В корема на мама MAЙ-ско бебе си играе,да посрещне Новата година то мечтае!№13

  • 14 763
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576

А за ФМ - пак не разбрах каква е разликата от обикновения преглед на видеозон и този ???? Не разбирам Weary bash


Разликата е в човека,който седи зад ултразвука Peace

# 226
  • София
  • Мнения: 2 430
Зравейте и от мен Hug
Пускам ви един линк,който ми дадоха от друга тема.В него има колани и сутиени за след раждане.
http://www.storebg.eu/index.php?cPath=35

# 227
  • Мнения: 96

А за ФМ - пак не разбрах каква е разликата от обикновения преглед на видеозон и този ???? Не разбирам Weary bash


Разликата е в човека,който седи зад ултразвука Peace

Добре, искаш да кажеш, че аз като ходя при доцент, специалист човека, значи да съм сигурно, че са ми правили това изследване и да съм спокойно ли?
 newsm10
Дали е така, щото аз от вас чух този термин ФМ - затова питам. Преди това не се и притеснявах, като не съм знаела. А за Синдрома на Даун какви изследвания се правят - пак ли чрез видеозона нещо се вижда или трябва специално нещо да е??? newsm12

# 228
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Виж сега,ако доцента при който си ходила се намира в Плевен той със сигурност не ти е направил ФМ,което не означава,че не е добър специалист.
Общо взето "имената" във ФМ са съсредоточени в София/цитирам доцент Кременски/
За изследване СД е много късно вече-прави се между 16-19 г.с. единствено в Майчин Дом.
Взема се кръв от вената и така.

# 229
  • София
  • Мнения: 2 430

А за ФМ - пак не разбрах каква е разликата от обикновения преглед на видеозон и този ???? Не разбирам Weary bash


Разликата е в човека,който седи зад ултразвука Peace


Добре, искаш да кажеш, че аз като ходя при доцент, специалист човека, значи да съм сигурно, че са ми правили това изследване и да съм спокойно ли?
 newsm10
Дали е така, щото аз от вас чух този термин ФМ - затова питам. Преди това не се и притеснявах, като не съм знаела. А за Синдрома на Даун какви изследвания се правят - пак ли чрез видеозона нещо се вижда или трябва специално нещо да е??? newsm12

Сестра ми живее в Плевен,там цялата бременност и води доц.Йордан Попов,но тя имаше и допълнителни усложнения с бременността(ендометриоза и миома).Той и прави и сециото,беше изключително доволна от него

# 230
  • Русе
  • Мнения: 343
Привет момичета!
Минсота, Честит Рожден Ден! Много здраве, любов и прекрасно здраво бебче през май!
Катринка, дано нямаш повече подобни преживявания и всичко от тук нататък е наред!  Peace

Val4eto, апаратите, които имат 3 и 4 Д са по-ново поколение, с по-добра разделителна способност - в смисъл образът се вижда по-добре в детайли, по бързо опресняване - движенията се наблюдават в по-реално време... 2, 3, 4 Д са различни режими, като основния преглед е на 2 Д - там с вземат размерите. Не съм сигурна дали Доплерът върви с 3 или 4 Д, той е важен за мерене на кръвотока от пъпната връв....но както вече каза Сиска 79, най-важно е предехографското устройство  Laughing.

# 231
  • София
  • Мнения: 160
Честита нова година, барбаронки! И честит имен ден на празнуващите! siska79, Божа не е ли именячка днес?

minesota, честит рожден ден с пожелание за здраве в изобилие и радост до безсилие!

За марка ютия - Tefal или Moulinex

# 232
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
И честит имен ден на празнуващите! siska79, Божа не е ли именячка днес?


Именничка ми е-дори току що получихме пратка от един немски сайт таман за празника CrazyАма аз като тръгна да се обяснявам забравям важните неща Crazy
Момичета,черпя ви виртуално кой с каквото иска Hug

Madam Stasita,аз съм раждала в Плевен и пак там ще родя живот и здраве да е.Не отричам,че там има прекрасни специалистти,но говорехме за фетални морфолози Laughing

# 233
  • София
  • Мнения: 2 430
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЧКИ!!!




И НА МАЛКАТА БОЖА     Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 96
siska79 да ти е жива и здрава именничката и много да те радва!!!newsm51
 И аз в Плевен съм раждала и съм си доволна и от докторите там, е не можели да правят ФМ, голяма работа. Важното е, че хората ходят при тях. Аз със Симона - дъщеря ми, никакви изследвания не съм си правила - извън здравната каса, само за антитела, нито на видеозон са ме гледали 2Д или 3 Д, нито нищо, само ме мереха и теглеха, а тя си е жива и здрава, дори не е болнава - да чукам на дърво.
 
Много ми се иска просто да ви кажа, че и без тези допълнителни изследвания, бебето ще си е наред, ако така си е писано дето се казва.

# 235
  • Мнения: 1 955
нито на видеозон са ме гледали 2Д
Това не мога да го повярвам  Simple Smile

# 236
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
siska79 да ти е жива и здрава именничката и много да те радва!!!newsm51
 И аз в Плевен съм раждала и съм си доволна и от докторите там, е не можели да правят ФМ, голяма работа. Важното е, че хората ходят при тях. Аз със Симона - дъщеря ми, никакви изследвания не съм си правила - извън здравната каса, само за антитела, нито на видеозон са ме гледали 2Д или 3 Д, нито нищо, само ме мереха и теглеха, а тя си е жива и здрава, дори не е болнава - да чукам на дърво.
 
Много ми се иска просто да ви кажа, че и без тези допълнителни изследвания, бебето ще си е наред, ако така си е писано дето се казва.


С това изобщо не съм съгласна,то не е и задължително де Embarassed,но ако отвориш подфорума на увредените деца ще ти се изправи косата най-меко казано.Тук сме се събрали само пълнолетни хора и смятам,че всеки сам за себе си преценява кои са му приоритетите Peace
Съгласна съм само с болднатото.
Естествено пожелавам от сърце всички ние да се сдобием с най-здравите рожби Praynig

# 237
  • Мнения: 96
нито на видеозон са ме гледали 2Д
Това не мога да го повярвам Simple Smile
Е не можеш ама си е така, ходих един път в наша болница - нищо не видях аз поне. Доктора - няма да говоря за него. Повече така и не отидох. Така, че цяла бременност си чаках да си де роди бебето и да разбера всичко ли е наред. Аз ви казвам, че тук в Свищов сме малко .....
Сега ходя на частно и си ме гледат всеки месец. Не мога да изтърпя още веднъж това да не знаеш бебето ти дали е добре или не е! Не се чудете. така е при нас!

# 238
  • Мнения: 21
Здравейте МАЙЧЕТА,
Бих искала да ви почерпя виртуално по случай факта, че за последен път ставам на двадесет и ...  Wink
   party023 newsm38  cook



     

# 239
  • Мнения: 96
Знам колко деца има с увреждания и така нататък. И мен ме е страх, но въпроса е, че не може да се силим всички да ходим в София - това пак не е гаранция, че децата ще са добре.
Хубаво е колко може повече изследвания да ти се направят, но не щом не го правят в другите градове, значи не е фатално, ако не си го направиш и ти. И все пак защо ходим при тези доктори - като не могат да видят дали детето е добре на един видеозон - какво правим на консултациите.

Който може нека да се изследва, но не всеки и знае. Ето аз не знаех, а се интересувам от нещата. Но никой доктор не ме е информирал. Разбирате ли какво имам предвид. Просто си има изследвания, които си се правят на всички и други, които ако имаш проблеми, тогава се интересуваш. Е аз не съм имала за сега ( и дано да нямам) и не съм се запознала с тези допълнителни изследвания.
Простете, ако обидих някой,може би не ме разбрахте, какво точно исках да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт