Вие сте "виновни".......Благодаря ви!

  • 4 713
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Момичета, благодаря ви!!!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Гледайки записките на децата установих,че от днес Сами се превръща в най-дълго кърменото ми дете! Благодаря ви! Това може би нямаше да се случи ако не бяха - Маминка Ваня, Пиги, Пролетната Фея, Айла, Наслуки, Рени_матс(дано не пропусна някоя мама) - всички те със заразяващия си опит и ценните съвети, които получих до този момент от Ана2, Ваня, Бумеранг и естествено динозавърките в тази област Бу и Хедра. Отново благодаря!!!!!!!

Честно казано знаех,че искам да кърмя, но....не на всяка цена. Признавам си,че на моменти ми натежава, че се изморявам от това да съм постоянно на линия, че ми е отнета по един или друг начин свободата(един банкет не мога да изкарам сама) и т.н. Другите ми деца също имат нужда от внимание и грижи, помощ нямам никаква и кърменето понякога не ми носи радост и щастие, а е още една грижа(не ми пука ако ме помислите за лигла)........Но...въпреки това съм щастлива, че до този момент аз кърмя - далеч съм от захранване и т.н. Като сравнявам до този момент какво са яли другите ми деца и какво яде сега Сами - ами.......с другите спокойно съм можела да отида и на ресторант и да им поръчам пържола с пържени картофи Laughing, а с това......По-далеко от гърдите ми не мога да мръдна......Резултата е - няма още 7м.,а е 11кг. Човекът.......

Та...благодаря ви, желая наистина от сърце и на ЛЛЛ, и на НКК все повече да разширява дейността си, все повече нови читателки и бъдещи майки да влизат в този подфорум и да има все повече и повече кърмени бебета в България. Вчера мъж ми слушал някаква статистика по радиото, където казали,че над 4м. възраст имало само 2% кърмачета.........Горда съм,че съм част от тези 2%.

Още се боря с блистерите, поукротих ги уж, но не смея да се хваля, та.....има и трудности, но се радвам,че има хора, с чиято помощ да преодолея това!!!!!!!!


Има ли пръст форума в кърменето на вашето дете или вие просто нямахте нужда от насърчение и подкрепа?

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 15:35 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 11 210
 newsm10

Има не пръст, а цяла ръка - и продължава да има... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 444
При мен имаше пръст.
Но не за кърменето, аз за дългото кърмене.  Hug
Дълго е за майките около мен, а на фона на форумските кърмачки сме нищо  Crazy

# 3
  • Мнения: 80
Има, имаааааа Heart Eyes, но не в желанието и решението ми да кърмя, а в увереността, че ще се справя!

# 4
  • Мнения: 9 814
Ми, да но отрицателно. Макар че благодарение на Хедра  и момичетата от консултативния кабинет по кърмене, детето ми продължи да консумира кърма една година.

# 5
  • Мнения: 275
Със сигурност нямаше да кърмя, ако не беше форумът и дистанционната подкрепа на Бу, Асенцето и Хедра.

 Едва ли могат да си представят каква опора бяха в ревливата ми едномесечна борба и прехода от хранене изцяло с АМ към изключително кърмене.

# 6
  • Мнения: 6 444
Ми, да но отрицателно. Макар че благодарение на Хедра  и момичетата от консултативния кабинет по кърмене, детето ми продължи да консумира кърма една година.
Би ли дообяснила, че ми стана интересно.  Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 180
newsm10

Има не пръст, а цяла ръка - и продължава да има... Simple Smile

И при мен е така  Peace
Ако не бях открила този форум , да съм спряла да кърмя преди мнооого месеци. И не мен понякога ми тежи , особено нощното кърмене , но не смятам скоро да отбивам  Peace

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Да, има!
Преди да родя изчетох цялата библиотека, ходих и на лекции в Майчин дом (водени от Хедра и Асенцето). Тогава знаех, че новородените се кърмят - просто така се прави. Не бях и подозирала, че кърменето може да е сложно, болезнено и мъчително. Смятам, че благодарение на форума, нашето кърмене беше (и все още е) лесно и приятно.
На практика единствения проблем, с който съм се сблъсквала за 2 години, беше едно запушване, с което се справих за няколко часа, пак благодарение на статиите тук.   bouquet

# 9
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Кърмя вече повече от 2 години благодарение на информацията в този форум.
Сега се надявам да отбия малкия леко и без драми, като пак ползвам информацията събрана тук и опита на други майки. (не че ми се иска, но се налага).
Благодаря!  bouquet

# 10
  • Мнения: 541
На 100 %.  Laughing
Първото ми дете го гледах по  съветите на педиатрите и ми намаля кърмата още на не навършени 3 месеца. Започнах да го дохранвам и ми се отби  много бързо. Чувствах се ужасно, че не съм могла да дам на детето си нещото от което е имало нужда.
Докато не забременях отново и да се поинтересувам как да кърмя успешно си мислех, че вината е бил моя.
Оказа се, че все пак мога да се справя и това всичко е благодарение на форума и момичетата, които са на разположение.   bouquet Супер благодарности и на Ivy, /която познавам и лично / отзовала се със страхотни съвети при кърмаческата ни стачка преди 2 месеца и малко.
Момичета едно голямо благодаря.  bouquet
Надявам се, че ще продължаваме да се кърмим така успешно още доста време, защото все още сме на почти 4 месеца.

# 11
  • Мнения: 81
И при мен има, ако не беше форумът изобщо кърма до сега нямаше да имам. Даже и две нощни кърмения си имаме все още.

# 12
  • Мнения: 2 022
Ако не беше подкрепата на момичетата от Кърмаческия форум и един съвсем тихо прошепнат съвет от една акушерка, която почти не видях и изобщо не запоминх (уви!) в Майчин дом: "Кърми го, щом заплаче. То ако не е гладно, няма да суче!", със сигурност отдавна да съм приключила с кърменето. Навремето именно поради липсата на такава подкрепа, каквато получавам сега - с думи, със съвети, със статии от компетентни лица, с личен пример, двамата ми сина са кърмени само по 1-2 месеца. След това кърмата ми изведнъж изчезваше. Сега знам защо и къде съм сбъркала, но за тях не мога да направя нищо. Но на сестра им ще дам всичко, от което има нужда. И ще я оставя сама да се откаже от кърменето, когато е готова за това, когато вече наистина не й е необходимо. Знам,че това отдавна не е храна за нея, но е средство за успокоение, за приспиване, нещо като лакомство дори и нещо, което й носи безкрайно удоволствие. Може и да й е навик в известен смисъл, но пък е далеч по-добре от смукането на пръстите.  Mr. Green Харесва ми да я кърмя, нищо че вече едва се побира в скута ми. И нищо, че вече повече от 2 години не съм спала една нощ спокойно.  Ествествено, чувам и много реплики, че е време да я отбия, защото "на училище ще тръгне така", но решението ми не зависи от чуждото мнение. Мъжът ми и по-големите деца ни подкрепят напълно и доста се забавляват с нашите кърмачески страсти. Какво друго ни трябва?!

Аз също искам да ви благодаря, момичета!   bouquet За всичко, което направихте за мен.
И на свой ред разказвам всичко това на мои близки, които имат или очакват бебета, и споделям с тях своя опит. Искрено вярвам, че по този начин повече майки ще разполагат навреме с необходимата информация за правилното кърмене на дечицата си и няма да срещат трудностите, които имах преди години аз.

# 13
  • Мнения: 9 814
Ми, да но отрицателно. Макар че благодарение на Хедра  и момичетата от консултативния кабинет по кърмене, детето ми продължи да консумира кърма една година.
Би ли дообяснила, че ми стана интересно.  Hug

Да, бих. Първото си дете кърмих 12 месеца, отби се само /сравнително/. Когато бебето беше на 40 дни се разболях жестоко, бях наистина на косъм от смъртта. Кърмата ми почти спря. Сама, без да съм чела, слушала, консултирала се с някои слагах бебето на гърда през 1/2 час, пих чайове, ядох овесени ядки и лук  Sick  и така за около седмица гърдите ми преливаха от кърма.
С втората си бременност прочетох където, каквото намерих в бибилиотеката за кърменето...Открих, че съм правила доста грешки и реших, че трябва да ги оправя с второто бебе. Е, докарах си беля на главата. Както и да е.
Т онът на форума /в частност на темите за кърмене/ е един такъв....сякаш съм в секта "Най-силната връзка", "Най-здравото бебе", "кърмещата- 100% майка".....едвали не ако не кърмиш и не си пълноценен родител, детето ще е болнаво, няма да имате силна връзка по между си....Психираш се, филмираш се.....и често се проваляш.

# 14
  • Мнения: 2 022
Не мисля, че майка, която не кърми "на 100 %" непременно е "лоша майка", че детето й ще бъде болнаво, зле гледано и т.н. За мен подобни квалификации са най-меко казано неуместни. Както и обратната страна - ако кърмиш, ставаш "роб на детето", не "разполагаш със собственото си тяло" и други подобни безумия.  Sick
Не обичам поставянето на етикети - няма само едно правилно решение. И кърменето или не кърменето не ни прави повече или по-малко майки. (Както и броя на децата, но това е друга тема). "Кърменето е любов" (Шаманче,   bouquet), но има и други начини да я дадем на децата си.
Тук просто споделяме дали и доколко форумът се помогнал на някои от нас да се справят с кърменето и дали без него щяхме да успеем.
  Hug

Общи условия

Активация на акаунт