Коледата на вратата чука, мама ДЕКЕМВРИйка с бебчето се фука

  • 18 715
  • 278
  •   1
Отговори
# 90
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Искам да е само на кърма, но когато изсуче и двете гърди видимо търси още и не мога да не му дам, ако не му дам още поне 20гр не се оригва и търси още, ни иска и да заспи. Иначе пък не плаче като да е много граден, но си личи, че му трабва още. Аз се наливам с течности , но изглежда не е достатъчно newsm78Каво да правя не искам да го отбивам........ Sad

# 91
  • Мнения: 2 149
Значи да почваме с капките и ние...то дори и превантивно да ги даваме, нали нямало привикване към тях, може и да не ги тръшнат колики изобщо като се насити коремчето.
Маринка, като изцоква гърдите нищо ли не изцеждаш след него с помпата? Аз правех така - цока големия син и след това доизцеждам, кърмата може да стои около 3 часа на стайна Т, може и в хладилника на вратата 24 часа. После на водна баня /в гореща вода да се загрее/ и като цока каквото цока му додавам предишната кърма. Така дефакто няма да даваш АМ никакво - то е по-сладко, по-калорично и не че е трагедия, но е по-добре да не го даваш щом имаш мляко. Ако се храниш и пиеш сок, вода, чай, ще си имаш кърма, не го мисли! Не го превръщайте в някаква фикс-идея, за да не психясате - тялото ви отделя толкова кърма, колкото трябва.

# 92
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Хи хи права си, но досега не съм цедила след кърмене защото като стисна и виждам, че нищо не е останало, но сладващият път ще пробвам и дано да доизцедя нещичко за малкият лакомник. Hug

# 93
  • Мнения: 2 149
Маринка, ами на ръка не става, с помпата започваш след кърмене - упорито и лека полека, да видиш, че ще изкарваш и ти 10-20-30 мл, в рамките на 15 мин може би. И после му буташ пак същото меню, няма да свиква с десерт я! Joy

# 94
  • Мнения: 12
Елмина- миличка още мъничко, пък току- виж били истински тези контракции  Hug

Незнам какво да ви кажа с това цедене, аз май не съм добра майка- от зор да виждам колко я изяла почти я отбих от гърдите ми! Все се цедя и буболечето свикна на лесното с шишето и сега гледай как само ми реве на гърдата и не иска да суче, много съм тъжна -слагам я непрекъснато на гърда и няма ефект почти  Cry тези дни няма да и давам шише- да видим като и огладнее дупето дали няма да засуче, хич не ми се иска да прибягвам до крайности, ама няма как!

latka- добре си си дошла при нас в отбора! Heart Eyes

# 95

Незнам какво да ви кажа с това цедене, аз май не съм добра майка- от зор да виждам колко я изяла почти я отбих от гърдите ми! Все се цедя и буболечето свикна на лесното с шишето и сега гледай как само ми реве на гърдата и не иска да суче, много съм тъжна -слагам я непрекъснато на гърда и няма ефект почти  Cry тези дни няма да и давам шише- да видим като и огладнее дупето дали няма да засуче, хич не ми се иска да прибягвам до крайности, ама няма как!


Орлина, и ние имахме такъв период с цедене, защото ме беше разранила малката. Но беше за кратко и после успяхме да се върнем към нормалното сучене. Малко трудно беше отначало, защото по-леко се суче от шише, но с повече търпение и постоянство ще си дойде всичко на място, сигурна съм!!!  newsm10 Не се отказвай, има още време преди да се отучи да суче от гърда. Стискам палци да успееш!!!

# 96
  • София
  • Мнения: 159
Да се отчета че нямам много време за писане. Crazy

На 08.12.2008г в 14.25ч се роди моята дъщеричка Андрея с завидните мерки 4000гр и 51см. Термина ми беше на 03.12.2008г.
Девойката определено не искаше да излезне сама и се наложи малко да я предизвикаме. Раждането мина много бързо, като за първо дете.
След като ми сложиха някаква таблетка вагинално в 9.30ч, в 12.00ч получих контракции на 3-4 мин. в 13.00ч ме сложиха в предродилна зала и за няма и час и половина девойката изрева, дори не се наложи упойка, когато я поисках беше късно.
Много съм благодарна на докторката, която не се отдели от мен през цялото време. Родих в Шейново с избор на екип, останах малко разочарована от условията.
Беше лудница и нямаше свободен вип. Но за мен по важно беше, че всичко мина бързо, лесно и с няколко шева  Grinning
Андрея е доста лакома и много жизнена.
Дай боже всеки му такова дете.

# 97
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте мамита  Simple Smile

Честито на патерица насички рожденички    bouquet

Колко много нови бебенца има - да са живи и здрави да радват щастливите родители, а на мамите бързо възстановяване Simple Smile
Ние вчера станахме на цял един месец  Grinning
Благодарим за поздравленията, да ви се връщат хубавите пожелания  Hug

Иначе онзи ден бяхме на първа консултация, а днес ни гледаха в Токуда.
Мишлето е станало 4,610 и 55 см (от 3,490 и 52 см при раждането)  Laughing явно добре си е похапвал човека  Rolling Eyes

Някой питаше кога се възвръща теглото от раждането - ние спаднахме на 3,290 на втория ден след раждането, а ни изписаха на шестия ден 3.430 - почти колкото се родихме. Така че е строго индивидуално, по книжките пише че до втората седмица се очаква да се възстанови теглото. Но нали знаете, че кантара е от значение, трябва да се следи на един и същи. Така че може да има голяма разлика между кантара в родилното и този при личния лекар.

Санчес - най-често обрива по бузките е от претопляне, дали не я обличате/завивате много малката принцеска?
При нас се появиха няколко пъпчици, след като го оставях баба мъ да го гледа и тя така го беше увила горкия...

За коликите срок няма - може да започнат и веднага Wink Заради незрялата храносмилателна система - в момента в който попадне храна в стомахчето може да започнат проблемите. При нас започнаха към 10-тия ден. Днес лекарката ми каза, че освен постоянния плач и свиването, друга форма на проявление на коликите е постоянното пъшкане и напъване... При нас това продължава от едното хранене до другото, когато пълним памперса с артилерийски залп...  Crazy Laughing

При мен кърменето от двете гърди даде резултат и ми се увеличи кърмата след 2-3 дни, инзче ние имахме първата "криза" около 20-тия ден. За сега мисля, че я преборихме успешно.
Момичета, не прибягвайте до адаптираното мляко без основание - кърмете често (на 2 часа, ако нямате колики и по-често), давайте двете гърди на всяко хранене, като на следващото кърмене започвайте с втората. Хапвайте храни за стимулация(аз пия чай, бирена мая, много течности и разнообразна храна, сурови орехи, овесени ядки...), цедете се след кърмене Simple Smile
В природата такова нещо като нямам кърма почти не се среща - тя се регулира според нуждата на бебето -ако суче често и 'изпива всичко", гърдите ще започнат да произвеждат повече, за да му покрият нуждите. Упорствайте Simple Smile
Стискам палци Wink
Хайде стига толкова от мен.
Усмихнат ден на всички   bouquet

# 98
  • Мнения: 67
Здравейте, мами! Честито на всички нови мамчета! newsm51
Внимавайте с гостите на Игнажден, какъвто човек ви влезе пръв в къщата такава ще ви е годината!У нас още никой не е дошъл, и май няма да дойде не броя татето и баткото, те са си от къщата.
Да ви разкажа за раждането, че ще "го забравя" беше преди цели 17 дни Joy
Ако си спомняте първо мрънках да родя след първи, та да съм платила сметките, е платих ги и на втори цял ден, когото срещна мрънкам, че искам да родя на 3 или 4, ако ли не след никулден да не пропусна рибата.Вечерта на същия ден си взех детето от детска и се прибрахме, а таткото готвеше поръчаното от мен меню:пържен салам камчия /това не го бях яла от детските си години/ с  пържени картофи, това му бях поръчала, особено салама, зверски ми се ядеше точно такъв.
към 8 и 30 тъкмо сядаме на масата и хоп контракцийка, ама стабилна, засичам аз - на 5 мин.опа така в продължение на половин час.Татито изтръпнал си върна ракийката в шишето и гледа като застрелян , баткото си яде и не усеща, че се задава екшън.Отидох до 00 и видях нещо кафяво на превръзката явно тапата, а контракцийте си продължават.Обадих се на доки дадох на мъжете 10 мин да ядът, а аз си хвърлих душ и потеглихме, за шофирането на тати няма да говоря.Тъкмо слизаме и аз свалям гащи и пишкам до колата, за ужас на мойте хора, ама не можех да търпя.   Прегледаха ме 1 и половина разкритие, контракцийте отново но 5мин. , решихме с доктора да остана в отделението за да не разкарвам мъжа ми с детето през нощите.
Заведоха ме в стая и като се почнаха едни конракции към 11 и 30 вече бяха но 2 и половина минутки и 6 см. разкритие.Направиха ми тоалет,  клизмата както си трябва и ме свалиха в предродилна зала, докторката дойде почти веднага.Биха ми две болкоуспокояващи и ми включиха система, ама не запомних с какво та да съм си почивала между контракциите, ама това ви казвам е невъзможно.Първо бебка трябваше да се извърти , че дупето й беше много в дясно та това ме поизмъчи и другото си го знаете"напъвай, напъвай.... " съответно моя отговор беше "не мога " ама си напъвах де, само дишането ми не беше най-правилното, ама какво да се прави, може би с третото вече ще съм се научила Wink И ето, че най-накрая казаха, че главичката се показва и трябва да напъна силно и продължително. Е  тук вече се изложих напъвах ама с главата и доки трябваше да ми натисне корема за да помогне на бебка, че тоновете й  станаха по- разредени и благодарение на мен самата имам три конеца, а около очите ми имаше безброй червени кравоизливчета, ама това изобщо не ми направи впечатление, защото ми показаха моята прекрасна принцеса. Изглеждаше прекрасно /защото баткото след 14раждане часа беше лилав и много сгърчен/И  след това всичко беше перфектно, тя си беше с мен в стаята до края на престоя ни.Това беше моето раждане в общи линии,силните болките бяха по малко от 2 часа , но определено са търпими, по-голямо е нетърпението ни да си видим слънчицата и да се уверим,че са живи и здрави!
Познайте какво си поръчах на другия ден за ядене, ами салам камчия естествено Joy Joy Joy
Малко дълго стана простете, ама като се върнах назад осъзнах, че това е втория най-хубав момент в живота ми, който си заслужава човек да изживее.
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ МАМИ В ОЧАКВАНЕ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ СКОРО И НАСЛУКА Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed newsm30 newsm51

# 99
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета.
На мен днес ми е ден за почивка май - нищо не ми се прави, стоя си и си блуждая.

Кока,  много интересен разказ за раждането ти. Дано на всички, които очакват още своите съкровища като мен да е леко и безпроблемно раждането.  Hug

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Много се извинявам,че нахлувам в темата ви но искам да помоля plam_да си изчисти входящата пощенска кутия на личните съобщения.
Пак много се извинявам. Praynig

# 101
  • Мнения: 688
Здравейте!
Колко много бебчета имаме вече Heart Eyes. Честито на всички, да са им живи и здрави бебоците!
Аз продължавам борбата с кърменето. Давам вече и от двете гърди, но понякога той така изсмуква всичко че едва успявам да изцедя и 10мл. от една гърда. И имам въпросче - трябва ли задължително да се цедя след ядене, въпреки че чувствам че гърдите са празни?
Пия чай лактогонен и против колики - дано помогне и съм на храни не образуващи газове.
Моя гладник обаче все е гладен и все си отваря устата и търси мляко, а пък често след хранене връща по малко - дали не преяжда  newsm78
А за спането ами случва се и по 7 часа да си спинка, аз не го будя, но се страхувам че това е дълъг период през който гърдите не се изпразват. Чудя се какво да правя, ако се изцедя - знам ли кога ще се събуди и ще трябва с биберон да му давам вместо да си суче.

# 102
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте!
Колко много бебчета имаме вече Heart Eyes. Честито на всички, да са им живи и здрави бебоците!
Аз продължавам борбата с кърменето. Давам вече и от двете гърди, но понякога той така изсмуква всичко че едва успявам да изцедя и 10мл. от една гърда. И имам въпросче - трябва ли задължително да се цедя след ядене, въпреки че чувствам че гърдите са празни?
Пия чай лактогонен и против колики - дано помогне и съм на храни не образуващи газове.
Моя гладник обаче все е гладен и все си отваря устата и търси мляко, а пък често след хранене връща по малко - дали не преяжда  newsm78
А за спането ами случва се и по 7 часа да си спинка, аз не го будя, но се страхувам че това е дълъг период през който гърдите не се изпразват. Чудя се какво да правя, ако се изцедя - знам ли кога ще се събуди и ще трябва с биберон да му давам вместо да си суче.

Бебока може да суче и без да го будиш Simple Smile Аз така през нощта го взимам за кърмене преди да се е разплакал, за да не се разбужда.
В общи линии, ако минем 4,5 часа гледам да се кърмим  Peace Иначе се буди озверял от глад и плаче много, а така проспиваме цялата процедура  Peace Не е нужно да се цедиш, ако усещаш гърдите празни, поне аз не го правя Wink
Мисля, че за такова малко бебече като вас 7 часа са доста време  newsm78

# 103
  • Мнения: 781
Честито на всички мами с бебоци.

Ние от днес сме у дома. Чувствам се добре. Бебето -също. какта е в еуфория и купона е голям! Тия дни ще пиша повече Simple Smile

# 104
  • Мнения: 56
 Здравейте момичета!Влизам да се похваля че на 15.12 в 23.55 се роди моята малка принцеса Дая.3200кг 49см нормално раждане.

Общи условия

Активация на акаунт