Паническо разстройство-част 2

  • 189 308
  • 912
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 109
Лу, сигурно си спазвала някакъв режим. От какво тябваше да се лишиш по време на лечението?
Аз съм сигурна, че няма да мога да спра кафето и цигарите. Само това ме спира да започна лечение с хомеопатия.

# 601
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Лу, сигурно си спазвала някакъв режим. От какво тябваше да се лишиш по време на лечението?
Аз съм сигурна, че няма да мога да спра кафето и цигарите. Само това ме спира да започна лечение с хомеопатия.

Точно кафе и цигари не бива, както и силен чай - ментов, черен.

Аз не пуша, така че това не ми беше проблем, но доста се измъчих да спра кафето, защото много пия. Само че при ПР е по-добре да се спре кафето като цяло според моя лекар. Да ти кажа - свикнах. Сега пак пия кафе, но по едно на ден  Laughing

Също така тогава смених и пастата си за зъби с хомеопатична.

# 602
  • Мнения: 305
А координати на лекаря ще ни дадеш ли, ако не си изхвърлила и тях.

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Имам приятел от около 6-7 месеца.Обичаме се много, но аз смятам, че трябва да му кажа за това ми състояние и че не трябва да крия, защото няма как да обясня определени ситуации. Много ме е страх, че по този начин може да го загубя, тъй като съгласете се,че е трудно да се живее с човек с подобно заболяване. Моля ви посъветвайте ме как да постъпя.

Кажи му ! Така ще го тестваш. Ако получиш разбиране- значи той е човекът, който и занапред ще те разбира. Ако ли не- значи се отказва при най-малката трудност.  Hug

# 604
  • Мнения: 305
Как сте момичета? На мен ми е все стегнато гърлото. Не знам вече  Sad   Възможно ли е да ми идва слабо Ривотрила? Ива май сподели че са и го увеличавали.
Ива, ще споделиш ли как се чувстваше за да ти го увеличат?

Аynur,как се чувстваш след иглотерапията?

Бъдещата мама как е?

# 605
  • Мнения: 81
ох момичета и аз да ви се оплача този Анафранил ту ми действа ту не вече трябва да пия по цяла но ме е страх че пак ще ми стане лошо като предния път.Иаз вече не знам сега ще пътуваме до чужбина на екскурзия а на мен ми е свито сърцето как ще изкарам.

# 606
  • Мнения: 2 425
Аynur,как се чувстваш след иглотерапията?
По време на иглотерапията бях добре, после пак, но в четвъртък ми се обади леля ми, почна да ме разпитва за състоянието ми, за лекари... Каза че свекъра и се чувствал зле психически. След това ми стана много кофти, с една дума хвана ме  Rolling Eyes. Мъжо, можа да ми крещи, вика защо не затвори направо телефона, знаеш се каква си... Пък и тя ме знае в какво състояние съм, тя трябваше да се съобрази... Та сега и аз не съм много добре. Ще се борим момичета, ще се борим. Днес тръгнахме цялото семейство на 40 км. на едно непознато място, по пътя пак не се чувствах добре, пих си софанакса, после ми олекна, нищо ме нямаше, чак не ми се прибираше.

# 607
  • Мнения: 305
Aynur, а какво чувстваш "като те хване"

Аз днес трябваше да пропътувам само 60км да посрещна майка ми и все едно ласо имах на гърлото. А съм шофьор от много години и съм изпътувала толкова много. На връщане беше по-добре, сигурно защото си говорехме. Ужас, понякога се чувствам половин човек.

# 608
  • Мнения: 2 425
Aynur, а какво чувстваш "като те хване"
Не мога да си поема въздух, страх, паника, треперене, душене. Днес при пътуване просто усещах страх, че там където отиваме ако ми стане пак така, че няма да има лекар. То не че лекаря ще ми помогне с нещо ама, разбираш го нали.

# 609
  • Мнения: 305
Не мога да си поема въздух, страх, паника, треперене, душене. Днес при пътуване просто усещах страх, че там където отиваме ако ми стане пак така, че няма да има лекар. То не че лекаря ще ми помогне с нещо ама, разбираш го нали.
Ох, как да не разбирам. При мене страха е рядко, но това чувство на душене е непоносимо. Лятото по-добре ли се чувстваме?

# 610
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
ох момичета и аз да ви се оплача този Анафранил ту ми действа ту не вече трябва да пия по цяла но ме е страх че пак ще ми стане лошо като предния път.

Пий си го спокойно както ти е предписан. Лекарят е преценил каква от каква доза ще се повлияе състоянието ти. Няма да ти стане лошо, гаранция!   

Ива, ще споделиш ли как се чувстваше за да ти го увеличат?

Увеличиха ми го защото симптомите като сърцебиене, задушаване, тремор и всички подобни се появяваха, въпреки че приемах Ривотрил. Но това беше в самото начало на лечението ми и антидепресанта още не беше подействал. След като Анафранила започна да си върши работата и вегетативните симптоми изчезнаха, Ривотрила постепенно беше намален и спрян.
Ти от колко време пиеш Ципралекс? Мисля си, че или дозата му не ти е достатъчна, или това не е подходящия медикамент за състоянието ти. Това са само мои предположения, не познавам действието на Ципралекса. Съвета ми е да поговориш непременно с лекуващият те лекар.

По време на иглотерапията бях добре, после пак, но в четвъртък ми се обади леля ми, почна да ме разпитва за състоянието ми, за лекари... Каза че свекъра и се чувствал зле психически. След това ми стана много кофти, с една дума хвана ме  Rolling Eyes. Мъжо, можа да ми крещи, вика защо не затвори направо телефона, знаеш се каква си... Пък и тя ме знае в какво състояние съм, тя трябваше да се съобрази... Та сега и аз не съм много добре. Ще се борим момичета, ще се борим.

Ето такива ситуации не трябва да допускаш. Правилно те е нахокал мъжа ти. Проявявай повече егоизъм в такива случаи. Казваш деликатно на леля си, че не ти се говори за това. Казваш й, че си добре и променяш темата. Ако продължи набързо приключвай с разговора.
Не очаквай другите да те щадят. Не съди за реакциите им по себе си, т.е. ако ти би се съобразила с някой в твоето състояние, не мисли, че и той ще го направи. Помисли си какво ти струва да се чувстваш добре и колко лесно един разговор може да те върне в началото. Сега ще имаш обица на ухото.

# 611
  • Мнения: 81
благодаряivap винаги ме успокояваш може би още е рано да усетя действието на хапа и от внушение да ми става лошо но днеска изпих повече от половинка и след два часа като взеха да ме обливат топли вълни не знаех криза ли имам или хапа действа newsm78 и пак мъжо го събра сега съм горе долу.Моля те кажи колко време мина за да действа Анафрила че та се почуствам ОК

# 612
  • Мнения: 2 425
По време на иглотерапията бях добре, после пак, но в четвъртък ми се обади леля ми, почна да ме разпитва за състоянието ми, за лекари... Каза че свекъра и се чувствал зле психически. След това ми стана много кофти, с една дума хвана ме  Rolling Eyes. Мъжо, можа да ми крещи, вика защо не затвори направо телефона, знаеш се каква си... Пък и тя ме знае в какво състояние съм, тя трябваше да се съобрази... Та сега и аз не съм много добре. Ще се борим момичета, ще се борим.

Ето такива ситуации не трябва да допускаш. Правилно те е нахокал мъжа ти. Проявявай повече егоизъм в такива случаи. Казваш деликатно на леля си, че не ти се говори за това. Казваш й, че си добре и променяш темата. Ако продължи набързо приключвай с разговора.
Не очаквай другите да те щадят. Не съди за реакциите им по себе си, т.е. ако ти би се съобразила с някой в твоето състояние, не мисли, че и той ще го направи. Помисли си какво ти струва да се чувстваш добре и колко лесно един разговор може да те върне в началото. Сега ще имаш обица на ухото.
Много си права, така е. Благодаря ти за добрия съвет   bouquet. Хем се знам, хем гледам да избягвам такива разговори, но хайде де... Обица ще ми е  Rolling Eyes
Снощи пък по време на земетресението, като започнах да треперяяяяя... Но нямах криза, просто само един обикновен страх. Абе различно си беше, незнам при вас как беше

# 613
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
благодаряivap винаги ме успокояваш може би още е рано да усетя действието на хапа и от внушение да ми става лошо но днеска изпих повече от половинка и след два часа като взеха да ме обливат топли вълни не знаех криза ли имам или хапа действа newsm78 и пак мъжо го събра сега съм горе долу.Моля те кажи колко време мина за да действа Анафрила че та се почуствам ОК

Ей това подчертаното ти се е случило, защото си го очаквала. Сама си предизвикала тази реакция, подсъзнателно. Ти сега на каква доза Анафранил си и от колко мг.? И пиеш ли паралелно с него нещо друго, като Ривотрил, Ксанакс или подобни?

# 614
  • Мнения: 924
Момичета спрях си деанксита вече трети ден и се чувствам все едно не съм Laughingявно не се привиква към него и май не е имал кой знае какъв ефекта пък аз си мислех ,че от него се управих ooooh!
За пореден път се убеждавам че всичко е в главата ни и от нас зависи да се почувстваме по- добре Peace

Общи условия

Активация на акаунт