Ти какво сготви?! Снимай, покажи! - 22-ра тема- Празнична

  • 50 536
  • 365
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 550
Привет, неуморни кулинари!

Pety, може ли и аз да ти дойда на гости, че и аз си ям сама картофени кюфтета Grinning Hug

Лоис, живот си живее вашата кучка  Grinning

От мен две снимки:
На първата е вечерята, която половинката спретна- бяло рибно филе със зелени талиатели и зелен боб, че имаше и червен пикантен сос Crazy. Вкусно беше Thinking


Готви и снощи, щото аз се оправдах със Сатурнова дупка след РД Mr. Green Вечеряхме боб с наденица Crazy Снимала съм го вече.
Днес реших, че е време аз да сготвя. Ягодка толкова дълго търсих рецептата ти за Руло Стефани и нищо не намерих Confused Та се наложи да импровизирам:

# 286
  • Мнения: 86
ехо, здравейте, толкова красиви нещица гледам тия дни, че аз не посмях нищо да кача, то пък беше шкембе чорба единия ден, вчера крилца с пържени картофи, пържени филийки  с яйца (тях ги видях една сутрин, даже ги й снимах), ама преди се измъчих върху ето това
 



 от рецепта от краси.мира, дано не бъркам, ако не ме извинете Praynig
 разрез, като стане готово за ядене, нали престоява, а така ми се иска да го захвана, за първи път правя тирамису, а много го обичам, ама все си мислех, че няма да се справя
айде, със здраве Wink
 а на теб, Милен@, честит ти рожден ден със закъснение Embarassedда си ни жива и здрава

а мъжа ми направи паста със салсичета

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 21:46 от dianjeli3

# 287
  • Мнения: 22 867

и накрая, вероятно само на Лабрекс ще й бъде интересно, ама да покажа -
бисквитки за кучката, така добре станаха, че чак на мен ми се дояде  Joy


Lois, вярно е, че му се прияждат на човек преди да е разбрал, че са кучешки бисквитки. Заприличаха ми на едни бишкоти, някой беше пускал рецепта по коледно-новогодишните теми. Ами дай и рецептичката, няма сега момчето да точи лиги, може и на ЛС. Пък аз в скоро време ще пусна едни на вид като кучешки кокалчета бисквитки, ама за човеци.  Joy  Само чакам моят мъж да ми измайстори формичка.

# 288
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ееее Lois, изтрепа всички с тези кучешки бисквитки.
и аз като Лабрекс се подведах...
жалко, че моето куче си отиде  Cry

от мен
пюре от жълта леща



правих за пореден път джобове, които не станаха на джобове, защото не се разделиха...
иначе са много вкусни, но не са джобове Crossing Arms

някой да знае как точно се правят онези тънки арабски джобове за фалафел?
хем тънки, хем меки, хем разделени
newsm78

един път разточих тънко, от 10 само 1 стана на джоб.
този път по-дебело разточих, имам питки Rolling Eyes

# 289
  • сред люляците
  • Мнения: 767
labrex , Кеми, благодаря ви!   bouquet
Тази вечер у нас имаше на всеки според желанието - гювечета,  мекиците на комшийката, кифлички и рула от мързеливото тесто и Шоколадово-тиквен сладкиш      chef









# 290
  • София
  • Мнения: 3 817
asyalein , моля те за рецептата на пюрето от жълта леща, потърсих в рецептите ти, но не я намерих.   bouquet

# 291
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein , моля те за рецептата на пюрето от жълта леща, потърсих в рецептите ти, но не я намерих.   bouquet

вчера я готвих, не съм сколасала да я напиша...  Tired
едвам успявам да поспя малко....

2 ч.ч. жълта леща (моята беше белена и разполовена, изглежда като нахут, т.е. зрънцата са по-големи)
около 2 ч.ч. вода
сол, чубрица, подправки (аз ползвах берберската подправка има я в любимите...), но може и други да се сложат...

лещата я накиснах и после със солта и малко вода я сварих.
разбърква се често да не загори.
не се слага много вода, само да я покрие леко, за да стане на каша.
тя като е белена се разкашква сама и не съм я пюрирала.
като се сгъсти се изключва и се оставя да почине 30 мин. така поема още вода.
аз добавих и малко мазнина, около 1 с.л. олио и наново разбърках.
като изстина стана като картофено пюре...

на вкус е подобна на санторинската фава или на хомус Peace
ядахме я с неуспешните джобове  hahaha

# 292
  • Мнения: 1 117
еееееееееееейййййййй, ама не ви е срам, няма да похвалите някоя манджа като свят, кучешките бисквити ви хванаха окото  Joy
ами то може и за човеци да се направи, зависи какви добавки му набуташ. И верно прилича на кантучините (аз ги пусках, може би затова  hahaha), и като рецепта и като вид!
Направих ги на принципа на соления кейк, но по-гъсто тесто - брашно, 1 яйце, малко кисело мляко, сода бикарбонат, малко олио, (+ едно пликче Уискас сьомга, че на моята хубостница й е любима  Joy - е това може да се пропусне в човешките  Mr. Green)
като се изпече, се нарязва на парчета, и се пъхва пак във фурната на 150гр.Ц за 20-30мин. Стават като бишкото-сухарчета  Laughing

# 293
  • Мнения: 4 434
Ilrai78 сподели рецептичка за кифличките изглеждат Heart Eyes

# 294
  • Мнения: 22 867
Ilrai78 сподели рецептичка за кифличките изглеждат Heart Eyes

Сис, рецептите са над снимките, има линкове. А тестото е хубаво и стават чудесни кифлички от него.

# 295
  • Мнения: 4 434
Ilrai78 сподели рецептичка за кифличките изглеждат Heart Eyes

Сис, рецептите са над снимките, има линкове. А тестото е хубаво и стават чудесни кифлички от него.
блейка Laughing..мерси,много апетитно изглеждат,копвам я Hug

# 296
  • Мнения: 9 130
Лоис, аз да ти похваля зелето пък  Peace гледам, почти всеки ден го имаш на масата. Мъж ми за пръв път направи кисело зеле тази година (по телефона с мен) и всяка вечер хапва по чиния със зехтин - не може да му се нарадва  Laughing Laughing

Илианка, много е вкусно у вас  Hug

У нас за днес и утре  Thinking

Дроб с чесън и лимон



пак Гювечета асорти



пак и отново Картофената стърганица на  Тонито&Бордовски   Embarassed Embarassed наистина лека, ароматна и вкусна  Peace



и печена тиква с мед и канела  Heart Eyes



# 297
  • Мнения: 4 678
Днес бях на работа....нямах време Mr. Green

# 298
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Ilrai78 сподели рецептичка за кифличките изглеждат Heart Eyes

Сис, рецептите са над снимките, има линкове. А тестото е хубаво и стават чудесни кифлички от него.
блейка Laughing..мерси,много апетитно изглеждат,копвам я Hug

Сис*,  Flutter тези кифлички заедно с раираните са ни любими. Дозата хич не е малка, но свършват много бързо Crossing Arms

labrex,   bouquet

Пепи, мухлясали гювечета, а? Не съм си и помисляла, но ще пробвам. Само за мен, де Mr. Green

Поци , то и ние ходим на работа Whistling

# 299
  • Мнения: 818
снощи-

-пиле ала Галерия на Пеп-4о-много вкусно

-боровинкови мьфини в новите ми формички на Уилтьн

и десерта за днес-мраморно брауни-мммм много шоколадово и вкусно



Общи условия

Активация на акаунт