Най-незабравимата ми Коледа и най-ужасната ми Нова Година!!!

  • 8 185
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 401
Тотке, как мислиш, че при гореизтъкнатата причина 
Цитат
Къщата си я купихме преди 8 години, но е ня името на свекървата , тъй като ни искаха доказване на доходи...и бла бла бла...
ще бъде убедена свеки да направи прехвърляне? Абсурд. 

# 31
  • София
  • Мнения: 619
tsve_te И за мен НГ започна ужасно-изгорих си жестоко палеца на лявата ръка на връх НГ от бенгалски огън,та чак в Пирогов ходихме.Етърва ми вчера ми изтърва новия тел. и ми спука екрана-което беше много забавно  Twisted Evil нали имам застраховка.А днес целия ден мисля за развод!Колкото и да ми е кротък мъжа,не мога да го понасям.Проблема е,че живееме с моите родители-с които колкото и компромиси да правят с нас и да се съобразяват имаме недоразумения.А когато стане въпрос за неговите(които когато бях бременна елегантно ни казаха,че видиш ли няма място в тяхната 3 ет. къща за нас) той застава с 2 ръце зад тях.Аз съм нищото!Колкото се боря за него пред моите родители,толкова той не го прави за мен пред неговите!Ей това ще стане и причина за нашата раздяла,но въпреки,че имаме брак и знам че ще се оправя с помоща на закона(който винаги отсъжда дори и при липса на брак детето на майката-освен ако няма сериозни здравослофни проблеми тя)няма да го пускам да ходи никъде-да си поема ангажимента поне финансово към детето.Мой съвет-изчакай да видиш той какво ще реши-не прави ти крачката първа.И друго-КАК ЩЕ СИ ОСТАВЯШ ДЕТЕНЦЕТО.....то е твоя отговорност-на майката.Ние си ги гледаме-аз лично ако ще и да умирам,но няма никога да го отсъдя доброволно на него,че и недоброволно!
Сега прочетох и последния ти пост-човек в яда си може да каже какво ли не-мен така ме е изкарвал извън нерви,че съм се очудвала самата аз на себе си как е възможно да изрека подобни думи!За свекито-ебало си майката-моята е същата простакейша.Само глупости говори.Знае че живееме в 60кв. 5 човека за сметка на нейното сем. и вчера ми вика:-е хайде де няма ли второ да правите,хихихи?!Е идваше ми да я тресна с нещо.Работи мъжа ми както си иска(ама щото е путка и се подава).А когато стане на въпрос за работа в къщи или да свърши нещо се ослушва и все няма време. #2gunfire.С теб в момента сме в сходно положение.Предлагам да чакаме да видиме принцовете на белия кон какво ще измислят първи?Хайде да си дадем 10дни,искаш ли?И да не предприемаме нищо  Peace Ако ще се разделяте ще го направите и след това......Нека нещата олегнат,а ти мисли за детето и егоистично за себе си.Що трябва да им пускаме аванта да ги освобождаваме от ангажименти и отговорности спрямо децата и нас.Хайде де,ще ходя по чуждо без да разбере и ще му изцедя джоба  #Cussing out

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 20:25 от ronkis

# 32
  • Мнения: 4 916
Цвете, не избързвай с решението, остави си малко време - винаги можеш да го напуснеш. Но сега, докато е уплашен, можеш да сложиш някакви граници в отношенията със свекърва ти.
И тихичко си направи една консултация с адвокат или пиши на Пела, за да знаеш какво те чака и за какво ще се бориш при евентуална раздяла.

# 33
  • Мнения: 1 243
Argun първо искам многоооо да ти благодаря за подкрепата и съветите  Hug Каквото и да стане важното е да сме живи и здрави!
Коя е Пела? Нещо не можах да разбера  newsm78
Лека и спокойна вечер!

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 21:19 от tsve_te

# 34
  • Мнения: 3 211
Пела е ник на потребителка във форума. Адвокат, от Варна.
И аз мисля, че дори и да не се разделите трябва да убедите свекървата да дари къщата и на двама ви.
Ако решите да се разделите (разбирам, че по-скоро от теб би дошло такова решение), задължително трябва ти да останеш в къщата, а мъжът ти да се изнесе. Къде ще го гледаш това дете иначе? Да плащаш и квартира ли? Издръжката, която присъждат по закон е мног малка, за да ти стига. Имам една разведена приятелка, която се разбира много добре с бившия си мъж, който изкарва много пари, в началото й даваше добри пари издръжка, но после като мина време каза, че нямало да дава толкова много, а пък тя да ги харчи по заведения с чужди мъже Shocked Така, че помисли си затова как ще се справяш сама с детето. Все пак, колкото и да те подкрепят близки и родители, все някога ще живееш сама с детето.

# 35
  • София
  • Мнения: 16 120
Цвете, изчакай. Човека явно се е стреснал като видял твоята рода. Сега му обяснете границите, задълженията като баща на детето. Нека се вижда с мама, но да бъде добър да я държи настрани. Друго - след като си влезе мъжа в ролята хич не се вълнувай че свеки само за другото дете дава. Имаш си  родители и баща на детето - това е важно. Майната и на еврата и. Не се прави на благородна, а мисли за детето си и за бъдещето. Викал, крякал - ще мине всичко. Разберете се, извинете се и започнете не отначало, а от където сте стигнали.  Винаги има време да се разделите. И съвсем сериозно - намери си адвокат и се консултирай. Дори и за това, за да е запознат и ако и когато се наложи да действате бързо. Но първо се опитайте да се одобрите.
И в най-добрите семейства се случва. У вас е заради свеки, у нас пробваха 5 сестри,2 братя и 19 племенници на скъпия. Да, ама не...
А Пела е във форума на самотните родители - има си тема за консултации.

# 36
Цвете , поеми си въздух и остави на обидата да си отиде. Човек казва какво ли не в яда си - вярно е че тогава май си казваме и нещата които сме събирали толкова дълго, и все пак...
 За свекърва ти , абстрахирай се от това какво дала  или не. Сигурно боли че не зачита твоето а само другите деца , но пък да ти е живо и здраво детето - обич не се проси ( подарък също). Моята горката и тя е "тъпа и ограничена" , дебелоока и непукист. И това не е само мое мнение  Laughing. Та ударила тя миналата седмица малкия ( на 19м е) защото хвърлил дистанционното на земята  Shocked  Мъжа ми бил там щял да я удари, но казвам ти аз ако бях там ,наистина щях да и забърша един. Право да удрят нямат - камо ли за нещо толкова глупаво. Кофти е че при вас мъжа ти е защитил майка си , разбирам обидата ти .

 Но и другите са прави - разни благородни помисли от рода " не ти ща къщата"...ги остави на страна. Помисли за детето , за това че има нужда от майка ( а не от баба  идиот да го гледа). Дай си време и помисли разумно , за това което имате , за бъдещето , за това на детето. Настоявай къщата да си дойде на ваше име ( как така на свекърва ей , това не го разбирам ooooh! ).Създали сте дете - то трябва да е преди всичко в плановете ви за бъдещето. Ако не ще  на вас да ви даде къщата , настоявай на малкия ...тя е ваша . А на това че не си вярвала че може да има претенции- събуди се бре човек , голяма вяра имаш в хората .

Но както ти казаха и другите -просто си дай малко време , имаш нужда от него. Да си тръгне човек е толкова лесно , а после...? Това не винаги е изход от лабиринта , а по скоро "вход" към него. Времето лекува и обидата ще отмие - ти просто си дай време . А разни там "свекърви" не оставяй да ти се пречкат на пътя .  Hug

# 37
Тотке, как мислиш, че при гореизтъкнатата причина 
Цитат
Къщата си я купихме преди 8 години, но е ня името на свекървата , тъй като ни искаха доказване на доходи...и бла бла бла...
ще бъде убедена свеки да направи прехвърляне? Абсурд. 
Е, аз така и не схванах какво доказване на доходи са искали за покупка на някаква къща, която едва ли ще да е някой сарай, освен ако не става дума за заем.
Аз разбирам, че къщата е закупена от жената и мъжа. Логиката да се води на свекървата ми убягва. Макар да нямам идея какви са нейните доходи, тази сделка ми изглежда нелогична. Предполагам, че всъщност това е игра, останала скрита за Цвете, целяща тя фактически да бъде лишена от претенции за имота.

А как ще бъде принудена?
Виж, това не е моя работа. Аз дадох съвет.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, какво му е сложното? Примерно - двама души с добри, но недоказуеми доходи, искат да теглят кредит за къща. Мама свеки бачка държавна работа, взима 600 лв., но се осигурява на цялата сума, щото нема мърдане. Свеки тегли кредита на свое име, доказва доход, жилището се купува от нея, а младите изплащат кредита и след 7-8 години остават без пари и с имот на чуждо име. Сараи, не сараи, това е положението Confused
На колегата юрист бих искала да кажа, че ако няма да помага на никого в тази тема, няма що да се мори да пише. Няма да останат адвокатите без работа, колега, поне не и добрите Laughing Аз не се изказвам, защото не съм спец по семейно право, но когато е имало казус в моята сфера, винаги съм давала мнение. Ясно, че това не е като консултация след цялостно запознаване с обстоятелствата, но поне може да се насочи човек какво му трябва и къде да го търси. Тук си помагаме по един или друг начин. Ако не иска човек да помогне, не виждам за какво въобще трябва да влезне и да пише глупости в стил "аз знам отговора, ама няма да ти кажа пък  smile3534".

Към авторката - ако не е тайна, какво толкова непоправило се е случило Sad Не се разбива така десетгодишна връзка, още повече ако има и дете...

# 39
  • Мнения: 542
към авторката!защо не преосмислите и не си поговорите!не може за едно скарване и да се слага край!не знам какви са ви отношенията,но все пак...аз не бих си оставила детето само за да живее в даден апартамент!?това е тъпо!
смятам че ако положите усилие ще се разберете,преглътни гордостта и говори!успех!

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
И за да не бъда голословна:

Предоставяне на семейното жилище след развода
 
Чл. 107. (1) При допускане на развода съдът предоставя ползуването на семейното жилище на единия от съпрузите, когато то не може да се ползува поотделно от двамата, като взема пред вид интересите на децата, вината, здравословното състояние и други обстоятелства.
(2) Когато от брака няма ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на виновния съпруг, съдът може да предостави ползуването на невиновния съпруг само за определен срок.

(3) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на единия съпруг, съдът може да предостави ползуването на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, докато ги упражнява.

(4) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца и семейното жилище е собственост на близки на единия съпруг, съдът може да го предостави на другия съпруг, комуто е предоставено упражняването на родителските права, за определен срок.
(5) Ползуването на семейното жилище по ал. 2-4 се прекратява и преди изтичането на срока, ако ползуващият сключи нов брак.

(6) Когато от брака има ненавършили пълнолетие деца, съдът служебно се произнася за ползуването на семейното жилище.

Това казва Семейният кодекс.

 

# 41
Белинда, и аз това казах - ако са теглили заем, разбирам, макар да е общоизвестно, че преди няколко години заеми се даваха и без доказване на доходи, при определено самоучастие. С тези 600 лв. за които говориш и възраст над 50 години една банка по-малко вероятно ще даде заем, отколкото на младите, пък макар и осигурени на минимална заплата. Нямам идея как се отпуска такъв заем, ако не са семейни, вероятно на единия от двамата, но Цвети говори в множествено число.
Всъщност, не зная много за заемите, но за закупуване на жилище срещу ипотека и при самоучастие не би трябвало да има проблем с доходите, когато сумата не е голяма. От друга страна на хора над 50, колкото и добра заплата да имат, почти не им дават дългосрочни заеми. Казвам, че говоря по памет отпреди няколко години, сега нямам идея как стоят нещата в страната.

Те нямат брак, Белинда.

# 42
  • София
  • Мнения: 16 120
Преди години имоти се купуваха и с пари в брой. При декрариране на имота трябваше/то и сега трябва/ да можеш да докажеш произхода на парите - н момента над 30 000 лв. Обикновенно, хора, които се осигуряват на МРЗ или не се осигуряват пишеха заем от близки. А по-страхливите направо купуваха имота на името на близък, можещ да докаже произхода на парите - възрастен, работил, събирал пари и др.
Това е само уточнение.
И пак да повторя Цвете, не бързай, щом родителите ти са там заедно говорете с бащата и постепенно ще се оправят нещата. Няма идеални хора, всички грешим от време на време.
Чакам да се похвалиш.

# 43
Абе, то се разбра, че няма да се разделят. Поне засега.
Въпросът е, че явно отношенията иум не са много стабилни и е добре имуществото да бъде уредено.
Не зная как е възможно жена с дете, участваща в покупката на жилище, да допусне то да бъде законно притежание на чужд човек. Това не е неразумно, то просто граничи с глупостта.

# 44
  • София
  • Мнения: 16 120
Винаги е имало наивни хора. Забаламосали са я мама и скъпия. Като се опарят хората  започват да мислят.
Свеки, че няма да си даде къщата е ясно. Единственото разумно предложение е да я дари на внучето и да си остави право да я ползва тя и сина и докато са живи. Адвокатите ще кажат повече, ако Цвете ги потърси. Те си знаят.

Общи условия

Активация на акаунт