В корема на мама MAЙ-ско бебе си играе,да посрещне Новата година то мечтае!№13

  • 14 731
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 849
Здравейте, скъпи дами! Първо - честит имен ден на именичките, специално на малката Божа!!! и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Минесота и Ваня!!! Да сте живи и здрави, момичета и все по-безпроблемна да е бременността ви!

Гледам доста неща обсъждате. Аз няма да се впускам в моите изживявания по тези теми. Чудех се също доколко да споделя с вас в какъв филм бях вчера... Бях всъщност на поредния преглед за Т-синдрома при проф. Чернев. Но понеже гледам, че обсъждате ФМ и най-големите специалисти, които я правят, все пак ще си позволя да споделя за последния ми екшън, а изводите си ги правете сами.

Първо с две думи най-важното - според професора нямаме Т-синдром, поне засега. бебетата се развиват добре, растат си в норма, даже с няколко дни си изпреварват възрастта. Имат малки разлики помежду си, но то е така от началото и е нормално. Все пак два отделни индивида са. Професорът също каза, че не вижда видима разлика в околоплодните им течности. Изобщо, три седмици след първата ни среща, този човек за пореден път ми дава надежда, връща ми вярата, и няма да е силно ако кажа, че ми връща и живота...

Филмът обаче дойде от това, че в стаята с ехографските апарати по това време беше доц. Димитрова (известна още от клиника ФЕМИНА). Само едно уточнение - преди три седмици, когато д-р Марков ни постави диагнозата и буквално отписа дечицата ми, ни препоръча да отидем на ПРОСЛЕДЯВАНЕ при доц. Димитрова. Даже я беше предупредил за нас, беше й разказал за какво иде реч и т.н. Но между другото, предупреди ни, че тя вероятно ще ни навива за аборт... Аз имах действително един разговор с нея по телефона - тя не можеше да ме приеме две седмици след Марков, каквато беше идеята, а каза да отида след 2 дни, да седна в чакалнята на частната клиника и да чакам - когато може ще ме вмъкне между другите. Междувременно аз се видях с проф. Чернев, той ме окрили и аз реших да не се връщам обратно в ада. Затова и не отидох при Димитрова.
Всичко това обаче тя много добре си го спомни още със самото ми влизане в кабинета, когато професорът с няколко думи й каза що за пациентка съм. Ако щете ми вярвайте - аз самата трудно го проумявам, но тази жена като че ли през цялото време беше нервна и вкара страхотни усилия да убеди и мен, и професора, че ИМАМ СИНДРОМА!!!  Shocked  Още не се бях съблякла, когато викна, че ми бил огромен корема, без дори да знае в коя седмица съм. По-късно, по време на прегледа, пак се загледа и каза, че всъщност не бил толкова голям и не нараствал бързо, щом е само 5 см на месец... А ще взема пак да кача една снимка на моя корем да видите за какво "ОГРОМНО" чудо иде реч... Много хора ми казват, че даже е малък за близнаци и е нормален по-скоро за едно бебе... Обиколката ми все още е между 96 и 98 см..., а не помня от колко стартирах, но не ще да е било по-малко от 75 см...
Димитрова сякаш държеше да изкара някакви разлики между бебетата и да направи извода, че това е НАЧАЛОТО на Т-синдрома. За справка - преди три седмици според Марков имахме ПРОГРЕСИРАЩ синдром... Професорът няколко пъти повтори, че тези разлики са нормални, в норма и не са нещо притеснително... В същото време, тя отказа да ми даде снимчиците от доплера и другите замервания с оправданието, че забравили да ми въведат името и на снимките било името на друга пациентка. Написа нещо на някаква бланка, но в него цифри от доплера (най-важното!!!) НЯМА! Изумена съм просто!!! Ако бях сама на преглед при нея сигурно щях да полудея. Може нищо да не разбирам от медицина, но хич не ми изглежда професионално такова поведение... меко казано...
След прегледа, докато вървяхме с професора по коридора, срещнахме доц. Карагьозова, с която ме прегледаха преди празниците. Много усмихната, мила жена!!! Тя попита веднага как са близначетата и проф. Чернев повтори наблюденията си, че няма засега нищо притеснително. Вярвайте, не издържах и се разплаках...

Това е с няколко думи, макар че се получи голям ферман... Оставам си под активно наблюдение, но само при моите лекари в Св. София и от време на време може да ходя да се консултирам със самия проф. Чернев или с доц. Карагьозова, никой друг от Майчин дом не приемам да ме преглежда! А моите лекари от Св. София ще се постарая изобщо да не разбират за екшъна, в който живях около тези празници. Той си е за моя сметка, да не съм ходила при сто доктори, след като и без това ме гледа цял екип в голяма специализирана болница...
В същото време, за ФМ (тези, които още не са ходили на такъв преглед) ще ви посъветвам следното - когото и да изберете като специалист, не се доверявайте на 100%, особено ако ви каже нещо притеснително. Ако ви каже, че всичко е наред, тогава дишайте спокойно и си гледайте спокойно остатъка от бременността. Но ако има нещо притеснително - търсете мнение на друг специалист НЕПРЕМЕННО. Не се шашкайте, не бързайте с паниката и сълзите, защото така вредите на себе си и на децата си. Казвам ви го като препатила. Аз изживях най-големия кошмар в живота си благодарение на д-р Марков и доц. Димитрова. Разбирам, че и най-великите грешат понякога, това не е за укоряване. Но те определено реагираха по не особено хуманен начин и това сигурно никога няма да го разбера. Все пак, ние пациентите имаме освен тела, и души! А някои лекари това май понякога го забравят...

# 241
  • Мнения: 116
Здравейте Момичета!

Не съм влизала известно време и едва смогнах да ви изчета Simple Smile

Да ви честитя и аз Новата Година и да ви пожеля всичко най (като почнем от най-здравите и прекрасни бебоци та до най-послушните и съпричастни татковци Wink ).

Ние също мърдаме от 10тина дни. Grinning (Четох за някава бабина деветина, че бебето ще се роди на датата, на която се е усетило първтото ритниче, а ние послушно мръднахме на датата, на която ни е термина;) )
Усещането все още е на бълбукане в корема. Ярко изразен ритник още не съм получила. Страното е, че само в дясната част на корема усещам движения Thinking Понякога по-нагоре, понякога по-надолу, но все отдясно. Редно ли е да си е окупирало дясната част? Вие къде го усещате?

За ФМ - мисля че лекарят ми я прави на практика всеки път като ме гледа на УЗ. Каза, че всичко каквото му трябва да види го гледа на 2Д в кабинета си, на него не му е нужно 4Д (той самият преглежда на 4Д апарата в една от клиниките в Пловдив). 4Д е атракция за родителите... Знам, че татковците много се впечатляват.  

Мами от Пловдив - вие ходите ли при определени специалисти и на определни места за ФМ? Има ли отявени имена на фетални морфолози в Пловдив, както в София?

# 242
  • Мнения: 125
Честит Рожден ден и Имен ден на празнуващите-много здраве,късмет и само положителни емоции newsm51  bigdance2   
Зайо Байо както чета през какви перипетии преминаваш и направо ми настръхва косата- дай боже  Praynig всички притеснения да са  фалшиви и да се радваш на две силни и здрави госпожици пролетта  bouquet
Направи ми впечатление,че поведението на доц. Димитрова при твоя преглед коренно се различава от поведението й при моите прегледи при нея newsm78  И двете ми ФМ са при нея и като чета какво пишеш започвам да се чудя до колко мога да се доверя на думите й,че бебето е ок ooooh! така да,ако при теб без да има нещо й се привижда Т-синдром,то какво й пречи да е пропуснала нещо съществено при моя преглед....  Thinking
Направо ме хвърли в музиката, с това което си написала....
 Същевременно не искам да се панирам излишно и да търча по доктори,защото това наистина си оказва влияние върху нас и бебетата- утре отивам на ФКардиография при професора в  III градска и смятам това да ми е последната ФМ. надявам той да потвърди думите й ,че бебето е ок и да не се вкарвам в излишни филми-то направо вече не зная тия лекари от какви книги четат докато следват-трима  да сложиш един до друг и три различни версии ще чуеш... #2gunfire
Надявам се всички ние да се радваме на здрави пролетни бебета на финала, а тия лекари да вземат да си уеднаквят версиите,че ако взема пушката  #Sniper

# 243
  • Мнения: 5
Здравейте Май-чета Simple Smile
Сложете ме и мен в бройката на май-ските бебета - момченце Simple Smile Да се представя - на 31 години съм от Пловдив и това ще ми е второ дете. Имам принцеса която февруари става на 8г - вече ученичка Simple Smile Терминът ми е на 27 май... да чукам на дърво се чуствам добре /ако не броя това че бързо "паля" Simple Smile, а като се ядосам ми трябва повечко време да се успокоя.. но .. хормони.. какво да се прави  Laughing/. Вчера бях на консултация и правих изследвания - кръв и урина. Ходя при д-р Мерджанов в МЦ Кючук Париж /някоя мама ако ходи или е ходила при него - да сподели мнение Simple Smile/ и засега съм доволна. Всеки път ме гледа на видеозон - вече имам 2 снимки на юнака. Още в началото 4-тия месец ми каза пола на бебо Simple Smile Каката е много щастлива, аз и таткото също  Grinning Мисля да го кръстя на моята мама този път - Ивайло е най-често спряганото име в ума ми Simple Smile а каката се казва Деница Simple Smile
Друго какво, какво... ходя си на работа, засега ми е добре и се надявам да работя до последно  или поне до края на март.. че вкъщи хич не ми се стои, пък и на работа по-неусетно минава времето Simple Smile
За килограмите.. тръгнах от 51, сега съм 57 кг Simple Smile

Само за инфо да попитам.. имах засилено течение  и мн лек кафеникав отенък 1-2 дни и споделих с лекаря, а той веднага ми изписа Полижинакс.. като прочетох упътването обаче .. нещо не ми  се слагат тези свещички, още повече че вече намаля и няма никакъв оттенък.. Накой ако знае нещо за тях да ми пише - благодаря предварително.
Толкова от мен засега Simple Smile

# 244
  • Мнения: 849
Зайо Байо както чета през какви перипетии преминаваш и направо ми настръхва косата- дай боже  Praynig всички притеснения да са  фалшиви и да се радваш на две силни и здрави госпожици пролетта  bouquet
Направи ми впечатление,че поведението на доц. Димитрова при твоя преглед коренно се различава от поведението й при моите прегледи при нея newsm78  И двете ми ФМ са при нея и като чета какво пишеш започвам да се чудя до колко мога да се доверя на думите й,че бебето е ок ooooh! така да,ако при теб без да има нещо й се привижда Т-синдром,то какво й пречи да е пропуснала нещо съществено при моя преглед....  Thinking
Направо ме хвърли в музиката, с това което си написала....
 Същевременно не искам да се панирам излишно и да търча по доктори,защото това наистина си оказва влияние върху нас и бебетата- утре отивам на ФКардиография при професора в  III градска и смятам това да ми е последната ФМ. надявам той да потвърди думите й ,че бебето е ок и да не се вкарвам в излишни филми-то направо вече не зная тия лекари от какви книги четат докато следват-трима  да сложиш един до друг и три различни версии ще чуеш... #2gunfire

Виж, не се шашкай. Аз далеч не това имах предвид, когато написах дългия пост.
Според мен нищо не е пропуснала при твоя преглед. Все пак, тези хора са големи имена, а това никога не е случайно. Но има пациенти, по отношение на които имат съмнения и явно не реагират съвсем адекватно. Така де - не може просто така, с лека ръка да зачеркнеш един или два живота (на нас това ни се случи при д-р Марков)... Възможно е също някои пациенти за тях да са по-особени медицински случаи (както сме ние - еднояйчни с една плацента едва ли се срещат всеки ден) и може да им се иска те да ги проследяват... Да, ама как да кажеш на един пациент - ела и давай по стотина лева веднъж на две седмици, след като той си е избрал наблюдение на друго място, а теб те е потърсил заради нещо по-специфично....
Знам ли... Само мога да гадая, а и не ми се мисли повече на тази тема, честно да си призная. Просто при мен тя имаше предварително създадена негативна нагласа, аз така си мисля - то си личеше просто. Тя първото, което каза за мен беше - ааа, дето не ми дойдохте на прегледа... Не казвам, че й се привижда, аз затова изживях тежко вчерашния ден. Все пак тя е голям лекар, не мога да го отрека в никакъв случай. но е факт, че спореха с професора, тя не беше съвсем убедителна (не даде важни за мен документи и не вписа данните от Доплера) и твърдеше, че го имам това чудо още преди да са ме сложили на ехографа... Това са факти, няма да ги коментирам...
Наистина, успокой се. Ако имаше нещо при вас, тя нямаше да го пропусне, сигурна съм. Иди на последния специализиран преглед, който си планирала и наистина повече не се вторачвай. както казват хората - да не стане много баби, хилаво дете... А че лекарите няма да уеднаквят версиите, съм почти сигурна. По гръб не се пада току така. Виж, каква мотивация имат, това няма как дори да го предполагам...

# 245
  • София
  • Мнения: 6 176
Честит рожден ден и честит имен ден на празнуващите!! Да са здрави и щастливи!!  Hug
Ох, зайо, наистина ти е дошло много, и уж все специалисти...  Confused Аз, да си призная сега, от голямо чудене кой точно от тези двамата (Марков и Димитрова) да избера, не избрах - записах си часове и при двамата! При нея съм този петък, а при него другата седмица... Уж за да съм по-сигурна... А като гледам как и двамата шашкат пациентките, ще е някакво чудо, ако не ми сервират и на мен нещо!!  Rolling Eyes Не знам вече, отщя ми се и преглед, и всичко...
Alerina , при мен пък отначало само отляво "бълбукаше"  Wink

# 246
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ето за това не искам да се предоверявам на "светила" в медицината. Могат да те докарат до бездънна депресия. От много време съм си създала някаква форма на неприязън към подобен род професионалисти и въпреки хвалбите по техен адрес, не желая да им попадам в частните им ръце.
За съжаление медицината отдавна се превърна в индустрия, а Хипократовата клетва отеква само в аулата при дипломирането. Още по-лошо е, когато се получи ситуациата при Зайо. Двама специалисти се напреварват да докажат чия диплома е по-голяма, но драмата е, че това се случва пред очите на човек в твърде деликатно и ранимо състояние в момента.
Много ме е яд в момента. Просто се опитвам да се поставя на мястото на Зайо. Сигурна съм, че и аз нямаше да издържа.
Макар и индиректно съм попадала в подобна ситуация с предната бременност. Тогава не се касаеше за здравословното състояние на бебока, а по-скоро грозно впечатление ми направи реакцията на гинеколожката, при която ходих на частно, спрямо труда, положен от колежката й по Здравна каса. Няма да навлизам в подробности.

# 247
  • Русе
  • Мнения: 343
Честит имен ден на Божа на Сиска 79! Да е жива и здрава бъдещата кака!   bouquet
Аномалия, добре дошла при нас!   Hug

Зайобайо, според това, което описваш ми изглежда като да се е изнервила доц. Димитрова, че не си отишла на преглед при нея  Confused. Да поставяш егото си пред здравето на пациентите за мен е недопустимо, но има и такива лекари. Дано всичко си при теб се развива добре, и да нямаш повече поводи за притеснения!  Peace

# 248
  • Мнения: 96
Вижте, точно това имах предвид - просто и да ходиш на тези изследвания и да не ходиш, то пак не си сигурен дали всичко е наред.
Хубаво е когато си в голям град и всичко можеш да си изследваш стига да си платиш, но ние тук от малките градове четем тези неща и се чудим, защото никой не ни е казвал преди за тях.
В крайна сметка, за да са добре бебенцата, трябва да сме спокойни и да не се шашкаме излишно , защото само си пречим. Който е могъл направил е някое изследване в повече, за да е по-спокоен, който не е - не е казано, че е безотговорен и , а просто е не информиран. (като мен). Въпреки, че мен всеки месец си ме следи специалист, и не ме бърка дали е от София и дали е специалист по витална морфология.
Дано никой не съм обидила и никой да не се сърди за тези ми думи. Просто това е мнението ми. Всеки има право на такова.

# 249
  • Мнения: 96
 корекция "фетална морфология"

# 250
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,
 Честита Нова Година и нека ни донесе много радост , щастие и малки бебчета през пролетта.
Абе не мога да ви изчета - много пишете.
Честит Имен Ден на всички именници и най-вече на малката , бъдеща кака Божа . Бъдете живи и здрави .
Честит рожден ден на Минесота и Ваня - бъдете живи и здрави и много щастливи.
Ние най- накрая се прибрахме в София благополучно.
Добре сме за сега - другата седмица съм на преглед и на ЖК - за да видим как се  развиваме.
Тези празници ми дойдоха в повече - от маса на мас и аз съм няма да казвам колко кила - чак се плаша вече. Сега съм решила повечко на плодове и леки храни , но както е тръгнало пак ще стана много дебеличка  - но пък здраве да е , да се роди едно здраво човече , а после ще му мисля ....

# 251
  • Мнения: 116
Вижте, точно това имах предвид - просто и да ходиш на тези изследвания и да не ходиш, то пак не си сигурен дали всичко е наред.
Хубаво е когато си в голям град и всичко можеш да си изследваш стига да си платиш, но ние тук от малките градове четем тези неща и се чудим, защото никой не ни е казвал преди за тях.
В крайна сметка, за да са добре бебенцата, трябва да сме спокойни и да не се шашкаме излишно , защото само си пречим. Който е могъл направил е някое изследване в повече, за да е по-спокоен, който не е - не е казано, че е безотговорен и , а просто е не информиран. (като мен). Въпреки, че мен всеки месец си ме следи специалист, и не ме бърка дали е от София и дали е специалист по витална морфология.
Дано никой не съм обидила и никой да не се сърди за тези ми думи. Просто това е мнението ми. Всеки има право на такова.

Какво означава "Никой не ни е казвал"? И на мен нищо не са ми казали от ЖК. Даже на УЗ още не са ме гледали - нито веднъж. Защото здравната ни система е такава. ЗК не покрива БХС, например - затова и повечето лекари по ЖК не информират за него. То в тази страна с всичко е така - сам трябва да се информираш. Слава Богу - източници на инфромация - бол. Книги - колкото искаш. Която и да вземеш за бремнност - повечето от нещата са описани. За интернет да не говорим. Факта, че сме тук, означава, че сме компютърно гранотни... Ако не те интересува е друг въпрос. Но ако искаш да знаеш точно липсата на инфо не е причина да "не си чул".  

# 252
  • Мнения: 43
ууууууууу щях да забравя.
Хайде да се органицираме и да си чукнем по една срещичка , та да се видим и побъбрим  lalalala

# 253
  • Мнения: 7
И аз да изкажа впечатлението си от д-р Марков и какво съм чула за него. Аз ходих на ФМ в неговия център в 19г.с, останах с много добро впечатление от него, макар че имаше доста пациентки в чакалнята и закъсняваше с графика. Прегледа беше около 15мин. и всичко беше наред, обясняваше ни каквото ни интересуваше и като цяло беше много внимателен. Като отидох на следващата консултация при гинеколога ми и му казах, че съм била при д-р Марков на ФМ забелязах леко негативна гримаса и попитах дали има някакви резерви. Той ми обясни, че човека е голям специалист, но напоследък има доста негативни отзизи за него - имал много пациентки, ходили на ФМ, на които е казвал неща, които са ги разстойвали, а не им е обяснявал какво значи даден признак. Например казвал е "пикочният мехур е уголемен, но няма да го записвам в картона" или "стомахът е подут, но няма да го вписвам"...и т.н. Жените се връщали при него (моят гинеколог) ревящи и когато той им е обяснявал, че мехура е уголемен, защото бебето не се е изпишкало и ако се прегледа след час ще е нормален, те се успокояват. Същото важало и за стомаха. Просто трябва да ти обяснят с прости думи, че това е моментно състояние, а не симптом на болест. Моят лекар изрази мнението, че ако нямаш време да обръщаш внимание на всяка пациентка с час през 15 мин. по добре да направиш изследването 200лв. и да имаш 3пъти по-малко пациентки, но да им обясняваш, когато имат нужда и да обръщаш на всяка персонално внимание вместо да ги караш на конвейр за по 80лв. Та това е мнението на друг специалист, знаете във всяка гилдия нещата изглеждат различно отвътре, спрямо външен наблюдател... Сега доста се замислих за късната ФМ къде да отида...
Zaiobaio, вярвам, че случая при теб е подобен и последните мнения от МД са правилните. Искрено се надявам вече да ни носиш само добри новини, ти се превърна в нещо като "талисман" на този подфорум и поне аз страшно много искам при вас събитията да се развиват по най-добрия възможен начин. Стискам палци да сте добре и трите! Wink

# 254
  • Мнения: 265
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Много здраве и късмет!
Честит имен ден на всички именници! Специални поздрави на малката бъдеща кака Божа!  bouquet

изпуснала съм много с четенето, но се надявам скоро да открадна малко свободно време, за да успея да ви изчета  Blush

Лек ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт