Отговори
# 270
  • Мнения: 510

 Здравейте и от нас!
Честит имен ден на Йордановци и Йорданки!(и баща ми в това число- да е жив и здрав!)
Гали, Hug Hug за малкия герой..Много добре се е представила! Дано вече всичко дае зад гърба ви!
 Аз днес се опитах да изведа малкия,ама стигнахме само до края на блока и ...кръгом Rolling Eyes Ми то голям вятър, голямо нещо... cold Идеята ми беше да пресека улицата и да вляза в магазина, ама айде друг път Laughing
 Даа, захранването ни е цяло представление..Но пък на 2 пъти се изака в гърне- аз го слагам само сутрин,че през деня ме домързява Embarassed И ни дадоха 1 стара проходилка-слагам го в нея за 20-на мин на ден и той много и се кефи.Като вземе да подскача и се движи.Абе за разнообразие върши работа.
 Сега остава и да зготвя, че мъжа ми е заръчал... Blush

# 271
  • Мнения: 92
Вери и ние си имаме коте ама, тя е при нас още преди да се роди бебка - не можах да се разделя с нея, и така си ги гледаме до днес... Муката (котката ни) е най-доброто същество на целия свят - никога не одраскала, някой никога не е съскала, дори и ревност не е проявила когато не и обръщахме много внимание първите месеци .... аз затова много си я обичам като мое си детенце...  Hug

ето я и нея също много, много искам и лабрадор...обожавам ги тези кучета.. Peace

# 272
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас

Честито на празнуващите и именниците днес да сте живи и здрави   bouquet

Gali80 - радвам се че всичко е минало добре при вас целувки на Диди

Sleeping Beauty - цените на бънджитата са около 50-60лв.средно има и по-скъпи аз на Диди преди 6г. съм го купувала от илиенци и беше 30лв. За месните пюрета знам че се редуват със зеленчуковите ,но незнам дали е проблем да се дават по начесто  newsm78.

Това е засега от нас . Лек ден

# 273
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 057
Ами Бюти, ние имаме една игра-сяда Станислав на столчето за колата или за храненето(зависи къде го сложа) и му показвам купата с пюрето и лъжичката.И ако се намръщи вземам другата лъжичка и си гребвам малко,ама трябва да я изям,щото много хитро това дете-гледа дали е пълна или не и после и той почва да яде.Всичко съм обърнала на игра само да има мир и разбирателство и да яде.
Гали, надявам се, че Диди вече ще е добре и никога повече няма да и се случват такива премеждия.
Станислав съм го сложила да спи в 13:30 и още спи, само от време на време проплаква, ама явно много го боли детето.Даже имаше и кръв като сменях памперса и от страх се беше стикал и като се усети гол така ме напика  Joy Нищо, дано му мине по-бързо  Praynig
За ясла съм категорична-няма да стане.Ще го пусна чак като направи 3 години, а ако дотогава си имаме и второ бебе може изобщо да не ходи до предучилищната на градина.
И нашият татко много е навит да му вземем бънджи, ама то до кога може да се използва.Да не е само 1-2 месеца (докато стане на  8-9) и после да се чудя и него какво да го правя ? newsm78
Хайде отивам да будя малчо, че закъснява с половин час за хранене и ще си разбута днес целия режим.
Доскоро!

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 83
Честит празник !!!

Нашето бънджи е за бебета до 12 кг ,а Иво още няма 8кг,а е купено и го използваме от преди месец,месец и половина.

# 275
  • Мнения: 5 713
Вери, защо избрахте котенце, а не кученце?  Laughing Маги харесва тях повече ли?
Маги всичко харесва. Simple Smile На една приятелка се родиха котенца-ангорски. Тя реши да ги даде. И мъжът ми каза ето подарък за Маги за Коледа. На мен много не ми се искаше, защото аз съм по кучетата, гледали сме два кокер шпаньола, едното ражда 2 пъти и съответно грижите аз поемах. С котките не съм кой знае каква дружка. Simple Smile Но ето че си имаме и коте, което като цяло е много кротко- не съска, не хапе, не дращи на посоки. В началото от страх, а и понеже е малко и не си прецени височината, понадраска новите канапета. Сега ги покриваме временно, а на пролет ще ги заменим. Платили сме гаранция за 5 години. Simple Smile Още в началото си намери тоалетната, с това нямах ядове. Но пък реши, че трябва да се катери на елхата и да играе с кабелите на компа. Купихме й една много готина играчка като дърво с 4 клона, от всяко виси топка, която дрънка. Та сега там играе и си пили ноктите. Мъжът ми й върза един кабел там даже.  Joy Като писах, че се възпитаваме, гледаме да я отучим да се качва, където й падне. Малко действам в дисциплината като при кучетата. Не знам дали е правилно обаче. Четох в един котешки форум, че ги оставяли да си лежат и спят, където искат. Е оставих я тази нощ при Маги, но реши, че е време за игра и я събуди. Като огладнее я хващат малко лудите. С децата много се разбира, Ясен определено си го пази. Особено като ревне е първа писта да види какво става.

# 276
  • Мнения: 92
ето малко да се посмеете:
Ирландия - Мечо О’Пух
Шотландия - Мечо МакПух
Англия - Мечо Пуух
Дания - Мечо Пухсен
Швеция - Мечо Пухсон
Норвегия - Мечо Пухяер
Русия - Мечо Пухин
Грузия - Мечо Пухадзе
Армения - Мечо Пуханян
Китай - Мечо Чон Жи Пух
Япония - Мечо Пухетоши
Италия - Мечо дел Пухини
Испания - дон Мечо-Мария Пухалес
Бразилия - Лиуш Назарио Соуса и Лима Франсиско да Мечо - Пухиньо
Германия - Хер Мечо фон Пухен
Франция - Мечоас дьо Пухле

# 277
  • Мнения: 616
Здравейте дами Simple Smile

Atina_eli, каква е тази зла докторка??? Как може да причиняват такива работи на горките малки мъже!!! Аз съм много живо развълнувана от въпроса за фимозата, понеже вчера и ние бяхме на хирург, по същата причина. Обаче нашата докторка го разгледа, опипа го, подръпна го леко, и обясни, че за да се реши веднъж за винаги въпроса безболезнено за малкия, трябва да се направи операция, професионална, в болницата и да се приключи. Според нея, такива "изпълнения" като дърпане до кръв не водят до нищо, понеже скоро зараства и пак си на изходна позиция. Това го каза, като разгледа на Митко пишката, те всички пишки са си различни  Joy Та аз от много седмици не го закачам изобщо, само го мия леко, и ако се наложи (както изглежда в нашия случай ще стане) ще го водим в болницата да му оправят там кожния пръстен.

Тъй. Захранването си ни върви леко и безпроблемно, давам му твърда храна на обед и следобед, след кърмене, той хапва между 40 и 100 гр, зависи от пюрето, което мен в момента напълно ме удовлетворява. Давах два пъти малко пилешко, това ни е най-новото Simple Smile Също смачкан банан в пюре от круша - това му е най-любимо! Храня го съвсем обикновено, той харесва целия процес, и не е нужно нито да пея, нито да приказвам, нито нищо, само подавам лъжицата... Това мен ме устройва, понеже хич не ми се мислят системи за забава  Mr. Green Засега. Нататък ще видим.
Днес попаднах на пюре от сьомга и зеленчуци, на гербер, и взех едно за резерва. Но първо трябва да въведа доматите, че и такива има вътре, и тогава туй пюре.  Каша опитахме вчера - млечна бананова - голям фурор направи! Утре ще го оставям цял ден на баща му, та ако пак откаже шишето с кърмата, да яде млечна каша, че то цял ден само на пюрета...
(а, да, аз и преди казвах, че елдата си я яде без проблем, на хип безмлечна, по една лъжица слагам в зеленчуковото пюре и е ок!)

Хайде стига съм досаждала  Rolling Eyes

Поздрави много!

# 278
  • Мнения: 256
Здравейте, момичета! И моето момче днес има Имен Ден. Освен Йордановците и Божидар-човците празнуват. Ние почетохме празника на детето, като му спретнахме едно хубаво кръщене. Беше много приятно, в параклиса в к-с "Св. Константин и Елена", много знаменателно - майка и син Wink. В този параклис съм кръщавана и аз и моята майка, така че спазихме традицията. Отпразнувахме го много весело в едно ресторантче, където се срещнахме с друго момченце - Божидар, което също бе кръстено малко след нас. Беше супер! Е, почти, едни малки изключения винаги ще се намерят да провалят иначе прекрасният ден, но карай, нали съм мама от стомана, ще се справя!

# 279
  • София
  • Мнения: 779
Честито на всички именници  bouquet

Гали, много се радвам, че всичко е минало успешно. За яслите стискам палци. При вас поне има процедура, в София нищо не се знае.

Аз съм твърдо "за" яслите и детските градини. Смятам Марти да го пускам от септември, ако вредим за държавна, ако не може би частна. Смятам, че децата много по-добре се развиват и се интегрират в обществото. Колкото и всеотдайна да е майката или бабата и т.н. не могат да дадат на детето това което ще му дадат в яслата и градината. За болестите, то е неминуемо - може и в училище да се случи, а най-леко се прекарват в детска възраст. Разбира се може и да има изключения, то всяко дете си е индивидуално.

А смятам, че и майките трябва да се развиват и професионално. Аз лично мога да си позволя и на работа да не ходя, но някак си няма да се чувствам полезна и удовлетворена. А винаги може да се намери и някакъв среден вариант. Wink

Ами според мен бънджито се полза не повече от 3-4 месеца в най-добрия случай. Ако се ползва от 6 месец до 10 най-много. Когато детето се научи да седи изправено само, придържайки се, и започне да иска да ходи, вече му става безинтересно. Поне при нас е така.

Да ви се оплача, някакъв гаден грип ме  е хванал. Не мога да дишам. Дано само не заразя бебчо.

Инче, честито!

Чао, лека вечер на всички

 

# 280
  • варна
  • Мнения: 1 395
Вчера не успях да почерпя,хайде за закуска
 Инчока, много хубаво сте направили ,/пък за малките несъвършенства не се тревожи/ Peace
 Боян го кръстихме на 27 дни, и то не в църква, а в болницата.
  Свещеникът дойде на крака да ме уговаря да го кръстим, съгласих се веднага и след седмица дойдоха двама свещеници от църквата Св.Никола. Беше невероятно събитие, толкова надежди възлагахме на него ,дори не съм предполагала, че може извън църква да се направи.
 Да знаете от мен, че няма случайни неща на този свят.

# 281
  • Мнения: 3 663
честит имен ден на всички днешни именици и на вчерашните (на патерици  Embarassed )
със здраве да си носят имената, много щастие, късмет, да слушат майките/жените си Simple Smile всичко най   bouquet

на мен нещо не ми остава време напоследък да чета и да пиша (то и кръст не ми остана от пустото ходене на тедко, но това е една отделна тема  ooooh! )
иначе биваме като цяло, не се оплаквам Simple Smile
само да можех да се клонирам и всичко щеше да е чудесно Simple Smile

пак ще се включа само по темите на последните страници  Embarassed съжалявам, но... просто не мога да насмогна Sad

за пишлетата - според детския нефролог, при който водим тедко заради бъбречните легенчета - не се прилагат никакви насилствени методи, издърпва се всяка вечер до където позволява, докато детето даде признак на болка, тогава се спира
до 2годишна възраст приблизително се "оправя" само
в по-редки случаи (както е описала офи) се налагат и операциите, но онова цепване на препуциума, което се е правело до скоро - вече не
това е и практиката на детските уролози в пирогов...

за яслите - таня е ходила на ясли, тедко също ще ходи
много зависи от госпожите в конректната ясла, разбира се (тази в люлин беше отвратителна), но социалният живот в такава групова среда не може да се сравни с този вкъщи
дори майката да води всеки ден детето някъде, да му осигурява контакти с връстници и прочие, то винаги знае, че майка му е на крачка зад него и е различно
не вярвам и на това, че с тези 8 часа на ден, които прекарва там, ще ми се наруши връзката с детето, защото егати и връзката, дето съм създала тогава Simple Smile
единственият негатив са болестите, но за тях човек трябва да започне да си подготвя детето още от бебе, а не да се тюхка само в последствие...

атина_ели - предучилищната в бг е задължителна, няма как да не ходи  Confused

домашни любимци аз хич не обичам  Confused всичките тези косми, лиги, пишкания и всичко останали са ми много противни и не мога да ги изтърпя
а за кучетата конкретно имам чувството, че се мъчат като живеят в апартаменти  Confused
за куче си трябва двор според мен..

уф, изчезвам   Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас да ви се оплача тази нощ сънят беше мираж Вики беше много нервна вдигна и Т.не много висока 37.6 надявам се да е от зъбче а да не се е разболяла  Praynig.

orhid честито и на вас имен ден живи и здрави и много щастливи   bouquet

 Инчока с бебешока  честит имен ден и християнче да е много здрав и усмихнат   bouquet

Сега и ние да почерпим днес нашият тати има имен ден  Misc Baby Bottle Wine Glass cook да ни е здрав и послушен  Mr. Green.
За сега е това че отивам да готвя  cook clean prostor че ни чака   bigdance2 Tada

# 283
  • Мнения: 194
Добро утро  Hug

Честито на всички именници! Днес и нашият тати празнува, затова ви пращам една шарена почерпка


Майка ми също е именничка  Flutter

Инче, честито ви кръщене   bouquet И ние мислим скоро да направим едно на Марти, трябва само да си изберем дата  Wink

Болните да се оправят бързо  Hug

Целувки на всички   bouquet

# 284
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте Simple Smile

Честит празник на всичките ни бебчета с имена Йоана, Иво... и други, ако има такива! Да са живи и здрави и много усмихнати и послушни бебета!


Честито и на всички други именници - мами, татковци... сигурно има много такива   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт