Париж

  • 119 555
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Няколко конректни питанки имам, ще бъда благодарна, ако някой може да ми помогне.

1. Очертава се да сме в Париж на 14-ти юли, националният празник на Франция (плюс няколко дни преди и след това, общо 7 всъщност). Има ли нещо, което ще ме посъветвате да планирам (или съответно да НЕ планирам) за този ден? С две деца съм, на 5 и на 7 години.

2. Много се чудим дали да вземем рент-а-кар за придвижването там. Ще бъдем при познати, които живеят далеч от центъра и от една страна децата ще се изморяват в транспорта, колкото и удобен да е той (ползва се автобус и метро, за да се стигне от квартала до центъра).
От друга страна - не знам как е положението с паркирането в центъра и задръстванията, защото поне в няколко от дните ще скитосваме там и ако ще трябва да обикаляме часове наред да търсим място за паркиране, и/или да плащаме някакви безумни цифри за паркинг, или да висим в задръствания, леко се обезмисля начинанието.
===
4. За единия ден се чудя между:
===
- парк France Miniature (за него нищо не съм чела още, освен какво представлява)
Мария.Ст - аз бих ти препоръчала да избягвате района около Шанз-Елизе на 14ти юли - обикновено го отцепват още в ранни зори, а ако искате да видите военното дефиле, ще трябва да седнете да чакате от 6 сутринта за места, от които да може да видите нещо. За мен лично си е загуба на време.  Peace. Останалата част на Париж е ОК. Пък и голяма част от парижани се изнасят от града през юли и август, та лятото няма много тълпи (само от туристи  Wink).

За паркирането в Париж вече са ти казали - места няма, паркира се броня до броня, а паркингите са сравнително скъпи. Задръстванията са почти непрекъснати. Ако познатите ви живеят на до 30-45 минути с транспорт, наемането на кола не си заслужава (ние, например, всеки път като ходим в Париж с кола, паркираме в крайните квартали и после се придвижваме пеша или с метрото).

France Miniature е забавна - представи си голям парк, в който има множество макети на основните градове и забележителности, църкви, селца от различните региони. Също може да си вземете сандвичи за пикник и да се разхождате на спокойствие. Минусът е, че е далече и без кола е сравнително трудно да се стигне до него. Пътува се с влак от гара Монпарнас (посока Рамбуйе) за около 45 минути и после още 15-20 минути с автобус.

Ditta май питаше за магазини за играчки - най-известните са La Grande Recré, Fnac Eveil et Jeux, и разбира се - Toys R Us.

# 706
  • София
  • Мнения: 3 880
Мария, виждам, че си питала за рент-а-кар. супер удобно е, но имай предвид, че излиза скъпо да се паркира.
безплатни улици за паркиране в центъра като у нас няма, всичко е "синя зона" и паркинги. един час е около 2,50 Евро.
онзи ден се върнахме от Барселона, където 7 дни ползвахме рент-а-кар и колата се оказа най-големия ни разход, за паркиране разходите ни не падаха под 35 Евро на ден.

# 707
  • Мнения: 3 506
Lana, Роца, Aurora, благодаря за отговорите   bouquet

За рент-а-кара сигурно няма да се откажем от него, познатите ни живеят на поне 50 минути от центъра /без деца/, което с деца сигурно ще дойде към час. Като се добави и смяната на 2 превозни средства, няма да е лесно да влачим децата по транспорта, който /по спомени/ хич не е празен, т.е. и там не е ясно ще могат ли да седнат и т.н. А като се добави и таткото, който в първия случай, в който трябва да носим някой от дечковците, ще се нервира максимално.. май по-добре да не рискуваме.
Мисля си обаче, така като ви чета, за някакъв междинен вариант - да паркираме на удобно (и безплатно, или поне на по-нормална цена) място в близост до метростанция и после с метрото. А в дните, в които излизаме извън Париж или поне извън центъра /Cité des Sciences et de l'Industrie, Дисни, Версай/ + от/до летището - с колата.

Казваш, че се намират такива места за паркиране, Роца?

И пак във връзка с колата питане - има ли във Франция специални изисквания към детските столчета? Предполагам, че са задължителни, но може ли да са от тези най-малките - които са без облегалка?

# 708
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Мария.Ст, места по улиците се намират, макар че понякога се налага да се повъртите 15-20 минути (стигали сме и до 40  ooooh!), докато намерите. Плащането се извършва с карта Paris Carte, която се купува от баровете/магазините за цигари (bureau de tabac) и струва 10 до 30 евро. Тази карта се пъха в паркометрите на улицата. Тарифите за паркиране са 1 до 3 евро на час в зависимост от зоната (най-скъпо е в центъра). Паркирането по улиците се плаща делнични дни и събота от 9 до 19ч, безплатно и в неделя и нощем, както и месец август (някои квартали). Има и безплатни места по улиците, но те са кът. Подземен паркинг излиза около 2,50 евро на час, като в зависимост от продължителността на престой цената пада. Но пак излиза към 20 евро за 12 до 24 часа.

Столчетата за кола са задължителни. Най-малките по размер, обаче (тези без облегалка, водят ги група 3) са за деца над 7 години или над 25 кг. За по-малки деца изискванията са за столчета с облегалка, група 2/3. Но те пък са с големи размери. Проверете дали при наемането на кола, ще може да наемете и столче, ако не се лъжа някои компании предлагат тази услуга.

# 709
  • София
  • Мнения: 9 979
Maria, ще чакам специално отзиви от Cité des Sciences et de l'Industrie, най-вече по отношение на децата и снимки, разбира се Simple Smile

Роца, заслужава ли си отиване до замъка Рамбуйе, не успяхме предния път и аз все още страдам  Sad

Проверете дали при наемането на кола, ще може да наемете и столче, ако не се лъжа някои компании предлагат тази услуга.
Предлагат, и то различни размери...не би трябвало да е проблем.

# 710
  • Мнения: 3 506
Роца, още веднъж благодаря за подробните разяснения. Ако правилно те разбирам, дори в по-отдалечени от центъра места паркингът се заплаща /макар и на по-ниска цена/ и е трудно да се намери място? Ако е така, пак ще го мислим това с колата...

И един въпрос по български Mr. Green Заяждат ли се по темата за столчетата? Ако ни спрат, и 5 год. ми дете е на седалка без облегалка, непременно ли ще се вкараме в приключение или както дойде?
Може да се вземе от рент-а-кара срещу 7Е на ден на столче, но честно казано ми се свидят, особено добавени към всички останали разходи по пътуването...

Lana, ще пиша после. Надявам се да им хареса на децата там - от това, което чета, нещата изглеждат много добре. Едно от малкото места, за които не прочетох нищо негативно.

# 711
  • Мнения: 3 241
Мария и аз ще се намеся за столчетата - права е Роца - трябват си. А за заяждането - трудно е да се отговори.
Мен са ме спирали с дете на 5 с такова столче и много подробно инспектираха всичко. Нямаше проблеми може би и поради факта, че се направих, че не говоря много френски Simple Smile Но тук обичат да контролират и никога не се знае.

За колата наистина си помислете добре. Трафикът в Париж е тежък наистина и се шофира доста агресивно, друг тип агресивно на София имам предвид Simple Smile И ако спрете някъде после пак ще трябва да се връщате до там да си вземете колата Sad
Но ако имате деца в количка - градския транспорт не е решение -има много стълби!

# 712
  • Мнения: 1 546
Роца -   bouquet Обаче не видях Toys R Us да имат магазин в Париж или бъркам? newsm78 Можеш ли да ме упътиш горе-долу къде да го търсим? Simple Smile

# 713
  • Мнения: 3 241
Има на Дефанс, на последния етаж.
Сигурно има и на други места, ще погледна Simple Smile

# 714
  • Мнения: 3 506
Ивенце, не са в количка, на 5 и 7 са, но подозирам, че стъпалата ще са си същото препятствие за нашия отбор след цял ден ходене  Simple Smile

За шофирането нямам притеснения, единствено за паркирането. Имаме още малко време да го поумуваме.

Благодаря ти за мнението   bouquet

# 715
  • Мнения: X
Здравейте,

Завърнахме се днес след 5 дни в Париж. Програмата беше претъпкана до дупка, но видяхме всичко набелязано. Прекрасен град, в който ще се върна за 3-ти път.
Съветвам да си купите задължително Париж Пас- спестява много пари.
Ние си купихме и 5 дневна карта за транспорт за 28 или 29 евро. Ползвахме изцяло метро и така си спестихме много време и мазоли по краката. Единствено до Версай си купихме допълнителни билети, защото е в зона 4 (или 5  newsm78).
За Версай си отделете 1 цял ден от рано сутринта. Препоръчвам да си наемете голф количка (30 евро на час) или да ползвате влакчето. разстоянията са огромни и няма да смогнете да видите всичко ако ходите пеша.
За мен Айфеловата кула не си струва чакането и нервите, но за сметка на това препоръчвам да се качите на Триумфалната арка.
За Орсе ви трябва минимум 1/2 ден и си струва ако харесвате импресионисти. Невероятни картини. Задължителен за мен е Оранжери - 8 огромни пана на Моне (Лилиите).
Лувърът - и цял ден няма да ви стигне, така че най-известните неща могат да се видят за 2-3 часа.

Беше пълно с руснаци и американци - и двата вида яко досадни. Сървиса на французите е под всякаква критика, но го преживях след всичко видяно.
Ако имате въпроси съм насреща.

# 716
  • Мнения: 4 422
Добре дошла!
И аз смятам да се върна в Париж и да заведа децата.  Peace За Айфеловата кула наистина голямо чакане и нерви особено с руснаците отвратителни са  Twisted Evil Но пък горе беше много красиво.
Съжалявам ,че не разгледах градините на Версай,благородно ти завидях.  Grinning

# 717
  • Мнения: 119
Нормално ли се завърнахте ?
Заради днешната стачка на въздушния контрол бяха отменени 80 % от всички полети до/от Франция и тези до съседните държави за които се лети над френското въздушно пространство ( например връзките между Италия и Испания).
Утре стачкуват италианците и  пак ще е кошмар. Отново ще има много отменени полети.

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 21:19 от mallkata

# 718
  • Мнения: X
Нормално ли се заърнахте ?
Заради днешната стачка на въздушния контрол бяха отменени 80 % от всички полети до/от Франция и тези до съседните държави за които се лети над френското въздушно пространство ( например връзките между Италия и Испания).
Утре стачкуват италианците и  пак ще е кошмар. Отново ще има много отменени полети.


Аууууууууу ужас, явно сме минали на косъм. Полета ни закусня с 30 мин. и казах че е точно заради стачката.

# 719
  • Мнения: 166
Здравейте,

Завърнахме се днес след 5 дни в Париж. Програмата беше претъпкана до дупка, но видяхме всичко набелязано.........................
...........Ако имате въпроси съм насреща.

Добре завърнала се!
С трансфера от Бове и обратно - рано сутринта (ако сте били с Wizz) имахте ли проблеми? А случайно да забеляза дали на летището има възможност за ползване на принтер?
И ако не е много нахално от моя страна, дали можеш да постнеш програмата си от пътуването.
Ние сме от 8-ми за 7 дни и умувам как да комбинирам забележителностите.
Голф количките във Версай откъде се наемат - близо до входа ли? И ако сте ги ползвали - на същото място ли се връщат или има и други паркинги (ще ми се) Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт