Израел 19

  • 14 322
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 46
Организаторите на турнира обявиха служебна победа за Израелския отбор с 20 – 0, а не за турския..

А това къде го пише?
Не е преднамерено изкривяване на информацията, през деня и аз четох, че се очаква да се присъди служебна победа на турския отбор. В момента отварям сайтовете - пише, че все още не е решено: http://www.guardian.co.uk/sport/feedarticle/8202302
http://nbcsports.msnbc.com/id/28525563/
http://www.newsday.com/sports/basketball/wire/sns-ap-bko-israel- … s,0,7509599.story

Цитат
The European Cup game between Bnei Hasharon and Turk Telekom was postponed because the Israeli team did not return to the court. There was no word on when or where the game would be played.

Анди, не знам какво те притеснява в това, че мюсюлмани са демонстрирали, но подобни категоризации не са за тази тема.

Latea, писала си заедно с мен... Както виждаш, в медиите няма еднозначна информация, освен в BTV, която не следя, не съм срещала подобно твърдение в други източници.

Здравейте, от няколко дена с тревога ви чета. Знайте, че в България има хора, които ви мислят и се молят за вас и за Израел.
За цитираните от Хард протести исках да пиша и аз. Не мислете отбелязването, че протестите са от мюсулмани за нетактичност от страна на другите форумци. Репортажа, който гледах беше по НоваТВ в сутришния им блок. Протестите бяха в Мадан. Имаше репортер при самите протестиращи и предаваха наживо. Водач и говорител беше тамощният имам, който дебело подчерта, че градът има 99% мюсулманско население и няколко пъти повтори, че не могат да бъдат спокойни, когато техни единоверци страдат, където и да са те. 
С дълбоко недоволство искам да споделя, че информациите, които се подават в новините са кратки, непълни и манипулирани. Гледната точка е почти винаги едностранна, като почти никога не се отбелязва дългогодишните усилия на израел да разреши проблема по мирен път - неуспешни. В българското обществено мнение се шири абсолютно неразбиране поради незнание.
Ако коментарът ми се стори за прекалено политизиран, няма да се сърдя да го изтриете. Peace

Пожелавам много сила и кураж! Бог да е с вас! Hug

# 226
  • Мнения: 4 390
Цитат
Вчера потребителка Boryana получи бан за 3 дни. Тя живее съвсем от скоро в Израел, не познава никой и не знае езика. Тази сутрин районът, в който тя живее, бе обстрелван с ракети Катюша (на 50-тина км от местоживеенето и). Много бих искала в такъв момент тя да има връзка с форума - и за нейно, и за наше успокоение.

Извинявам се, че публикувам част от ЛС, но предвид обстоятелствата се надявам авторът да не се сърди, че го правя.
Отменям бана на Boryana.

# 227
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Карол, при мен така се стекоха обстоятелствата, че на последната ми лекция трябваше да тестират сирена, но аз така и не я чух.
После са ги нагласили, но пък оттогава не съм стъпвала в Негев. Confused
Сигурно е подобна, не би трябвало да има големи разлики...  Thinking

Пете, ние живеем в къща, на втория етаж и, ако нещо стане, трябва да се скрия на стълбите, обаче там има прозорец и външната врата  Crazy Може би ще помолим съседа от първия етаж, той има по-вътрешни помещения  Thinking А при свекърите ми също няма бомбоубежище... Общественото ми е далече - абсурд да стигна до него, аз и сега го виждам къде е...   Rolling Eyes Просто няма да съм вкъщи - или в службата на половинката, или някъде в обществена сграда (мислих си за библиотеката в Т"А, но дано само аз да съм се сетила за там, че тя колко хора побира  Laughing)

Дивиана, благодаря ти!    bouquet

karlota, и на теб благодаря за моралната подкрепа!  Hug

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 12:29 от Mentha

# 228
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Здравйте мацки,
Мноооооогооооооо ми липсвахте.Тук всичко е наред засега...Сабудих се рано сутринта от самолети и хеликоптери..Ние сме на 50 км от бомбандираните места,но в Хайфа (да кажа за Мартина)всичко е наред.Благодаря много за покрепата и за отменения бан имах нужда от този форум и от вас...  bouquet

# 229
  • Мнения: 1 836
Цитат
Здравйте мацки,
Мноооооогооооооо ми липсвахте.Тук всичко е наред засега...Сабудих се рано сутринта от самолети и хеликоптери..Ние сме на 50 км от бомбандираните места,но в Хайфа (да кажа за Мартина)всичко е наред.Благодаря много за покрепата и за отменения бан имах нужда от този форум и от вас...
радвам се, че си добре и че си отново тук  Hug

# 230
  • Мнения: 28
Боряна много се радвам,че си дойде HugМислехме те...
А на Мента шапка й свалям  bouquet

# 231
  • Мнения: 2 952
Благодаря за  Боряна и аз !

# 232
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Карлота Hug
всички силно ви прегръщам Hug незнам какво да ви пиша, притеснена съм и мисля за вас Hug,
наистина се надявам целият този ужас по-бързо да свърши Peace
Дивиана,  bouquet Мента   bouquet още едно доказателство,че човещината във форума е на първо място.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 13:21 от jakinik

# 233
  • Мнения: 234
Радвам се,Боряна,че се вече имаш достъп до форума!

# 234
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Благодаря на всички за милите думи  HugПовярвайте най-лошото нещо е да си дезинформиран и да чакаш само Бг сайтовете да се ъпдейтнат и да видиш какво става...не че има много инфо там...Тв не става да гледам,какво да видя картинки ли???Ох мъж ми ако не ми намери скоро Улпан ще му дърпам ушите,не става така...Този стрес ми идва в повече а тук във форума и новини и приятелска дума всичко се намира...Ама пък и сега разбрах колко мноооооогооооооо ви обичам Simple Smile  Hug

# 235
  • Мнения: 94
Момичета, в мислите и в молитвите сте ни и вие и вашите семейства. Дано по-скоро се реши проблема, па макар и временно ( дълготрайното решение, мираж някакъв ми се вижда ) Sad

Някой беше писал, че между новините, нета и скайпа живеел,  и ние така само че гледаме основно СНН и Евронюз, че по нашите новини една изчерпателна информация дават...

Понеже не пиша, често(което не означава , че не ви чета), ако сте ме забравили аз съм тази лудата яхнала камила дето Петя я беше изтипосала на цяла страница почти в първата тема. Пете  Hug

Борянка не ти е лесно и на теб, мила  Hug

Мир и любов на всички!

# 236
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Момичета-кокичета, благодаря за положителните думи, но незаслужено ме хвалите - решенията са в ръцете на модераторите, тяхна е преценката.

ако сте ме забравили аз съм тази лудата яхнала камила дето Петя я беше изтипосала на цяла страница почти в първата тема.

Аз съм изпуснала тази атракция  Mr. Green имам да наваксвам...

Мартина, слушах музиката от подписа ти. Не съм гледала сериала The O.C., обаче песента на Леонард Коен е с много красиво звучене  Hug Малко плагиатствам от теб Laughing, но ми се иска да поздравя всички с нея (и копирам линка ти, в случай, че някой не му е обърнал внимание)
http://www.youtube.com/watch?v=yMGyl-l3qqc

# 237
  • Мнения: 1 526
Дивиана, благодаря ти за съпричастността и разбирането   bouquet!

Мента   bouquet, благодаря за съобразителността и готовността ти за помощ спрямо Боряна!

Боряна  Hug, добре че те намирам тук!

Сутринта в работата и аз чух за Катюшите и веднага се сетих за теб. Както и за други мои познати. Жената работи в болницата, дъщеря й е в армията имат и малко дете. Чухме се по телефона.

В училището на дъщеря ми има много "нови" ученици. Много хора от Ашдод, Ашкелон и околностите идват тук при близки и роднини (който си има) и децата са приети веднага в съответният клас. Отделно във всички училища и градини провеждат акция- който иска може да донесе шоколади и сладки (въобще неща, който не се развалят). Правят колети и ги изпращат на войниците. Не е толкова защото гладуват, напротив. Но е хубаво в тези тежки за тях дни да знаят че имат моралната подкрепа и благодарността на хората, които пазят и защитават. Най- милото е обаче и многото писма, изпратени с колетите. Аз хвърлих един поглед на няколко днес (не са запечатани) и направо ми стана толкова мило на душата. Предполагам как ще чувстват момчетата, когато ще могат да ги прочетат.

Преди наистина казваха " шахар адом", но имало  деца с това име, които са се стресирали и са свързвали името си с опасност. Затова преди 3-4 години го смениха с "цева адом". И в нашата тема си имаме сладурана с това име. Да се надяваме, че тя няма да разбере  и да почувства нищо такова  Hug Heart Eyes.

Шоколад, помниме те! Честито бебче!

# 238
  • Мнения: 1 526
  ...По едно време беше "Шахар  адом" (червена чайка) ...

 

Пете, чайка е шахаф שחף

Шахар е зора.   Hug  Heart Eyes!

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 15:07 от Tali Dan

# 239
  • Мнения: 94
Мента, не си изтървала кой знае колко  Crazy

Тали, благодаря ти!
Сигурно ме помниш благодарение на камилата  Mr. Green, аз нали много често пиша тук  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт