Отговори
# 255
  • Мнения: 31
За много години и от нас !!!
С пожелания за много здрави бебчета и усмихнати,наспали се мами!

И ние да се похвалим,че се захранваме и сладко,сладко похапваме тиква и вече ябълка,но май се налага експресно да включим нещо разхлабващо.Ние се движим бавно и  славно,та за това до месцето още не сме стигнали. С водата се  мъчим,но топличка и с лъжичка прекарваме по 20 мл за деня.Все още и Марти не седи стабилно,но когато е подпрян или го придържаш е много доволен.

Преди Коледа ходихме на консултация и за 6-те си месеца сме в нормите 8.4кг,а днес ни боцкаха пръстчето,но дребния бе очарован  от лаборантката и само закачливо се усмихваше. Simple Smile

Празниците изкарахме на гости на баба в София и беше толкова хубаво,докато обиколиш роднини,приятели то почивните дни се изтъркаляли  много бързо и хайде обратно. Sad

 Hug от мен и спокойна вечер.

# 256
  • Мнения: 5 713
Самимами, можеш да даваш свинско:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327659.msg8936011#msg8936011

и още:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276538.msg6972820#msg6972820

където пише, че се въвежда от 8-10мес.

пак за месото:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248629.msg5863273#msg5863273

и последно:
" Месо
- 7.5 месеца е златната среда: според повечето европейски схеми се започва около 6 м., според американските – около 8 м.
- Общото и в двата случая, както и тук, е че преди 12 м. се въвеждат без притеснения основните видове месо (вкл. свинско), както и риба. Всяко месо има предимства в детското хранене и в общия случай няма причини да бъде напълно изключвано.
- По-нетрадиционните видове меса (фазан, гъска и т.н.) се включват не по-рано от 1.5 год. във всички схеми на захранване, както и тук. Това е по повод на една тема наскоро, в която повечето мнения бяха категорично след 3 год."

Аз свинско на Маги дадох след годинка, но явно нещата се менят.

# 257
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Вери, още ведньж благодаря.  Hug Аз уж чета постовете на Косе Босе/за целите теми няма време/, но от зад на пред и явно не сьм стигнала до тях.  Blush

# 258
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Хайде и аз да напиша някой ред в темата преди да се прехвърлим на следващата.
Калина вече е страшно подвижна - пълзи навсякъде и то доста добре, изправя се ако намери нещо стабилно около себе си, не обича обаче да седи, предпочита да е изправена. Проходилка нямам и няма да купувам, че нямаме условия за ползване вкъщи. И аз като Бюти бях повече навита на бънджи, ама като им видях цените /очаквах, че ще са им паднали от времето на Ивайло, когато бяха много модерни и току-що излезли на пазара!/ #Crazy мерака да сложа Калина в такова ми се изпари.
Калина хапва вече и месо. Засега само заешко, по-късно и пилешко ще включа. Малко мудно върви и нашето захранване, ама поне се старае детето. Crazy Водичка пие от шишето, особено ако съм я затоплила преди това.

Ааа, честито на всички именници днес! Да са живи и здрави!  bouquet

# 259
  • Мнения: 5 713
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!  bouquet

Бънджи и проходилка нямам и няма да купувам. Решила съм, че не му трябват, ще ги ползва 1-2 месеца, а и място много нямам. После ще се чудя къде да ги слагам или давам. И активна гимнастика не купихме. По Коледа гледахме уолкърите, но и от него се отказахме.

# 260
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Здравейте!

Отчет от мерки и теглилки Wink На 6,5 месеца Станислав е 7.740 кг и 72 см. -май ще си имам манекен,само че краката му не са от най-правите  Simple Smile
Фонтанелата му е почти затворена(аз се бях стреснала,че се е затворила напълно, но още не е  Whistling ) .
Вече мога да му давам месо, но може би от другата седмица ще е.Още се чудя с какво да започна-заешко не обичам(нали първо аз опитвам после той), ама ще го измисля.С жълтъка и другите неща ще почакаме.
Водихме го на хирург,че има фимоза-леле, онази ми ти докторка като му дръпна изведнъв пишката и цялата я забели.Потече кръв и горкото ми дете рев  Cry Ама поне му мина бързо.Абе днес много си порева-и като му сложиха противохепатитната ваксина , и като му взеха кръв от пръста(а тогава спеше).Сега съм го оставила да спи докато си иска.
Междудругото лекарката каза,че първо ще му избият горните два зъба.Не трябва ли първо долните да са  newsm78
Честит имен ден на всички , които имат повод днес.И честити месечинки.
Хубав и лек ден на всички ви жялаят мама Ели и бебо Слави  Hug

# 261
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Привет и от нас  Hug

Честито на всички именици и имащи повод за празнуване   bouquet

Ние сме добре,Йоана вчера за пръв път се изправи сама до седнало положение,подпирайки се на ръчичка  Crazy , това е нашето ново постижение  bowuu .
Днес ще ходим на имунизация и мерене и по-късно ще споделим ,до къде сме я докарали.Иначе при Йо захранването си върви успешно,за сега нямаме проблеми  Praynig и дано така си продължи.
И аз за сега се въздържам от проходилката и бънджи,няма да взимам  Peace

Айде лек ден.

# 262
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug

Отчет и от нас Simple Smile Днес бяхме на консултация. Марти вече тежи 7600 г и е дълга 69 см  Joy

В събота, по случай навършването на половин годинка, захранихме малкия змей с картофено пюренце Flutter Определено бих казала, че й хареса.

Нова Година и ние посрещнахме самички вкъщи. Мартина заспа към 23 ч и изобщо й не усети гърмежите  Wink

Водичка предлагам, особено интензивно сега, като започнах захранването, обаче не пожънвам никакъв успех  Confused Може да пробвам с някакво чайче, дано повече й се услади  Praynig

За бънджи и проходилка, мисля да ги пропуснем. И без това вече сме се затрупали от бебешки аксесоари. Имам чувството, че нейните неща заемат повече място от нашите  hahaha

Честито на всички именници   bouquet

Целувки на всички и лек ден от нас   bouquet

# 263
  • Мнения: 3 743
Все пак на БГ пазара се предлагат каши от следните зърнени храни  Wink :

"Просо има на БиоБамбини, елда пак на тях и на Хип, Киноа съм намерила на една френска фирма - Babynat (може да се поръча и по нета)."

Мда, обаче тази каша от просо не можах да я намеря никъде във Варна. Не че съм обиколила всички магазини, но в тези с по-богато разнообразие я нямаше.
Елда има и на Хумана с ябълки. Аз мисля от нея да взема /макар че е ориз с елда, т.е. не чиста елда/. Ама ХИП-ските май нещо не ги ядат много бебоците Rolling Eyes
Киноато в Babynat май е доста символично количество. Иначе и аз я гледах Wink


Така, сега за нашите премеждия.
Моята бебка е герой Blush. Издържа стоически без да се разплаче на глад от 24ч до 9,30ч, когато я приеха за сондирането. То трая около 10-15 мин. И двата канала са били запушени. След това, обаче, се предаде малката душичка и плака цял час, без да можем да я укротим Cry. После поспа още един час и тогава анестизиологът ми разреши да я нахраня. След това пак се върна усмихнатото ми съкровище Heart Eyes.
Сега ме притеснява, че на дясното оче пак прави малко гурелчета и не знам дали е нормално. Утре ще бъдем на контролен преглед и ще видим какво ще каже докторката.

Мъжо пък беше командирован да чака за ясла. Записването е минало успешно. Резултатите май месец  Praynig

Вечерта имаше и друга изненада. Дидинка вече си има и второ зъбче tooth

Честито на имениците!

# 264
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Gali80  Hug за смелата принцеска, стискаме палци за приемането и в ясла. Ти откога мислиш да я пускаш?
На Хумана елдата освен с ябьлки има и с круши, двете са млечни. Мисля, че бьркаш за ориза, току що погледнах моята кутия/ вярно, че е Елда с круша/ и никаде не пише да има ориз.  Peace
За Хипските/двете безмлечни/ сьщо няма да се сьглася, яли сме и двете, и много ни харесаха. Явно си е до детето.  Wink

Упс, щях да забравя....Честити на именниците!

# 265
  • Мнения: 3 743
Gali80  Hug за смелата принцеска, стискаме палци за приемането и в ясла. Ти откога мислиш да я пускаш?
На Хумана елдата освен с ябьлки има и с круши, двете са млечни. Мисля, че бьркаш за ориза, току що погледнах моята кутия/ вярно, че е Елда с круша/ и никаде не пише да има ориз.  Peace
За Хипските/двете безмлечни/ сьщо няма да се сьглася, яли сме и двете, и много ни харесаха. Явно си е до детето.  Wink

Упс, щях да забравя....Честити на именниците!

От септември мислим да я пускаме на ясла.

За кашите, моя е грешката Blush: Май съм направила микс от Безмлечна с ябълки /СЪДЪРЖАНИЕ (на 100г прахообразно вещество): Малтодекстрин, скорбяла, фруктоза, оризови стърготини, царевични стърготини,глюкоза, ябълка на прах /5,5г/, витаминна смес (витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенат, витамин В6, витамин В1, витамин В2, фолиева киселина, витамин К, биотин),  железен дифосфат, калиев йодат/ и Млечна с ябълки и елда /Състав (на 100 гр. прах): обезмаслено мляко, люспи от елда 20,8 г, растителни масла, малтодекстрин, ябълка на прах (малтодекстрин, ябълка на прах, оризови люспи), нишесте, фруктоза, глюкоза, калциев карбонат, витаминна смес (витамин С, ниацин, витамин Е, пантотенат, витамин В6, витамин В1, витамин А, витамин В2, фолиева киселина, витамин К, биотин, витамин D3), L-тирозин, железен дифосфат, ванилин, калиев йодат/. Извинявам се Embarassed

# 266
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Gali80, браво на Диди! Малък герой! Да я нацелуваш!  bouquet
Гледах и аз по новините проблемите с това записване по яслите. В Перник още нямаме този проблем, стискам палци и никога да го нямаме. На ясла ще давам Калина месец-два преди да навърши две години. Тогава се и връщам на работа...

# 267
  • Мнения: 92
И ние на Hipp много ги хапваме, много и се услаждат и не съм купувала никакви други, още месо не сме яли, ще изчакам да си навърши 7-те месеца и тогава.

Ние място имаме в къщи колкото си искаш, така че аз съм за и проходилка и бънджи и люлка и т.н. .... все пак това си е моето ангелче и ако за него не си свия малко моите неща няма за кой друг...  Hug

А за яслата съм категорично против  Naughty до навършването на 2 годинки на детенце, то нали затова е 2 години майчинството, а не година и половина или година и три месеца и т.н.

но все пак всеки си знае за себе си... Peace

Хайде честито на именниците....да са живи и здрави и много щастливи....

# 268
  • Мнения: 233
samimami, като питах за месото, забравих да кажа, че бурканчето ми е чисто месо+вода. Идеята е да се добавя в зеленчуково пюре по малко. Аз го деля на 3 порции по 40 гр. Обаче, пише, че се съхранява в хладилник само 2 дни. Т.е. 1 бурканче мога да ползвам само 3 последователни дни, ако не искам да хвърлям остатъка. Затова питах дали е ок да го давам 3 дни поред. Simple Smile Като почна да си правя сама месото, няма да ги има тези проблеми сигурно Wink

Кашата от просо за мен (и Мишел, разбира се) си остава най-вкусната.  Peace Действа разхлабващо, особено в началото на захранването, когато често бебчовците страдат от запек.   

Мира, не знам колко струва в БГ едно бънджи, но няма да се изненадам, ако тук са по-евтини.  Crazy Вчера намерих на Линдам (Инче, май е като вашето) едно за 30 евро, с намаление беше, но в немски сайт. Днес ще наддавам за едно в местен аукцион. Да се надявам, че ще го спечеля и така ще ми излезе общо взето без пари Wink Ако не, ще купя онова немското.  Peace

Atina_Eli, можеш и с пуешко да започнеш, като не ти харесва заешкото Wink А защо първо ти трябва да го опитваш? Може пък на детето да му хареса заешкото.  Laughing Аз много рядко опитвам пюрета. Само ги пробвам дали са достатъчно топли. Иначе, всички пюрета са ми безвкусни - като няма сол и подправки.  Sick Чудя се как ги яде мойта мома.  ooooh!
Иначе, за зъбчетата, няма стандарт. На някой бебчета им избиват дори първо кучешките. Е, това са изключения, разбира се. Важното е да са здрави!

Вери, защо избрахте котенце, а не кученце?  Laughing Маги харесва тях повече ли?

Гали, дано вече да нямате проблеми с оченцата!  Hug

Извинете за невежеството, ама кое име празнува днес?  Embarassed Утре знам, че беше Иванов ден, ако не се лъжа....  newsm78

# 269
  • Мнения: 3 743
Фоксмама, права си, че всеки знае себе си. Ако мъжът изкарва по-голямата част от семейния доход, аз така и до 3 години мога да я гледам. Но при нас не е така Naughty. Все пак, не мисля, че яслите са обществено опасни  Rolling Eyes

Бюти, днес е Йорданов ден /Богоявление/

Общи условия

Активация на акаунт