Паническо разстройство-част 2

  • 188 905
  • 912
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 1 893
Да,има възможност и за по-високи дози,но мисля,че е по-добре да изчакам поне 20 дни ,дано има ефект до тогава. Ривотрила ми беше доста 3 пъти по1 т, от 0,5 мг,но аз се мъча да го намаля и сега пия по 3/4  сутрин,обед и вечер.между другото аз съм и с депресия,освен ПР. Ще се радвам да ми пишеш,ако желаеш,може и на лични.  Hug

# 901
Вероника добре дошла в отбора Hug
Точно заради двете си дечица ще се справиш Peace
Ходила ли си на лекар , вземаш ли лекарства?
 

Здравейте ,момичета  Hug
Не съм писала доста време , сега изчетох последните страници.
Аз пия вече месец Деанксит ,изписа ми го моята лекарка . Чувствам се по-добре ,сякаш паниката намалява.Има дни в които пак усещам тревожност ,но са по-редки случаите .
При мен проблема е когато трябва да изляза от къщи,вкъщи се чувствам добре и когато наближи време за излизане ми става лошо,получавам сърцебиене ,започва да ми става горещо и да ми се повръща.Положението се влошава ,ако трябва да отидем на заведение например .Не мога да хапна и да пийна нищо ,защото много започва да ми се гади и прилошава  Sad Не сме излизали с мъжа ми от мнооооого време заради това .
Ще се опитвам да пиша и да чета по-често.

# 902
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета! Аз съм малко отчаяна. Реших да пробвам лечение в София, вече нямам избор. Моля се да ми помогне. Но сега искам да ви попитам нещо. Когато сте се чувствали зле, било ли ви е страх от "всичко". На мен ми се струва, че изпитвам страх от абсолютно всичко, което е още по-ужасно. По принцип имам страх от доктори, кръв, зъболекари и най-вече игли /въпреки че родих секцио!/. Но сега като че ли се засилват и тези страхове. Чувствам се отчаяна, та аз дори немога да заведа бебето си на консултация сама, защото ме е страх. Не мога да гледам как ще му сложат ваксина, защото ме е страх, но не за нея, а за себе си /че ще припадна/. Чувствам се ненужна. Вие изпитвали ли сте и тези страхове? Дали се повлияват от нещо?
Мери_мери  в живота ти настъпила ли е някаква промяна или някакъв проблем? Дори и положителна, трябва да има причина да не действат след пет месеца. Дори и незначително нещо, може да окаже влияние.
Вероника, сякаш аз съм писала това! И аз се чувствам по същия начин. Ти имаш  деца, как се справяш? Имаш ли и агорафобия?
 Пожелавам на всички вас приятен ден!

# 903
  • Русе, у дома
  • Мнения: 739
авон, това със страховете е най-лошо, това са натрапчивите мисли, който променят химията в организма. Засилва се производството на адреналин и кортизол (дано не се лъжа). Трябва адекватна медикаментозна терапия. Просто ти трябва опрора (патерица) на която да се опреш в момента.
И аз след курса психотерапия (при клиничен психотерапевт) се замислям за психиатър, до сега не съм ходила. Разчитах на успокоителните и на себе си, но понякога си мисля, че няма да мога сама. Иначе се преборвам със страховете си, поне това научих от психотерапията, излизам сама с децата, и по магазаините започнах да ходя. Преди това просто ми беше немислимо и адски трудно когато ми се налагаше. така съм вече 5 месеца. На кръстопът съм, но сама трябва да взема решение, дали да продължа така или да опитам и с АД.

# 904
# 905
здравейте, кошмара е страшен взимайте мерки от рано,а за NEOLEXAN, нищо особено той е хранителна добавка и много отпуска,много ми се спеше от него

# 906
Да,пия и ривотрил. Анафранила започнах с 3 пъти по1 т. от 25 мг и през няколко дни вдигахме с още 1 т. От1 седмица съм на 3 пъти по 2 т. от 25 мг,а го започнах преди 2 седмици. Може би е рано да подейства? При теб как беше? Поздрави!
Лирена, аз съм пила анафранил отдавна. Той е от групата на трицекличните антидепресанти.Тази доза в която го пиеш е добра, но можеби трябва време. Ако не се чувстваш добре до месец се консултирай с психиатър, мисля че може да се комбинира с по съвременните антидепресанти, като Сероксат, Ксетанор и др.
Но това може само лекар да го каже.
 За тази болест трябва много търпение. Лечението е много дълго.
Не чакай чудеса за две седмици.

Аз като непредставител на новата фармацевтична промишленост, която бълва все по-скъпи и недействащи лекарства ще ви дам един искрен и приятелски съвет - продължа\вайте с трицикличните антидепресанти като Анафранила, повярвайте ми няма под-обро на пазара, а само по-скъпо Simple Smile

# 907
# 908
  • Мнения: 39
Здравейте, някой да има актуални телефони на д-р Рали Димитров? Пишете ми на лични, благодаря!

# 909
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Причинители на паническа атака:


1.Кофеин
2.Разстройство на вниманието
3.Фибромиалгия
4.Биполярно разстройство
5.Аспартам
6.Кардиоспазъм

http://www.evropea.com/index.html

 забел:  В една от така наречените "енергийни напитки" се съдържа Кофеин, колкото в 12 - 15 кафета!    
               Аспартам е вид изкуствен подсладител в т.н. "нискокалорични напитки"

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 10:16 от Aleksander

# 910
  • Мнения: 2
ivap, благодаря ти мноооого че си винаги с нас и ни подкрепяш, утешаваш, помагаш...  bouquet Hug
Иначе представяте ли си каква ще ни е темата  Crazy, всеки се оплаква, всеки реве  hahaha Joy Абе паники  Mr. Green

Радвам се ако мога да помогна. Знам колко е важно да има с кого да споделиш, кой да те изслуша, макар и виртуално.

Аз получавам това стягане в гърлото постоянно. Пия Ципралекс вече месец и половина. Знам че около втория почва да се усеща подобрение когато става въпрос за депресия. Но в моя случай, не знама. На 14 май си идвам в БГ и ще отида при лекаря лично. Но все ми се струва че досега трябваше да има подобрение?!

Всичко е строго индивидуално. Зависи и от дозата на лекарството, и от темперамента на пациента, и от сериозността на проблема. Комплексни са нещата. А, ти не го мисли постоянно това стягане в гърлото. Виж от колко време го имаш и нищо лошо не ти се е случило. Със сигурност е неприятно, но пък то всяко неразположение е такова, дали е хрема, главоболие или стягане. Не се фокусирай върху негативите. Мисли си как скоро това ще мине, а и след 2 седмици ще можеш да поговориш с лекаря. И още нещо, ако не получаваш ПА и като цяло си по-спокойна, значи Ципралекса вече действа.

# 911
  • Мнения: 2
здравейте! Направих хипертонична криза и ме изпратиха ха психотерапевт,който ми постави диагноза ПР.Пия Велаксин но се чувствам много по-зле.ПОлучавам сърцебиене,замаяност отпадналост...неадекватност...Нормално ли е това....моля,кажете ми...Поздрави!
Да,пия и ривотрил. Анафранила започнах с 3 пъти по1 т. от 25 мг и през няколко дни вдигахме с още 1 т. От1 седмица съм на 3 пъти по 2 т. от 25 мг,а го започнах преди 2 седмици. Може би е рано да подейства? При теб как беше? Поздрави!
Лирена, аз съм пила анафранил отдавна. Той е от групата на трицекличните антидепресанти.Тази доза в която го пиеш е добра, но можеби трябва време. Ако не се чувстваш добре до месец се консултирай с психиатър, мисля че може да се комбинира с по съвременните антидепресанти, като Сероксат, Ксетанор и др.
Но това може само лекар да го каже.
 За тази болест трябва много търпение. Лечението е много дълго.
Не чакай чудеса за две седмици.

Аз като непредставител на новата фармацевтична промишленост, която бълва все по-скъпи и недействащи лекарства ще ви дам един искрен и приятелски съвет - продължа\вайте с трицикличните антидепресанти като Анафранила, повярвайте ми няма под-обро на пазара, а само по-скъпо Simple Smile

# 912

Общи условия

Активация на акаунт