две години и половина , а все още се лигави

  • 6 039
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Синът ми е роден на 17.04.2006 г. и откакто стана на три месеца не е спирал да се лигави.Дори и сега има моменти когато блузата му отпред е много често мокра . Има ли някаква причина  newsm78 . Някой знае ли защо е така?

И моят беше така до много късно, а му бяха изникнали всички зъбки. Чак към 2,6-8 месеца спря да се лигави. Спокойно, минава Wink

# 16
Здравейте!
Леле Призма какви страшни неща говориш без дори да си погледнала детенце. А пък си го и била чела някъде, което значи, че нямаш подобно образование. Една майка в парка беше казала за детето на друга, защото била чела НЯКЪДЕ, че детето и можело да е Аутист.
Говори с Педиатърката, ако не си сигурна в нея се посъветвай с друг лекар, ако смяташ, че проблема е сериозен.
За говора майчета не се притеснявайте. Информационното поле, в което живеят нашите дечица е съвсем различно от това, в което ние сме израствали. Информацията, която получават, приемат, осмислят, асимилират е в пъти повече. Техните мозъчета са много заети, в сравнение с нашите на тяхната възраст. Също така, ако не изговарят думичките правилно не се знае дали не е, защото мозъчната дейност работи в пъти по-бързо от речевия апарат. Ако децата Ви не говорят като голям човек до 3 и отгоре години хич и не се притеснявайте. Важното е да познава символите. Когато давате команди да ги изпълняват. Да се опитват да изговарят думички.
Дъщеря ми е 4 месеца по-малка от братовчед си(3г.), а в речевия запас и изказа разликата е огромна в нейна полза. Сестра ми все се притеснява. Един ден я слушах как постоянно го поправя да изговаря думичките правилно. То детето в един момент се сепна и дума не обели повече. След като и обърнах внимание, че то и да иска не може детето да ги изговаря от сега правилно, Сами се отпусна и започна да говори. Е все още нищо не се разбира, но факта, че има огромно желание да се изказва, а и вече да го разбират, няма как да се пропусне)))
Ох, извинявай Тачони. Отнесох се от темата при това бая.
Усмивки))

# 17
  • Мнения: 1 484
Призма  просто има  деца  който повече  се  лигавят  при  избиване  на  зъби.Не  е  задължително  да  води  до  някаква  причина.За  този  въпрос  винаги  съм  разпитвала  педиатъра .Моя  син  спря  да  се  лигави  когато  избиха  долните  последните  зъбчета.Един  месец  нямаше  капка  лига.Както  тръгнаха  горните  да  избиват пак  почнаха  да  течът  от  зъби.Но  това  да  ни  е  проблема.Той  никога  не  е  дигал  температура  или  хрема  от зъби.Честно  казано  предпочитам  да се  лигави  от  колкото   постоянно  болен.

# 18
  • Мнения: 1 484
Как  сте  имате ли  напредък.Всичките  ни  зъби  избиха  и  почти  не  му  вървят  лигите  вече.

# 19
  • Мнения: 161
 Grinning Моя също поспря малко...  Преди все с лигавника беше. Сега много рядко се лигави. Отдавам го на факта, че има още някое зъбче да избива.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 013
Чак сега виждам, че се обръщате към мен за това, което съм писала.

Предложила съм на tachoni детето да бъде подсещано да преглъща. Може би неточно съм ползвала думата 'учено' да преглъща.
Попитала съм дали говорът е в норма. Това ме е интересувало и затова съм поставила този въпрос.

На въпрос на Мама Сладурана защо задавам този въпрос, отговарям, че в миналото съм се натъквала на информация за възможна връзка между говор и слюноотделяне /т.е. става ясно, че тази информация съм я чела без връзка с  детето на tachoni/. Цитирала съм и съм подчертала мен какво ме е впечатлило тогава и къде съм го прочела. И двата източника са логопедични сайтове. От логопеди страх не изпитвам. Изказала съм лично мнение, че няма повод за притеснение за конкретното питане в смисъла на цитатите.

Виждам сходни мнения, изказващи предположенето, че проблемът е от никненето на зъби. Допускам, че това и майката си го е мислила, но за да постави темата е търсела повече мнения. Аз не съм изказала предпложение за възможна причина в отговора си до нея. Предложила съм единствено подсещане за преглъщане.

Второто ми мнение е написано в отговор на поставен към мен въпрос /от друга майка/. Постарала съм се да отговоря точно, без опит да насаждам страх или да изказвам предположения. Подчертала съм това, което според мен е някаква насока - консултация с логопед - в случай че някой не е спокоен с обяснението на слюноотделянето единствено с никненене на зъби.

Или може проблемът е в това, че съм попитала tachoni дали детето й изпитва затруднения с говора?

N a d i a, за проговарянето има отделна тема - в нея ще се натъкнеш на противоречиви мнения.

Общи условия

Активация на акаунт