Машина за хляб - 13 част

  • 86 246
  • 997
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 776
Vivian*, дай, моля, повече подробности. Точната рецепта, на каква програма /колко време е цялата/, кога махна бъркалките, вади ли тестото или просто намушка паричката вътре?

# 76
  • Мнения: 389
Vivian*, дай, моля, повече подробности. Точната рецепта, на каква програма /колко време е цялата/, кога махна бъркалките, вади ли тестото или просто намушка паричката вътре?

Рецептата е като за обикновен хляб, в който маята е заменена със сода.

Ето я:

275мл вода
500г брашно
1 ч.л сол
1/2 ч.л захар
1с.л олио
1ч.л сода за хляб

Пуснах го на програма месене и втасване, която ми е към час и половина. Знаех, че няма какво толкова да втасва, но и без това приготвях ястията, та тестото си почиваше на топло докато мога да му обърна внимание  Wink.
След като приключи програмата, извадих бъркалките и сложих паричката. Мислех да го пека във фурната, но реших да не се усложнявам и го включих на програма Печене, която ми е 10 мин. Пусках я 3 пъти, т.е за 30 мин. се опече. Много хубаво стана.

# 77
Здравейте от половин година имам машина  (alaska), аз и семейството ми ядем основно хляб от нея. През коледните дни се зачетох  в нета за вредните храни и се натъкнах на това   http://gorichka.bg/index.php?p=26&l=1&id=451 Търсих модел  без тефлонирано  „казанче„ (например от неръждаема стомана), но не открих. Някой  знае ли за такава машина ?


EDIT: Извинявам се за спама, @ polin_a, първо проверих в големите вериги хипермаркети за техника, но не открих машини за хляб без тефлон, след това българските интернет магазини - пак без резултат. За това питам тук форума с най много информация за машините за хляб дано, някой ми помогне.
        Аз нито печеля нито губя от разпространяването на информацията за тефлона и нямам намерение да убеждавам никого в нищо.
        Но не разбирам защо се заяждаш с мен аз с нищо не съм те предизвикал.
        Все пак не ми се ще да дразня никого за това ако някой може да ми помогне моля изпращайте ми лични съобщения. Благодаря на всички.

пп. Весели празници

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 15:32 от divo

# 78
  • Мнения: 9 776
divo, отиваш в първия магазин за ел. уреди и казваш какво търсиш.
И айде някъде другаде си пускай информацията Stop. Тука темата е друга.

# 79
  • Мнения: 7
tova e adresa na serviza za hlebopekarna mulineks gr.Varna ul.P. Slaveikov 46  BG Serviz OOD dano sam pomognala Peace

# 80
  • Мнения: 7
kozunaka ne mi se poluchava ne e dostatachno sladak a kato sloja poveche zahar ne buhva  chef

# 81
  • Мнения: 9 776
Момичета, предлагам ви една страхотна рецепта, която в оригинал е за багети, но аз направих хляб. "Откраднах" си я от рецептите на Котка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277088.45. Благодаря и от сърце Hug!
 И малко обяснения как процедирах с машината:
Най-напред налях 200мл мляко, прибавих солта, меда, маслото, нарязано на парченца, защото тъкмо го бях извадила от хладилника и не ми се чакаше да омекне и най-отгоре брашното и 2 пълни супени лъжици зелена суха подправка /мисля че беше магданоз, но може и друго, каквото имате/. Размих половин пакет жива мая в останалите 50мл топло мляко и излях върху брашното. Пуснах машината на основната програма с времетраене 3 часа и докато се оформя топката, изсипах вътре на око сирене, но не много, може би 50г натрошено на едро. Искам да кажа, че бухна до горе и се получи любимия ми голям размер Mr. Green. Не можах да извадя хляба веднага след края на програмата и като отидох после, вижда се и  от снимката, че беше доста опечена кората, но за учудване приятно леко хрупкава и в същото време мекичка. Друг път кората ми става доста твърда, особено долната и даже понякога ми се е случвало трудно да срежа хляба до долу /независимо, че е бил почти бял след изпичането/. А сега направо бях много приятно изненадана. Дали се дължи на маслото newsm78? И друг път съм го използвала като мазнина, но като сега не ми е правило такова приятно впечатление. Препоръчвам рецептата горещо Peace.





# 82
  • Мнения: 5 873
polin_a,мерси за рецептата.Ще се възползвам от нея още утре. Hug

# 83
  • Мнения: 6
    Благодаря ти      didinkaaa    за информацията за сервиза  във Варна .След почивните дни ще си занеса хлебопекарната на ремонт и надявам се отново да си похапваме хубав хлебец:)))  chef

# 84
  • Мнения: 7
shte se radvam ako sam ti pomognala krisanka samo che na men kozunaka ne mi se poluchava   chef newsm78

# 85
  • Мнения: 6
didinkaaa,аз веднъж правих козунак и беше страхотен,следващия път пък не ми се получи:))От майка ми знам,че не трябва да се слага много захар на козунака,защото не се получава.
Желая успех следващия път  chef

# 86
  • София :(
  • Мнения: 215
  Взех и здравето днес на моята машинка, но нали за новогодишния купон ми поръчаха да осигуря хляба   chef hahaha, Първо меси тесто за Солената корона на Котка,   bouquet, страхотна вкусотия, че и красива, после тесто за кашкавалени питки, сега втасват милите, а в машинката е зареден Хляб с домати и маслини на Умбра, също много вкусно и красиво творение,   bouquet, а за последно ще си забърка и един обикновен хляб, че и домочадието иска да яде  Joy Като приключа, ако някъде не стане фал, ще покажа и снимки, че е грехота да пазя такива вкусотии само за себе си.
  Хубави дни и весели празници ви пожелавам и много вкусни хлебни произведения  Hug

# 87
  • Мнения: 5 873
  Взех и здравето днес на моята машинка, но нали за новогодишния купон ми поръчаха да осигуря хляба   chef hahaha, Първо меси тесто за Солената корона на Котка,  


хахах,и аз така. Grinning

Правих Солената корона на Котка.Потвърждение от цялото семейство,че и от ненадейни гости Laughing-страхотна вкусотия.Благодаря за рецептата.  bouquet

 

# 88
  • Мнения: 3 271
Oт вчера имам машина за хляб, от месеци се каня. Току-що пуснах първия си опит - пълнозърнест хляб, най-обикновената рецепта, която намерих в темичката. Уплаших се от всички негативни отзиви онлайн как не става и се изхвърлят сума хлябове и т.н. Дано да имам късмет  Praynig Взех машината за да ми е лесно, а не да я мисля толкова  Crossing Arms
Здравейте Simple Smile

# 89
  • София :(
  • Мнения: 215
  Ванчето, твоята по-прилича на корона, моята е за недорасла главица май  hahaha, пък и кой знае защо всеки път се получава килната на една страна, но това не пречи да не остане нищо от нея. Ето я и въпросната творба

 и килнатия и вид

 Кашкавалените питки станаха по-скоро питка, че и бързоръкия ми мъж успя да я разтроши докато "помагаше" да я извадя, но замазах пораженията

 пък и както ухае не вярвам някой да придиря на понакърнената и външност  Joy
 Хлябът с маслини и домати още се пече, ако съвсем не съм каталясала, ще щракна и него после.

Общи условия

Активация на акаунт