моля ви,споделете! Hug

# 862
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Момичета,които сте пили Анафранил,нормално ли е в началото на лечението да се чувствам толкова отпаднала,просто нямам никакви сили. Моля ви,споделете! Hug

Нормално е първите 7- 10 дни да чувстваш дискомфорт. Ще мине!

# 863
  • Около света и у нас!
  • Мнения: 99
Привет! Аз не съм писала отдавна, но при мен нищо ново, освен, че бебеправим и ми  е малко притеснено с тези хапчета - аз съм на Ципралекс. Та искам да ви попита дали сте наясно кога е хубаво да се спрат. Знам, че не е добре пролет и есен да се спират, че нали тогава има промяна в настроението на човек..... От доста време (февруари - тогава трябваше да ходя на контролен) се каня да ходя при моята невроложка, но все нещо се случва и не стигам до там,..... #Cussing out

# 864
  • Мнения: 57
Здравейте момичета! Да се разпиша и аз ,макар не точно по темата.Днес във в-к "ДОКТОР" четох за един билкар- Дончо Тонев. В интервюто казва че лекува страхова невроза ,а след като се порових в нета по -подробно  прочетох че лекува успешно и паническо разстройство(а аз си мислих че е едно и също Simple Smile) Дали някоя от нас знае нещо повече по въпроса?  bye

# 865
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Привет! Аз не съм писала отдавна, но при мен нищо ново, освен, че бебеправим и ми  е малко притеснено с тези хапчета - аз съм на Ципралекс. Та искам да ви попита дали сте наясно кога е хубаво да се спрат.

В никакъв случай не ги спирай без лекарска схема как точно да стане!

Моето психи ми е казвала, че Ципралекс не е от най-опасните хапчета  за бременни, имала е пациентки с прием през цялата бременност и засега нямали проблеми.

Аненка, това твоето е повишена тревожност, не е ПР.

# 866
  • Мнения: 254
Здравейте момичета,

Реших и аз да се разпиша в темичката, дано с дружни уилия да могем да си помгнем. Живея в един кошмар от който няма измъкване, върти ме като спирала, но този път е наистима много зле. Вече втори път посещавам психолог предписаха ми и ниакакви успокоителни. Немога да спя, събуждам се тревожна и объркана, от стрес и ужас ме хваща  диариа. По цели дни ми се въртят най ужасните сценарии в главата, постоянно ме преследва мисълта че ще умра и непрекъснато си търся от какво. Чуствам се ужасно объркана, слаба и неспособна за нищо. Обзема ме вцепеняващ страх и просто спирам да дишам и да живея.  Незнам какво да правя, да започна ли лекарствата или има шанс да се оправя само с психо терапия?

# 867
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Здравейте момичета,

Реших и аз да се разпиша в темичката, дано с дружни уилия да могем да си помгнем. Живея в един кошмар от който няма измъкване, върти ме като спирала, но този път е наистима много зле. Вече втори път посещавам психолог предписаха ми и ниакакви успокоителни. Немога да спя, събуждам се тревожна и объркана, от стрес и ужас ме хваща  диариа. По цели дни ми се въртят най ужасните сценарии в главата, постоянно ме преследва мисълта че ще умра и непрекъснато си търся от какво. Чуствам се ужасно объркана, слаба и неспособна за нищо. Обзема ме вцепеняващ страх и просто спирам да дишам и да живея.  Незнам какво да правя, да започна ли лекарствата или има шанс да се оправя само с психо терапия?

Може само с психотерапия, може само с лекарства, а и с двете комбинирано - зависи колко тежко е положението.
Определено вярвам в психотерапията (за съжаление нямам възможност за нея), но как да не вярвам и в хапчетата, като виждам, че имат ефект поне докато ги пиеш. Никакви тревожни мисли из главата, като си на силна доза  newsm78

# 868
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
mary, пропуснах да питам, кой ти изписа успокоителното, ти ли, невролог ли, или психиатър ?

И друго - това твоето, и моето, и на повечето за да мине по-ефективно, не стига успокоително, а антидепресант се пие, и то поне година.

Отиди на психиатър ако не си още и късмет  bouquet

# 869
  • Мнения: 254
mary, пропуснах да питам, кой ти изписа успокоителното, ти ли, невролог ли, или психиатър ?

И друго - това твоето, и моето, и на повечето за да мине по-ефективно, не стига успокоително, а антидепресант се пие, и то поне година.

Отиди на психиатър ако не си още и късмет  bouquet
успокоителното ми го изписа психиатър, не е антидепресант, а нещо друго. Полужението при мен е много сериозно, нито ям нито спя вече около месец. Измислям си болест след болест и немога да спра. Всичко е толкова реално,че се побърквам от ужас. Чуствам се ужасно объркана и нямам никаква представа кои страхове са реални и кои не. Никой не ми вярва за това колко е страшно всичко и постоянно чувам "стегни се".   Всяка задача и дейност ме плашат, чуствам се направо ужасно.     

Общи условия

Активация на акаунт