Нарочно да издереш с бронята си колата на непознат.

  • 12 520
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 576
Видях снимката, не е чак толкова сериозен удара - леко забърсване.
Съжалявам за случилото се, но защо мислиш, че е нарочно??
Представи си някоя некадърна шофьорка бореща се с колата си или някой заспал дедик....
Казвам го, защото когато аз бях начинаещ шофьор имах доста по-сериозни щети, които сама си бях причинила при паркиране и помня какво беше да се мъча с някое тясно място за минаване....

Досега не съм се сблъсквала с подобни изблици на завист спрямо новите коли, които описвате и ми е малко странно и трудно за вярване.
И от познати дори не съм чувала такива неща, като изключим пукането на гуми.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 524
Е, и аз не вярвах да е нарочно - все още си мисля, че е станало при паркиране. Мъжът ми е на друго мнение, мястото оставено от него било за кола и половина - трябвало да си пълен идиот да забършеш колата. Озадачи ме реакцията му, изобщо беше ми жал, тъжно и кофти. Много момичета споделиха за нарочно причинени щети - много простаци явно има.  Confused

Досега не съм се сблъсквала с подобни изблици на завист спрямо новите коли, които описвате и ми е малко странно и трудно за вярване.

И аз не бях - вече вярвам - поради големият брой разкази.

# 77
  • Мнения: 9 990
Или са пубери, или си пречил на някой.Много малко шофьори си дават сметка как спират.Гледат, че са спрели превъзходно, ама само те така си мислят, всъщност сериозно са запушили някой.Дори тези от вас, които тук претендират, че владеят  волана и габаритите.
Особено това с кетчупа си е баш пуберско изпълнение.Гледам ги-ежедневно под балкона ми-омазват нечия кола, слагат гъба с нещо си-дето разяждала и бла-бла.Ай да не разказвам повече, да не давам хляб на незнаещите още гадости.Ма съм се нагледала.Иде от 15-годишните това. Twisted Evil
Налагало се е да излизам "разбутвайки"напред и назад тези, лепнали ми се на милиметри.Аз за ламарини не рева, колкото и да са нови.Не е от злоба, просто-не съм имала възможност да чакам Още половин час да се появи някой и да ме отпуши.И както не съм уила полигон, като нищо мога да отнеса някой стъращ на омпек на някой паркинг-не от злоба.

# 78
  • Мнения: 2 388
А как бихте реагирали, ако се събудите някоя сутрин и видите на предния капак на колата си положени карамфили? Confused

# 79
  • Мнения: 9 990
ми-все с нещо съм провокирал някой за подобна простотия Confused...макар и да не се сещам с какво точно.За спорта кой би се занимавал баш с мене иначе? newsm78
..да отида да пусна жалбица в районното?и те ще го вземат присърце щото Whistling

# 80
  • Мнения: 2 388
Честно казано и нова и стара кола са ни надирали с ключ и други инциденти са ставали.
Обаче това с карамфилите ми остави най - неприятно чувство в сравнение с всичко останало.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 4 230

Особено това с кетчупа си е баш пуберско изпълнение.Гледам ги-ежедневно под балкона ми-омазват нечия кола, слагат гъба с нещо си-дето разяждала и бла-бла.Ай да не разказвам повече, да не давам хляб на незнаещите още гадости.Ма съм се нагледала.Иде от 15-годишните това. Twisted Evil


Чудя се, дали това трябва да е успокояващо или как?
Някой по напред по темата, струва ми се, бе повдигнал въпроса за възпитанието на децата ни и последващите му се постъпки. Или това да бъде нанесена имуществена вреда другиму може да мине за детска заигравка, забава някаква нова, модерна, но невинна?
Естествено, то автокаско всеки вече има, пък и някви ламарини са това, да не носят душа...я. Sick

# 82
  • София
  • Мнения: 1 524
Налагало се е да излизам "разбутвайки"напред и назад тези, лепнали ми се на милиметри.Аз за ламарини не рева, колкото и да са нови.Не е от злоба, просто-не съм имала възможност да чакам Още половин час да се появи някой и да ме отпуши.И както не съм уила полигон, като нищо мога да отнеса някой стъращ на омпек на някой паркинг-не от злоба.
smile3516
Когато платиш яка глоба за действията си - тогава ще престанеш да вършиш дребни хулиганства. Има си ред - викаш паяк и си решаваш проблема, а другият щя плати за паяка след това. Ще го кажа направо - явно не си достатъчно зряла за книжка. Това - нямам време - не е извинение за пред съда, а точно там ще се озовеш, продължавайки да разместваш коли. Много "умно" да се хвалиш, колко си над нещата, всъщност показваш що за човек си.

# 83
  • Мнения: 18
Ей, на чужд гръб и 100 тояги са малко...Всеки има право да се чувства както си поиска по отношение на всекидневните му/и случки. И аз да не съм яла за да си купя кола и да ми го направят този номер и аз щях да "полудея"...Долни типове...ще трошат дето не са купили, пък и нямат доблестта да си признаят що за простаци са. Първата ми кола беше стара и очукана и когато видях, че няма много още да издържи си събрах пари за по-нова кола (не чисто нова, но до колкото имах възможност). Отидох да си я взема от дилъра с много радост и спрях пред банката само за 5 мин. Някой "добре" паркиран до мен връщал назад и обърсал цялата кола и си заминал. Добре, че обаче в САЩ да избягаш от местопрестъплението е с по-голямо наказание от това дето си направил. Полицията веднага взе записите от камерите на банката и го хванаха оня ми ти тинейджър, който бил с на мама колата и се уплашил, че ще го арестуват и мама ще му се разсърди...Колата си я оправих, но това не е отговора на проблема. Хората трябва да са отговорни за постъпките си. Плюс това веднъж нова кола да се удари никога няма да е като нова не зависимо на кой сервиз я караш. Това, че изглежда нова на външен поглед не значи, че е като "нова" отдолу/отвътре.

Към авторката: мъжа ти с пълно право се е почувствал така и аз да бях и на мен щеше да ми е криво и болно за колата. Аз и мъжа ми и двамата сме луди на тема колите ни и много си ги пазим.
Съчувствам му на човека...то пък бива, бива идиотщина, но чак пък толкова не бива. Докато живеех в БГ, имахме микробус за работа и 6 пъти го крадяха и 6 пъти го намирахме по нивя и хамбари около София. Нито е бил нов, нито нищо-просто рекети искаха изнудвачите долни. От тогава съм много луда и предпазлива на тема автомобили. Единият път го откраднаха под носа ни. Тамън излизаме от входа (той беше паркиран пред него) и го гледаме как си потегля пред нас. Хубавото е, че от другата страна на океана полицията е много дейна и дори да стане такова нещо (да чукам на дърво) се намира много бързо.

# 84
  • Мнения: 804
Толкова отвратителни ситуации изчетох  Sick Голееееми сме говеда - българска му работа  ooooh! Не е важно ние да сме добре, важното е комшията да е зле  Peace
И нашата кола драха, после я заляха със използвано за пържене олио - еми оставих петното да стой точно два месеца. Наистина не ми пука, после даже ми липсваше  Mr. Green Но и нашата бричка е стара и трудно ще се впечатля от такива неща, но ако някога си сменим колата и някой я надера или залее с гранясало олио.... Емииии, имам идеи разни  Whistling

# 85
  • Мнения: 9 990
Налагало се е да излизам "разбутвайки"напред и назад тези, лепнали ми се на милиметри.Аз за ламарини не рева, колкото и да са нови.Не е от злоба, просто-не съм имала възможност да чакам Още половин час да се появи някой и да ме отпуши.И както не съм уила полигон, като нищо мога да отнеса някой стъращ на омпек на някой паркинг-не от злоба.
smile3516
Когато платиш яка глоба за действията си - тогава ще престанеш да вършиш дребни хулиганства. Има си ред - викаш паяк и си решаваш проблема, а другият щя плати за паяка след това. Ще го кажа направо - явно не си достатъчно зряла за книжка. Това - нямам време - не е извинение за пред съда, а точно там ще се озовеш, продължавайки да разместваш коли. Много "умно" да се хвалиш, колко си над нещата, всъщност показваш що за човек си.


Пиле, за сведение, не аз трЕБЕ глоба да платя, а паркиралия се неправилно.А паяк ми отказаха, мислиш ли, е ще си дера собствената кола за спорта. LaughingИ не ме плаши със съд-я виж хората карамфили им слагат на колите без проблем, ти за една фаска, брейййй, като ви опре яйцето-мнооого принципни ставате в този форум.Ма на думи сте върха, ако и на дела бяхте-такива истории нямаше да има.
Додо, аз каквото съм видяла-видяла.За възпитание на чуждите деца са ме насолявали, тъй че вее не се меся.Да се оправят.Случвало ми се е катил да ме запуши, а аз да няма как да стигна да прибера децата, паяците идат рядко на повикване, или поне на мое такова.Виж, да сноват и да дебнат две улици по-надолу, за да хванат някой да му вземат на ръка парите-можеееее.ãкала съм над два аса в студ с деца, за да се сети дрисльото спрял пред мен да дойде и после ми вика-кво се нервиш Ма.Еми-следващия път минах леко през него,точно, щото ламарината душа няма.

# 86
  • Мнения: 2 401
А как бихте реагирали, ако се събудите някоя сутрин и видите на предния капак на колата си положени карамфили? Confused

Колко броя бяха карамфилите?  Щото е възможно и това, неволно да си погледнала палаво някой муньо и той да се е впечатлил нещо..  Wink

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 230

Додо, аз каквото съм видяла-видяла.За възпитание на чуждите деца са ме насолявали, тъй че вее не се меся.Да се оправят.Случвало ми се е катил да ме запуши, а аз да няма как да стигна да прибера децата, паяците идат рядко на повикване, или поне на мое такова.Виж, да сноват и да дебнат две улици по-надолу, за да хванат някой да му вземат на ръка парите-можеееее.ãкала съм над два аса в студ с деца, за да се сети дрисльото спрял пред мен да дойде и после ми вика-кво се нервиш Ма.Еми-следващия път минах леко през него,точно, щото ламарината душа няма.

И аз съм изпадала в сходни на описаните от теб ситуации. Запушвали са ме, бързала съм, децата са ме чакали,закъснявала съм. И едва ли е нещо кой знае колко необичайно, което да не се е случвало на почти всеки.
И съм беснеела, и съм ругаела, и съм ритала гуми, за да писне аларма, сълзи са ми прехвърчали от безсилие, звъняла съм по входове и врати - ако щеш вярвай.
Но никога, никога, през ум не ми е минавало да причиня умишлено щета. Мога да се разкрещя и да го навикам после, но не и да посегна на чуждо имущество. Това, че някой е в нарушение не оправдава последващо умишлено или не мое нарушение.
И тук нямат нищо общо ламарините. А това, че ако всеки тръгне да дири саморазправа, чупейки и трошейки, погазвайки обществени и морални норми - на анархия прилича.

# 88
  • Мнения: 12 688
Това с кетчупа даже не е пуберска, а баш лапешка работа. Признавам си, че съм замеряла минувачи с вода, че и с домати.

# 89
  • Мнения: 2 388
Колко броя бяха карамфилите?  Щото е възможно и това, неволно да си погледнала палаво някой муньо и той да се е впечатлил нещо..  Wink

Бих си го помислила минзухар, ако бях шофьорка, но не съм. Само се возя.
Мина ми през ум, че може би действието по някакъв начин да трябва да наведе мисли на приятеля ми, но защо цветя, като в Бургас се забиват кирки?

Четен брой бяха карамфилите и незнам защо, като ги видях и начина, по който бяха сложени предизвикаха у мен асоциация с нещо крайно неприятно. Confused

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 12:04 от palavata_monahinq

Общи условия

Активация на акаунт