Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди!

  • 37 757
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз завърших първата си шапка ден след Коледа.
Миналата седмица оплетох втора.
Чакаме снимки.  Simple Smile

# 256
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
Момичета, има ли някъде обяснено как се прави това машинно започване? Много искам да се науча.
Виж това - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247830&pid=7877870
Много благодаря за отзивчивостта. Ще се пробвам.

# 257
  • Мнения: 2 199
Момичета, има ли някъде обяснено как се прави това машинно започване? Много искам да се науча.
Виж това - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247830&pid=7877870
Много благодаря за отзивчивостта. Ще се пробвам.

 Blush При мен по този начин плетката ми става много рехава и нестабилна  ooooh!
Отначалото бях се отказала защото много лесно се отпускаше плетката, но баба ми показа как се почват плетки "машинно" и става много стабилна плетката. Може да се почне единичен, двоен, троен ластик.... Не го пиша за да се хваля, ще ви покажа стъпка по стъпка как се плете, но в момента не мога, защото фотоапарата ми изпи доста количество шампанско по нова година и сега е още пиян и не може да снима  Blush ooooh! Embarassed

В най-скоро време ще покажа стъпка по стъпка как се почва. Може и да е показвано, но не съм виждала... В случая интересното е, че баба знае машинното плетене от младини...  #Crazy

# 258
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
 Ще се радвам ако ми помогнеш да се науча.

# 259
  • Мнения: 425
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!
Нека годината на Бика ви донесе много успехи не само в бизнеса, но и във всяко ваше начинание и най-вече в плетенето  Grinning
Направо ви завиждам, че имате и деца, а успявате да плетете толкова бързо. Аз явно съм мнооооооого мудна в плетенето. Дано някой ден и аз задобрея като вас.
Та като заговорихте за машинното започване, може ли някой да покаже как въобще започвате плетивата си? Баба ми ми показа, но аз все не мога да го запомня. Гледах в YouTube, но там започването е с двоен конец.Има ли вариант, при който да не е с двоен конец, понеже не винаги мога да уцеля дължината му, за да получа необходимия брой начални бримки.
Успешна година, мили дами!   bouquet

# 260
  • Мнения: 129
Суха Мащерка, да знаеш отсега, че се редя при тебе да го гледам това машинно започване  Peace гледах онзи ден картинките, които някой беше постнал, обаче не схващам нищо  Rolling Eyes
между другото да знаеш как ме подбутна с твойта гривна  Laughing бях си купила една супер фина прежда за 1 кука (зелен меланж) и сега я претворявам в гривна  Peace

# 261
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 и аз чакам за започването.
аз плета на една кука, защото не мога да започвам при плетенето на две Laughing

аз за гривната обмислям още...
като е тясна ме дразни, като е широка се мокри и пак ме дразни...
но съм си правила една от възли, че една колежка ме гледаше лошо  Rolling Eyes
та тогава установих тези недостатъци.... Blush

# 262
  • Мнения: 2 199
Ася мен също ме дразнят гривните. Оплетох си и я носих само на купон, където си беше само купон без чистене , миене, готвене.
Не съм се мокрила.... Но си права би било дразнещо .... Ще ви го покажа в най-скоро време. С Думи няма да стане, затова трябват снимки  Embarassed

# 263
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Началото с единичен конец е същото като с двоен. Разликата е че остава свободен край при последната бримка, а не при първата. Иначе методът е същият. Има различни начини да се започне с различен вид и различна еластичност. Аз ползвам мисля най-стандартния с разменените бобчета с двоен конец. При него четните и нечетните бримки се правят различно и да , двойния конец не е лесен за определяне по отношение на дължината...

Снимки на шапките най-накрая направих. Покрай емоциите с парното още не съм ги качила обаче. Прането им също чака за сега. А май първата щапка ще се удължи... пу, дано бъркам...

# 264
  • Мнения: 9 913
двойния конец за започване винаги можеш да го отпуснеш по-дълъг, за да ти стигне. това, че може да остане да виси, не е никакъв проблем. А ако не стигне, не е толкова трудно да развалиш бримките и да си отпуснеш още конец Simple Smile

# 265
  • Мнения: 1 523
А ако не стигне, не е толкова трудно да развалиш бримките и да си отпуснеш още конец Simple Smile
Аз в тази ситуация не разплитам.Промушвам конец през така образувалото се "ухо" и продължавам.

# 266
  • Мнения: 9 913
о, да, и така също Simple Smile

# 267
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Че може, може... ама не е стилно. Края на двойния конец аз го ползвам за бримка. Иначе ще има 3 края за заплитане без да броим снадките ако ги има... И си разплитам на воля.... е научих се да ползвам малко математика... та разплитам по-малко Wink

Ето шапка #1 преди прането - няма топла вода... таз пуста Украйна... опасявам се че може да порасне на височина... а  не трябва ама ще видим

# 268
  • Мнения: 11
Снежи , много ми хареса този модел http://picasaweb.google.com/blackpanterochka/kGhnUE#5134546526564816498 , в тази връзка много те моля , ако имаш описанието на плетенето да ми помогнеш  Praynig
http://club.osinka.ru/topic-33032?&start=645 Тук рускините обсъждат този и подобни модели.

# 269
  • Мнения: 127
Арт мама,много хубава шапка!Дано не се отпусне!

Вижте тази шапка-страшно ми хареса,но дори не мога да разбера на една кука ли е плетена или на две. http://media.snimka.bg/1799/009852603.jpg

А за машинното започване,при мен се получи ето това и ми харесва.

 

С двоен конец много рядко започвам,някак си много дебел става долния ръб на плетивото.Досега по-често почвах с единичен конец.

Суха мащерка,и аз чакам да покажеш за започването на баба ти!М/у другото на картинките в нета не хич добре показано-на третата картинка този конец,който е на палеца,отива на показалеца-4та картинка.Това поне на мен ми трябваше бая време да го схвана!Не е показано добре!И после като нанижа всички бримки,редувам лицево и опаково-ластик,но опаковата не я плета,а само я взимам,като оставям конеца пред нея-така не ми става хлабаво началото.

Общи условия

Активация на акаунт