През ДЕКЕМВРИ резултатът ще е ясен - по-многоброен е отборът на момите или на мо

  • 13 621
  • 315
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 41
Честита принцеса на мама Дани!Да расте здрава и много да ви радва!

На всички именици,честит празник!

Нена,честито ти рожденик,да ти е жив и здрав и много да ти помага

# 256
  • Мнения: 86
Добър ден, момичета!

Мира, ти наистина може да си последна Simple Smile, стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо!!!

За възпаленото дупе - аз ползвам цялата серия козметика на Себамед. Но дупето му се подсече страшно много, до кръв. Започнах да мажа с Мустела (педито ми препоръча) и Судокрем. Мустелата е с 10% цинк, а Судокрем с 15%. Незнам кое от двете подейства повече, но за 2-3 дни премина и сега продъжавам да си го мажа само с Мустела.

На мен ми казаха, че молитвата и питата (погачата) може да не са в един ден. Даже аз мисля като стане на 3-4 месеца да правя пита.

# 257
  • Мнения: 19
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ,КОИТО ДНЕС ИМАТ ИМЕН ДЕН! ЧЕСТИТО РОЖДЕНИК НА НЕНА!ЧЕСТИТО ПРИНЦЕСА НА МАМА ДАНИ !ПОЖЕЛАВАМ ИМ МНОГО ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ ,КЪСМЕТ,ПАРИЧКИ И МНОГО ЛЮБОВ! Мамчета,искам да попитам от къде си купихте Бейби арт-отпечатъците за ръчичките и крачетата на малките човечета?Мога ли по интернет да поръчам?

# 258
  • Мнения: 616
Мога ли по интернет да поръчам?

можеш ето от тук например http://family-bg.com/catX_226.htm  Peace

# 259
  • Мнения: 2 149
Здравейте!
Нашето Мите не спи много-много, все маха с ръчички и мрънка. Сега от сутринта не е ял нормално - поцоква и дреме, поцоква и дреме...надявам се сега да поспи и да се събуди гладен.

за молитвата - не знам как ще отида - сама, без мъж, без кола, в този студ. Мислех предишния ден в неделята се пада, да отида до църквата и да уговоря попа. Погачата значи ще трябва да я направя в съботата след чистата молитва - хубаво е да са в един ден, но няма начин - понеделник се пада. Не бих отлагала погачата на бебето - трябва да се съберат много жени, да говорят много, да се сметя - за да е бъбриво и усмихнато детето, погачата трябва да е сладка.
Пак ще сме сигурно 20 жени, живот и здраве, голям купон ще спретнем!

Помня аз онази млада и напушена дама от лекциите на 9 месеца - да няма цинк в крема, да няма цинк в крема, обаче и Мустелата има цинк, и Бюбхена, и помагат да ви кажа. Ако се зачерви дупето и намажеш с такъв крем - прекрасно действа и това си е.
Ние ползваме Себамед олио за тялото, за гъзето крем за под пелени на Мустела.

Мира, дано да е дошло времето да се гушкате с бебока и да е успешно раждането ти!

# 260
  • Мнения: 468
fineti  и ние имаме серията на Бюпхен, но като я намазахме с олоито цялата се обрина и го спряхме
Иаз тъкмо щях да питам от къде да и купим това Бейби арт, че искам и на Галина да й направим

# 261
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте!

Честито на Дани! Да е жива и здрава Полина и много да радва мама и тати!  bouquet Дани, на теб бързо въстановяване!
Честит рожденник на Нена!
Честито на всички именници днес!

Елоком-а съдържа кортикостероиди и не бих ви препоръчала да мажете бебоците с него Naughty

Момичета вие имате ли парно? Тези от топлофикация ни го спряха преди няколко часа, явно заради газта и сега сме на печка. Само се моля да не спрат и топлата вода Praynig

Аз обличам малкия с боди, чорапки и гащеризон. Доки каза, че е добре. Не се подвеждайте по студените крака и ръце на малките. Те не могат още да си оросяват крайниците, като нас и са им студени и по тях не се съди, затова дали на бебето му е студено. Гледа се нослето и ушичките! Peace

За подсичане само Мустелата ни помага. С две три намазвания и минава! Имам и на Себамед, ама още нямам впечатление от него.

# 262
  • София
  • Мнения: 141
Честити бебчета на Краставичка и на Дани   bouquet Да са ви живи и здрави.

Честит празник на половинката на Нена   bouquet

Стискам палци на Алекс. Сигурна съм, че ще се справи мъничето.

Лекарката, при която раждах, ми каза, че трябва да отида на лекар на 40-тия ден. А лохиите мислех, че са спрели преди няколко дни, дори махнах превръзката, но пак се появиха. Сега е съвсем слабо течение, но все пак го има. А мен още ме придърпва от епизиотомията, дали е нормално  newsm78 Някоя от вас има ли такива оплаквания? Особено ако стоя дълго права или ходя дълго.

Ние вече втори ден сме само на кърмене, че досега давах изцедена кърма. Суче си мъника, голям лакомник е. Обаче по някое време и особено на гърдата, с която имам проблеми (зърното ми е хлътнало) започва да дърпа силно назад, после си притиска лицето напред. Ужас, боли ме много, а той хем не спира да суче, хем дърпа  Shocked Ще ми разрани зърното. Знаете ли защо може да се пъне така?
От известно време не заспива спокойно през деня. Храним се, сменяме памперса, спокоен е и после като го сложа на легълцето, лежи известно време и започва да плаче безутешно. Налага се да го носим на ръце  ooooh! Мисля, че не би трябвало да е гладен, защото суче активно около 40 мин от двете гърди, а като заспи, се буди след 3-3,5 ч. Обаче не знам какво да го правя. Не разбирам защо плаче. Дайте съвет какво да правим, не може през деня постоянно да заспива на ръце. Сега майка ми е свободна и ми помага, ами като започне работа, какво ще го правя? newsm78
А като суче и от двете гърди, трябва ли после да ги изцеждам? Вие как действате?

Ние сме облечени с боди с дълъг ръкав, гащеризон и терлички. Температурата е около 22 градуса. Ръчичките често са му студени, но нослето и крачетата са топли, така че мисля, че е добре. И при нас май е намалено или почти спряло парното днес. На максимум е, а не може да вдигне повече от 20 градуса.

# 263
  • Мнения: 2 592
Много ви благодаря за пожеланията момичета  Hug

Ако е подсечено дупето съм чувала, че Судокрем вършел страхотна работа. Ние за сега не сме се подсичали, но имам Судокрем за всеки случай. Дано не се налага да ползваме  Praynig
Крем за дупе ползвам на Мустела, по-доволна съм от този на Себамед, но това е субективно де. И ние мием дупето всеки път, когато е наакано (без вечерта). Вечер бърша с кърпичките на Себамед. Препоръчвам ви ги - много са добри. Скъпички са, но вършат чудесна работа. Имам кърпички и на Хип, но разликата е огромна според мен.

И ние нямаме парно (в района на НДК сме). Да не е авария  newsm78

Еми, нашите отпечатъци не ги взех да са 3Д, защото някак ми се стори странно да й потопя цялото краче в глината, та взех такива, които не са изпъкнали (само да го топнем набързо крачето). Стана чудесно, много съм доволна и наистина ще ни е скъп спомен. Но сега вече като направихме мога да ти кажа, че глината е безвредна и не остава по крачетата и ръчичките, така че 3Д ще стане много хубаво  Peace Може и аз да взема  Mr. Green

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 326
fineti, мерси Hug. Вие излизате ли вече на вън. Още не сме го изкарали нашия, само на терасата и то преди Нова Година.

Знаете ли дали се полага гинекологичен преглед след раждане по ЗК към ЖК?

И ние го обличаме в камизолка или боди, долни ританки и гащеризон или ританки и блузка и терлички или чорапки. На терасата е с шапка и одеало. В къщи е 20-21 градуса, вечер 19-20.

За лохиите - знам, че е нормално жълто течение, ама освен него имам и едно керемидено от време на време, та незнам дали е нормално. Още в болницата ми казаха, че матката ми се  е възстановила.

Ние ползваме олио на Бубхем. От 2 дена е подсечен между краката в гънките му се бели кожичката. Мажа с Бочко.

Имаме ужасни колики. Спрях Инфакол-а за ден и вчера от 13 до 22 е ревал. Снощи ми спа на корема и беше спокоен. Разбрах поне, че повръща от капките и не ака всеки път пак от тях.

# 265
  • Мнения: 2 592
От няколко дена се каня да споделя и все забравям - и моите зърна се разраняваха доста в началото, чак кръв имах. А и не са особено изпъкнали и доста се мъчихме и двете с Крис. Оказа се, че сестрите от Токуда, които уж щяха да ни обучават в кърмене никаква не са я свършили и нищо не са ни обяснили (и 4те момичета в стаята не се справяхме с кърменето). Ужасно съм разочарована от сестрите или както там се наричат, тези 400 лв. за гледане и обучение в кърмене хич не смятам, че ги заслужват. Даже повече ни объркваха, защото всяка даваше различни съвети. Та добре, че беше сестрата от родилното отделение и ни показа как правилно се поставя на гърдата детето (което не е нейна работа). Момичета, детето трябва да захапе не само зърното, а и ареолата. Така болката е по-малка и не съм имала разранени зърна повече. А и няма значение, че не са ми изпъкнали зърната, като захапе и ареолата, това не е проблем. Из интернет има различни клипчета как се поставя детето на гърдата, погледнете ги и не се отчайвайте - ще се получи с малко постоянство. Ние с Крис вече се справяме доста добре

# 266
  • Мнения: 22
Ние днес бяхме на първата си консултация сутринта. Алекс е качила 280г за една седмица и вече е 3440кг  newsm44 Гърдичките са доста подути, но поне не са червени и не секретират. Предписа ни реванол на мехлем и я намазах с него. Дано скоро отмине  Praynig

Дано и нашето талисманче Алекс скоро да бъде в бойна готовност за изписване  Praynig

Дани, честито! Да ви е жива и здрава радостта! На теб бързо възстановяване  Hug Мира, стискам палци скоро да е!

Нашата принцеса също е нервна и не спи или заспива трудно закратко, но не е гладна. Казаха ни че е нервна и най-голямата грешка е да я носим на ръце или да спи при нас (както беше снощи) защото свикват много бързо и после няма отърване! Та днес с това ще се борим. Все още няма да махам нощното кърмене поне докато не стане на месец. Казаха ми да намаля и капките от 25 на 15 и да ги давам по-рядко. Около 5-6 пъти на ден.

За погачата и аз знам, че трябва да е преди 40-я ден, защото 40 се изнася за друго...Питата трябва да бъде разчупена от две жени неомъжени, с живи родители.  

За обличането: ние сме с боди с дълъг ръкав, ританки, гащеризон, терлички, а понякога слагам отгоре и елече. Температурата у нас е 20 градуса.

# 267
  • Мнения: 173
И при мен е така с опъването по врeме на хранене, както бях ви писала. Направо си заревава по някое време, доста скоро след началото. Мисля, че може да е защото гълта въздух и затова я поизправям да се уригне. Пробвайте!
За спането - и ние така - трудно и бавно. И то все с биба Blush - явно така свикна и сега ставам по 100 пъти да я подавам. Вие как ги приспивате вашите мишки?  Simple Smile
Обличането - с боди, чорапки и плюшен гащеризон, завита с одеало. Докато кърмя, понякога мятам пелена.

# 268
  • Мнения: 12
честити беборанчовци на мама краставичка и мама Дани! Нека им растат здравички и много щастливи малките слънчица Simple Smile

мами аз съвсем се обърках с тази погача, в интернет навсякъде пише, че трябва да се направи точно на 40 ден след чистата молитва и аз така ги организирах нещата, а сега ми звучи доста логично това което е написала Ели newsm78 направо съм  #Crazy и незнам какво да правя Rolling Eyes

# 269
  • Мнения: 173
Поздравявам ви с този цитат:
"Майка. Нема да има за нея веке ни мир, ни сън." Д.Талев
Вярвам, че ще ви хареса  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт