Суровачките

  • 7 484
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Сурвачките си ги купуваме.

# 16
  • Мнения: 318
Тази година правихме за първи път и се радвам,че най после yспях да отделя време за това.Яденето беше наравно с майсторенето.Кyпих дрян и ги yкрасихме с конци,пyканки,сyшени плодове,семки,чемшир,гевречета.Станаха много хyбави и за децата беше голяма емоция.Нямат търпение да сyрвакат.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сурвачката  ни е купена. Дизайна е съвременен, няма пуканки и гевречета а блестящи гирлянди, брокати и т.н.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Нито правим, нито купуваме...
Тази традиция не я спазваме у дома.  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 799
Тази година и аз творих усилено (за сефте) с безценната помощ на племенницата ми (11г.), защото дъщеричката ми е още малка.
След като се снабдих с дрян, се оказа, че нямам никакви конци и прежди, сушени плодове, кравайчета и т.н., само пуканки за микровълнова  ooooh! От баба ми се снабдих с конци (но само бял и червен), а едни еленови рога на детето изрязох звънчетата, така че се получи доста интересна сурвачка, която мога да ползвам и на 1-ви март  Joy

# 20
  • Мнения: 3 932
Правим си ги с най-голям кеф, ако няма дрян с каквото се огъне...

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз ги купувам и доукрасявам с пуканки

# 22
  • Мнения: 1 447
Сурвачката  ни е купена. Дизайна е съвременен, няма пуканки и гевречета а блестящи гирлянди, брокати и т.н.
Досега никога не сме правили винаги купуваме готови.

# 23
  • Мнения: 9 973
малък е още и купувам,като стане по-голям той ще си я прави

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Снощи за първи път правих(ме).
По-скоро аз майсторих,а мъжете лапаха пуканки  Crossing Arms
За първи път сме в България за Нова Година от 8 год. и затова за първи път правя, ама зор видях голям със завързането на нанизите пуканки, шушулки,чушки,сини сливи.
Овързах и цветни вълнени конци и станиоли LaughingХубавка стана.
Влади сега я ползва за въдица  Crazy
Дано оцелее до утре newsm78
Весели празници и успешна Нова Година!

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
Купувам. За едно левче. електрикова, с гирлянди, грозничка, но пак е сурвачка. Влиза в действие точно за един ден, какво да й мисля толкова. Чакам детето да дорасте момента, в който само да решава каква да му е сурвачката. Тогава с удоволствие ще се включа, ако пожелае да кичим дряновицата.

# 26
  • Мнения: 2 124
Моето дете ще посреща за 3ти път Нова година - първия път нямаше още 4 месеца, но въпреки това й направих една мини сурвакница - някъде около педя дълга, миналата година пропуснахме, а тази година се събрахме с една майка заедно да правим - засега е дигната на високо, че да не бъде изядена. Идеята за шипките много ми хареса.

Иначе за дряна - ползва се не само, защото се огъва лесно - в българския фолколор всяко нещо носи символика - това е първото дърво, което цъфти, затова се слагат дрянови пъпки в баницата - за плодородие, а самото сурвакане е с дрян, защото е жилав - да сме жилави и здрави като него!

Весело посрещане на Новата година!

# 27
  • Мнения: 3 034

Иначе за дряна - ползва се не само, защото се огъва лесно - в българския фолколор всяко нещо носи символика - това е първото дърво, което цъфти, затова се слагат дрянови пъпки в баницата - за плодородие, а самото сурвакане е с дрян, защото е жилав - да сме жилави и здрави като него!

Весело посрещане на Новата година!

точно затова и аз се чудя с какво да го заменя, като не знам тук кое цъфти първо  Rolling Eyes и май без сурвачка ще си останем, а исках да имаме  Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 395
Всяка година правим суровачка..............тази не.Купихме си ги.Е колкото и да е хубава, децата не им обърнаха никакво внимание.Усетих се ,че от мързел да отида и да купя дран от пазара съм им отнела едно удоволствие.Е те се надяват и тази година да получат подаръци, торбички с лакомства и някой друг лев от сурвакането Grinning.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Купихме му на моя синковец преди 2г. една много хубава с всичко по нея и си я пазим з всяка година!
Мисля, че се хвърля и се прави (купува) нова всяка година  Peace

И сме правили и купували, различно. Тази година сме с готова, преди малко я донесе баща им. Ако имах време щях да правя, но точно тази година едни болести са ни налегнали, че не ми е до това.

Общи условия

Активация на акаунт