През Новата година пак на детска градина! - 17 част

  • 15 528
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 187
Честит имен ден на всички празнуващи!
Нас тази "криза" поне относно отоплението няма да ни засегне. Една част от ДГ-и и училищата се топлят с мин.вода, други (вкл. и нашата ДГ) - на дърва. Но не отричам, че въведели се режим на тока - става лошо, все пак помпи и всякакви джаджи са на ток. Вчера малкият беше значително по-добре - явно хомеопатичните лекарства му действат. Когато де прибрах - нямаше хрема. Днес сутринта говори малко дрезгаво, но той е винаги така след сън. Ако днес е добре, утре може и да отиде на ДГ.

# 226
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 456
За много години от мен! Пожелавам на всички много здраве, късмет  и хубави, запомнящи се мигове!    bouquet

На именниците днес пожелавам да са живи и здрави и името да им носи само късмет!    bouquet

Виждам, че обсъждате проблема с парното. В градината на Кристиян беше топло сутринта, но не както вчера сутринта. Снощи учителката се оплака, че са намалили Т и като се застои на едно място по-дълго време и и става хладно.. Rolling Eyes Аз пък днес въобще не съобразих да го понавлека, но все си  мисля, че няма съвсем да им спрат топлото.. Thinking Те имат и електрически печки ако съвсем закъсат де.. Whistling
Да се оплача, че и в моят офис е студено да му се невиди..Сградата е с централна климатизация и в момента конверторите трябва да духат топло, но не би.. #Cussing out Излиза някакъв хладен въздух. Аз съм сама в един офис като хамбар и няма стопляне..В краката ми духа духалка и тя спасява за сега..

# 227
  • Мнения: 1 150
Аурора, за първи път чувам за отопление на мин. вода  Rolling Eyes
Стана ми интересно  Simple Smile
Четох, че на места спирал тока, дали другата седмица няма да ни зарадват с режим  Confused
Искам да се изкъпя, а се чудя как да стане, с тази хладка вода... най-много да се сдобия с настинка  Tired

# 228
  • София
  • Мнения: 4 294
Дребната сутринта мъжа ми я заведе на градина, че аз бях на зъболекар.
Понавлякла съм я, за по сигурно, по-добре да има какво да сваля ако и е топло
от колкото да мръзне и да няма какво да си сложи на гърба.

Иначе като чета новините, тези нещастници били предупредени още на 18,12 за проблема http://www.dnes.bg/article.php?id=63628 а се правят че така изневиделица им идва всичко  #2gunfire

# 229
  • Мнения: 1 949
ЧЕСТИТО НА ИМЕНИЦИТЕ ДНЕС!

Люската, това с минералната вода нас няма начин да ни огрее в София. Само в районите, където има геотермални води се правят такива инсталации. Била съм в хотел, който се отоплява така и си е голям кеф. Аурора, ти от къде беше?  newsm78

Днес бях в ДГ на Криси да я платя за предишния месец. Питах какво е положението с парното, чува ли се нещо. Казах ми, че за сега не са ги предупредили, че ще спират парното, но че е намалено и препоръчват на родителите да обличат по-дебело децата си  Rolling Eyes Така или иначе Криси още една седмица няма да ходи. Днес й е последния ден на АБ, но мисля да я оставя вкъщи още малко. Поне докато не се реши какво ще правят с това парно  Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 1 949
Дудинка, нали знаеш, че нас всичко ни изненадва - снега през януари е голяяяяяма изненада, дъждовете през март и през септември - също ни идат изневиделица, високите температури и убийствената жега, представи си, през август, изненадват всички, само не и обикновените хора, а ти за една газова криза си седнала да се чудиш  Joy

# 231
  • Мнения: 1 187
Аурора, ти от къде беше?  newsm78

Велинград. Училището, в което живот и здраве ще учи Илко, се отоплява точно така -   с мин.вода. Нормално, при положение, че изворът е с температура 80 градуса.

# 232
  • Мнения: 3 246
Честит имен ден на всички празнуващи  bouquet
Аурора  ето това е наистина страхотно,  хубаво е че поне някъде има алтернативно утопление в детските градини

# 233
  • Мнения: 1 150
simba21, благодаря за разяснението   bouquet
Нямах идея, че съществува този вариант  Blush

# 234
  • Мнения: 5 393
Честит имен ден на всички именници днес! Да ви е живо и здраво името!     bouquet





Да почерпя  за мойто диване и баща ми!   Grinning

# 235
  • Мнения: 1 187
Да са ти живи и здрави, Мечо Пух! С удоволствие бих си пийнала коктейлче!

# 236
  • София
  • Мнения: 790
Честито на всички именници днес! Да са живи и здрави!

Иначе в градината на Рали имаше слабо парно сутринта. Учителката каза, че не се знае за следващите дни как ще е и добре, че децата се движели много  Crazy така щяло да им е топло... Аз я облякох малко повече днес, но като ги съблекат по пижами в тоя студ  Tired

# 237
  • София
  • Мнения: 4 294
Мечо Пух честито и  на двамата ти именници

# 238
  • София
  • Мнения: 6 262
Честито на всички именници!   bouquet Аз моя баща вече го поздравих, като го уредих да гледа внучката.  Mr. Green Сега говорих с директорката - засега в групата на Ади е 20 градуса, за утре жената нищо не можа да ми кажа - и с право: няма как да знае колко градуса ще е в помещенията.  Rolling Eyes Най-много баща ми отпуската да я погледа, малко ще му се объркат плановете, но какво да се прави.

# 239
  • Мнения: 284
Честит имен ден на всички именници!Да са живи и здрави!
Режим на тока няма да има,защото в момента България потребява половината от нормалния капацитет на електроенергийната система.Но въпроса е дали ще издържат съоръженията  на електроразпределителните дружества,включително и на жилищата ,отопляващи се чрез ТЕЦ ,защото не са оразмерени за високо потребление на ел.енергия.
Работя в системата на енергетиката,ама то в България всичко ни изненадва,така че нищо няма да ме учуди.
И като са знаели от декември,че ще има проблем с газа,къде спаха досега?
Радвам се,че в момента съм отпуска и няма да се притеснявам а малката.Голямата ми дъщеря следи новините,щото се надява на дървена ваканция Grinning,понеже училищата и ДГ са газифицирани.То с учениците е лесно,че сами се гледат,ами малките деца от градините-да напуснем работа ли че да ги гледаме?Големи абсурди........... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт