Въпрос за висока температура

  • 10 241
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Първо за температура под 39-39,5 не бих давала аналгин.
Над 38 се дава нещо - парацетамолено или ибупрофенено...
Под 38 - нищо.
Спешни кабинети също има.
Това, че миналата седмица пак е било така ми говори поне на мен за недоизлекувано нещо....

Утре сутрин най-добре пуснете кръв и урина, защото много мяза да е нещо на бактериална основа...ако не - по-добре, но ако се касае за бактериална инфекция - пак ще пие АБV..поне няма да е изписан на посоки.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
... При тази шарка  се появяват обриви само по корем, гърди и зад ушите. Ситни червени петънца.


В първия си пост описваш симптомите на розеолата- само висока Т, която спада на 4-я ден и избива обривът. Тук обаче, ако говориш наистина за розеола( която е "нова шарка" и лекарите трудно диагностицират), не съм съгласна с теб. Дъщеря ми изкара розеола на годинка, като обривите започнаха точно от лицето и се разпростряха по цялото тяло. За два дни обривът изчезна. И всъщност бяха по- скоро слети петна, отколкото пъпки някакви.

# 17
  • Мнения: 822
la estrella кажи какво става?

# 18
  • Мнения: 959
 Тарталета, тази шарка където изкара малката преди 2 седмици не е розеолата. Peace

Всичко протече по следният начин - Т над 39 градуса. През цялото време, детето е в учудващо добра форма. Ако не премериш Т няма да разбереш, че е толкова висока.Ръцете и краката са ледени, челото на допир е с нормална Т, горят подмишници и вратлето. На 4 ден Т спада от само себе си, и избиват ситни червени петънца- не са сляти, а по скоро приличат на тези от претопляне - там където вече казах. По лице, крака и ръце обриви не са избивали.На следващият ден, няма и помен от всичко.
Самият педиатър така се изрази - нова детска шарка.

# 19
  • Мнения: 307
Бяхме на лекар. Докторът каза, че е на бактериална основа от нослето, заради хремата, която не е доизлекувана. Каза да продължаваме с физиологичния разтвор и капките за носа, и ефералган свещички за Т. И доколкото го разбрах, докато не се излекува хремата може да си поддържа Т, защото хремата е доста упорита.
Днес след като заспа привечер, успя да смъкне Т и засега няма. Но не знам докога.
Все пак, въпреки прогнозите на док, се надявам от утре поне Т да не е висока.
Благодаря на всички за вниманието.   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 984
Бяхме на лекар. Докторът каза, че е на бактериална основа от нослето, заради хремата, която не е доизлекувана. Каза да продължаваме с физиологичния разтвор и капките за носа, и ефералган свещички за Т. И доколкото го разбрах, докато не се излекува хремата може да си поддържа Т, защото хремата е доста упорита.
Днес след като заспа привечер, успя да смъкне Т и засега няма. Но не знам докога.
Все пак, въпреки прогнозите на док, се надявам от утре поне Т да не е висока.
Благодаря на всички за вниманието.   bouquet
антибиотикът какъв е?

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Самият педиатър така се изрази - нова детска шарка.

Няма си име, така ли?

# 22
  • Мнения: 307
Снощи Т пак се качи до 38.7. Тази сутрин е 38.
Антибиотик не му предписа доктора, нито изследвания. Детето вече е много изнервено и изтощено. Дори само меренето на Т е мъчение, а Нурофена или Панадола също. Отслабнал е доста. Вече не знам какво да го правя, аман от доктори.

# 23
  • Мнения: 959
Самият педиатър така се изрази - нова детска шарка.

Няма си име, така ли?

Явно няма.  Laughing

 la estrella, много гадно. Дано вече, започне да са оправя, детето. Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Снощи Т пак се качи до 38.7. Тази сутрин е 38.
Антибиотик не му предписа доктора, нито изследвания. Детето вече е много изнервено и изтощено. Дори само меренето на Т е мъчение, а Нурофена или Панадола също. Отслабнал е доста. Вече не знам какво да го правя, аман от доктори.

Егати и смотаният ненормален д-р, чесно...
Бактериите от самосебе си няма да минат.
Заведи го днес дечко сутринтта или утре на носен секрет (нали не сте капали капки последните дни) като преди секрета не се пръска и стеримар.
Прави се антибиограма става за 3-4 дни и после според нея се изписва АБ.(ако наистина става въпрос за бактериалнъ инфекция...щото на око не знам как го е преценил).
Ние имахме такава хрема 1 месец, пи АБ, но продължи.....накрая след носният секрет му слагах в носа 10 дни антибиотично кремче и се оправи детето...няма защо да се мъчите....егати и доктора - бактериална инфекция, пък ти пръскай само стеримар....

# 25
  • Мнения: 307
... носен секрет (нали не сте капали капки последните дни) като преди секрета не се пръска и стеримар.
Прави се антибиограма става за 3-4 дни и после според нея се изписва АБ.(ако наистина става въпрос за бактериалнъ инфекция...щото на око не знам как го е преценил).
....

Лошото е, че тази сутрин и вчера капахме капки и физиол разтвор, защото доктора каза, че оттам идва всичко, от нослето, и сега сме се захванали здраво с него. А къде го взимат този носен секрет? В поликлиниката ли? И още колко дни може да изкара така детето с тая Т?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Бяхме на лекар. Докторът каза, че е на бактериална основа от нослето, заради хремата, която не е доизлекувана. Каза да продължаваме с физиологичния разтвор и капките за носа, и ефералган свещички за Т. И доколкото го разбрах, докато не се излекува хремата може да си поддържа Т, защото хремата е доста упорита.

Това ми звучи изключително несериозно. Четиридневна висока температура от сополи...Ами като е на бактериална основа и организмът не може да се справи сам, значи трябва да се пуснат изследвания - кръв, урина, секрет от носа/гърлото и евентуална антибиограма.
Аз бих търсила друг доктор.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 120
А какви капки изписа все пак??? поне ако са антибиотични могат и да помогнат...въпреки, че така наслуки....

Лошото е че нашата примерно каза, че след капки трябва да има поне 3-4 чисти дни и тогава да се прави, иначе се преви или в лаборатория или в поликлиника (като най-често саммата поликлиника ако правят само го взимат и пращат за изследване в някя лаб. с която имат договор)...

# 28
  • Мнения: 307
Препоръчайте ми някой специалист или клиника, където да го заведа. Благодаря

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
А ти в кой град си???

Общи условия

Активация на акаунт