Коледата на вратата чука, мама ДЕКЕМВРИйка с бебчето се фука

  • 18 678
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46
Здравейте,

Честито на всички нови родители!

Plam, и аз се чудя какво да правя, направо съм в шок колко съм червена по краката. А най-тъпото е, че не осъзнавах, че това са стрии, защото по корема нямам нищичко и си мислех, че това е някакво зачервяване на кожата или и аз не знам какво. Направо съм съкрушена. Кога и колко ще изчезнат времето ще покаже. Интересуват ме всички методи. Дано някой да сподели и за лазерната терапия, имате ли инфо до колко помага, колко струва и т.н.

# 76
  • Мнения: 2 149
Честита радост на всички новообебили се! Hug
Голям бебевалеж настана, а снега никакъв го няма. Grinning

Някоя от вас разбра ли това Линола олио как да го ползваме? Аз едната вечер сипах във водата, с която поливаме бебо, а вчера в/у мократа му кожа намазах, понеже се люспи милия. Бели се на голеееми парчета, кожата му по китки, глезени, корем, вратле е напукана, но доки не каза нищо обезпокоително, явно е нормално. Пъпчето ни не е паднало и ми е стресово да го третирам, а и той реве като го почиствам със спирт и капя...

# 77
  • Мнения: 0
Здравейте!
Аз влизам само набързо.Моят Станиславчо вечер не иска да си спи в леглото и се налага,за да можем да спим с татко му да го вземаме при нас в леглото!Някой има ли такъв проблем?През деня си спи в леглото,но вечер не иска!
Сега нещо се свива и плаче,но незнам дали са колики. newsm78 Не е ли рано още за тях?
За коланите за след раждане знам,че не трябва да се използват веднага след раждане,а чак 2 месеца след това!

# 78
  • Мнения: 1
Моето момче твърдо вече има колики!Давам саб симплекс и се успокоява.Но давам на всяко хранене.

# 79
  • Мнения: 616
През деня си спи в леглото,но вечер не иска!

при нас е така но в обратен ред цял ден е на ръце вечер слава Богу си спи в леглото #Crazy

# 80
  • София
  • Мнения: 141
За стриите - на мен ми се появиха след раждането около пъпчето  Sad Много неприятно. Купих си кремче на Галеник, уж за заличаване на стриите, да видим. За Контрактубекса за първи път чувам, но може би е добра идея. Въпросът е в постоянството.  Peace

А относно коланите за стягане съм чувала, че не е добре да се използват.

# 81
  • София
  • Мнения: 4
Мацки, исках да ви питам, знаете ли след колко време започват да действат свещичките Eva Q? И колко дълго? Чудя се дали са подходящи за нормално раждане или ефектът им е чак след няколко часа...
Най-много до 30 мин след като си поставиш и вече действат:)
Amber, благодаря ти!

Относно линията на корема - може да не се махне веднага. Моя приятелка роди преди 8 месеца и все още има доста тъмна линия.

Относно коланите - посъветваха ме да не ползвам ластичен колан, т.к. ако е много стегнат затруднява кръвообращението.

Момичета, днес е Игнажден и поверието гласи, че младите майки и бременните не трябва да работят домашна и физическа работа, за да са им здрави децата през годината. Аз мисля да сложа Коледната украса вкъщи и с това да приключа...

# 82
  • София
  • Мнения: 4
А за коликите с тези капки инфакол като чели сме по добре,само дето ни свършват. Някои да знае как мога да си ги поръчам????????

Преди време Диди беше пускала 1 линк, през който може да си поръчаш в България, т.к. по принцип не се внасят: www.bhb-bg.com/top/702.html
Доколкото разбрах струват около 20лв., а в Англия са около 3-4 паунда, но ако няма кой да ти донесе оттам и това е вариант.

# 83
  • Мнения: 46
Момичета,

Аз се ровя усърдно за стриите и открих, че след раждането за заличаване на новопоявили се стрии помага кислородотерапията. Това е някаква процедура, която се извършва в козметични студия, а не в някакви клиники и не е скъпа. Например този салон гледам, че на мен ще ми е близо, но има и други.  http://www.saloncharmo.com/ И ми се ще да разбера повечко за това, че иначе ще полудея. Ще си купя и контратубекс и със свинска мас ще се мажа, просто трябва да се спася. Не мога да се примиря с мисълта, че са неизлечими и за цял живот.

# 84
  • Мнения: 46
Всъщност, ето ги местата, на които се предлага тази кислородотерапия. http://www.krasivisme.com/index.php?m=757&lang=1&usl_o=47

Ако някой знае повечко, моля да сподели.

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Момичета дайте съват за храненето newsm78Нашто дете е около 3800кг и яде по около 80гр мляко на хранене. Като се изцеждам виждам, че имам около 60гр кърма, но не му стигат и му правя дъбавко още 20гр. Дали му е достатъчно за килата. Иначе, че е сит разбирам по това, че или заспива или си плюе биберона и не иска повече Hug

# 86
  • Мнения: 2 149
Според мен стрия, която се е появила някъде няма да се заличи, т.е. няма как да изчезне. Целулита да, но не и стриите. Може и да греша, дано ме опровергаете.

И аз това се чудех - може ли бебе на 10 дни да има колики?Защото вечер късно и през нощта проплаква, като си изтяга крачката. И отгоре на това с много зор пръцка.

# 87
  • Мнения: 2 149
Момичета дайте съват за храненето newsm78Нашто дете е около 3800кг и яде по около 80гр мляко на хранене. Като се изцеждам виждам, че имам около 60гр кърма, но не му стигат и му правя дъбавко още 20гр. Дали му е достатъчно за килата. Иначе, че е сит разбирам по това, че или заспива или си плюе биберона и не иска повече Hug
Само цедиш, или кърмиш? Ако кърмиш, бъди сигурна, че изцоква цялото мляко /не 60 мл, повече/. Ако цедиш и имаш в шишето 60 мл, а ти трябват 80, давай добавка. Така обаче ще отбиеш бебето. Аз бих казала, че е редно да е само на кърма.Даваш едната гърда, после и другата за малко, а първата цедиш /щом мислиш, че не му стига/.
Бебето ти не е недоносено, за да се притесняваш, нека поработи за храната си. Ако целта ти е да е на кърма, но за кратко време и искаш да минете на АМ, то давай и добавка, така кърмата скоро ще намалее и ще увеличаваш добавката все повече, докато измести майчиното мляко.
В родилното ми казаха, че ако на пробно кърмене яде по 30 гр, а трябва да яде по 40, то ще давам 10 мл добавка. Обаче това става като мерене само с везна, не на око и на догадки. Това беше така, защото бебо се роди лек и го следяха за тегло, беше им важно да наддава. А в момента, в който имаме кърма, слезнала е вече явно, ще го слагаме само на гърда и ако е нужно на 2 часа /т.е. на поискване/, само и само да стимулира гърдите, и никакви добавки.

# 88
  • Мнения: 46
Чаено момиче и при нас е така. Ние сме на 19 дена, но имаме колики от няколко дни и се напъва, за да освободи газовете. Аз още в родилното попитах кога е възможно да се появят първите колики и педиатърката ми каза, че след 10-тия ден е възможно. Аз й давам Биогая - това ми изписа нашата педиатърка. Поне от тези капки няма болки в коремчето, а и явно освобождава газовете по-лесно.

# 89
Според мен стрия, която се е появила някъде няма да се заличи, т.е. няма как да изчезне. Целулита да, но не и стриите. Може и да греша, дано ме опровергаете.

И аз това се чудех - може ли бебе на 10 дни да има колики?Защото вечер късно и през нощта проплаква, като си изтяга крачката. И отгоре на това с много зор пръцка.

Чаено момиче, и аз така знам за стриите - щом са се явили, няма как да изчезнат, но поне могат да избледнеят!!!

Колкото до коликите, моята бебинка е същата: от време на време прави едни измъчени муцунки, изпъва крачета и проплаква ... попръцква ... Когато я гушна с коремчето долепено до мен, след минутки й преминава и си заспива! Като нищо са колики, от лекари знам, че все по-рано започвали при бебенцата!

Общи условия

Активация на акаунт