Паническо разстройство-част 2

  • 189 122
  • 912
  •   1
Отговори
# 615
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Снощи пък по време на земетресението, като започнах да треперяяяяя... Но нямах криза, просто само един обикновен страх. Абе различно си беше, незнам при вас как беше

Съвсем нормална реакция на страх от реална и непосредствена опасност. Най-силния човешки инстинкт е този за самосъхранение.
ПА се различава от обоснования, здравословен страх по това, че когато получаваш ПА нямаш никакво основание за страх, няма реална опасност или заплаха.

Момичета спрях си деанксита вече трети ден и се чувствам все едно не съм Laughingявно не се привиква към него и май не е имал кой знае какъв ефекта пък аз си мислех ,че от него се управих ooooh!
За пореден път се убеждавам че всичко е в главата ни и от нас зависи да се почувстваме по- добре Peace

Ти си поредния случай, който потвърждава мнението ми за това лекарство.

# 616
  • Мнения: 305
Увеличиха ми го защото симптомите като сърцебиене, задушаване, тремор и всички подобни се появяваха, въпреки че приемах Ривотрил. Но това беше в самото начало на лечението ми и антидепресанта още не беше подействал. След като Анафранила започна да си върши работата и вегетативните симптоми изчезнаха, Ривотрила постепенно беше намален и спрян.
Ти от колко време пиеш Ципралекс? Мисля си, че или дозата му не ти е достатъчна, или това не е подходящия медикамент за състоянието ти. Това са само мои предположения, не познавам действието на Ципралекса. Съвета ми е да поговориш непременно с лекуващият те лекар.
Аз получавам това стягане в гърлото постоянно. Пия Ципралекс вече месец и половина. Знам че около втория почва да се усеща подобрение когато става въпрос за депресия. Но в моя случай, не знама. На 14 май си идвам в БГ и ще отида при лекаря лично. Но все ми се струва че досега трябваше да има подобрение?!

# 617
  • Мнения: 2 425
ivap, благодаря ти мноооого че си винаги с нас и ни подкрепяш, утешаваш, помагаш...  bouquet Hug
Иначе представяте ли си каква ще ни е темата  Crazy, всеки се оплаква, всеки реве  hahaha Joy Абе паники  Mr. Green

# 618
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
ivap, благодаря ти мноооого че си винаги с нас и ни подкрепяш, утешаваш, помагаш...  bouquet Hug
Иначе представяте ли си каква ще ни е темата  Crazy, всеки се оплаква, всеки реве  hahaha Joy Абе паники  Mr. Green

Радвам се ако мога да помогна. Знам колко е важно да има с кого да споделиш, кой да те изслуша, макар и виртуално.

Аз получавам това стягане в гърлото постоянно. Пия Ципралекс вече месец и половина. Знам че около втория почва да се усеща подобрение когато става въпрос за депресия. Но в моя случай, не знама. На 14 май си идвам в БГ и ще отида при лекаря лично. Но все ми се струва че досега трябваше да има подобрение?!

Всичко е строго индивидуално. Зависи и от дозата на лекарството, и от темперамента на пациента, и от сериозността на проблема. Комплексни са нещата. А, ти не го мисли постоянно това стягане в гърлото. Виж от колко време го имаш и нищо лошо не ти се е случило. Със сигурност е неприятно, но пък то всяко неразположение е такова, дали е хрема, главоболие или стягане. Не се фокусирай върху негативите. Мисли си как скоро това ще мине, а и след 2 седмици ще можеш да поговориш с лекаря. И още нещо, ако не получаваш ПА и като цяло си по-спокойна, значи Ципралекса вече действа.

# 619
  • София
  • Мнения: 240
Здравейте мами бъдещи и настоящи напоследък малко се позагубих ,но днес прочетох всичко на един дъх дано днес сте малко по-добре .При мен нещата са много объркани снощи със силни коремни болки в болницата бебчо е добре няма страшно само прегледа кадето мина много зле ,защото някаква лекарка реши ,че трябва да ме прегледа на магарето в 6 месец като ми се накара ,че аз нищо не разбирам и че това е нормално ,Хубавото е поне ,че всичко е нормално и няма страшно.Но аз много се уплаших направо изпаднах в стрес едвам се успокойих.За капак днес проблеми в семейството и за черешката майка ми не е добре .Направо аз ако изкарам този ден и следващите няколко дни бз кризи ще съм най-щастливата -днес съм малко зле ,но дано не стане по-зле.Извинявайте ,че така ви затрупах с мойте проблеми ама както казва ivap дори и виртуално знам ,че има кои да ме разбере.Искренно се надявам ,че при вас положението е по-добре и всичко е нормално.

# 620
  • Мнения: 924
dayzi ще се управят нещата не се притеснявай Peace
И двете си бремености изкарах с постоянни контракции и болки, моята докторка каза нервна матка  #Crazy, изпих доста лекарства но сега имам две палави дечица Peace
Почивай си повече и мисли позитивно, занимавай се с нещо приятно което да разсейва лошите мисли. Аз така се научих да плета на една кука , да готвя и що любовни романи прочетох Embarassed

# 621
  • Мнения: 1 053
Така е,мислете позитивно това е най важното,радвайте се на близките си,не си пълнете главата с негативни мисли,,четете книги,спортувайте,радвайте се на живота и се старайте да се усмихвате повече,и да правите добро,всичко е заложено вътре в нас,сами трябва да си помогнем,и не забравяйте ние не сме болни.УСПЕХ И  txtloves

# 622
  • Мнения: 305
Ива, наистина, добре че си тук да ни обясняваш и успокояваш   bouquet

Чудя се дали може да имам и някаква алергия която да ми стяга гърлото. Товя го мисля защото пих едно лекарство за носа което е и антиалерген и през този период се чувствах много добре. Дали да не си направя един тест за алерии newsm78

Дейзи, надявам се да се поуспокоиш. Но наистина ти се чудя защо не потърсиш помощ за съсътоянията си.

# 623
  • Мнения: 468
Да се разпиша и тук ,че от доста време не съм го правила. Ние ходихме до Гърция и се върнахме. Изкарах си страхотно.Само единият ден като станах нещо не ми беше добре ,викам си днес май ще стоя затворена сама. Другите да излизат , ама от срам да обясня какво ми има(защото свекъра и свекървата не знаят за ПР) излязох с тях. Пих едно мента ,глог валериан и излязохме.За капак беше 36градуса. А на мен ми става най - зле в жегите. Но след половин час навън нещо се пооправих.Та после докато не се стъмни не се прибрахме. Имаше още един кратък период в който си помислих ,че ще припадна, като чакахме градски транспорт в жегата 1час. Тогава вече яко ме хвана нервата. Но и това отмина. Тия дни нещо пак се чуствам скапана , за това и не съм влизала изобщо във форума.
Скоро ще трябва да ходя на психолог. И може би ще е препоръчаният ми от mama - shushi  , за което все забравям да и благодаря.
Пожелавам спокойствие на всички. и дано всеки се похвали ,някой ден че е победил това ПР.

# 624
  • Мнения: 924
Момичета пожелавам ви весели празници  Hug и дни без ПА аз мисля да попътувам тези дни Simple Smile

# 625
  • Мнения: 1
Здравейте,аз също страдам от ПР,Пия велаксин и доста ми помага.Аз също искам вече да имам дете но ме е страх да спра антидепресантите Cry

# 626
  • Мнения: 215
Здравейте,
след всички неприятности пак ме започнаха страховете  Cry точно спрях всичко което пиех. Доста по-слабо от преди, но ме е яд, че само нещо да стане и всичко започва отначало, не може вечно да се пази човек от неприятностите...

Приятни празници на всички и без ПА  bouquet

# 627
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен,незнам от променливото време или от нещо друго, но и при мен се върнаха страховете и като капак на всичко моят психолог отсъства от страната.На своя глава започнах да взимам лекарствата които пиех преди и дано се оправя.Весели празници и от мен  bouquet

# 628
  • Мнения: 305
Здравейте и от мен! Аз днес съм добре. Не си обяснявям защо е така  newsm78  Дори имаме напрежение в работата. Даже забравих следобедния Ривотрил, та сега го взех. Също не разбирам как всяка една от нас пие различно лекарство. Няма ли лекарство което на тази болест влиае по-добре от друго. Явно всеки доктор си предписва каквото лекарство на него му харесва. Това много ме възмущава.
И аз ви пожелавам празници без ПА.

# 629
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте и от мен! Аз днес съм добре.

Това е страхотно. Ще се справиш.

Желая ви да си починете добре през тази мини ваканция.

Общи условия

Активация на акаунт